INFOLINIA: 42 617 28 39

Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

 

Biuro obsługi klienta

 

Darmowa wysyłka

 

Żarówki LED

 

Darmowy projekt oświetlenia

 

Fundament pod lampy ogrodowe

 

Aktualności

Taśma led jako oświetlenie główne?

14.08.2018

Rynek oświetlenia Led ciągle się rozwija i dostarcza nam w szybkim tempie nowych ciekawych i coraz lepszych rozwiązań. Tak jest również z ofertą pasków ledowych. Obecnie do wyboru mamy wiele rodzai taśm Led 5050, 2835, 3528 5630. Co oznaczają te cyfry? Jest to nic innego jak wielkość diody umocowanej na pasku Led, czyli jej wymiary. Teoretycznie więc czym większa dioda tym światło mocniejsze. Czy jednak na tyle mocne, aby oświetlić całe pomieszczenie i stać się głównym źródłem światła?


Taśmy jako oświetlenie główne 

Aranzacja świetlna z tasmą led

 

To możliwe, niemniej jednak nie koniecznie opłacalne czy też funkcjonalne. Taśmy Led z uwagi na duże rozproszenie światła emitują krótki strumień świetlny, dlatego do oświetlenia nawet małego pomieszczenia potrzebowalibyśmy wielu metrów taśmy. Przy oświetleniu całych pomieszczeń lepiej sprawdzają się inne źródła światła Led, żarówki, plafony czy panele, które emitują znacznie więcej i mniej rozproszonego światła przy zużyciu znacznie mniejszej ilości energii.

 

Aranzacja z użyciem taśm led

 

 

 

Taśmy jako oświetlenie dekoracyjne 

 

 

 

Taśmy ledowe lepiej sprawdzą nam się jako oświetlenie punktowe czy dekoracyjne. Świetnie wyeksponujemy nimi elementy przestrzeni, stosując je jako kontrast dla głównego oświetlenia. Wybierając taśmę, zaplanujmy co i jak chcielibyśmy oświetlić. Zaplanujmy efekt, jaki chcemy uzyskać. Dobierzmy moc taśmy i barwę światła, którą emitują diody. Im więcej metrów taśmy użyjemy, tym mocniejszy będzie efekt. Ciekawy rozwiązaniem sa również taśmy Led RGB które emitują całą game kolorów więc jeszcze bardziej urozmaicają nasze projekty.

 

 

Montaż taśmy Led

 Taśmę Led najlepiej montować w odpowiednich profilach aluminiowych, które są idealnym radiatorem dla taśm, ale również zabezpieczają ją przed uszkodzeniem i pozwalają mocno i stabilnie umocować pasek Led. Paski Led daj nam niezliczone możliwości aranżacji świetlnych, a ogromny wybór profili pozwala nam na montaż na powierzchniowo czy też wpuszczany w powierzchnie więc efekt, jaki chcemy uzyskać, jest gwarantowany.

 

Aranżacja świetlna z użyciem tasm Led

Wstecz


* Pola wymagane