Spis treści

Betonowe lampy – nowy trend

Beton to materiał, który szturmem wdarł się do świata aranżacji wnętrz, stając się z miejsca jednym z wiodących trendów ostatnich sezonów. Intrygującą nowością są betonowe lampy — designerski sposób na oświetlenie domu.

Betonowe lampy - nowy trend

Beton jest materiałem kojarzonym głównie z budownictwem. Od kilku lat pojawia się również we wnętrzach, najczęściej zdobiąc ściany lub służąc jako efektowny blat stołu lub kuchenna przestrzeń robocza. Pomysł na wprowadzenie betonu do wnętrza, wykorzystali także producenci lamp, oferując szeroki wybór nowoczesnych opraw, wykonanych z tego materiału. W jakim wnętrzu betonowe lampy będą się dobrze prezentować, z czym je łączyć oraz gdzie można je powiesić?

Lampy z betonu — do jakich pomieszczeń?

Betonowe lampy to interesując trend oświetleniowy, który świetnie sprawdzi się we wnętrzach utrzymanych w industrialnym, loftowym klimacie. Możesz zdecydować się na stojące lampy z betonu lub wprowadzić je jako główne oświetlenie. Surowy materiał dobrze sprawdzi się także, jako aranżacja świetlna pomieszczeń w stylu back to the nature, gdzie duża waga przykładana jest do naturalnego pochodzenia i wyglądu wprowadzanych elementów. Betonowa lampa będzie także efektownym wykończeniem salonu lub jadalni utrzymanych w stylu minimalistycznym. Możesz zdecydować się na model o dłuższym łańcuchu i wprowadzić beton, jako oświetlenie stołu.

Sprawdź nasze wszystkie artykuły o oświetleniu domowych wnętrz

Beton — design i funkcjonalność

Lampa z betonu to nie tylko efektowny dodatek, ale także bardzo praktyczny rodzaj oświetlenia. Beton jest odporny na warunki atmosferyczne, dzięki czemu lampa może być wykorzystywana jako oświetlenie tarasu lub domowego balkonu. Równocześnie gładka powierzchnia jest łatwa do utrzymania w czystości oraz odporna na ścieranie. Betonowa lampa jest więc efektownym połączeniem funkcjonalności i designu. Ten potencjał wykorzystywany jest przez producentów, którzy produkują lampy zarówno spektakularne lampy o nietypowych kształtach, jak i oszczędne, minimalistyczne modele, przeznaczone do montażu w szeregu.

Z czym łączyć betonowe lampy?

Betonowa lampa dobrze sprawdzi się w monochromatycznych wnętrzach, utrzymanych w odcieniach szarości. Naturalny materiał będzie także pięknie współgrał z ciepłym drewnem oraz szkłem. Betonowe klosze często łączone są również z metalem i żywicą. Atrakcyjny efekt daje połączenie betonu z mosiądzem lub miedziom. Nietypowe oświetlenie urozmaici wystrój każdego pomieszczenia, nadając mu niepowtarzalnego charakteru.

Ulubiony materiał architektów wnętrz

Beton jest materiałem chętnie wybieranym przez architektów oraz projektantów wnętrz. Dobrze wiedzą o tym właściciele nieruchomości na Białołęce. Deweloper oferuje w sprzedaży również urządzone lokale, do wprowadzenia od zaraz. Gotowe mieszkania na Białołęce to połączenie funkcjonalności oraz nienagannej znajomości trendów wnętrzarskich, w których beton jest często i umiejętnie wykorzystywanym materiałem. Surowy i modny materiał, dobrze podkreśla nowoczesny charakter inwestycji.

Materiał powstał we współpracy  z portalem RynekPierwotny.pl 

Artykuł napisany przez Marcin Pietrasik, 29 października 2021