Bezdotykowy dozownik do dezynfekcji rąk a akumulator

Dozowniki do dezynfekcji rąk to urządzenia, które obecnie możemy znaleźć praktycznie w każdym sklepie, biurze, czy salonie sprzedaży. Sytuacja epidemiologiczna panująca na całym świecie sprawiła, że aby spełniać wszystkie zasady obostrzeń powinniśmy przed każdym wejściem do obiektu zdezynfekować ręce. Przy wejściu najczęściej możemy spotkać automatyczny dozownik do dezynfekcji rąk. Jest on mobilny i do swojej pracy nie potrzebuje stałego dostępu do prądu. Używamy go nawet bez potrzeby dotykania, wystarczy przyłożyć dłoń, po czym urządzenie automatycznie wydzieli nam wymaganą ilość płynu do dezynfekcji. Działanie takiego dozownika zapewnia wbudowany akumulator, który znajdziemy praktycznie w każdym takim automatycznym urządzeniu.

Poszukujesz akumulatoru, zadzwoń!
Poszukujesz akumulatoru, zadzwoń!

Nie działa dozownik? Zacznij od wymiany akumulatora

Kupując dozownik do dezynfekcji rąk, wydamy już na niego dosyć spore fundusze. Później po długim okresie użytkowania może okazać się, że nie pracuje on tak dobrze, jak dawniej, albo nie działa już praktycznie wcale. Najczęściej przyczyną tego jest jego akumulator, którego żywotność się skończyła. Co w przypadku kiedy taki akumulator w dozowniku padnie? Najlepszą opcją będzie wymiana samego akumulatora do dozownika. Będą to koszty znacznie niższe niż wymiana całego dozownika na nowy. Dozownik ze względu na względy bezpieczeństwo zasilany jest z akumulatora bezpiecznym prądem o napięciu 12V. Większość dozowników w celach wygody w montażu i instalacji jest bezprzewodowa, co narzuca ich producentom, wykorzystanie odpowiedniego akumulatora. Tego typu urządzenia zasilające znajdziemy nie tylko w dozownikach, ale także w systemach automatyki, jako zasilanie rezerwowe, czy w innych aplikacjach wymagających cyklicznego wykorzystania źródła energii.

Akumulatory do dozowników

Zobacz również nasze inne artykuły poradnikowe o akumulatorach

Akumulator do dozownika – jaki wybrać?

Dozownik automatyczny wyposażony jest w akumulator 12V 7.2Ah. Jest to standardowe wyposażenie bezprzewodowych dozowników, a ich żywotność nie jest nam jeszcze znana. Są to standardowe akumulatory, przeznaczone zarówno do zasilania awaryjnego, rezerwowego, czy w systemach automatyki i UPS. W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo aż 3 modele akumulatorów, który moglibyśmy zastosować w dozownikach automatycznych. Są to bezobsługowe akumulatory kwasowo-ołowiowe wykonane w technologii VRLA (AGM).

Akumulator do dozownika

Najważniejsze ich cechy to:

  • Typ suchy, nie wymagają uzupełniania elektrolitu
  • Ustandaryzowany gabaryt
  • Dedykowany dla pracy buforowej
  • Możliwość pracy w pomieszczeniach z ludźmi

Akumulator do dozownika

W sprzedaży mamy takie modele jak:

Są to produkty Premium a ich żywotność wg Eurobat to 3-5 lat dla serii ekonomicznej, natomiast aż 6-9 lat dla serii profesjonalnej.

Wymiana akumulatora w dozowniku

Uszkodzony akumulator w dozowniku to najczęstsza przyczyna awarii automatycznych urządzeń do dezynfekcji rąk. Ich wymiana na całkowicie nowe urządzenia jest dosyć kosztowna, więc znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wymiana samego akumulatora. Wymóg wśród automatycznych urządzeń do dezynfekcji rąk w każdym salonie sprzedaży, czy sklepie narzucił na nas dopasowanie się do obecnie panujących obostrzeń. Automatyczny i bezprzewodowy dozownik do dezynfekcji rąk to urządzenie znacznie wygodniejsze od tych przewodowych, które będziemy mogli postawić w praktycznie każdym miejscu. Ich ciągłe stosowanie narzuci nam również serwis takich urządzeń przynajmniej raz na kilka lat. Wymiana akumulatora w dozowniku nie jest zbyt trudnym zadaniem. Najpierw należy zdjąć zaślepkę obudowy dozownika, aby następnie odpowiednio odłączyć akumulator. Potem montujemy nowy akumulator, oczywiście dopasowany wymiarami do otworu montażowego i zamykamy otwór montażowy zaślepką. Jest to szybka i bezproblemowa operacja, która ponownie ożywi nasz automatyczny dozownik.

Automat do dezynfekcji rąk

Zobacz nasze pozostałe artykuły poradnikowe

przez

Post Author: Rafał Brzeziński