Spis treści

Co to jest Home Office?

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o pracy z domu. Jest to termin używany od dość niedawna, dlatego nic dziwnego, że nie jedna osoba nie wie na czym polega. Home Office to nic innego jak rodzaj systemu pracy zarobkowej, który w latach 2020 – 2022 stał się niezwykle popularny.

 • Dlaczego Home Office stał się popularny?
 • Wady i zalety pracy w domu
 • O czym należy pamiętać pracując zdalnie?
 • Wszystko czego nie może zabraknąć w Twoim mini biurze
jakie oswietlenie do lazienki, sklep z oswietleniem smd-led

Jak wyjątkowo oświetlić biuro? Tylko na smd-led.pl

Najczęściej wybierane lampy na biurko przez naszych klientów:

lampka-biurkowa-v-tac-125w-3w1-indukcja-zmiana-barwy-czarna-vt-7405-2700k-6400k-630lmLAMPKA BIURKOWA V-TAC 12,5W 3W1 INDUKCJAZobacz produkt
lampka-biurkowa-z-przybornikiem-czarna-8w-labor-led-4000kLAMPKA BIURKOWA Z PRZYBORNIKIEM CZARNA 8WZobacz produkt
LAMPKA BIURKOWA K-MT-COSMO CZARNALAMPKA BIURKOWA K-MT-COSMO CZARNAZobacz produkt

Jest to swego rodzaju praca zdalna lub jak ktoś woli mobilna. Zarówno pracownicy, jak i pracodawcy zostali zmuszeni do dostosowania się do nowej rzeczywistości przez pandemię, w wyniku której znacząco zmienił się sposób wykonywania obowiązków. Wielu z nich przyzwyczaiło się do obecnego stanu rzeczy do tego stopnia, że nie zamierzają wracać do tradycyjnej metody zatrudnienia. W tego typu zatrudnieniu obowiązki zawodowe są wykonywane poza siedzibą pracodawcy. Osoby, które są zobowiązane do regularnego bezpośredniego kontaktu z klientami, nie mają możliwości przejścia na pracę wykonywaną z własnego domu.

Co to jest Home Office?

Co to jest Home Office?

Jak każdy rodzaj pracy, Home Office ma swoje plusy i minusy. Oto podstawowe plusy:

 • brak dojazdów do pracy
 • możesz opiekować się dziećmi i pracować w tym samym czasie
 • zazwyczaj masz możliwość wykonania pracy w innej godzinie jeśli akurat Ci nie odpowiada
Co to jest Home Office?

Co to jest Home Office?

A jakie są minusy pracy Home Office?

 • brak kontaktu z ludźmi, co przekłada się na pogorszenie umiejętności współpracy w grupie
 • monotonia
 • mniejsza motywacja
 • brak sprzętu
 • brak odcięcia pracy od życia osobistego
LAMPKA BIURKOWA LED 10W CZARNA K-BL1207 Z SERII MICALAMPKA BIURKOWA LED 10W CZARNA K-BL1207 Z SERII MICAZobacz produkt
LAMPKA BIURKOWA LED CZARNA 8W K-BL1027 Z SERII IKA - CCTLAMPKA BIURKOWA LED CZARNA 8W K-BL1027 Z SERII IKA - CCTZobacz produkt
LAMPKA BIAŁA NA BIURKO 10W K-BL1203 Z SERII MIRO - 5300KLAMPKA BIAŁA NA BIURKO 10W K-BL1203 Z SERII MIRO - 5300KZobacz produkt

Home Office – oświetlenie

Home Office i oświetlenie jakie powinno się w nim znaleźć to jeden z najważniejszych aspektów, na który powinniśmy zwrócić uwagę. Oświetlenie podczas pracy na Home Office powinno spełniać określone normy, tak jak w biurze. Aby nasze oczy nie przemęczały się przy komputerze musimy zapewnić natężenie ok. 500 lx (luksów).

Właściwe oświetlenie miejsca pracy to nie tylko zapewnienie jak największej ilości światła naturalnego, wpadającego przez okna. Aby nasze stanowisko pracy spełniało normy i przede wszystkim były zdrowe dla naszego wzroku, ale i dla samopoczucia, należy zaopatrzyć się w odpowiedniej jakości lampy biurkowe czy lampy wiszące. Odpowiednio dobrane oświetlenie potrafi wpływać na nasz nastrój, a co za tym idzie także i na wydajność i kreatywność. Źle dobrana barwa światła potrafi wręcz sprawić, że nie będziemy w stanie skupić się na pracy, zamiast tego będziemy odczuwać zmęczenie i znużenie. Pamiętajmy, że od dobrego oświetlenia naszego, zależy nasz komfort.

Szukasz oświetlenia do swojego domowego biura? Odwiedź nasz sklep z oświetleniem i wybierz coś dla siebie.

Sprawdź jak odpowiednio oświetlić biurko w Twoim gabinecie

Jak pracować na Home Office?

Jak pracować na Home Office, by nasza praca przebiegała właściwie? W pracy ważne jest zachowanie 2 najważniejszych aspektów: przeznaczenie jednego konkretnego miejsca, w którym się odnajdujemy, złym pomysłem jest praca z łóżka w sypialni. Zaczynajmy pracę o stałej godzinie bez odkładania jej na potem.

Jak pracować na Home Office?

Jak pracować na Home Office?

Izolacja jest zarówno najłatwiejszą, jak i najbardziej skuteczną strategią rozwijania zdolności koncentracji na jednym zadaniu. Aby właściwie realizować obowiązki wynikające z naszej pracy, którą przeprowadzamy na Home Office, powinniśmy ustalić sobie jedno konkretne pomieszczenie, które naszemu mózgowi będzie kojarzyło się z czasem pracy. Unikniemy wtedy zbytniego rozproszenia, jakie miałoby miejsce przebywając np. w sypialni, która kojarzy się z relaksem i odpoczynkiem. W takim pomieszczeniu ciężko byłoby nam być w pełni skupionym i wydajnym pracownikiem.

Jak pracować na Home Office?

Jak pracować na Home Office?

Jeśli Twój metraż nie pozwala na przejęcie jednego całego pokoju i przerobienie go na domowe biuro, możesz wyznaczyć sobie jedno konkretne biurko, przy którym będzie odbywała się Twoja codzienna praca. Pamiętaj, by zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze sprzęty i akcesoria, które ułatwią Ci wykonywanie obowiązków tak jak robią to w biurze. Skoro już pracujemy w domu i jest on naszym biurem, należy pamiętać o zaopatrzeniu się w dodatkowy prąd w postaci Power Bank.

boa-led-black-rgbBOA LED BLACK RGBZobacz produkt
lampka-biurkowa-arena-white-gold-1xgx53LAMPKA BIURKOWA ARENA WHITE/GOLDZobacz produkt
lampka-czarna-biurkowa-led-gibon-led-8w-cctLAMPKA CZARNA BIURKOWA LED GIBON LED 8W - CCTZobacz produkt

Jak urządzić Home Office?

Zastanawiasz się jak urządzić Home Office? Tryb pracy  jest dość wymagający. Należy zapewnić sobie odpowiednie oświetlenie stanowiska pracy, najlepiej jeśli składa się z 3 źródeł światła: naturalne z okna, oświetlenie ogólne i lampka doświetlająca klawiaturę.

Jak urządzić Home Office?

Jak urządzić Home Office?

Warto pamiętać, że praca w domu mimo, że jest wygodna i posiada wiele zalet, nie jesteś zwolniony z wykonywania obowiązków służbowych w jak najlepszy i najbardziej profesjonalny sposób. Miejsce zamieszkania przerobione na mini biuro powinno posiadać odpowiednie narzędzia niezbędne do pracy. Jeśli pracujesz zdalnie musisz dbać o swoją efektywność, nie tylko pod względem wykonywanych obowiązków, ale też poprzez zapewnienie sobie właściwych warunków. Osoba zatrudniona w takiej pracy, powinna wyznaczyć sobie konkretne godziny pracy, tak by nie rozregulować sobie doby. Komputer powinien być sprawny i powinien zawierać wszystkie wymagane oprogramowania. Pamiętajmy o odpowiednim oświetleniu, ale także o wygodnym fotelu, który zapewni komfort podczas tych wielu godzin spędzanych w jednej pozycji. Jest to niezwykle ważne nie tylko dla naszej wydajności, ale przede wszystkim dla zdrowia. O czym jeszcze powinniśmy pamiętać? Na pewno przydatne będą wszelkiego rodzaju tabliczki pomagające uporządkować harmonogram wykonywanych przez nas prac.

Zobacz więcej z kategorii

Lampy sufitoweZobacz produkty

Home Office inspiracje

Zastanawiasz się jak powinno wyglądać – inspiracje to coś czego potrzebujesz. Oto kilka porad i inspiracji do Twojego Home Office:

 • biuro nie musi być nudne, pomyśl nad wplątaniem swojego ulubionego stylu i dodatków do niego pasujących
 • postaw na lustra – powiększą optycznie pokój i sprawią, że będziesz czuć się swobodniej
 • meble powinny być niewielkie i w małej ilości, a kolory zarówno mebli jak i ścian powinny być stonowane
 • wybierz ciekawe biurko, które nada pomieszczeniu charakteru
 • wygodny i zdrowy dla Twoich pleców fotel to coś co musisz mieć
 • pamiętaj by zadbać o odpowiednie oświetlenie swojego stanowiska pracy i całego mini biura, które powinno być neutrale dla wzroku. W miarę możliwości ustaw biurko przy oknie, by zapewnić sobie jak największą ilość światła naturalnego.
Home Office inspiracje

Home Office inspiracje

Home Office to praca zdalna, która zyskała na popularności w latach 2020-2022, głównie ze względu na pandemię COVID-19. To elastyczny sposób pracy, umożliwiający wykonywanie obowiązków zawodowych poza tradycyjnym biurem. Praca z domu ma swoje zalety, takie jak brak dojazdów, elastyczność godzin pracy i możliwość opieki nad dziećmi, ale też wady, jak izolacja, monotonia i trudności z oddzieleniem życia zawodowego od prywatnego. Kluczowym aspektem pracy z domu jest odpowiednie wyposażenie i organizacja przestrzeni pracy. Należy zapewnić sobie odpowiednie oświetlenie, wygodne meble i niezbędne sprzęty, aby praca była efektywna i komfortowa. Idealne oświetlenie stanowiska pracy powinno łączyć światło naturalne, ogólne i skierowane na konkretny obszar pracy. Ważne jest również ustalenie regularnych godzin pracy i stworzenie wydzielonego miejsca do pracy, aby utrzymać produktywność i dobre samopoczucie. Urządzając Home Office, warto włączyć elementy osobistego stylu, zapewniając jednocześnie funkcjonalność i komfort. Inspiracje na aranżację domowego biura mogą obejmować wybór stylowego biurka, wygodnego fotela, stonowanych kolorów i dodatków, które nadadzą charakteru pomieszczeniu. Praca w domowym biurze wymaga również odpowiedniej organizacji i dyscypliny, aby zachować równowagę między życiem zawodowym a prywatnym.

jakie oswietlenie do lazienki, sklep z oswietleniem smd-led

Artykuł napisany przez Edyta Kawnik, 5 lipca 2022