Spis treści

Festiwał świateł Łódź 2019 – Light Move Festival

Święto światła 2019 w Łodzi to niezwykle ważne wydarzenie, które przyciąga do naszego miasta ludzi z całego kraju. Oczywiście na takim festiwalu nie mogło zabraknąć również nas, czyli specjalistów od oświetlenia, tym razem tylko i wyłącznie w roli widzów. W tym roku pokaz świateł w Łodzi odwiedziło aż 850 tysięcy ludzi.

Festiwal światła w Łodzi

Festiwal światła w Łodzi odbył się w okolicach jednej z najbardziej rozpoznawalnych ulic tego miasta, czyli Piotrkowskiej i w Nowym Centrum Łodzi. Było to wyjątkowo kolorowe wydarzenie, które zaczęło się już w piątek (27.09.19) o godzinie 19.00. To właśnie wtedy mogliśmy pierwszy raz zauważyć całkiem odmieniony wygląd łódzkich kamienic. Całe święto zaczęło się na Placu Dąbrowskiego.

Festiwal świateł

 

Festiwal światła Łódź 2019

Była to już dziewiąta edycja Light Move Festival, która trwała aż 3 dni. Od piątku (27.09.2019) aż do niedzieli (29.09.2019). Było to wydarzenie pod znakiem niezwykłych pokazów świetlnych. Przez te całe 3 dni mogliśmy podziwiać dynamicznie zmieniające się obrazy, grę świateł, ale także słuchać. Trasa 9 edycji Light Move Festival była zamknięta w ring, dzięki czemu nawet nie znając dobrze tego miasta, byliśmy w stanie obejrzeć wszystkie najważniejsze jego atrakcje.

Light Move Festival

 

Na mapie festiwalu mogliśmy dostrzec aż 40 wyjątkowych punktów świetlnych i aż pięć przystanków muzycznych. Na Teatrze Wielkim, Cerkwi Aleksandra Newskiego i Łódzkim domu kultury mogliśmy podziwiać wyjątkowy Mappingi 3D. Na ulicy Traugutta pojawił się świetlny Tunel oraz deszcz świecących piłeczek. To oczywiście nie wszystko. Na ulicy Piotrkowskiej mogliśmy spotkać kosmiczne fale złożone nawet z kilkuset pionowych linii, utkanych białą włóczką. Wyjątkowo efektowny był również Spot, który mogliśmy podziwiać na pasażu Rubinsteina, oraz przeróżne animacje na pasażu Schillera, oraz na zbiegu ulic Sienkiewicza i Narutowicza.

Festiwal Światła Łódź 2019

Light Move Festival

Te wszystkie nowoczesne emisje świetlne mogliśmy obejrzeć, również dzięki technologii LED. Wall Washery zamontowane w oknach kamienic, czy kinkiety ścienne, doskonale sprawdzały się jako efektowne lampy elewacyjne. Sterowane w systemie DMX, pozwoliły nam zaobserwować doskonałą grę świateł, a także znacznie ożywić tradycyjne już budowle.

Festiwal Świateł Łódź 2019
Wyjątkowo popularnością cieszył się podczas tego festiwalu Virtual House przy ul. Piotrkowskiej 120. W specjalnych goglach wirtualnej rzeczywistości mogliśmy w nim odbyć spacer po fantastycznym świecie wykreowanym przez dźwięk i światło. Była to atrakcja, która powstała specjalnie na łódzki Light Move Festival i stanowiła niezwykłe połączenie nowoczesnej technologii, muzyki i sztuki.

Sprawdź nasze efektowne propozycje oświetlenia zewnętrznego

Pokaz świateł w Łodzi

 

Kiedy następny pokaz świateł w Łodzi?

Festiwal światła w Łodzi to coroczne święto, które promuje potencjał kulturalny i twórczy naszego miasta. Za rok czeka nas już Light Move Festival 2020, czyli już 10 – jubileuszowa edycja pokazu świateł w Łodzi. Czego możemy tam się spodziewać? Jeszcze tego dokładnie nie wiemy, ale możemy liczyć na niezwykłe niespodzianki, związane z 10 rocznicą tych obchodów.

Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z naszą galerią z Light Move Festival 2019.

Artykuł napisany przez Marcin Pietrasik, 1 października 2019