Halogeny do łazienki — jakie wybrać?

Łazienka jest miejscem, w którym szczególnie potrzebujemy dobrego oświetlenia. Wszelkie czynności pielęgnacyjne takie, chociażby jak golenie czy makijaż nie obejdą się bez dobrego światła o odpowiedniej jasności. Wziąwszy pod uwagę, że łazienki często pozbawione są dostępu światła słonecznego, a jeśli nawet takie w łazience jest dostępne, to korzystamy z niej często wcześnie rano lub późnym wieczorem, sprawa oświetleniowa nabiera jeszcze większej wagi. Dziś postaramy się pomóc w wyborze dobrego oświetlenia, skupiając się na oświetleniu halogenowym.

Oświetlenie łazienki
Oświetlenie łazienki

Halogeny do łazienki

Oświetlenie halogenowe do łazienki może być doskonałym wyborem, jeśli chodzi o źródło światła w łazience. Halogeny do łazienki emitują zdecydowanie więcej światła od typowych, klasycznych żarówek. Może to być nawet 70% więcej światła. Halogeny LED w łazienkach wyróżniają się także trwałością, wynoszącą do 30 tys godzin świecenia. Wybierając halogen energooszczędny do łazienki, możemy również cieszyć się zmniejszonym o 30-60% zużyciem energii elektrycznej potrzebnej do ich zasilania. W ofercie naszego sklepu możemy wybierać wśród halogenów zasilanych napięciem sieciowym 230 V lub niskonapięciowych 12 V (wtedy będziemy potrzebować również zasilacz hermetyczny LED). Te drugie wymagają instalacji dodatkowych transformatorów zmniejszających napięcie zasilające. Ze względu na dużą możliwą ilość wilgoci występującą w łazience lepiej sprawdzają się halogeny niskonapięciowe. Należy także wybierać halogeny o zwiększonej klasie szczelności (Stopień ochrony IP – normy szczelności). Zapewni to trwałość i bezawaryjność oświetlenia w tak trudnych warunkach, na jakie oświetlenie jest narażone, pracując w łazienkach. Dobrze, jeśli halogen, jaki posiadać będzie nasza łazienka, będzie rozpraszał światło, zapewniając właściwe oświetlenie w całym pomieszczeniu. Warto więc wybierać halogeny o kącie padania światła np. 60 stopni. Jest to najpopularniejszy model wybierany przez naszych klientów. Halogen taki zapewni oświetlenie każdego miejsca w łazience, nie pozostawiając stref półmroku. W celu jeszcze większego zwiększenia oszczędności na kosztach energii wyposażyć możemy nasze pomieszczenie w halogeny LED do łazienki. Ledy dodatkowo te koszty obniżą. Kolejnymi ważnymi zaletami halogenów są uzyskiwanie przez nie pełnej jasności od razu po włączeniu światła oraz stała barwa światła przez cały okres ich działania. W celu właściwego oświetlenia całej łazienki lepiej zainstalować więcej halogenów o mniejszej mocy niż jeden czy dwa dające dużą ilość światłą. Zapewni to lepszą dystrybucję światła w całej przestrzeni i równomierne jej oświetlenie.

Halogeny łazienka

Jakie oświetlenie do łazienki? — LED czy halogen

Czy na oświetlenie łazienki wybrać LED, czy halogen? Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje zalety, a także drobne wady. Często wybór ten uzależniony będzie od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Halogeny zapewnią dużą i stała ilość światła w pomieszczeniu. Są bardziej energooszczędne od tradycyjnych żarówek, jednak nie aż tak bardzo, jak ledy. Nie sprawdzają się przy oświetleniu lustra, o czym napiszemy dalej. Ledy natomiast charakteryzują się wysoką energooszczędnością i trwałością. Są jednak rozwiązaniem droższym. Późniejszy koszt eksploatacji ledów zniweluje większy wydatek na ich zakup, jednak montaż ledów wymaga zdecydowanie większej inwestycji na początku. Dla niektórych może to być trudne do zaakceptowania. Co więc wybrać? Każdy musi taką decyzję podjąć indywidualnie. Dobrym wyjściem może okazać się połączenie obu tych źródeł światła i instalacja w łazience zarówno halogenów, jak i ledów. Halogeny bowiem idealnie oświetlą łazienkę, będąc zainstalowanymi na suficie.

Oświetlenie łazienki
Oświetlenie łazienki

Takie źródło światła głównego doskonale oświetli naszą łazienkę, zapewniając perfekcyjne warunki oświetleniowe w każdej sytuacji. Ledy natomiast wykorzystać możemy jako oświetlenie dodatkowo oraz dekoracyjne. Idealnie sprawdzą się do podświetlenia lustra i umywalki, a także jako ozdobne, wyrafinowane oświetlenie dekoracyjne. Taśmy Ledowe pięknie oświetlą przestrzeń wokół wanny czy podświetlą wszelkie półki i wnęki w naszej łazience. Wykorzystując taśmy Led RGB ze sterownikiem (warto je zamontować w dedykowanym profilu do LED) mamy również możliwość stworzenia wyjątkowych aranżacji świetlnych, które zaczarują naszą łazienkę i uprzyjemnią każdą w niej wizytę. Sprawdzą się zarówno jako funkcjonalne doświetlenie poszczególnych stref w łazience, jak i jako relaksacyjne, dyskretne bądź pobudzające źródło światła uprzyjemniające chwile relaksu. Inwestując odrobinę więcej, halogeny zastąpić możemy halogenami LED. Uzyskamy dzięki temu energooszczędne źródło światła w całej łazience, uzyskując duże możliwości wyboru mocy, barwy i możliwości naszego światła łazienkowego.

Sprawdź wszystkie nasze propozycje do oświetlenia łazienki

Halogeny do łazienki

 

Oświetlenie halogenowe do łazienki

Halogeny i łazienka to wspaniała konfiguracja. Halogeny dają dużo możliwości aranżacyjnych, umożliwiając stworzenie estetycznego, a zarazem funkcjonalnego pomieszczenia. Dobre rozplanowanie umieszczenia halogenów umożliwi nam stworzenie bardzo praktycznej przestrzeni. Światło emitowane przez halogeny możemy ukierunkować według naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Oświetlenie łazienki, jakim są halogeny, będzie oświetleniem uniwersalnym, zapewniającym doskonałą widoczność przy wszystkich zabiegach pielęgnacyjnych w niej się odbywających. Właściwie dobrane i zainstalowane oświetlenie halogenowe nie tylko zwiększy radość korzystania z łazienki, ale też podkreśli jej urodę i uwypukli elementy wyposażeniowe i architektoniczne w niej się znajdujące, takie, na których szczególnie nam zależy. Pamiętać należy, że halogeny głównie nadają się do oświetlenia sufitowego. Wykorzystanie ich jako oświetlenia lustra nie jest już takim dobrym rozwiązaniem. Powodują one bowiem, powstawanie cieni na twarzy, a to zdecydowanie niekorzystnie wpływa na czynności pielęgnacyjne, głównie makijaż. Ze względu na dużą emisję ciepła przez halogeny również wykorzystanie ich w pobliżu lustra, czyli bezpośredniej bliskości twarzy może nie być wskazane.

oświetlenie łazienki
oświetlenie łazienki

Na pewno nie będzie to rozwiązanie komfortowe. W formie oświetlenia głównego montowanego w suficie, halogeny jednak poradzą sobie doskonale i warto zastanowić się nad ich instalacją w łazience. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo żarówki halogenowe GU10 oraz MR16. Są to popularne źródła światła do opraw halogenowych w bardzo przystępnych cenach. Oba rodzaje żarówek dostępne są w wersjach ledowych, zapewniających dużo mniejszy apetyt na potrzebną do ich zasilenia energię elektryczną. Możemy wybierać wśród wersji 230 V oraz 12 V. Żarówki GU10 dzięki możliwości szerokiego wyboru mocy, barwy i koloru świecenia, kąta światła oraz kloszy, z jakimi są dostępne, umożliwiają ich zastosowanie w każdym przypadku i dostosowanie do wszelkich potrzeb. Szybki zwrot koszów zakupu obu rodzajów żarówek w wersji LED, dzięki dużej oszczędności na rachunkach za prąd będzie dla nas nagrodą i radością za wybór takiej opcji.

Halogeny LED do łazienki

Oświetlenie łazienki i halogeny LED

Najpopularniejszym i najczęściej wybieranym z produktów do oświetlenia łazienkowego przez nas oferowanych są oprawy halogenowe. Produkty te doceniane są za doskonałą jakość wykończenia i dbałość o detale. Oprawy halogenowe dostępne w naszej ofercie są wykonane z wysokiej jakości materiałów i występują w szerokiej gamie kolorystycznej, rozmiarach oraz w różnych kształtach. Duża możliwość wyboru odpowiedniej oprawy, zarówno wpuszczanej, jak i natynkowej oraz atrakcyjne ceny, sprawiają, że każdy znajdzie właściwą dla swoich potrzeb oprawę. W razie problemów z wyborem zachęcamy do kontaktu z nami drogą mailową i telefoniczna. Nasi pracownicy chętnie odpowiedzą na każde pytanie i pomogą w konfiguracji i wyborze oświetlenia spełniającego Państwa oczekiwania i wymagania.

Halogeny w łazienkach

przez

Post Author: Marcin Pietrasik