Spis treści

Jak oświetlić biuro nieruchomości?

Właściwe oświetlenie biura nieruchomości jest kluczowe dla komfortu pracy, wydajności oraz zdrowia pracowników. W tym przewodniku dowiesz się, jak oświetlić biuro nieruchomości, aby spełniało wszystkie te wymagania. Omówimy znaczenie prawidłowego oświetlenia, zalety technologii LED, estetykę oświetlenia oraz trendy w branży. Najczęściej spotykaną formą oświetlenia w biurach są panele ledowe 60×60. Idealna ilość luksów w biurze nieruchomości powinna oscylować wokół 500 luksów, zapewniając optymalne warunki do pracy. Zapraszamy do lektury!

Jak oświetlić biuro nieruchomości

Jak oświetlić biuro nieruchomości

Znaczenie prawidłowego oświetlenia w biurze nieruchomości

Prawidłowe oświetlenie w biurze nieruchomości odgrywa kluczową rolę w komforcie pracy, prezentacji nieruchomości oraz wpływa na wydajność i zdrowie pracowników. W tej sekcji omówimy, jak oświetlenie wpływa na te aspekty oraz jakie są jego funkcje w kreowaniu atmosfery biura.

Poznaj najczęściej stosowane przez klientów panele LED : 

PANEL LED NELIO 60X60 CM 40W 4400LM - BIAŁA NEUTRALNAPANEL LED NELIO 60X60 CM 40W 4400LMZobacz produkt
PANEL LED LINE PRIME BACKLIT 40W 4000K 4800LM 595X595PANEL LED LINE PRIME BACKLIT 40W 4000K 4800LM 595X595Zobacz produkt
PANEL LED V-TAC 36W 600X600 3W1 UNIWERSALNY NATYNKOWY/PODTYNKOWY VT-6139 4000K 3960LMPANEL LED V-TAC 36W 600X600 3W1 UNIWERSALNYZobacz produkt

Jak oświetlenie wpływa na wydajność pracy?

Oświetlenie ma bezpośredni wpływ na koncentrację, wydajność pracy i samopoczucie pracowników. Niewłaściwe oświetlenie może prowadzić do zmęczenia wzroku, bólu głowy oraz obniżenia efektywności pracy. Dobrze dobrane oświetlenie, natomiast, może zwiększyć produktywność, poprawić koncentrację i zmniejszyć uczucie zmęczenia. Ważne jest, aby dostosować natężenie światła do rodzaju wykonywanych zadań oraz zapewnić równomierne rozproszenie światła w całym pomieszczeniu.

Jak oświetlenie wpływa na wydajność pracy?

Jak oświetlenie wpływa na wydajność pracy?

 

Rola oświetlenia w kreowaniu atmosfery biura

Oświetlenie wpływa również na atmosferę w biurze oraz kreowanie wizerunku firmy. Dobrze dobrane oświetlenie może podkreślić styl wnętrza, dodać przestrzeni elegancji oraz sprawić, że biuro będzie wyglądać na bardziej profesjonalne. Warto zwrócić uwagę na oświetlenie akcentowe, które może podkreślić wybrane elementy wystroju, jak np. logo firmy czy eksponowane nieruchomości.

Panel LED CRI 90Ra
Panel LED CRI 90Ra

Panel LED CRI>90 to panel o najpopularniejszym rozmiarze 60 cm x 60cm z wysokim współczynnikiem oddawania bar. Wysoki wskaźnik Ra sprawi, że kolory są lepiej oddawane, a przedmioty wyglądają naturalniej. Im wyższy jest wskaźnik RA, tym lepsze jest odwzorowanie kolorów. Określa on bowiem, jak dobrze postrzegane są kolory oświetlanych przedmiotów.

Zobacz produkty

Prawidłowe oświetlenie a zdrowie pracowników

Wpływ oświetlenia na zdrowie pracowników jest nie do przecenienia. Niewłaściwe oświetlenie może prowadzić do problemów ze wzrokiem, bólów głowy, a nawet zaburzeń snu. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o ergonomię oświetlenia w biurze. Optymalne oświetlenie powinno być dostosowane do potrzeb wzrokowych pracowników, zapewniać równomierne rozproszenie światła oraz minimalizować odblaski na ekranach komputerowych. Warto również zwrócić uwagę na naturalne oświetlenie, które ma pozytywny wpływ na samopoczucie i zdrowie pracowników.

Prawidłowe oświetlenie a zdrowie pracowników

Prawidłowe oświetlenie a zdrowie pracowników

 

Technologia LED w oświetleniu biura nieruchomości

Technologia LED to obecnie jedno z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych w oświetleniu biur nieruchomości. W tej sekcji omówimy zalety zastosowania technologii LED, jak wybrać odpowiednie żarówki LED oraz przedstawimy praktyczne przykłady zastosowania tego rodzaju oświetlenia w biurach nieruchomości.

panel ledPanele LEDZobacz produkty
Oświetlenie szynoweOświetlenie szynoweZobacz produkty
Lampa sufitowaLampa sufitowaZobacz produkty

Zalety stosowania technologii LED w biurze

Technologia LED posiada wiele zalet, które przekładają się na korzyści dla biur nieruchomości. Do najważniejszych z nich należą:

 • Oszczędność energii – żarówki LED zużywają znacznie mniej energii niż tradycyjne żarówki, co przekłada się na niższe rachunki za prąd.
 • Trwałość – żarówki LED mają dłuższą żywotność, co oznacza, że wymagają rzadszej wymiany, co przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy.
 • Bezpieczeństwo – technologia LED nie generuje dużego ciepła, co minimalizuje ryzyko przegrzewania się i pożaru.
 • Ekologia – żarówki LED są bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ nie zawierają rtęci ani innych szkodliwych substancji.
Lampy szynowe 1-Fazowe serii LVTLampy szynowe 1-Fazowe serii LVTZobacz produkty
Lampy szynowe 3-Fazowe serii LVTZobacz produkty
Szynoprzewody magnetyczneSzynoprzewody magnetyczneZobacz produkty

Jak wybrać odpowiednie żarówki LED do biura nieruchomości?

Wybór odpowiednich żarówek LED do biura nieruchomości powinien uwzględniać takie aspekty jak:

 • Barwa światła – zaleca się stosowanie żarówek o barwie światła zbliżonej do naturalnej (około 4000K), która sprzyja koncentracji i nie męczy wzroku.
 • Moc – moc żarówki powinna być dostosowana do wielkości pomieszczenia oraz rodzaju wykonywanych zadań. W przypadku biur nieruchomości zaleca się stosowanie żarówek o mocy od 10 do 20W.
 • Kąt świecenia – szeroki kąt świecenia (około 120 stopni) zapewnia równomierne rozproszenie światła w całym pomieszczeniu.

Zobacz więcej z kategorii

Panel LED 60x60Zobacz produkty

Przykłady zastosowania technologii LED w biurach nieruchomości

Oświetlenie LED może być z powodzeniem stosowane w różnych częściach biura nieruchomości, takich jak:

 • Recepcja – oświetlenie LED może podkreślić profesjonalizm i elegancję recepcji, np. poprzez zastosowanie taśm LED pod blatem recepcyjnym.
 • Strefa pracy – żarówki LED o odpowiedniej mocy i barwie światła zapewnią komfort pracy i sprzyjają koncentracji pracowników.
 • Prezentacja nieruchomości – oświetlenie LED może być wykorzystane do akcentowania eksponowanych nieruchomości, np. poprzez zastosowanie opraw oświetleniowych z żarówkami LED.
 • Strefa wypoczynku – delikatne oświetlenie LED może stworzyć przytulną atmosferę w strefie wypoczynku dla pracowników i klientów.
CZARNA SZYNOWA LAMPA LED 27W MDR BRANTA METALICA 940 60ST - 4000KZobacz produkt
REFLEKTOR SZYNOWY MADARA - CZARNYZobacz produkt
REFLEKTOR LED SZYNOWY PRO BRANTA LUX 27W Zobacz produkt
REFLEKTOR SZYNOWY MADARA MINI II - CZARNYZobacz produkt

Estetyka oświetlenia w biurze nieruchomości

Estetyka oświetlenia odgrywa kluczową rolę w kreowaniu atmosfery i wizerunku biura nieruchomości. Właściwie dobrana kolorystyka, intensywność oraz rodzaj oświetlenia wpływają na komfort pracy, a także na postrzeganie biura przez klientów. W tej sekcji omówimy, jak dobrać oświetlenie do stylu wnętrza biura, przedstawimy najnowsze trendy w oświetleniu biur nieruchomości oraz pokażemy przykłady estetycznego oświetlenia, które łączy funkcjonalność z designem.

Estetyka oświetlenia w biurze nieruchomości

Estetyka oświetlenia w biurze nieruchomości

 

Jak dobrać oświetlenie do stylu wnętrza biura?

Dobór oświetlenia do stylu wnętrza biura nieruchomości powinien uwzględniać następujące aspekty:

 • Kolorystyka – oświetlenie powinno współgrać z kolorami ścian, mebli oraz dodatków, aby stworzyć spójną i harmonijną przestrzeń.
 • Styl dekoracyjny – oświetlenie powinno być dopasowane do stylu wnętrza, np. w biurze utrzymanym w stylu industrialnym warto zastosować lampy z metalowymi oprawami, natomiast w biurze o klasycznej aranżacji lepiej sprawdzą się eleganckie żyrandole.
 • Funkcjonalność – oświetlenie powinno być dostosowane do potrzeb pracowników, np. w strefie pracy warto zastosować oświetlenie punktowe nad biurkami, a w strefie wypoczynku – delikatne, przytulne światło.
Panel LED UGR19
Panel LED UGR19

Panele LED UGR<19 to panele LED w najpopularniejszym rozmiarze 60 cm x 60cm, o niskim wskaźniku olśnienia czynnego UGR. Panele UGR<19 LED nie powodują olśnienia w przypadku długiego przebywania w emitowanym przez niego świetle. Kierując wzrok bezpośrednio w źródło światła nie odczujemy przykrego efektu olśnienia. Dzięki temu panel LED UGR<19 może być stosowany wszędzie tam, gdzie często patrzymy w niego. Doskonałym przykładem takiego wnętrza są gabinety dentystyczne, w których pacjent patrzy prosto w górę w kierunku paneli na suficie. Dzięki panelom z niskim wskaźnikiem olśnienia, nie odczuje on dyskomfortu podczas leczenia. Panel o współczynniku UGR<19 to bardzo często panel LED z atestem PZH. Oznacza to, że jest on bezpieczny dla środowiska oraz zdrowia ludzkiego.

Zobacz produkty

Trendy w oświetleniu biur nieruchomości

Wśród najnowszych trendów w oświetleniu biur nieruchomości można wymienić:

 • Oświetlenie inteligentne – systemy oświetleniowe, które można sterować za pomocą smartfona, pilota czy panelu dotykowego, pozwalają na dostosowanie natężenia i barwy światła do potrzeb użytkowników.
 • Oświetlenie akcentowe – stosowanie oświetlenia punktowego, aby podkreślić wybrane elementy wnętrza, np. obrazy, meble czy prezentowane nieruchomości.
 • Eko-design – wykorzystanie materiałów przyjaznych dla środowiska oraz energooszczędnych źródeł światła, takich jak żarówki LED.
Trendy w oświetleniu biur nieruchomości

Trendy w oświetleniu biur nieruchomości

 

Przykłady estetycznego oświetlenia biur nieruchomości

Estetyczne oświetlenie biur nieruchomości może przybierać różne formy, łącząc funkcjonalność z designem. Oto kilka przykładów:

 • Podwieszane lampy – zawieszone nad biurkami czy stołami konferencyjnymi, mogą dodać wnętrzu elegancji i nowoczesności.
 • Oświetlenie ścienne – kinkiety czy lampy ścienne mogą podkreślić styl wnętrza oraz dodać przestrzeni ciepła i przytulności.
 • Oświetlenie podłogowe – lampy podłogowe o ciekawym designie mogą stać się ozdobą wnętrza, a jednocześnie zapewnić dodatkowe źródło światła.
 • Oświetlenie LED – taśmy LED mogą być zastosowane w różnych miejscach biura, np. pod blatem recepcji, na półkach czy w witrynach, aby dodać wnętrzu nowoczesności i efektowności.
panele ledPanele LEDZobacz produkty
Oświetlenie szynoweOświetlenie szynoweZobacz produkty
Lampa wiszącaLampa wiszącaZobacz produkty

Podsumowanie

W artykule omówiliśmy najważniejsze aspekty dotyczące oświetlenia w biurze nieruchomości. Zwróciliśmy uwagę na znaczenie prawidłowego oświetlenia w kontekście wydajności pracy, kreowania atmosfery biura oraz zdrowia pracowników. Przedstawiliśmy również zalety stosowania technologii LED w oświetleniu biurowym oraz wskazówki dotyczące wyboru odpowiednich żarówek LED. Omówiliśmy także kwestie związane z estetyką oświetlenia, takie jak dobór oświetlenia do stylu wnętrza biura, trendy w oświetleniu biur nieruchomości oraz przykłady estetycznego oświetlenia łączącego funkcjonalność z designem. Podsumowując, odpowiednie oświetlenie biura nieruchomości powinno uwzględniać zarówno aspekty funkcjonalne, jak i estetyczne. Warto zainwestować w energooszczędne i trwałe źródła światła, takie jak żarówki LED, oraz dostosować oświetlenie do potrzeb pracowników i stylu wnętrza biura. Pamiętajmy również o śledzeniu najnowszych trendów w oświetleniu, takich jak oświetlenie inteligentne czy eko-design, aby nasze biuro nieruchomości prezentowało się nowocześnie i atrakcyjnie dla klientów.

Artykuł napisany przez Marcin Pietrasik, 12 stycznia 2024