Jak oświetlić biuro?

Tworząc miejsce do pracy, musimy optymalnie zorganizować swoją przestrzeń. Zaplanujmy ją tak aby ułatwić sobie pracę i jak najefektywniej wykorzystywać swój czas pracy. Stwórzmy atmosferę sprzyjającą skupieniu i twórczemu myśleniu. Powinniśmy zatem przeanalizować i zaplanować odpowiednie ustawienie sprzętów i pomocy biurowych. Zadbajmy również o odpowiednie oświetlenie biura.

jakie oswietlenie do lazienki, sklep z oswietleniem smd-led
Jak wyjątkowo oświetlić biuro? Tylko na smd-led.pl

 

Odpowiednie oświetlenie biura

Jeśli w biurze mamy dostęp do naturalnego światła postawmy biurko, przodem do słońca, nie będzie ono odbijało się nam w monitorze. Zadbajmy również o wygodę siedzenia. Odpowiednie krzesło zadba o nasz kręgosłup. Wybierając oświetlenie do biura, dobierzmy je do wielkości pomieszczenia oraz dostępu do światła dziennego. Rozmieśćmy je tak, aby cała przestrzeń była dobrze oświetlona. To o czym również warto pomyśleć to odpowiednia barwa światła.

jakie oswietlenie do lazienki, sklep z oswietleniem smd-led.pl, baner reklamowy

 

Zobacz również nasze inne artykuły o oświetleniu biura

Dzięki doborowi odpowiedniej barwy światła unikniemy wczesnego przemęczenia wzroku, ale również efektowi znużenia. Jeśli nasze pomieszczenie jest jasne, lepiej będzie można się skupić na wykonywanych czynnościach. Nie będziemy czuć się przytłoczeni zamkniętą przestrzenią. Do biura wybierajmy raczej światło z barwą neutralną-dzienną po zimną. Ciepłe światło poniżej 4000 Kalwinów sprzyja już raczej relaksowi i będzie powodowało u nas wcześniejsze zmęczenie.

 

 

Rynek oświetlenia proponuje nam mnóstwo ciekawych rozwiązań, które są zarówno eleganckie, praktyczne, jak i energooszczędne. W roli oświetlenia biurowego świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju panele Led. Ich największą zaletą jest równomiernie rozchodzące się po całej jego powierzchni światło, a także brak odczuwalnego migotania, które dodatkowo męczyłoby nasze oczy.

Dodatkowe oświetlenie do biura

 

Jeśli potrzebujemy dodatkowego oświetlenia bezpośrednio przy stanowisku pracy, możemy wybrać kilka opcji. Najlepiej jednak sprawdzi się lampka stojąca bezpośrednio na biurku. Zadbajmy o jej odpowiednie ustawienie. Osoby praworęczne powinny ustawić dodatkowe źródło światła po lewej stronie, żeby nie zasłaniały sobie światła ręką. Osoby leworęczne powinny ustawić światło po prawej stronie. W tym wypadku również najlepiej sprawdzi się źródło światła w barwie neutralne po zimną.

Zobacz nasze pozostałe artykuły o oświetleniu miejsc pracy

przez

Post Author: Marcin Pietrasik