Spis treści

Jak oświetlić lustro w łazience?

Oświetlenie lustra w łazience stanowi bardzo ważny rodzaj światła nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn. To właśnie przy nim Panowie golą się, a Panie malują, dlatego zawsze powinniśmy zadbać o to, aby nasze lustro z podświetleniem spełniało nasze wszystkie wymagania. Jak oświetlić lustro w łazience? Lustro w łazience powinno być oświetlone w taki sposób, aby nie powodować oślepienia, jednocześnie przy tym odpowiednio oświetlając twarz. W 2023 roku niezwykle popularne są kinkiety nad lustro. Jako lampa nad lustro może posłużyć nam zarówno kinkiet, profil aluminiowy, czy innego rodzaju oprawa oświetleniowa. Ostateczna decyzja zależy wyłącznie od nas i indywidualnych preferencji użytkowników łazienki.

Jak oświetlić lustro w łazience? - oświetlenie lustra w łazience

Jak oświetlić lustro w łazience? – oświetlenie lustra w łazience

Lampy które najczęściej są wybierane do łazienki: Lampy nad lustro, Plafony, Tuby

Lampa nad lustro do łazienkiLampa nad lustroZobacz produkty
Plafony do łazienkiPlafony do łazienkiZobacz produkty
tuby sufitoweTuby sufitoweZobacz produkty

Jak oświetlić lustro łazienkowe

Oświetlenie lustra łazienkowego jest bardzo ważne, ponieważ pozwala na poprawne wykonanie codziennych rytuałów higienicznych, takich jak golenie, mycie zębów czy aplikowanie makijażu. Jak oświetlić lustro łazienkowe? Lustro łazienkowe powinno być oświetlone neutralnym światłem o barwie ok. 4000K. Oto kilka sposobów, jak oświetlić lustro łazienkowe:

 1. Lampa nad lustrem – jednym z najpopularniejszych sposobów oświetlenia lustra łazienkowego jest umieszczenie lampy nad nim. Najlepiej, jeśli lampa będzie umieszczona na wysokości oczu, aby światło padało równomiernie na twarz. Warto wybrać lampę z białym światłem LED, które pozwala na dokładne widzenie kolorów.
 2. Oświetlenie boczne – jeśli lampa nad lustrem nie jest możliwa lub nieodpowiednia, można zastosować oświetlenie boczne. Polega to na umieszczeniu lamp po bokach lustra. Taka opcja zapewni równomierne oświetlenie twarzy i uniknie cieni.
 3. Oświetlenie pod lustrem – jeśli lustro ma ramę, można zainstalować oświetlenie pod nią. Światło będzie odbijać się od białej ściany i oświetlać twarz równomiernie. Ta opcja jest szczególnie przydatna w małych łazienkach, gdzie brakuje miejsca na dodatkowe lampy.
 4. Oświetlenie punktowe – jeśli potrzebujesz światła tylko do konkretnej czynności, takiej jak golenie lub makijaż, można umieścić oświetlenie punktowe. Jest to mała lampa, która jest umieszczona bezpośrednio nad lustrem, aby oświetlić tylko konkretny obszar.
KINKIET SHINE CHROME 11W LEDKINKIET SHINE CHROME 11W LEDZobacz produkt
KINKIET SHINE CHROME 15W LEDKINKIET SHINE CHROME 15W LEDZobacz produkt
KINKIET SHINE CHROME 7W LEDZobacz produkt
KINKIET SHINE CHROME 13,8W LEDKINKIET SHINE CHROME 13,8W LEDZobacz produkt

Niezależnie od wybranej opcji, ważne jest, aby światło było wystarczająco jasne, ale nie rażące. Idealne będzie światło o natężeniu od 500 luksów.

Szukasz oświetlenia do lustra w łazience? Idealnie sprawdzi się profil aluminiowy LED!

Jakie oświetlenie do okrągłego lustra

Jakie oświetlenie do okrągłego lustra? Oświetlenie do okrągłego lustra można dobrać w zależności od stylu pomieszczenia, w którym znajduje się lustra i od indywidualnych preferencji. Oto 3 propozycje oświetlenia do okrągłego lustra:

 1. Lampa naścienna – jednym z najprostszych sposobów oświetlenia okrągłego lustra jest zamontowanie lampy na ścianie. W zależności od stylu pomieszczenia, można wybrać klasyczną, rustykalną lub nowoczesną lampę naścienną. W przypadku okrągłego lustra warto wybrać lampę o miękkim świetle, aby uniknąć ostrych cieni na twarzy.
 2. Oświetlenie lustra łazienkowego punktowe – jeśli chcesz podkreślić wyjątkowy design okrągłego lustra, można wykorzystać oświetlenie punktowe. Można zastosować kilka małych punktów świetlnych, które będą oświetlać lustra z różnych kierunków, dzięki czemu powstanie efekt trójwymiarowości.
 3. Lampa wisząca – jeśli okrągłe lustro znajduje się w łazience, można wykorzystać lampę wiszącą, która będzie jednocześnie oświetlać lustra i wnętrze pomieszczenia. Warto wybrać lampę z białym światłem LED, które pozwala na dokładne widzenie kolorów.
Jakie oświetlenie do okrągłego lustra - łazienki inspiracje
KINKIET K-8038W-1 Z SERII MORENOKINKIET K-8038W-1 Z SERII MORENOZobacz produkt
PANEL LED LINE EASYFIX 12W 1060LM 4000K BIAŁA DZIENNAPANEL LED LINE EASYFIX 12W 1060LM 4000KZobacz produkt
TAŚMA LED COBTaśma LED COBZobacz więcej

Ostatecznie, dobór oświetlenia do okrągłego lustra powinien zależeć od indywidualnych upodobań i stylu pomieszczenia, ale również od funkcjonalności – należy zapewnić odpowiednie oświetlenie lustra łazienkowego, które pozwoli na wygodne korzystanie z lustra.

Jak oświetlić okrągłe lustro

Jak oświetlić okrągłe lustro? Oświetlenie okrągłego lustra można dostosować do stylu wnętrza oraz indywidualnych potrzeb użytkownika. Oto kilka propozycji oświetlenia okrągłego lustra:

 1. Oświetlenie pierścieniowe – to jedno z najbardziej popularnych rozwiązań dla okrągłych lusterek. Polega na zamontowaniu oświetlenia na obwodzie lustra, tworząc wokół niego pierścień świetlny. Taka konstrukcja oświetlenia zapewnia równomierne, miękkie światło, które nie tworzy ostrych cieni na twarzy.
 2. Oświetlenie punktowe – to dobre rozwiązanie, jeśli okrągłe lustro jest stosunkowo małe, a użytkownik potrzebuje światła skupionego na konkretnym miejscu. W tym celu można zamontować kilka małych punktów świetlnych na obwodzie lustra lub zainstalować jedną lampkę punktową bezpośrednio nad lustrem.
 3. Oświetlenie boczne – to opcja dla tych, którzy preferują mocniejsze, skierowane światło, które oświetla twarz równomiernie. W tym przypadku lampki są umieszczone po bokach lustra, tworząc linię świetlną równoległą do jego krawędzi.
 4. Oświetlenie zewnętrzne – to wybór dla osób, które chcą podkreślić design lustra, a jednocześnie oświetlić pomieszczenie. W takim przypadku można zastosować oświetlenie lustra łazienkowego zewnętrzne, np. świetlówki lub lampki LED, które będą oświetlać okrągłe lustro z zewnątrz.
Jak oświetlić okrągłe lustro? - łazienki inspiracje
LUSTRO Z PODŚWIETLENIEM AURORA 80CM AZ51061LUSTRO Z PODŚWIETLENIEM AURORA 80CMZobacz produkt
CZARNA TUBA SUFITOWA OKRĄGŁA BROSS 1CZARNA TUBA SUFITOWA OKRĄGŁA BROSS 1Zobacz produkt
BIAŁA TUBA WISZĄCA OHN-ZBBIAŁA TUBA WISZĄCA OHN-ZBZobacz produkt

Wszystkie powyższe opcje oświetlenia można dostosować do koloru światła, który będzie najodpowiedniejszy dla użytkownika. Najlepiej wybrać ciepłe, naturalne światło, które pozwoli na dokładne widzenie kolorów i nie będzie męczyć oczu.

Jakie oświetlenie do łazienki nad lustro

Jakie oświetlenie do łazienki nad lustro? Oświetlenie nad lustro w łazience powinno zapewnić równomierne i mocne światło (od 500lx), które pozwoli na dokładne widzenie i umożliwi wykonanie precyzyjnych czynności pielęgnacyjnych, takich jak golenie czy nakładanie makijażu. Oto kilka propozycji oświetlenia nad lustro w łazience:

 • Oświetlenie w formie taśmy LED – taśma LED umieszczona nad lustrem to bardzo popularne rozwiązanie, które pozwala na równomierne oświetlenie całej powierzchni lustra. Taśma LED daje jasne, ale jednocześnie miękkie światło, które nie powoduje ostrych cieni na twarzy.
 • Oświetlenie punktowe – lampki punktowe umieszczone nad lustrem to dobre rozwiązanie, jeśli chcemy skierować światło bezpośrednio na twarz. W tym przypadku najlepiej wybrać lampki z jasnymi żarówkami lub lampki LED, które dadzą mocne, ale nie rażące światło.
 • Oświetlenie liniowe – jeśli szukasz minimalistycznego i nowoczesnego rozwiązania, możesz zdecydować się na oświetlenie w formie długiej lampy lub liniowej taśmy LED. Taki rodzaj oświetlenia pozwala na równomierne oświetlenie całego lustra i dodaje stylowego akcentu do łazienki.
 • Oświetlenie z reflektorami – jeśli chcesz stworzyć w łazience nieco bardziej dramatyczny klimat, możesz zdecydować się na oświetlenie z reflektorami skierowanymi na lustro. Taki rodzaj oświetlenia pozwala na skupienie światła na konkretnych miejscach, np. na twarzy, a jednocześnie dodaje eleganckiego wyglądu do łazienki.
Jakie oświetlenie do łazienki nad lustro? - łazienki inspiracje
PROFIL LED ZATIPROFIL LED ZATIZobacz więcej
PROFIL LED INSOPROFIL LED INSOZobacz więcej
profil led terra podlogowyPROFIL LED TERRA PODŁOGOWYZobacz więcej
profil-led-insiledaPROFIL LED INSILEDAZobacz więcej

Ważne jest, aby wybrać oświetlenie o właściwej temperaturze barwowej, która będzie najlepiej odpowiadać Twoim potrzebom. Zazwyczaj najlepszym wyborem jest ciepłe, naturalne światło, które nie męczy oczu i pozwala na dokładne widzenie kolorów. Lustro łazienkowe z oświetleniem to doskonałe dopełnienie aranżacji każdej łazienki. Oświetlenie nad lustro wspaniale doświetli całe pomieszczenie i jednocześnie sprawi, że korzystanie z łazienki będzie przyjemne i proste.

Jakie oświetlenie przy lustrze łazienkowym

Jakie oświetlenie przy lustrze łazienkowym sprawdzi się najlepiej? Przy lustrze łazienkowym idealnie sprawdzą się m.in:

 1. Taśmy ledowe – taśma LED umieszczona wzdłuż górnej i dolnej krawędzi lustra pozwala na równomierne oświetlenie całej powierzchni lustra. Taśma LED daje jasne, ale jednocześnie miękkie światło, które nie powoduje ostrych cieni na twarzy.
 2. Oprawy punktowe nad lustrem – jeśli chcesz skierować światło bezpośrednio na twarz, możesz zdecydować się na lampki punktowe umieszczone po bokach lustra. W tym przypadku najlepiej wybrać lampki z jasnymi żarówkami lub lampki LED.
 3. Oświetlenie w formie lampy nad lustrem – ta klasyczna opcja oświetlenia nad lustrem w łazience jest nadal bardzo popularna. Najlepiej wybrać lampę z jasnymi żarówkami lub lampkami LED, które dadzą mocne i równomierne światło.
Jakie oświetlenie przy lustrze łazienkowym? - łazienki inspiracje
OPRAWKA CARO 2 SQUARE BLACKOPRAWKA CARO 2 SQUARE BLACKZobacz produkt
LUSTRO V-TAC 17W LED ANTY PARA 500X390X35MMLUSTRO V-TAC 17W LED ANTY PARA 500X390X35MMZobacz produkt
KINKIET NAD LUSTRO CZARNY 36W DALI 120 - 4000KKINKIET NAD LUSTRO CZARNY 36W DALI 120Zobacz produkt
BIAŁA OPRAWA DO WBUDOWANIA IBIZA WHITE WHITE AZ2803BIAŁA OPRAWA DO WBUDOWANIA IBIZA WHITEZobacz produkt
TAŚMA LED COBTAŚMA LED COB Zobacz więcej
PROFIL LED ZATIPROFIL LED ZATIZobacz więcej

Oświetlenie przy lustrze łazienkowym powinno być tak dobrane, aby zapewnić równomierne, mocne i naturalne światło. Doskonale sprawdzi się kinkiet nad lustro w modnym podłużnym kształcie. Ważne jest, aby nie tworzyć ostrych cieni na twarzy i umożliwić wykonywanie precyzyjnych czynności pielęgnacyjnych, takich jak golenie czy nakładanie makijażu. Oprócz wymienionych wyżej propozycji doskonale sprawdzi się również na przykład oświetlenie liniowe. Jeśli szukasz minimalistycznego i nowoczesnego rozwiązania, możesz zdecydować się na oświetlenie w formie długiej lampy lub liniowej taśmy LED. Taki rodzaj oświetlenia pozwala na równomierne oświetlenie lustra łazienkowego i dodaje stylowego akcentu do łazienki. Aby stworzyć w łazience nieco bardziej dramatyczny klimat, możesz zdecydować się na oświetlenie z reflektorami skierowanymi na lustro.

Taki rodzaj oświetlenia pozwala na skupienie światła na konkretnych miejscach, np. na twarzy, a jednocześnie dodaje eleganckiego wyglądu do łazienki. Ważne jest, aby wybrać oświetlenie o właściwej temperaturze barwowej, która będzie najlepiej odpowiadać Twoim potrzebom. Zazwyczaj najlepszym wyborem jest ciepłe, naturalne światło, które nie męczy oczu i pozwala na dokładne widzenie kolorów. Prawidłowo wykonane lustro z oświetleniem wspaniale podkreśli piękno naszej aranżacji. Aby uzyskać idealne oświetlenie nad lustrem musimy dopasować je do wielkości lustra i pomieszczenia.

Jak połączyć lustro z oświetleniem LED

Jak połączyć lustro z oświetleniem LED? Aby połączyć lustro z oświetleniem LED, istnieją różne sposoby, w zależności od rodzaju lustra i preferowanego stylu. Oto kilka propozycji:

 1. Taśma LED na krawędziach lustra – jednym z popularnych sposobów jest umieszczenie taśmy LED na krawędziach lustra. Taśma LED pozwala na równomierne oświetlenie całej powierzchni lustra, co jest szczególnie przydatne przy nakładaniu makijażu lub goleniu.
 2. Reflektory skierowane na lustro – kolejną opcją jest ustawienie reflektorów skierowanych na lustro. Reflektory mogą być umieszczone na górze lub na bokach lustra, a ich skierowanie na lustro pozwoli na dokładne oświetlenie twarzy.
 3. Lampki punktowe – lampki punktowe umieszczone po bokach lustra to kolejna opcja, która pozwala na precyzyjne oświetlenie twarzy. Lampki punktowe można umieścić na specjalnych listwach lub włączyć do konstrukcji samego lustra.
 4. Oświetlenie z reflektorami skierowanymi w dół – jeśli lustro jest umieszczone nad umywalką, można zdecydować się na oświetlenie z reflektorami skierowanymi w dół. Taki sposób oświetlenia pozwala na dokładne oświetlenie umywalki i zapewnia dobrą widoczność.
 5. Oświetlenie w formie lustra LED – ostatnią opcją jest wybór lustra LED, które posiada wbudowane oświetlenie. Lustra LED są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, co pozwala na znalezienie idealnego rozwiązania dla każdej łazienki.
Jak połączyć lustro z oświetleniem LED? - łazienki inspiracje
POCZWÓRNA DREWNIANA LAMPA WISZĄCA LOFT MULTI ECO LINE X4 TYP B KOLOROWE KABLEPOCZWÓRNA DREWNIANA LAMPA WISZĄCA LOFTZobacz produkt
PROFIL ELASTYCZNY LED ARC12PROFIL ARC12 CD/U5 ELASTYCZNYZobacz produkt
PROFIL LED HERMETYCZNY P11-1PROFIL LED HERMETYCZNY P11-1Zobacz produkt
TAŚMA LED COBTAŚMA LED COBZobacz więcej

Ważne jest, aby wybrać oświetlenie o właściwej temperaturze barwowej, która będzie najlepiej odpowiadać Twoim potrzebom. Optymalna temperatura barwowa dla łazienki to zwykle około 2700-3000 K, co zapewnia ciepłe i przyjemne światło.

 

Jakiej mocy powinno być oświetlenie lustra

Moc oświetlenia lustra zależy od kilku czynników, takich jak wielkość lustra, rodzaj oświetlenia, ilość światła potrzebna do wykonywania czynności przed lustrem oraz indywidualne preferencje dotyczące jasności i intensywności światła. Ogólnie rzecz biorąc, oświetlenie powinno być mierzone w luxach. Oświetlenie lustra w łazience powinno posiadać około 500 lx na metr kwadratowy, co zapewni odpowiednią ilość światła do wykonywania czynności przed lustrem. Jednakże, przy wyborze mocy oświetlenia należy również uwzględnić indywidualne preferencje, jak również fakt, że niektóre typy oświetlenia LED o dużej jasności mogą zapewnić wystarczającą ilość światła przy niższej mocy. Pamiętajmy, że dobór mocy oświetlenia lustra może być uzależniony od różnych czynników, takich jak wiek użytkownika, rodzaj czynności, które będą wykonywane przed lustrem, styl i kolorystyka łazienki, a także rodzaj oświetlenia, które zostało już zainstalowane w łazience.

Jakiej mocy powinno być oświetlenie lustra?

Jakiej mocy powinno być oświetlenie lustra?

Zobacz również inne artykuły z kategorii łazienka

Jaka barwa światła do łazienki? : Kompleksowy przewodnik

Jaka barwa światła do łazienki będzie najlepsza? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Wybór odpowiedniej barwy […]

Jak oświetlić półkę w łazience?

Półka z oświetleniem led – Jak oświetlić półki w łazience?

W obecnych czasach wygląd i aranżacja wnętrza ma ogromne znaczenie. Nasze domy i mieszkania są […]

jak oswietlic lazienke

Jakie oświetlenie do łazienki?

Łazienka to bardzo ważna część naszego domu, w której wbrew pozorom spędzamy bardzo dużo czasu. […]

Oświetlenie do małej łazienki

Jak oświetlić małą łazienkę? – Poradnik

Zastanówmy się jak oświetlić małą łazienkę? Aby dobrze oświetlić małą łazienkę, należy podzielić ją na […]

Jaką barwę światła wybrać do oświetlenia lustra i przy lustrze

Jaką barwę światła wybrać do oświetlenie lustra i przy lustrze? Do oświetlenia lustra i jego okolic doskonale sprawdzi się neutralna barwa światła (4000K). Takie oświetlenie pozwoli nam na dokładne wykonywanie czynności takich jak golenie oraz wykonywanie makijażu. Do oświetlenia lustra będą Wybór temperatury barwowej oświetlenia do lustra i w jego okolicy powinien być uzależniony od indywidualnych preferencji użytkownika oraz od rodzaju czynności, jakie będą wykonywane przed lustrem.

Jeśli chodzi o oświetlenie lustra w łazience, zaleca się stosowanie neutralnej temperatury barwowej pomiędzy 4000K a 5000K, ponieważ takie oświetlenie zapewni neutralne odbicie kolorów oraz precyzyjne oświetlenie twarzy. Oświetlenie zbyt ciepłe (o temperaturze poniżej 3000K) może powodować, że kolory będą wyglądać bardziej żółtawo, co może utrudnić dokładne malowanie ust lub nakładanie makijażu. Natomiast oświetlenie zbyt zimne (o temperaturze powyżej 5000K) może powodować, że kolory będą wyglądać bardziej niebieskawo lub zimno, co również może utrudnić dokładne nakładanie makijażu lub golenie.

Jeśli chodzi o oświetlenie w okolicy lustra, zalecane jest stosowanie ciepłej temperatury barwowej, która wynosi około 2700K, ponieważ takie oświetlenie tworzy miłą i przytulną atmosferę w łazience, szczególnie w wieczorową porą, gdy potrzebujemy zrelaksować się po ciężkim dniu. Ciepła temperatura barwowa jest również przyjemna dla oczu i może pomóc w redukcji stresu.

Jaką barwę światła wybrać do oświetlenia lustra i przy lustrze? - oświetlenie lustra w łazience

Jaką barwę światła wybrać do oświetlenia lustra i przy lustrze? – oświetlenie lustra w łazience

Na jakiej wysokości oświetlenie nad lustrem

Na jakiej wysokości oświetlenie nad lustrem? Odpowiednia wysokość oświetlenia nad lustrem zależy od kilku czynników, takich jak rozmiar lustra, wysokość sufitu oraz preferencje estetyczne. Ogólnie jednak, zaleca się, aby góra źródła światła znajdowała się na wysokości około 20-25 cm nad głową. Jeśli chodzi o oświetlenie nad lustrem, często stosuje się lampy umieszczone po bokach lustra. W takim przypadku, górna część lampy powinna znajdować się na wysokości około 180 cm nad podłogą, aby zapewnić odpowiednie oświetlenie twarzy podczas użytkowania lustra. Ostatecznie, wysokość oświetlenia nad lustrem powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb i preferencji, aby zapewnić komfort użytkowania i estetyczny wygląd pomieszczenia.

Na jakiej wysokości oświetlenie nad lustrem? - oświetlenie lustra w łazience

Na jakiej wysokości oświetlenie nad lustrem? – oświetlenie lustra w łazience

Jaka moc LED nad lustro

Odpowiednia moc LED nad lustro zależy od kilku czynników, takich jak wielkość lustra, rodzaj oświetlenia i preferencje użytkownika. Jaka moc LED nad lustro? Ogólnie jednak, zaleca się, aby moc oświetlenia nad lustrem wynosiła około 60 – 100 W na metr kwadratowy. Jednym z popularnych sposobów oświetlenia nad lustrem jest zastosowanie taśm LED. W takim przypadku, zalecana moc taśmy LED wynosi około 14-18 watów na metr bieżący, co pozwala uzyskać odpowiednie oświetlenie bez przesadnego zużycia energii. Ostatecznie, moc oświetlenia nad lustrem powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb użytkownika, a także uwzględniać efektywność energetyczną i długość użytkowania oświetlenia.

Jaka moc LED nad lustro?

Jaka moc LED nad lustro? – oświetlenie lustra w łazience

Czym kierować się przy wyborze oświetlenia lustro

Czym kierować się przy wyborze oświetlenia lustra? Przy wyborze oświetlenia nad lustro warto kierować się kilkoma czynnikami:

 1. Wielkość lustra: Oświetlenie nad lustro powinno być dostosowane do wielkości lustra. Im większe lustro, tym większa moc oświetlenia będzie potrzebna, aby uzyskać odpowiednie oświetlenie.
 2. Rodzaj oświetlenia: Istnieje wiele rodzajów oświetlenia, które można zastosować nad lustrem, w tym taśmy LED, lampy ścienne lub sufitowe, a także kinkiety. Warto wybrać rodzaj oświetlenia, który najlepiej pasuje do stylu pomieszczenia i preferencji użytkownika.
 3. Przeznaczenie lustra: Oświetlenie nad lustrem może służyć różnym celom, np. do codziennego makijażu, golenia lub do dekoracyjnego oświetlenia pomieszczenia. W zależności od celu, warto wybrać odpowiednie oświetlenie, które zapewni odpowiednią jasność i kolor światła.
 4. Wysokość sufitu: Wysokość sufitu również powinna być uwzględniona przy wyborze oświetlenia nad lustrem, aby zapewnić odpowiednią wysokość montażu i dostępność do źródła światła.
 5. Efektywność energetyczna: Warto zwrócić uwagę na efektywność energetyczną oświetlenia, aby zapewnić oszczędność energii i obniżenie kosztów eksploatacji.
Czym kierować się przy wyborze oświetlenia lustro? - łazienki inspiracje
OPRAWA TUBA BIAŁA AQUARIUS ROUND BIAŁAOPRAWA TUBA BIAŁA AQUARIUSZobacz produkt
LAMPA WISZĄCA VITA WHITE GOLDLAMPA WISZĄCA VITA WHITE/GOLDZobacz produkt
OPRAWA PIO 2 BLACKOPRAWA PIO 2 BLACKZobacz produkt
TUBA WISZĄCA 1XGU10 D 60X300MMTUBA WISZĄCA 1XGU10 D:60X300MMZobacz produkt

Ostatecznie, wybór oświetlenia nad lustro powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika, a także uwzględniać estetykę i styl pomieszczenia.

CZARNA LAMPA NAD LUSTRO CYBER LED 14W - 4000KCZARNA LAMPA NAD LUSTRO CYBER LED 14W - 4000KZobacz produkt
OPRAWA CZARNA LED NAD LUSTRO 12W MAMBA LEDOPRAWA CZARNA LED NAD LUSTRO 12W MAMBA LEDZobacz produkt
CZARNY KINKIET DALI 30 3000K BLACK AZ2883CZARNY KINKIET DALI 30 3000K BLACK AZ2883Zobacz produkt
KINKIET ŚCIENNY NAD LUSTRO RITON LEDKINKIET ŚCIENNY NAD LUSTRO RITON LED 6WZobacz produkt
KINKIET NAD LUSTRO SALSA LED 12WKINKIET NAD LUSTRO SALSA LED 12WZobacz produkt

Zobacz więcej z kategorii

LAMPA NAD LUSTRO
Zobacz więcej

Czym kierować się wybierając oświetlenie nad lustro

Czym kierować się wybierając oświetlenie nad lustro? Przy wyborze oświetlenia nad lustro warto kierować się pięcioma czynnikami, które wpłyną na funkcjonalność oraz wygląd pomieszczenia:

 1. Wielkość lustra – ważne jest, aby wybrać odpowiednią wielkość oświetlenia, które będzie proporcjonalne do wielkości lustra. Zbyt małe oświetlenie może nie zapewnić odpowiedniej ilości światła, a zbyt duże oświetlenie może zdominować całą przestrzeń.
 2. Rodzaj lustra – istnieją różne rodzaje luster, które mogą wymagać innej formy oświetlenia. Na przykład, okrągłe lustra będą wymagać innego typu oświetlenia niż prostokątne lub kwadratowe lustra.
 3. Styl łazienki – oświetlenie powinno być dopasowane do stylu łazienki. Na przykład, w łazience w stylu nowoczesnym można wybrać minimalistyczne oświetlenie, podczas gdy w łazience w stylu klasycznym warto wybrać bardziej ozdobne i eleganckie oświetlenie.
 4. Funkcjonalność – oświetlenie nad lustrem powinno zapewniać odpowiednią ilość światła, aby umożliwić korzystanie z lustra w sposób wygodny i bezpieczny. Ważne jest, aby oświetlenie umożliwiało dokładne oświetlenie twarzy, aby umożliwić nakładanie makijażu, golenie lub inne czynności pielęgnacyjne.
 5. Temperatura barwowa – ważne jest, aby wybrać oświetlenie o odpowiedniej temperaturze barwowej, która będzie pasować do Twoich potrzeb. Na przykład, ciepłe światło o temperaturze barwowej około 2700-3000 K może zapewnić przytulną i relaksującą atmosferę w łazience, podczas gdy chłodne światło o temperaturze barwowej około 4000 K może być bardziej odpowiednie do precyzyjnych czynności pielęgnacyjnych.
Czym kierować się wybierając oświetlenie nad lustro? - łazienki inspiracje
KINKIET K-8038W-1 Z SERII MORENOKINKIET CZARNY K-8038W-1 Z SERII MORENOZobacz produkt
Kinkiet nad lustro LED 18W 90cm PETER 90Kinkiet nad lustro LED 18W 90cm PETERZobacz produkt
LAMPKA NAD LUSTRO VENUS 12W 60CM CZARNA - 4200KLAMPKA NAD LUSTRO VENUS 12W 60CM CZARNAZobacz produkt

Wybierając oświetlenie łazienkowe nad lustro, powinniśmy decydować się na oprawy świetlne, które elegancko podkreślą wystrój naszego wnętrza, ale także będą odporne na panującą tam podwyższoną wilgotność. Lustra łazienkowe z oświetleniem powinny być przede wszystkim bezpieczne. Nawet dosyć spore zachlapanie ich wodą nie powinno powodować ich spięcia, czy uszkodzenia, dlatego warto wybierać światło nad lustrem o podwyższonej szczelności.

Nowoczesna technologia LED sprawiła, że obecnie dostępne jest wiele modeli opraw świetlnych, które różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale także mocą, barwą światła, czy stopniem szczelności. Pamiętajmy, aby wybrana przez nas lampa nad lustro posiadała klasę szczelności minimum IP44. Jest to gwarancja, że poradzi sobie ona doskonale w łazienkach, czy toaletach i będzie odpowiednio zabezpieczona przed dostępem wilgoci, kurzu i pyłu.

Nasza lampa nad lustro oraz  kinkiet nad lustro  doskonale sprawdzą się w Twojej łazience!

Oświetlenie lustra dlaczego jest ważne?

Oświetlenie lustra dlaczego jest ważne? Odpowiednio oświetlone lustro w łazience pozwala nam na precyzyjne i komfortowe wykonywanie codziennych czynności. W ciągu ostatnich 5 lat oświetlenie lustra w łazience stało się niezwykle popularne, a najczęściej wybieranym rodzajem oświetlenia są kinkiety oraz lampy nad lustro. Równie dużą popularnością cieszą się także taśmy LED montowane w profilach. Wyglądają niezwykle estetycznie i modnie. Obecnie modne lustra łazienkowe to nie tylko ekstrawagancki styl, ale także odpowiednie i równomierne jego oświetlenie. Współczesne lustra tego typu mogą posiadać wbudowane źródło światła lub będziemy musieli dostosować je samodzielnie. W tym celu możemy wybrać zarówno lampy łazienkowe z halogenami po jego bokach lub jedną, podłużną lampę nad nim. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć te dwa style, tworząc jeden, wyjątkowy rodzaj oświetlenia. Technologia LED bardzo szybko się rozwija, dlatego obecnie na rynku oświetleniowym możemy spotkać zarówno kinkiet nad lustro w stylu rustykalnym, nowoczesnych, czy vintage, a także taki wzorowany na lampach tradycyjnych, czyli lampy łazienkowe retro. Oświetlenie łazienki w dzisiejszych czasach nie jest zbyt dużym, problemem, a o ból głowy może przyprawić nas jedynie ogromny wybór samych lamp, jak i ich możliwości oraz funkcje. Oświetlenie wokół lustra powinno mieć podwyższoną szczelność.

Oświetlenie lustra dlaczego jest ważne? - łazienki inspiracje
TAŚMA LED COBTAŚMA LED COBZobacz więcej
PROFIL ELASTYCZNY LED ARC12PROFIL ARC12 CD/U5 ELASTYCZNYZobacz więcej
LUSTRO ANDROMEDA 100X80 AZ51058LUSTRO ANDROMEDA 100X80 AZ51058Zobacz produkt

Decydując się na zakup warto wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów, takich jak między innymi to czy światło znajduje się pod mlecznym szkłem. Gdzie sprawdzi się oświetlenie tego rodzaju? Lampa z mlecznym kloszem montowana nad lustrem lub na wysokości wzroku pozwala nam na uniknięcie oślepienia. Temperatura barwowa nad lustrem powinna być najbardziej zbliżona do naturalnej. Właściwe oświetlenie lustra w łazience to gwarancja poprawnie wykonywanych codziennych czynności. Jak wiemy również, oświetlenie to podstawa dobrego samopoczucia i komfortowego korzystania z danego pomieszczenia. Dlatego też należy pamiętać o zapewnieniu odpowiedniego natężenia światła i o urządzeniu łazienki w sposób dla nas jak najbardziej komfortowy.

 

Oświetlenie łazienkowe nad lustro

Oświetlenie łazienkowe nad lustro nie może nas oślepiać. Jeśli źródło światła znajduje się pod mlecznym kloszem, może znajdować się mniej więcej na wysokości oczu. Lustra łazienkowe z podświetleniem LED to bardzo atrakcyjna nowość na naszym rynku. Są to niewątpliwie bardzo spektakularne produkty, które w nastrojowy sposób oświetlone tworzą niesamowity klimat i styl. Oświetlenie łazienkowe nad lustro w ten sposób nie zapewni nam jednak odpowiedniej dawki światła do wykonywania tak wielu czynności, które naturalnie dzieją się przed lustrem. Będzie to zdecydowanie bardziej dekoracyjne oświetlenie, które warto wzmocnić jakimś eleganckim kinkietem lub po prostu podłużną lampą, którą zamontujemy nad nim. Wtedy, kiedy zależy nam na dekoracyjnym oświetleniu, włączymy jedynie lustro LED, natomiast, w momencie, kiedy będziemy chcieli się ogolić, uruchomimy dodatkowe oświetlenie lustra w łazience nad umywalką, czy te bezpośrednio nad nim.

Oświetlenie łazienkowe nad lustro - łazienki inspiracje
KINKIET NAD LUSTRO SHINE GOLD 13,8W LEDKINKIET SHINE GOLD 13,8W LEDZobacz produkt
KINKIET NOWOCZESNY CZARNY DANI 1XGU10KINKIET NOWOCZESNY CZARNY DANI 1XGU10Zobacz produkt
LISTWA Z REFLEKTORAMI POTRÓJNA EXO 3 WHITELISTWA Z REFLEKTORAMI POTRÓJNA EXO 3 WHITEZobacz produkt

Oświetlenie łazienkowe nad lustro, czyli na przykład kinkiet łazienkowy powinny być wybrane w taki sposób, aby doskonale pasowały do całej aranżacji. W naszym sklepie SMD-LED posiadamy szeroki wybór asortymentu, dzięki czemu mogą Państwo dobrać oświetlenie takie jak lampy nad lustro do łazienki, bez większego problemu. Pomysłów na oświetlenie lustra w łazience jest wiele. Ważne, by pamiętać o najważniejszych aspektach m.in o tym, że lampa powinna posiadać światło dzienne, podwyższoną klasę szczelności, a także że dobre oświetlenie to takie, które zostało dopasowane do kształtu lustra.

BIAŁA LAMPA ŚCIENNA ZULA WLLBIAŁA LAMPA ŚCIENNA ZULA WLL GU10Zobacz produkt
BIAŁA LAMPA ŚCIENNA ROMA 1XE27BIAŁA LAMPA ŚCIENNA ROMA 1XE27Zobacz produkt
BIAŁY KINKIET ŚCIENNY NAPOLI 1XE27BIAŁY KINKIET ŚCIENNY NAPOLI 1XE27Zobacz produkt

Kinkiet do lustra łazienkowego

Kinkiet do lustra łazienkowego to jeden z najczęściej wybieranych rodzajów oświetlenia. Kinkiety LED najczęściej przystosowane są do żarówek MR16 oraz GU10, a także działają na napięciu 12V. Jako lampy łazienkowe nad lustro, najczęściej wykorzystuje się kinkiety. Mogą one posiadać kilka punktów świetlnych, emitować jednolite światło, lub być przystosowanym do żarówek o różnym gwincie. Jeszcze dosyć niedawno, bardzo często wybierany przez klientów kinkiet do łazienki nad lustro był przystosowany do tradycyjnych halogenów o średnicy 35 mm, które były zasilane napięciem 230V. Ich temperatura pracy była bardzo wysoka, a moc światła często niewystarczająca. Wtedy jednak, gdy chcieliśmy wymienić tę żarówkę na tą wykonaną w technologii LED stawaliśmy przed problemem, gdyż źródła światła wyposażone w diody Ledowe bardzo rzadko występują w wersji zasilanej 230V i w wymiarze 35mm.

Kinkiet do lustra łazienkowego - łazienki inspiracje
BIAŁY KINKIET VELIA R 2 WH AZ4398BIAŁY KINKIET VELIA R 2 WH AZ4398Zobacz produkt
OPRAWA ŚCIENNA ELEWACYJNA LED V-TAC 12W IP65 CZARNA VT-11112 4000K 1590LMOPRAWA ŚCIENNA ELEWACYJNA LED V-TAC 12W IP65 CZARNAZobacz produkt

Wtedy pozostawała nam jedynie możliwość wymiany całej lampy, użycia jakiejś optymalnej przejściówki lub opcja przerobienia całego kinkietu pod zasilanie 12V, czyli takie, które możemy swobodnie podłączyć pod żarówki LED MR11. Kupując dzisiaj lampy łazienkowe nad lustro, nie będziemy mieć już takiego problemu. Są one najczęściej przystosowane do źródeł światła LED, czyli żarówek MR16 lub GU10. W zależności od wyboru będzie to lampa zasilana bezpiecznym napięciem, lub tym, który spotkamy w naszych gniazdkach, czyli 230V. Od tego, jakim prądem będzie zasilane nasze światło nad lustrem, wpływ ma przede wszystkim jego możliwość narażenia na przypadkowe zachlapanie wody. Tutaj klienci zdecydowanie częściej decydują się na oświetlenie lustra w łazience 12V, które nawet w przypadku przepięcia jest zdecydowanie mniej niebezpieczne, od lamp zasilanych 230V. Ważne jest aby dobrać odpowiednie lampy do łazienki, może to zaważyć o wyglądzie naszej całej łazienki.

Sprawdź nasze lampy do łazienki!

Oświetlenie boczne lustra łazienkowego

Oświetlenie boczne lustra łazienkowego to jedna z częściej wybieranych metod. Oświetlenie boczne lustra łazienkowego sprawdzi się zarówno w przypadku lustra szerokiego jak i tego o niewielkich rozmiarach. Pamiętajmy, że oświetlenie powinno znajdować się symetrycznie po obu stronach lustra. Kinkiety i lampa nad lustro to bardzo ważny element oświetlenia każdej łazienki, który powinien pełnić zarówno funkcje dekoracyjne, jak i odpowiednio doświetlać miejsce tak ważnych czynności, jak golenie u mężczyzn, czy malowanie u kobiet. Obecnie na rynku możemy wybrać zarówno lustra łazienkowe ze zintegrowanym oświetleniem, jak i te, które będą potrzebować oddzielnego źródła światła. Tak naprawdę w obu przypadkach warto zainwestować w dodatkowe lampy łazienkowe nad lustro, czy obok niego. Lustra LED najczęściej posiadają wyłącznie dekoracyjne światło, które może okazać się niewystarczające. Do tego celu możemy wybierać wśród przeróżnych opraw świetlnych, a najczęściej do tego calu wykorzystujemy kinkiety, halogeny z oprawkami sufitowymi, czy podłużne lampy nad lustro. Bardzo chętnie wybierane są również profile aluminiowe z taśmami LED, które pozwolą całkowicie indywidualnie stworzyć nam tego typu lampę. Pamiętajmy o tym, że dziś na rynku spotkamy wiele modeli lamp, które posłużą nam do oświetlenia lustra i czasem warto poświęcić na sam projekt i wybór troszkę więcej czasu, tak aby była to oprawa elegancka, która spełni nasze wymagania zarówno oświetleniowe, jak i wizualne.

Oświetlenie boczne lustra łazienkowego - łazienki inspiracje
OPRAWA V-TAC ALUMINIOWA GU10 OKRĄGŁA NATYNKOWA TUBA BIAŁA 60X100MM VT-807 3 LATA GWARANCJIOPRAWA V-TAC ALUMINIOWA GU10 OKRĄGŁA NATYNKOWA TUBA BIAŁAZobacz produkt
LUSTRO ŚCIENNE V-TAC 3W LED ŁAZIENKA MAKIJAŻLUSTRO ŚCIENNE V-TAC 3W LED ŁAZIENKA MAKIJAŻZobacz produkt
KINKIET ŁAZIENKA 10W IP44 TANZA - 4000KKINKIET ŁAZIENKA 10W IP44 TANZAZobacz produkt
PROFIL ELASTYCZNY LED ARC12PROFIL ARC12 CD/U5 ELASTYCZNYZobacz więcej

Co zrobić by lustro nie parowało w Łazience 10 sposobów?

Parowanie lustra w łazience jest powszechne i nie stanowi poważnego problemu, jednak dla niektórych osób może być uciążliwe i irytujące. Głównym problemem związanym z zaparowanym lustrem jest utrudnione widzenie, co może utrudnić wykonywanie codziennych czynności higienicznych, takich jak golenie, nakładanie makijażu czy czesanie włosów. Ponadto, zaparowane lustro może również wpłynąć na estetykę łazienki, gdyż wygląda mniej atrakcyjnie niż czyste, nieskazitelne lustro. Aby uniknąć parowania lustra, można zastosować jedną z wielu dostępnych metod, jakie wymieniłem wcześniej. Jednakże, jeśli parowanie jest uciążliwe i nie można sobie z tym poradzić, wtedy warto rozważyć instalację specjalnego systemu antyparowego, który zapobiegnie parowaniu lustra poprzez ogrzewanie powierzchni. Takie rozwiązanie może być jednak kosztowne. Podsumowując, choć parowanie lustra w łazience nie jest poważnym problemem, to może wpłynąć na komfort korzystania z łazienki oraz jej estetykę. Dlatego warto rozważyć zastosowanie jednej z metod, które zapobiegną temu zjawisku.

Co zrobić by lustro nie parowało w Łazience 10 sposobów
LUSTRO V-TAC 17W LED ANTY PARA 500X390X35MMLUSTRO V-TAC 17W LED ANTY PARA 500X390X35MM IP44Zobacz produkt
LUSTRO V-TAC 42W LED ANTY PARA 80X60 IP44 VT-8800 6400K 100LMLUSTRO V-TAC 42W LED ANTY PARA 80X60Zobacz produkt
LUSTRO V-TAC 35W LED ANTY PARA 70X50 IP44 VT-8700 6400K 95LMLUSTRO V-TAC 35W LED ANTY PARA 70X50Zobacz produkt
 • Otwórz okno lub włącz wentylację w łazience, aby zapewnić przepływ powietrza.
 • Zamontuj wentylator wywiewny, który będzie usuwał wilgoć z łazienki.
 • Wyczyść lustro wilgotną szmatką, aby usunąć z niego zanieczyszczenia i zapobiec powstawaniu pary.
 • Wyciągnij gorącą wodę z kranu i zaczekaj kilka minut, aż temperatura w łazience się wyrówna.
 • Zamontuj na lustro specjalną powłokę przeciwparową, która zapobiegnie osadzaniu się pary na powierzchni.
 • Używaj kosmetyków do czyszczenia, które nie pozostawiają osadu na lustrze.
 • Przygotuj mieszankę wody i octu, która pomoże usunąć zanieczyszczenia z lustra i zapobiegnie parowaniu.
 • Przed kąpielą lub prysznicem włącz wodę na chwilę, aby zmniejszyć wilgotność w łazience.
 • Zamontuj grzejnik lub ogrzewacz powietrza, który będzie utrzymywał ciepłą temperaturę w łazience.
 • Użyj suszarki do włosów, aby szybko usunąć wilgoć z powierzchni lustra.
TAŚMA LED COB 24V | 15W | 480 LED/1M | IP68 | 7100K

24V 5m taśma COB LED od firmy PolskiLED o kodzie AA-388-COB-15W-35175. Barwa światła biała zimna 7100K oraz klasa szczelności IP68. Idealnie sprawdzi się w oświetleniu łazienki.

tasma-led-cob-24v-15w-480-led1m-ip68-7100k-300k-100lmw-ra90-5m-125mm-prof-1
TAŚMA LED COB 24V | 15W | 480 LED/1M | IP68 | 7100K

Zobacz produkt

Jak dbać o oświetlenie przy lustrze?

Oświetlenie przy lustrze jest nie tylko praktycznym elementem, ale także ważnym elementem dekoracyjnym w łazience. Oto kilka wskazówek, jak dbać o oświetlenie przy lustrze:

 • Regularnie czyść klosze i reflektory oświetlenia przy lustrze, aby usunąć zanieczyszczenia, kurz i osady.
 • Nie używaj zbyt ostrej chemii do czyszczenia, aby uniknąć uszkodzenia powłoki ochronnej na reflektorach.
 • Unikaj stawiania przedmiotów na kloszach oświetlenia przy lustrze, ponieważ może to prowadzić do uszkodzenia lub przegrzania reflektorów.
 • Unikaj kontaktu wody z oświetleniem, ponieważ może to prowadzić do skrócenia jego żywotności.
 • Regularnie sprawdzaj stan przewodów i wtyczek oświetlenia, aby upewnić się, że są w dobrym stanie i nie ma na nich uszkodzeń.
 • Montując oświetlenie przy lustrze, należy pamiętać o odpowiedniej instalacji i bezpieczeństwie elektrycznym. W przypadku wątpliwości, należy zwrócić się do specjalisty.

Ile prądu zużywa oświetlenie przy lustrze zależy od jego rodzaju, mocy i liczby źródeł światła. W przypadku stosowania żarówek tradycyjnych, zużycie energii może być dość wysokie, ale zastosowanie energooszczędnych źródeł światła, takich jak diody LED, pozwala na znaczne obniżenie kosztów eksploatacji. Warto montować oświetlenie przy lustrze, ponieważ pozwala ono na lepszą widoczność w łazience i ułatwia wykonywanie codziennych czynności higienicznych, takich jak golenie, nakładanie makijażu czy czesanie włosów. Oświetlenie przy lustrze również wpływa na estetykę łazienki, dzięki czemu może stać się jednym z jej dekoracyjnych elementów.

Jak dbać o oświetlenie przy lustrze-łazienki inspiracje
SREBRNA LAMPA NAD LUSTRO CYBER LED 14W - 4000KSREBRNA LAMPA NAD LUSTRO CYBER LED 14WZobacz produkt
BIAŁY KINKIET NAD LUSTRO LED 12W 23CM SCATOLA - 3000KBIAŁY KINKIET NAD LUSTRO LED 12W 23CM SCATOLAZobacz produkt
PROFIL LED ZATIPROFIL LED ZATIZobacz więcej
PROFIL CORNER14 EFTY KĄTOWYPROFIL CORNER14 EF/TY KĄTOWYZobacz więcej

Istnieje wiele stylów lamp, które można wykorzystać do oświetlenia lustra w łazience, a wybór zależy od preferencji estetycznych oraz funkcjonalności. Oto kilka przykładów:

Lampy sufitowe – idealne do pomieszczeń z wysokim sufitem lub jeśli nie ma możliwości montażu lampy przy lustrze. Mogą być instalowane w centralnej części łazienki lub w innych miejscach, takich jak nad wanną czy prysznicem.

Żyrandole – eleganckie i stylowe, świetnie nadają się do łazienek o bardziej tradycyjnym stylu. Mogą być jedno- lub wielopunktowe i ozdobić każde wnętrze.

Lampy punktowe – doskonałe do umieszczenia nad lustrem, aby zapewnić jasne i równomierne oświetlenie, szczególnie podczas golenia, nakładania makijażu lub czesania włosów.

Lustrzane kinkiety – lampy, które są montowane bezpośrednio na lustrze. Idealne do minimalistycznych łazienek, dodają eleganckiego wyglądu i zapewniają optymalne oświetlenie.

Lampy LED – energooszczędne i stylowe, zapewniają równomierne oświetlenie i są łatwe w utrzymaniu czystości. Mogą być instalowane w różnych miejscach, w zależności od potrzeb.

Lampy halogenowe – emitują ciepłe, naturalne światło, doskonale nadające się do łazienek o klasycznym stylu. Jednak ich zużycie energii jest wyższe niż w przypadku lamp LED.

Profile Aluminiowe pod taśmy Led – profile aluminiowe w różnych formach i kształtach przystosowane pod wiele rodzajów taśm LED. Mają za zadanie chronić źródło światła przed przegrzaniem i uszkodzeniem. Nowoczesna ich forma sprawia iż jest to najmodniejszy sposób oświetlenia łazienki.

W zależności od preferencji estetycznych i funkcjonalności, można wybrać styl lampy, który najlepiej pasuje do konkretnego wystroju łazienki i zapewni optymalne oświetlenie lustra.

Kinkiety łazienkowe
Kinkiety łazienkowe

Odpowiednio dobrane oświetlenie do łazienki ułatwi wszelkie odbywające się niej czynności pielęgnacyjne. Dlatego tak ważna jest każda lampa do łazienki, jaką wybierzemy. Jednym z rodzajów lamp łazienkowych są kinkiety łazienkowe. Kinkiety łazienkowe LED mogą znaleźć się obok lustra lub tuż nad nim. Tak umieszczona lampa kinkiet do łazienki zapewni dobre oświetlenie twarzy podczas podstawowych czynności pielęgnacyjnych. Szybki makijaż, golenie, czy zwykłe mycie twarzy i zębów będą łatwiejsze, jeśli twarz będzie oświetlana światłem z kinkietu. Szukasz kinkietu do łazienki zapraszamy do nas na sklep a na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Zobacz produkty

Oświetlenie lustra w łazience jest kluczowym elementem, który nie tylko ułatwia codzienne czynności takie jak golenie czy nakładanie makijażu, ale również wpływa na ogólny nastrój i wygląd pomieszczenia. W 2023 roku, popularne są różnorodne rozwiązania oświetleniowe, takie jak kinkiety, lampy LED, taśmy LED, oprawy punktowe oraz lampy sufitowe. Ważne jest, aby oświetlenie było odpowiednio jasne, ale nie oślepiało, a także aby było zainstalowane w taki sposób, aby równomiernie oświetlać twarz, unikając cieni. Dla oświetlenia okrągłego lustra idealne są lampy naścienne, punktowe światła lub lampy wiszące. Należy pamiętać, aby dobrać styl oświetlenia do aranżacji łazienki i upewnić się, że zapewnia ono odpowiednią jasność i kolor światła. Przy wyborze oświetlenia nad lustrem, ważne jest uwzględnienie wielkości lustra, rodzaju oświetlenia, stylu łazienki oraz funkcjonalności. Należy także zwrócić uwagę na temperaturę barwową światła, która najlepiej odpowiada potrzebom użytkownika. Powszechnie zalecane są neutralne barwy światła (4000K-5000K) dla dokładnego odbicia kolorów i ciepłe barwy (2700K-3000K) dla przytulnej atmosfery. Montaż oświetlenia przy lustrze wymaga uwzględnienia odpowiedniej wysokości oraz mocy oświetlenia, które powinno być dostosowane do wielkości lustra i pomieszczenia. Należy również zwrócić uwagę na bezpieczeństwo instalacji, szczególnie w wilgotnym środowisku łazienki. Podsumowując, właściwie dobrane oświetlenie lustra w łazience może znacząco poprawić funkcjonalność pomieszczenia oraz dodać mu stylu i elegancji. Ważne jest, aby wybrać oświetlenie, które będzie pasowało do stylu i potrzeb użytkownika, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo i efektywność energetyczną.

Jak oświetlić lustro w łazience? - oświetlenie lustra w łazience

Artykuł napisany przez Marcin Pietrasik, 3 marca 2023