Jak oświetlić pokój dziewczynki?

Jak oświetlić pokój dziewczynki ,aby spełniał wszystkie kryteria? Co należy wziąć pod uwagę? Czym się kierować wybierając oświetlenie? Przede wszystkim oświetlając pokój dziewczynki pamiętajmy o podzieleniu pokoju na co najmniej 2 strefy: strefa zabaw i strefa wypoczynku. Dziewczynki w wieku do 10 lat, często potrzebują całonocnej świecącej lampki przy łóżku. Nie zapomnij też o oświetleniu do czytania, czy lampce nocnej. Całość stanowi idealnie oświetlony pokój dziewczynki.

  • Odpowiednie światło dla niemowlaka
  • Na jakie strefy podzielić pokój?
  • Najlepsze rodzaje lamp do pokoju dziewczynki
  • Szukasz lampek dla swojego dziecka? Sprawdź najlepsze lampki nocne
jak oswietlic pokoj dziewczynki, baner reklamowy, sklep z oswietleniem smd-led.pl
Chcesz wyjątkowo oświetlić pokój swojego dziewczynki? Znajdziecie zadawalające rozwiązania na smd-led.pl

Zaplanowanie oświetlenia do pokoju dziewczynki nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Rozpatrzeć musimy wiele istotnych aspektów. W dziecięcym pokoju rozwija się wyobraźnia dziecka, jest on świetnym miejscem do zabawy, odpoczynku a z wiekiem miejscem do nauki. Do pokoju dziewczynki możemy wykorzystać ozdobne lampki nocne bądź stołowe. Jak oświetlić pokój dziewczynki ,aby spełniał wszystkie kryteria? Co należy wziąć pod uwagę? Czym się kierować wybierając oświetlenie.

Jeśli są Państwo ciekawi jak oświetlić pokój chłopca zapraszamy do naszego poprzedniego artykułu: „Jak oświetlić pokój chłopca„.

Odpowiednie oświetlenie do pokoju dziewczynki

Odpowiednie oświetlenie do pokoju dziewczynki zależne jest od wieku dziecka np. jeśli dziecko ma np. 11 lat i jest w wieku szkolnym, aby odpowiednio oświetlić pokój należy zadbać o odpowiednie oświetlenie biurka i w razie potrzeby miejsca z komputerem. Pamiętajmy nie tylko o głównym oświetleniu, ale i o lampkach nocnych i na biurko.

W dziewczęcych pokojach królują przede wszystkim słodkie pastelowe barwy i dopasujemy odpowiednie sprzęty. Równie ważne są wszelkiego rodzaju dodatki i zabawki. Nie tylko wystrój jest tutaj istotny, ale również dobranie odpowiedniego oświetlenia. Planując pokój dla dziewczynki, wybieramy oczywiście odpowiednie kolory idealne dla małej księżniczki. Zazwyczaj króluje tu róż i biel. Dobieramy do tego tekstylia, zabawki i zamieniamy sypialnię w zaczarowaną krainę.

Oświetlenie w pokoju dziecka powinno też być dopasowane do aktywności dziecka. Funkcjonalne oświetlenie pokoju to lampy do pokoju dziecięcego pełniące kilka ważnych funkcji. Odpowiednio dobrane oświetlenie nocne pomaga naszemu dziecku zasnąć. Optymalna do snu jest ciepła barwa, wprowadzająca w stan odprężenia.

Planując oświetlenie do pokoju dziewczynki warto też pamiętać o dostarczeniu możliwie jak największego oświetlenia pomieszczenia za pomocą światła dziennego. Jeśli możemy ustawmy biurko jak najbliżej okna. Stworzy to odpowiednie miejsce do odrabiania zadań domowych.

Warto też wykorzystać ciekawe rozwiązania w postaci drobnych lampek w kształcie zwierzątek, które świecą całą noc i nie musimy ich wyłączać. Dzięki temu mamy pewność, że dziecko nie wpadnie w panikę, gdy obudzi się w nocy.

Wybierając odpowiednie oświetlenie do pokoju dziewczynki pamiętajmy też o miejscu spotkań z przyjaciółmi. Warto wziąć pod uwagę, że potrzebujemy kilku różnych źródeł światła, aby stworzyć bajkową krainę dla dzieci. Najlepszym rozwiązaniem będą oczywiście dodatkowe lampki rozmieszczone w strategicznych miejscach.

 

Jak oświetlic pokój dziewczynki
Odpowiednie oświetlenie do pokoju dziewczynki

Zobacz również nasze inne artykuły o oświetleniu pokoju dziecka

Jak ładnie oświetlić pokój dziewczynki

Stosując światło z możliwością ściemniania od 0 do 100, nie tylko zyskamy więcej funkcjonalności, która jest nieoceniona szczególnie w pokoju dziecka, ale też pomoże nam to w ładnym oświetleniu pokoju dziewczynki. Stosując różną moc oświetlenia w danym momencie, sprawimy, że wnętrze będzie lepiej oddawało bajkowy świat.

Oświetlenie jest jednym z elementów, które mogą nam w tym pomóc. Rynek oświetlenia oferuje nam bardzo szeroki wachlarz produktów, które pozwolą nam stworzyć idealne i bajkowe, wnętrze dla naszego dziecka. W przypadku oświetlenia do pokoju dziecięcego problemem nie będzie brak możliwości ale ich nadmiar. W tworzeniu unikatowego klimatu pomocne będą żyrandole w pastelowych kolorach, kolorowe, kinkiety ścienne, lampki nocne czy podłogowe. Producenci dbają o najmłodszych i prześcigają się w tworzeniu oryginalnego oświetlenia. Piękne kolory i unikatowe kształty zwierzątek, bajkowych postaci i ulubionych bohaterów filmów dla dzieci a z czasem gier komputerowych to prosty sposób na wykreowanie idealnej aranżacji. Do wyboru mamy te w neutralnych wzorach i kolorach, ale również w kształcie wróżek, motylków czy zwierzątek. W oświetleniu do pokoju dziecka ważne są również względy czysto praktyczne.

Jak oświetlić pokój dziewczynki
Jak ładnie oświetlić pokój dziewczynki

Do pokoju niemowlęcia potrzebujemy odpowiedniego światła do przewijania dziecka i odpowiedniego do jego usypiania. Do pokoju nieco starszej dziewczynki, potrzebujemy światła do zabawy i do usypiania a do pokoju nastolatki dodatkowego światła do nauki. Warto więc rozplanować oświetlenie pokoju w taki sposób, aby było funkcjonalne. Ważne, aby łatwo można było je wymienić w miarę upływającego czasu. Neutralne lampy główne pozwolą stworzyć uniwersalną bazę a lampki nocne, kinkiety czy te podłogowe nadadzą charakteru i ozdobią pokój. Można również pokusić się o dodatkowe oświetlenie lustra czy obrazów jak na zdjęciu obok. Da nam to ciekawy efekt dekoracyjny i sprawi, że pokój będzie oryginalny i ciepły.

Zaczarowane oświetlenie w pokoju dziewczynki

 

Oświetlenie w pokoju dziewczynki powinno być uzależnione od wielkości pomieszczenia. W blokach pokój zazwyczaj ma wysokość około 2,5m. Tworząc oświetlenie do takiego pokoju dziewczynki możemy pozwolić sobie np. na krótkie wiszące lampy w kształcie odpowiadającym gustowi naszej pociechy.

Coraz popularniejsze stają się również kąciki, w których dzieci mogą się ukryć. Są to namioty czy tipi, które również należałoby odpowiednio oświetlić, nadając odpowiedni, magiczny klimat. Do oświetlenia pokoju dziewczynek i nadaniu mu unikatowej atmosfery świetnie nadadzą się wszelkiego rodzaju girlandy świetlne, a nawet lampki choinkowe. jest to rodzaj oświetlenia niedający dużej ilości światła ale jedynie klimatyczny poblask. Dodatkowe oświetlenie tego typu stworzy nam bajkowe wnętrze, które kochają małe, ale również te starsze dziewczynki.

 

Jak oświetlić pokój dziewczynki
Oświetlenie biurka w pokoju dziewczynki

Nie tylko dekoracyjna i użytkowa funkcja oświetlenia odgrywa kluczową rolę w oświetleniu pokoju dziewczynki. Warto zadbać również o aspekt praktyczny dobierając odpowiednią barwę światła. Pamiętajmy o odpowiednim rozmieszczeniu źródeł światła, ale również o jego temperaturze barwowej. Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie oświetlenia mieszanego, czyli zarówno tego użytkowego, jak i dekoracyjnego. Za pomocą odpowiedniego światła możemy wizualnie powiększyć lub optycznie podzielić przestrzeń. Idealnie nadaje się też ono do podzielenia pokoju na strefy, do odpoczynku zabawy i w późniejszym wieku nauki.

 

Barwa światła w oświetleniu pokoju dziecka

 

Jak oświetlić pokój dziecka
Oświetlenie pokoju dziecka

 Oświetlenie w pokoju dziewczynki powinno być zachowane w odpowiedniej temperaturze barwowej wynoszącej ok. 5000K -5500K. Dzięki zachowaniu odpowiedniej barwy, nasze dziecko będzie miało ochotę zarówno na zabawę jak i odrabianie lekcji, a dzięki wcześniej wspomnianemu sterowaniu mocą oświetlenia, łatwiej nam będzie stworzyć odpowiedni klimat do snu.

Jak oświetlić pokój dziewczynki, żeby był jak najbardziej funkcjonalny? Do zabawy wybierzmy górne światło o odpowiednim do wielkości pomieszczenia natężeniu najlepiej w barwie dziennej, neutralnej dla wzroku i niepowodującej zmęczenia. Przy zasypianiu i relaksie wybierzmy kinkiety, plafony i lub lampki nocne z barwą światła ciepła pozwalającą się wyciszyć i zrelaksować. Do nauki wybierzmy dodatkową lampkę biurkową najlepiej w neutralnej po zimną barwą światła, która sprzyja skupieniu i nie powoduje szybkiego zmęczenia. Warto również wykorzystać naturalne światło i biurko ustawić jak najbliżej okna. Nie bójmy się zastosować różnych barw światła w jednym pomieszczeniu. Różna temperatura barwowa w niezależnie działających lampach nie będzie problemem, a sprawdzi się nam i korzystnie wpłynie na wykonywane czynności.

Lampy do pokoju dziewczynki

Czym powinniśmy kierować się przy doborze lamp do pokoju dziewczynki? W przypadku oświetlenia pokoju małego np. 6 letniego dziecka, odpowiednie będą lampy z motywami zwierząt lub postaci z bajek. Jako lampy do pokoju dziewczynki idealnie sprawdzą się lampy w odcieniach różu lub fioletu.

oświetlenie pokoju dziewczynki
Lampy do pokoju dziewczynki

Światło w pokoju dziecięcym w przypadku małego dziecka możemy oczywiście wybrać według naszego gustu, pamiętajmy jednak, że wraz z wiekiem dziecko będzie chciało mieć swój własny kąt, dopasowany pod siebie i swoje ulubione kolory czy wzory. Jeśli pozwolimy dziecku na aranżację swojego pokoju, nie tylko będzie szczęśliwe, mając wokół siebie ulubioną postać z kreskówki, ale też nauczymy dziecko samodzielnego myślenia i podejmowania decyzji. Niezależnie od tego jaki kolor lub wzór będzie motywem przewodnim w pokoju dziewczynki, musimy pamiętać, że oświetlenie musi być przede wszystkim funkcjonalne. Świetnym pomysłem jest oświetlenie pokoju za pomocą głównego źródła światła w postaci lampy sufitowej w dziewczęcym kolorze, ale bez motywu, który szybko zostanie zastąpiony następnym dziecięcym idolem. Zamiast tego dobrze sprawdzą się rozwiązania w postaci drobnych akcentów np. na lampkach nocnych, albo biurkowych.

Lampa sufitowa dla dziewczynki

Lampa sufitowa dla dziewczynki powinna spełniać 2 podstawowe warunki: być funkcjonalna oraz podobać się dziecku. Natężenie w pokoju dziecka powinno wynosić 300 lx (luksów). Dodatkowo pokój musi być doświetlany za pomocą lampek i kinkietów. Aby dobrać odpowiednią lampę sufitową dla dziewczynki np. w wieku nastoletnim, uzgodnijmy kolorystykę w jakiej dziecko chce zachować pokój. Dzięki temu będziemy mogli stworzyć podstawy pokoju, a resztę dekoracji możemy zostawić dziecku. Użycie neutralnego rodzaju lamp zagwarantuje, że wybrane oświetlenie długo nie znudzi się naszemu dziecku.

W przypadku dziewczynki w wieku kilku lat, możemy oczywiście postawić na stworzenie bajkowej krainy. W stworzeniu ciekawej przestrzeni zarówno do zabawy jak do odpoczynku i nauki pomoże nam odpowiednio dobrana lampa sufitowa. Zagwarantowanie odpowiedniej mocy oświetlenia i sterowania nią, pomoże w wyznaczaniu czasu na naukę i zabawę. Producenci prześcigają się w tworzeniu coraz bardziej wymyślnych wzorów i kształtów lamp, często spotykane są w różnych odcieniach bieli i różu oraz w kształtach np. słońca czy gwiazd.

oświetlenie pokoju dziewczynki
Lampa sufitowa dla dziewczynki

Zobacz nasze pozostałe artykuły o oświetleniu do domu

przez

Post Author: Marcin Pietrasik