Spis treści

Jak podłączyć halogeny LED 230V

Technologia LED prężnie się rozwija, przez co daje nam coraz więcej możliwości wszelkiego rodzaju oświetlenia. Oprócz podstawowych źródeł światła do domu możemy znaleźć halogeny LED, nazywane są tak z racji tego, że są nowoczesnym zamiennikiem dla naświetlaczy gazowych czy sodowych. Wykorzystanie nowoczesnej technologii pozwala na wysokie oszczędności energii nawet do 90%, zachowując przy tym znakomite parametry świetlne. W tym wpisie podam Wam kilka pomocnych rad jak podłączyć halogeny LED. Dodatkowo przedstawię Wam, dlaczego warto zastanowić się nad innymi energooszczędnymi rozwiązaniami z tego obszaru produktów, dlatego podpowiem Wam jak podłączyć halogen LED z czujnikiem ruchu.

jak podlaczyc halogeny led 230v, baner reklamowy, sklep z oswietleniem smd-led.pl


SMD-LED.PL udzieli Ci fachowej pomocy w aspektach halogenów LED. Razem znajdziemy idealne rozwiązanie!

 

Jak podłączyć halogeny LED

Jak podłączyć halogeny LED 230V? Nie zawsze potrzeba do tego profesjonalisty, często taką instalację z łatwością wykonamy sami za pomocą podstawowych narzędzi. Halogeny LED, jak podłączyć, jak zacząć? Tak jak zawsze odpowiadam, przede wszystkim bezpiecznie i mądrze. Jeżeli jesteśmy dopiero na procesie projektowania całej instalacji elektrycznej, to warto przemyśleć jak dokładnie poprowadzić przewody oraz przewidzieć ewentualne rozszerzenie instalacji w przyszłości. Natomiast jeżeli instalację mamy dawno gotową, a jedynie zakupiliśmy już gotowy halogen LED, to sprawa jest stosunkowo prosta. Przed przystąpieniem do instalacji trzeba wyłączyć odpowiedni bezpiecznik odpowiadający za instalację elektryczną. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego porażenia prądem. Następnym krokiem jest przygotowanie odpowiednich narzędzi:
– śrubokręt krzyżakowy
– próbnik napięcia
– ołówek
– młotek
– klucz torx
– klucz oczkowy
– mocowania do elewacji

NAŚWIETLACZ LED MHNC Z CZUJNIKIEM 10W PREMIUM BARWA ZIMNOBIAŁA

Naświetlacz LED MHNC KFNLNC10ZB2 w czarnym kolorze o mocy 10W posiada wbudowany czujnik ruchu. Emituje światło barwy białej zimnej o mocy 800lm.

Zobacz produkt

Po przygotowaniu wyżej wymienionych narzędzi, należy upewnić się, czy instalacja elektryczna jest, aby na pewno odłączona. W tym celu próbnikiem napięcia sprawdź, czy nie płynie prąd w wystających przewodach, świetlówka w próbniku nie powinna się zapalić. Następnie weź uchwyt lampy i odrysuj na elewacji odpowiednie otwory. Kolejnym krokiem jest za pomocą młotka wbicie odpowiednich mocowań do elewacji, w przypadku ocieplonej ściany, można zastosować specjalne mocowania do styropianu. Później wystarczy dokręcić kołki za pomocą klucza typu torx. Zakończenie montażu uchwytu robimy jego dokręceniem do kołków za pomocą śrubokręta.

Jak podłączyć halogeny LED

Zapoznaj się także z naszymi innymi artykułami na temat naświetlaczy i halogenów LED

Jak podłączyć halogen LED z czujnikiem ruchu

Jeżeli zdecydowaliśmy się na halogen LED z czujnikiem ruchu, to montaż w tym przypadku będzie już prosty i szybki, ponieważ otrzymujemy gotową lampę. Jak podłączyć halogen LED z czujnikiem ruchu? Wystarczy odkręcić cztery śruby mocujące puszkę halogenu LED, aby dostać się do kostki elektrycznej. Zazwyczaj zamontowany na puszcze jest dławik, który należy odkręcić i przeprowadzić, przez wystające przewody ze ściany. Sam w sobie przewód, przeprowadzany przez otwór w puszce halogenu LED. Gdy przeprowadzimy przewód do puszki, należy przykręcić ponownie dławik do puszki, tak aby unieruchomić przewód. Jednym z ostatnich kroków jest przykręcenie przewodów elektrycznych do kostki, pamiętając, aby kolory łączonych przewodów się ze sobą zgadzały. Teraz wystarczy jedynie ponownie zamontować obudowę puszki na halogen LED.

jak podlaczyc halogeny led 230v

Jak podłączyć halogeny LED 230V

 

Ostatnim krokiem jest delikatne przykręcenie lampy do uchwytu, a następnie według własnych potrzeb ustawiamy halogen LED z czujnikiem ruchu. Tak, aby kąt świecenia nam, jak najbardziej odpowiadał, gdy upewnimy się, że ustawienie lampy jest dla nas odpowiednie, wystarczy ostatecznie dokręcić śruby mocujące. Pamiętajcie, aby odpowiednio ustawić sam czujnik ruchu oraz jeżeli jest taka możliwość to jego parametry do swoich własnych potrzeb.

Sprawdź również nasze artykuły na temat czujników ruchu

Jak podłączyć halogen LED z czujnikiem ruchu

Jak podłączyć halogeny LED szeregowo

Kiedy zdecydowaliśmy się na osobny czujnik ruchu, to cały montaż lampy jest uprzedzony odpowiednim poprowadzeniem instalacji elektrycznej. W takim przypadku będziemy zmuszeni do zainstalowania czujnika ruchu pomiędzy źródłem zasilania a samą oprawą świetlną. Natomiast dzięki takiemu rozwiązaniu pozwoli to na swobodne ustawienie miejsca montażu czujnika ruchu, a jedynym ograniczeniem będzie położenie instalacji elektrycznej.

NAŚWIETLACZ LED MHNC Z CZUJNIKIEM 20W PREMIUM BARWA NEUTRALNA

Halogen LED KFNLNC20NB2 o mocy 20W z wbudowanym czujnikiem ruchu świetnie sprawdzi się jako oświetlenie podjazdu, garażu czy elewacji.

NAŚWIETLACZ LED MHNC Z CZUJNIKIEM 20W PREMIUM BARWA NEUTRALNA

Zobacz produkt

W przypadku doboru czujnika ruchu możemy zdecydować się na połączenie szeregowe lub równoległe. Wszystko zależy od naszych osobistych preferencji oraz od tego, jaki halogen LED zakupimy. Halogeny LED jak podłączyć? Jeżeli wiemy już, gdzie podłączymy czujnik ruchu, to proces instalacji halogenu LED oraz czujnika jest praktycznie podobny jak ten wyżej opisany. Czujnik ruchu pozwala na wygodną i komfortową obsługę, która zapewni wysoką energooszczędność.

Jak podłączyć halogeny LED szeregowo

Halogeny LED jak podłączyć – wnioski

Halogeny LED, są nowoczesnym zamiennikiem standardowych lamp sodowych czy gazowych. Zastosowanie halogenów LED przynosi wysokie oszczędności energii elektrycznej, nawet do 90% oraz zwiększa żywotność samych lamp. Zastosowanie nowoczesnej oraz prostej elektroniki sprawia, że halogeny LED znacznie rzadziej się psują czy uszkadzają. Zakup halogenu LED, może przynieść spore oszczędności finansowe w perspektywie czasu. Dzięki tym kilku poradom teraz już wiesz jak podłączyć halogeny LED oraz jak podłączyć halogen LED z czujnikiem ruchu. W ofercie naszego sklepu znajdziecie szeroki wybór halogenów LED z czujnikiem ruchu, na wszystkie ewentualne pytania z przyjemnością odpowiemy wyczerpująco.

Halogeny LED jak podłączyć - wnioski

NAŚWIETLACZ LED MHN 10W PREMIUM BARWA NEUTRALNA BIAŁAZobacz produkt
NAŚWIETLACZ LED MHN 20W PREMIUM BARWA ZIMNOBIAŁAZobacz produkt
NAŚWIETLACZ LED MHN 30W PREMIUM BARWA NEUTRALNA BIAŁAZobacz produkt

Artykuł napisany przez Marcin Pietrasik, 16 sierpnia 2019