Spis treści

Jak uzyskać atest pzh

Aby uzyskać Atest PZH na lampy, należy przejść przez proces oceny i certyfikacji przeprowadzony przez Państwowy Zakład Higieny. Oto ogólny przebieg tego procesu:

Kontakt z PZH: Pierwszym krokiem jest skontaktowanie się z lokalnym oddziałem Państwowego Zakładu Higieny lub odpowiednim działem zajmującym się certyfikacją produktów. Można również znaleźć informacje i formularze aplikacyjne na oficjalnej stronie internetowej PZH.

atest pzh w nowoczesnym oswietleniu, baner reklamowy, sklep z oswietleniem smd-led.pl

SMD-LED.PL udzieli Ci fachowej pomocy w aspektach oświetlenia z atestem PZH. Razem znajdziemy idealne rozwiązanie!

Przygotowanie dokumentacji: Należy przygotować kompletną dokumentację dotyczącą lamp, która będzie podlegać ocenie. Dokumentacja ta powinna zawierać m.in. specyfikacje techniczne, informacje dotyczące materiałów użytych do produkcji, testy bezpieczeństwa oraz wszelkie inne istotne informacje.

Przeprowadzenie testów i badań: PZH przeprowadzi niezbędne testy i badania, aby sprawdzić, czy lampa spełnia standardy higieny i bezpieczeństwa określone przez przepisy. Testy te mogą dotyczyć np. emisji substancji szkodliwych, materiałów użytych do produkcji, a także bezpieczeństwa elektrycznego.

Opłaty i opłata za certyfikat: Za przeprowadzenie oceny i certyfikację produktu PZH pobiera opłaty. Należy dostarczyć odpowiednią opłatę w ustalonym terminie.

Dla przykładu dość często certyfikowanym produktem są lampa panel led służy ona do oświetlenia szpitali i placówek medycznych.

Najczęściej wybierane lampy z atestem PZH klientów: 

PANEL LED NELIO 60X60 CM 40W 4400LM - BIAŁA NEUTRALNAPANEL LED NELIO 60X60 CM 40W 4400LMZobacz produkt
PANEL LED LINE PRIME BACKLIT 40W 4000K 4800LM 595X595PANEL LED LINE PRIME BACKLIT 40W 4000K 4800LM 595X595Zobacz produkt
PANEL LED V-TAC 36W 600X600 3W1 UNIWERSALNY NATYNKOWY/PODTYNKOWY VT-6139 4000K 3960LMPANEL LED V-TAC 36W 600X600 3W1 UNIWERSALNYZobacz produkt

Ocena i wydanie atestu: Po zakończeniu procesu oceny i badania produktu, PZH podejmuje decyzję o przyznaniu lub odrzuceniu atestu. Jeśli produkt spełnia wymagania, zostanie wydany certyfikat, który potwierdza zgodność lampy z normami higienicznymi i bezpieczeństwa.

Regularna kontrola: Po uzyskaniu atestu, producent lamp musi regularnie poddawać się kontrolom w celu zapewnienia, że produkowane lampy nadal spełniają wymagane standardy.

Warto zaznaczyć, że proces uzyskania atestu PZH może być czasochłonny i kosztowny, ale jest to niezbędny krok w przypadku lamp, które mają być używane w miejscach, gdzie wymagane jest spełnienie określonych norm higienicznych i bezpieczeństwa, na przykład w placówkach medycznych czy gastronomicznych.

Gdzie jest wymagany Atest PZH

Atest PZH jest wymagany dla wielu różnych produktów, zwłaszcza tych, które mają bezpośredni kontakt z ludźmi lub żywnością, lub które są używane w miejscach, gdzie wymagane są wysokie standardy higieny i bezpieczeństwa. Oto kilka przykładów produktów, dla których może być wymagany atest PZH:

  1. Artykuły spożywcze i opakowania: Produkty spożywcze, opakowania, naczynia, garnki, pojemniki i inne wyroby używane w przemyśle spożywczym.
  2. Środki czystości: Chemikalia, detergenty, dezynfekty, mydła i inne produkty czyszczące i dezynfekcyjne.
  3. Produkty medyczne: Urządzenia medyczne, sprzęt diagnostyczny, implanty medyczne i inne wyroby stosowane w opiece zdrowotnej.
  4. Kosmetyki: Produkty do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów, makijaż, dezodoranty i wiele innych kosmetyków.
  5. Oprawy oświetleniowe: Lampy, oświetlenie LED, reflektory i inne oprawy używane w miejscach publicznych i instytucjonalnych. Świetnym przykładem jest lampa panel led
  6. Artykuły dla dzieci: Produkty dla niemowląt i dzieci, takie jak butelki do karmienia, smoczki, zabawki, pieluchy, wózki i foteliki samochodowe.
  7. Odzież i tekstylia: Tekstylia stosowane w placówkach opieki zdrowotnej, takie jak fartuchy, ręczniki, pościel i ubrania chirurgiczne.
  8. Materiały budowlane: Produkty budowlane, takie jak farby, kleje, izolacje, płyty gipsowo-kartonowe i inne materiały używane w budownictwie.
  9. Filtracja wody: Filtry do wody i urządzenia do uzdatniania wody pitnej.
  10. Meble: Meble do placówek medycznych i innych miejsc publicznych.

Warto zaznaczyć, że konkretne produkty, dla których wymagany jest atest PZH, mogą różnić się w zależności od przepisów i norm obowiązujących w danym kraju. Dlatego producenci i dystrybutorzy powinni skonsultować się z odpowiednimi organami regulacyjnymi oraz lokalnymi oddziałami Państwowego Zakładu Higieny, aby dowiedzieć się, czy ich produkty podlegają takiemu certyfikatowi.

zobacz również artykuł atest pzh w nowoczesnym oświetleniu

Panel LED atest PZH
Panel LED atest PZH

Zapewnij bezpieczeństwo i spokój ducha dzięki naszym certyfikowanym panelom z atestem PZH! Nasze produkty spełniają rygorystyczne normy Państwowego Zakładu Higieny, co gwarantuje najwyższą jakość i niezawodność. Idealne dla każdego, kto ceni sobie bezpieczeństwo i zdrowie swoje oraz swoich bliskich. Wybierając nasze panele, inwestujesz nie tylko w trwałość i efektywność, ale przede wszystkim w zdrowie i dobre samopoczucie. Nie ryzykuj – wybierz sprawdzone rozwiązania i ciesz się bezpiecznym oraz zdrowym środowiskiem w swoim domu czy miejscu pracy. Kup już dziś i dołącz do grona świadomych i zadowolonych klientów

Zobacz produkty

Ile trwa załatwienie Atestu PZH

Czas potrzebny na załatwienie atestu PZH może być zróżnicowany i zależy od kilku czynników, takich jak rodzaj produktu, kompletność dokumentacji, obciążenie pracą laboratoriów, procedury testowania i oceny oraz inne okoliczności. Ogólnie rzecz biorąc, proces uzyskania atestu PZH może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy. W niektórych przypadkach, szczególnie dla bardziej skomplikowanych produktów lub w przypadku konieczności dodatkowych badań, proces ten może się również wydłużyć.

Aby przyspieszyć proces uzyskania atestu PZH, ważne jest dokładne przygotowanie dokumentacji, zapewnienie zgodności produktu z obowiązującymi normami i wymaganiami higienicznymi oraz stały kontakt z odpowiednim oddziałem Państwowego Zakładu Higieny. Warto również wcześniej zaplanować czas na ten proces, aby uniknąć opóźnień w wprowadzeniu produktu na rynek.

Jak długo jest ważny atest higieniczny na lampy

Okres ważności atestu higienicznego na lampy może różnić się w zależności od krajowych przepisów i regulacji oraz rodzaju produktu. W Polsce atest PZH jest ważny przez określony czas, który jest określony w samym atescie. Czas ten może być różny w zależności od rodzaju lampy, jej przeznaczenia i innych czynników. Dlatego ważne jest, aby dokładnie sprawdzić atest i jego okres ważności. Jeśli atest straci ważność, konieczne może być jego odnowienie lub przeprowadzenie ponownych badań i oceny przez Państwowy Zakład Higieny. Jest to istotne, aby zapewnić, że lampa nadal spełnia obowiązujące normy higieniczne i bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli jest używana w miejscach, gdzie te standardy są istotne, takich jak placówki medyczne czy gastronomiczne.

Przykład produktów z Atestem PZH

Panele LED o wymiarach 60×60 cm z atestem PZH są doskonałym rozwiązaniem do oświetlenia placówek medycznych. Dzięki atestowi PZH można mieć pewność, że są one bezpieczne i spełniają najwyższe standardy higieny, co jest niezwykle istotne w środowisku medycznym. Te panele LED zapewniają równomierne, jasne oświetlenie, co sprzyja precyzji podczas procedur medycznych i badań. Regulacja jasności i koloru światła pozwala dostosować oświetlenie do różnych potrzeb, a ich energooszczędność pomaga obniżyć koszty eksploatacji. To nie tylko praktyczne, ale także bezpieczne rozwiązanie, które wspomaga komfort pacjentów i personelu medycznego. Panele LED 60×60 są również łatwe w instalacji i stanowią estetyczny element wystroju wnętrza placówki medycznej, tworząc przyjemną atmosferę.

Zobacz ofertę naszych Paneli led z Atestem PZH

Artykuł napisany przez Marcin Pietrasik, 29 grudnia 2023