Spis treści

Jak zrobić sufit podwieszany LED – 5 sposobów

Sufit podwieszany LED to nie tylko stylowe i nowoczesne rozwiązanie, ale także praktyczne podejście do zagospodarowania przestrzeni we wnętrzach. Coraz więcej osób decyduje się na takie oświetlenie, takie jak sufit podwieszany z oświetleniem LED. Szacuje się, że co czwarty sufit podwieszany posiada zintegrowane oświetlenie LED. Sufit podwieszany z LED, ze względu na estetykę, funkcjonalność i energooszczędność diod LED. Stosując sufit podwieszany z oświetleniem LED, można tworzyć niezwykłe efekty wizualne, podkreślając indywidualny charakter pomieszczenia oraz dodając mu niepowtarzalnego klimatu, osiągając nawet 50% oszczędności energii w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań oświetleniowych.. W tym artykule przedstawimy pięć różnych sposobów na zastosowanie oświetlenia LED w sufitach podwieszanych, dzięki którym można w pełni wykorzystać potencjał tego rodzaju oświetlenia.

Jak zrobić sufit podwieszany LED – 5 sposobów

 • Pierwszy sposób to sufit podwieszany na poddaszu
 • Drugi sposób to sufit podwieszany w kształcie fali
 • Trzeci to sufit podwieszany w kształcie prostokąta
 • Czwarty to sufit podwieszany w kształcie kwadratu
 • Piąty to sufit podwieszany okrągły

Omówimy zarówno proste i minimalistyczne konstrukcje, jak i bardziej zaawansowane projekty, które z pewnością zainspirują Cię do przekształcenia swojego wnętrza. Pokażemy, jak efektownie oświetlenie LED może zmienić atmosferę pomieszczenia, dodać mu głębi oraz podkreślić wybrane elementy wystroju. Wspólnym celem wszystkich przedstawionych pomysłów jest stworzenie harmonijnej i spójnej przestrzeni, która będzie jednocześnie funkcjonalna i estetyczna. Oświetlenie LED jest nie tylko wydajne energetycznie, ale także trwałe, co sprawia, że staje się coraz bardziej popularne wśród właścicieli domów, architektów i projektantów wnętrz idealnie sprawdzi się na wysokie pomieszczenia. Czytając ten artykuł, dowiesz się, jak wykorzystać innowacyjne rozwiązania sufitów podwieszanych z oświetleniem LED, aby uczynić swoje wnętrza wyjątkowymi i niepowtarzalnymi. Jak podświetlić za pomocą pasków Ledowych COB, podwieszanego sufitu LED i oświetlenia LED-owego. Pokażemy krok po kroku co należy zrobić i jak się przygotować, aby zrobić sufit podwieszany z oświetleniem. Bez względu na to, czy jesteś doświadczonym fachowcem czy pasjonatem, który dopiero zaczyna swoją przygodę z aranżacją wnętrz, przedstawione pomysły z pewnością zainspirują Cię do eksperymentowania z oświetleniem LED w swoim domu.

Jak zrobić sufit podwieszany LED -5 sposobów

Jak zrobić sufit podwieszany LED -5 sposobów

Najbardziej szukane profile które idealnie sprawdzają się do sufitów: Profile LED GK

Profil LED GK
Profil LED GK

Obecnie, wiele wnętrz wykonanych jest na podstawie płyty GK, czyli płyty gips-kartonowe. Dlatego też coraz częściej stosuje się dedykowany do nich profil LED GK. Jako że aranżacje oparte o taśmy LED są bardzo popularne, to profil LED GK staje się nieodzowną częścią wielu dekoracji. Profil LED do płyt GK zapewnia wszystkie zalety profili aluminiowych LED. Co więcej, dzięki swojej specjalnej konstrukcji, jest łatwy w montażu i wręcz idealny do pomieszczeń posiadających ścianki karton gipsowe. Profile LED GK idealnie sprawdzą się, jako element dekoracyjny. Idealnie sprawdza się do podwieszanych sufitów!

Zobacz produkty

Jak zrobić podwieszane sufity?

Sufit podwieszany za pomocą płyt kartonowo-gipsowych można zrobić, wykonując następujące kroki:

 • Zaplanuj projektu uwzględniając powierzchnię mieszkania w przeliczeniu na m2.  Przed rozpoczęciem prac, należy zaplanować projekt sufitu podwieszanego. Określ, jakie będą wymiary sufitu, jakie będą wymagania dotyczące rodzaju i wymiaru płyt g-k oraz jakie będą wymagania dotyczące oświetlenia.
 • Przygotuj narzędzia, które będą potrzebne do wykonania prac, w tym poziomice, nożyce do cięcia płyt g-k, wkrętarki, wkręty do płyt g-k, profile nośne, nożyk do metalu, przyścienne, wieszaki i kołki do mocowania profili. Montaż profili przyściennych
 • Zamontuj profile przyścienne do ścian. Montaż profili nośnych – Zamontuj profile nośne na ścianach, w miejscach, w których będą przymocowane profile przyściennych. Profile nośne muszą być równo rozmieszczone, aby zapewnić stabilność sufitu podwieszanego.
 • Montaż wieszaków – Zamocuj wcześniej rozmieszczone wieszaki do profili nośnych. Wieszaki muszą być równomiernie rozmieszczone i przymocowane na odpowiedniej wysokości wzdłuż krawędzi bezpośrednio do sufitu.
 • Rozprowadź przewody elektryczne do punktów ściennych. Montaż płyt g-k – Przytnij płyty g-k do odpowiedniej wielkości i umieść je na profilach nośnych. Zaszpachluj łączenia płyt.
 • Wykończenie sufitu – Wykończ sufit podwieszany według preferencji, w tym malowanie płyt g-k oraz montaż oświetlenia.  Wykonanie zabudowy sufitu podwieszanego z płyt g-k wymaga precyzji i dokładności w wykonaniu każdego kroku.  Ważne jest, aby stosować się do zasad sztuki budowlanej oraz instrukcji producenta płyt g-k i profili nośnych.

Jak zrobić sufit podwieszany LED

Jak zrobić sufit podwieszany LED

Zestaw idealny dla Ciebie:

Taśma Led 24V Cob 11W 480Led Ip20 4000 +-100K 100LmW Ra 90 1M 8MmTAŚMA LED 24V / COB / 11WZobacz produkt
zestaw-pilot-sterownik-mono-12v-24vdc-12a-fut036saZESTAW PILOT + STEROWNIK MONO 12V-24VDCZobacz produkt
ZASILACZ LED NAPIĘCIOWY 24V 36WZASILACZ LED NAPIĘCIOWY 24V 36WZobacz produkt

Jak zrobić podwieszany sufit z Ledami?

Wykonanie sufitu podwieszanego z płyt g-k pod oświetlenie LED wymaga wykonania kilku kroków:
Przed rozpoczęciem prac, zaplanuj projekt sufitu podwieszanego z oświetleniem LED. Określ wymiary sufitu, ilość punktów świetlnych i rozmieszczenie i długości odcinków taśm LED. Przygotuj narzędzia potrzebne do wykonania prac, w tym poziomice, nożyce do cięcia płyt g-k, wkrętarkę, wkręty, profile nośne, taśmy LED, profile LED, sterownik i zasilacz. Zamontuj profile nośne w profile przyścienne. Profile nośne muszą być równomiernie rozmieszczone, najlepiej co około 40-50cm aby zapewnić stabilność sufitu podwieszanego. Zamocuj wieszaki do profili nośnych. Wieszaki muszą być równomiernie rozmieszczone i przymocowane na odpowiedniej wysokości. Zamontuj profile ud wg wytyczonych poziomych lini. Przyciąć płyty g-k do odpowiedniej wielkości i umieść je na profilach nośnych. Płyty g-k powinny być równomiernie rozmieszczone. Montaż oświetlenie sufitu  – Montaż taśmy LED w odpowiednich profilach do taśm LED. Zamocuj punkty świetlne w suficie w wyznaczonych miejscach. Podłączenie taśm LED i punktów świetlnych – Aby podłączyć taśmę LED, należy wpierw doprowadzić zasilanie 230V i wpiąć się w zasilacz przystosowany do taśm LED. Zasilacz zawsze dobieramy do odcinka taśmy LED, która ma znajdować się w suficie podwieszanym LED, chodzi przede wszystkim o moc, jaką pobiera taśma na wyznaczonym odcinku. Drugim bardzo ważnym czynnikiem przy doborze zasilacza jest sprawdzenie, czy taśma jest 12V czy 24V. Taśma zasilana jest napięciem bezpiecznym 12 lub 24V. Pozostałe punkty świetlne znajdujące się w suficie z Ledami w większości przypadków zasilane są napięciem 230V, są to plafony LED, oprawki halogenowe pod żarówki LED GU10, żyrandole, lampy sufitowe lub szynoprzewody jedno, lub trójfazowe. Wykończenie sufitu – Wykończ sufit podwieszany według preferencji, w tym gipsowanie i malowanie. Sufit podwieszany z płyt g-k pod oświetlenie LED wymaga precyzji i dokładności w wykonaniu każdego kroku.

Jak zrobić podwieszany sufit z Ledami
TAŚMA LED COB RGB+CCT 24V 16W 840 LED M HIGHLIGHT-1MTAŚMA LED COB RGB+CCT 24V 16W 840 LED M HIGHLIGHT-1MZobacz produkt
TAŚMA LED COBTAŚMA LED COBZobacz produkt
OCZKO SUFITOWE TICO IP44 - CHROMOCZKO SUFITOWE TICO IP44 - CHROMZobacz produkt
PROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP CPROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP CZobacz produkt

Jak zrobić sufit podwieszany na poddaszu?

Sufit podwieszany na poddaszu to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zagospodarować przestrzeń pod skośnym dachem, dając jej nie tylko estetyczny wygląd, ale także funkcjonalność. Warto jednak pamiętać o odpowiednim przygotowaniu projektu i uwzględnieniu specyfiki tego rodzaju wnętrz, takich jak kąt nachylenia dachu, wysokość pomieszczenia czy wentylacja. Przy wykonywaniu sufitu podwieszanego na poddaszu ważnym elementem jest dylatacja, która powinna zajmować około 2,4 cm, aby umożliwić swobodne pracowanie konstrukcji i uniknąć pęknięć czy odkształceń.

Wykonanie podwieszanego sufitu na poddaszu wymaga wykonania kilku kroków:

 • Przed rozpoczęciem prac, określ wysokość pomieszczenia, wymiary sufitu podwieszanego na poddaszu i nakreśl skośne linie wyznaczające skos dachu.
 • Przygotowanie narzędzi – Przygotuj narzędzia potrzebne do wykonania prac, w tym nożyce do cięcia płyt g-k, poziomicę, wkrętarkę, wkręty, profile nośne, wieszaki, kołki do mocowania profili przyściennych, taśmę izolacyjną, folię izolacyjną, wełnę mineralną i tynk gipsowy. Oczyść powierzchnię poddasza i upewnij się, że jest ona gładka i wolna od wszelkich przeszkód.
 • Montaż profili przyściennych i nośnych – Zamontuj profile nośne na ścianach, w miejscach, w których będą przymocowane profile przyściennych. Profile nośne muszą być równo rozmieszczone, aby zapewnić stabilność sufitu podwieszanego na poddaszu.
 • Montaż wieszaków – Zamocuj wieszaki do profili nośnych. Wieszaki muszą być równomiernie rozmieszczone i przytwierdzone na odpowiedniej wysokości i odstępie od siebie.
 • Montaż profili przyściennych – Zamontuj profile przyściennych do ścian. Umieść wełnę mineralną między profilami. Upewnij się, że izolacja jest równomiernie rozmieszczona. Przymocuj folię izolacyjną przy pomocy dwustronnej taśmy klejącej do profili nośnych i równomiernie rozłóż folię.
 • Montaż taśmy izolacyjnej – Zamocuj taśmę izolacyjną wzdłuż krawędzi płyt g-k i przy ścianach, aby zapobiec przenikaniu powietrza. Przyciąć płyty g-k do odpowiedniej wielkości i umieść je na profilach nośnych. Płyty g-k powinny być równo rozmieszczone, aby zapewnić równomierny wygląd sufitu.
 • Wykończenie sufitu LED – Wykończ sufit podwieszany LED według preferencji, w tym nakładając tynk gipsowy na łączenia płyt i taśmę papierową lub flizelinę na łączenia, a po wyschnięciu zagipsuj cały sufit jedną warstwą, aby uzyskać jednolitą fakturę powierzchni. Zeszlifuj i oczyść powierzchnię. Nanieść farbę na podwieszony sufit. Jeśli mamy wcześniej zaznaczone wyprowadzenia punktów oświetleniowych możemy wywiercić otwory pod punkty świetlne po malowaniu.

Jak zrobić sufit podwieszany na poddaszu

Jak zrobić sufit podwieszany na poddaszu

Jak zrobić podwieszany sufit krok po kroku

  1. Pierwszym podstawowym krokiem jest określenie wysokości i zaznaczenie linii poziomych sufitu. Możemy to zrobić przy pomocy poziomicy laserowej lub poziomicy ręcznej. Każdą czynność sprawdź dokładnie bo od tego jak zaczniesz zależy cały efekt końcowy. Aby wyznaczyć linie poziome sufitu podwieszanego przy pomocy poziomicy laserowej, wykonaj następujące kroki: Umieść poziomicę laserową w punkcie centralnym pomieszczenia i wyrównaj ją za pomocą stopki poziomującej. Włącz poziomicę laserową i poczekaj, aż pojawi się linia laserowa na ścianie. Za pomocą taśmy mierniczej zmierz wysokość, na jakiej ma znajdować się sufit podwieszany. Oznacz tę wysokość na każdej ze ścian pomieszczenia. Przy użyciu linijki lub poziomicy przenośnej, narysuj linie poziome na każdej ze ścian wzdłuż oznaczonej wysokości. Wykorzystując poziomicę laserową, wyznacz linie poziome na suficie, umieszczając ją równolegle do linii na ścianach. Możesz użyć specjalnych uchwytów do mocowania poziomicy laserowej na suficie. Upewnij się, że linie na ścianach i suficie są proste i równoległe. Jeśli nie, dostosuj położenie poziomicy laserowej lub ustawienie uchwytów, aby uzyskać dokładny poziom.

   Jak zrobić sufit podwieszany LED ? - krok 1 wyznaczenie poziomu sufitu podwieszanego

   Jak zrobić sufit podwieszany LED ? – krok 1 wyznaczenie poziomu sufitu podwieszanego

  2. Drugim krokiem po naniesieniu linii na ściany jest przymocowanie profili przyściennych przy użyciu odpowiednich kołków i śrub. Do przymocowania profilu przyściennego można użyć kołków do płyt gipsowo-kartonowych lub kołków rozporowych. Kołki do płyt gipsowo-kartonowych są wykonane z tworzywa sztucznego i są łatwe do zainstalowania. Wymagają one wiercenia otworów w ścianie, do których wprowadza się kołki. Po umieszczeniu profilu na kołkach, należy przymocować go za pomocą samogwintujących śrub. Kołki rozporowe są bardziej wytrzymałe i zazwyczaj używane do mocowania cięższych przedmiotów. Do zainstalowania kołków rozporowych, należy wiercić otwory w ścianie i wprowadzać kołki. Następnie należy wkręcić śruby do kołków, aż kołki rozszerzą się w ścianie, zapewniając stabilne mocowanie dla profilu przyściennego. Wybór odpowiednich kołków zależy od ciężaru i wymiarów profilu, a także od rodzaju i grubości ściany. Przed rozpoczęciem instalacji, należy sprawdzić instrukcję producenta i zasięgnąć porady specjalisty w celu wyboru odpowiednich kołków.

   Jak zrobić sufit podwieszany LED? - krok 2 montaż profilu przyściennego

   Jak zrobić sufit podwieszany LED? – krok 2 montaż profilu przyściennego

  3. Trzecim krokiem jest wyznaczenie miejsc i montaż wieszaków płaskich do profili. Montaż wieszaka płaskiego do sufitu to stosunkowo prosty proces, który można wykonać samodzielnie. Aby prawidłowo zamontować wieszak płaski do sufitu, należy postępować zgodnie z następującymi krokami: Wybierz odpowiedni wieszak płaski, który będzie odpowiadał ciężarowi i rozmiarowi przedmiotu, który będzie na nim zawieszony. Upewnij się, że wieszak jest wytrzymały i wykonany z materiałów wysokiej jakości. Wybierz miejsce, w którym chcesz zamontować wieszak płaski na suficie. Upewnij się, że wybrane miejsce jest wystarczająco mocne i nie ma w nim przeszkód, takich jak przewody elektryczne czy rury wodne. Oznacz miejsca, w których będą umieszczone wkręty lub kołki, za pomocą ołówka lub markera. Odległość między wkrętami lub kołkami zależy od rozmiaru wieszaka i ciężaru przedmiotu, który będzie na nim zawieszony. Zazwyczaj odległość między wkrętami lub kołkami wynosi od 20 do 30 cm. Wywierć otwory w sufitach zgodnie z oznaczeniami. Upewnij się, że otwory są odpowiedniej głębokości i średnicy, aby zapewnić stabilne mocowanie. Wkręć wkręty lub zamontuj kołki w otworach. Przymocuj wieszak płaski do wkrętów lub kołków za pomocą śrub. Upewnij się, że wieszak jest mocno przymocowany do sufitu. Zamontuj przedmiot na wieszaku płaskim, upewniając się, że jest odpowiednio zabezpieczony i nie spowoduje uszkodzenia wieszaka ani sufitu.
   Pamiętaj, że w przypadku cięższych przedmiotów, które wymagają mocniejszego mocowania, zaleca się skorzystanie z usług profesjonalisty lub specjalisty w tej dziedzinie, aby upewnić się, że instalacja jest wykonana prawidłowo i bezpiecznie. Odległość między wkrętami lub kołkami zależy od wagi przedmiotu, który będzie zawieszony, więc należy się do niej dostosować.

   Jak zrobić sufit podwieszany LED? - krok 3 wyznaczenie miejsca na wieszaki płaskie

   Jak zrobić sufit podwieszany LED? – krok 3 wyznaczenie miejsca na wieszaki płaskie

  4. Czwartym krokiem jest wsunięcie profili nośnych w profile przyścienne. Wybierz odpowiednie profile nośne, które będą stosowane w Twoim projekcie sufitu podwieszanego.Wsuń profil nośny w profil przyścienny i skręć dwa profile wkrętem. Skorzystaj z poziomicy, aby upewnić się, że profile nośne są ułożone równo i poziomo. W razie potrzeby należy skorygować ich położenie, aby uzyskać równomierne podparcie dla podwieszanych elementów. Przykręć profile nośne do wcześniej umieszczonych wieszaków płaskich blachowkrętami. Przymocowanie profilu nośnego do profilu przyściennego jest kluczowe dla stabilnej konstrukcji sufitu podwieszanego. Ważne jest, aby używać odpowiednich złączek i mocowań, które zapewnią trwałe i stabilne połączenie między profilami. W razie potrzeby należy skorzystać z usług specjalisty w tej dziedzinie, aby zapewnić prawidłowe wykonanie i bezpieczeństwo instalacji sufitu podwieszanego.

   Jak zrobić sufit podwieszany LED? - krok 4 montaż profili CD w suficie podwieszanym

   Jak zrobić sufit podwieszany LED? – krok 4 montaż profili CD w suficie podwieszanym

  5. Piątym krokiem jest odpowiednie rozmieszczenie instalacji elektrycznej do punktów świetlnych. Zdecyduj, gdzie będą umieszczone punkty świetlne w sufitach podwieszanych by prawidłowo rozmieścić okablowanie. Narysuj na planie sufitu podwieszanego przewidywane trasy przewodów elektrycznych, włączając w to miejsca, gdzie będą zamontowane punkty świetlne. Upewnij się, że przewody są umieszczone na odpowiedniej głębokości i że są dostępne do naprawy lub wymiany w razie potrzeby. Przewody elektryczne należy ułożyć wzdłuż profili nośnych i przyściennic, upewniając się, że są one równomiernie rozmieszczone i nie będą przeszkadzać w instalacji podwieszanych elementów sufitu. W miejscach, gdzie przewody są połączone z punktami świetlnymi, należy zastosować wtyki i zaciski, aby zapewnić bezpieczne i stabilne połączenie. Przewody należy podłączyć do źródła zasilania i upewnić się, że wszystkie połączenia są bezpieczne i trwałe. Rozmieszczenie przewodów elektrycznych w suficie podwieszanym powinno być wykonane zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i normami budowlanymi. W przypadku braku doświadczenia lub wątpliwości co do poprawności instalacji, zaleca się skorzystanie z usług specjalisty lub profesjonalisty w tej dziedzinie.

   Jak zrobić sufit podwieszany LED? - krok 5 Rozprowadzenie przewodów do oświetlenia

   Jak zrobić sufit podwieszany LED? – krok 5 Rozprowadzenie przewodów do oświetlenia

  6. Szóstym krokiem jest przymocowanie płyt G-K do stelaża sufitu podwieszanego.  Rozmieszczenie i przymocowanie płyt g-k do sufitu podwieszanego wymaga wykonania kilku kroków: Rozmierz i oznacz miejsca, gdzie będą przytwierdzone płyty g-k na profilach nośnych. Upewnij się, że płyty są równomiernie rozmieszczone i że nie będą nachodzić na siebie. Przygotuj płyty g-k, przycinając je do odpowiedniej długości i szerokości, w razie potrzeby. Zamocuj płyty g-k do profili nośnych za pomocą wkrętów do płyt g-k. Upewnij się, że wkręty są przymocowane na odpowiedniej głębokości i że są równomiernie rozmieszczone wzdłuż płyt g-k. Skorzystaj z poziomicy, aby upewnić się, że płyty g-k są ułożone równomiernie i poziomo. W razie potrzeby, należy skorygować ich położenie, aby uzyskać równomierne i estetyczne wykończenie sufitu podwieszanego. Przy przymocowywaniu płyt g-k do sufitu podwieszanego należy przytwierdzić  je za pomocą odpowiednich wkrętów do płyt g-k i narzędzi, które pozwolą na precyzyjne i trwałe połączenie między płytami a profilami nośnymi. W przypadku wątpliwości lub braku doświadczenia w takich pracach, zaleca się skorzystanie z usług profesjonalisty lub specjalisty w tej dziedzinie.

   Jak zrobić sufit podwieszany LED? - krok 6 montaż płyt G-K do konstrukcji sufitu podwieszanego

   Jak zrobić sufit podwieszany LED? – krok 6 montaż płyt G-K do konstrukcji sufitu podwieszanego

  7. Siódmym krokiem jest wykończenie sufitu. Wykończenie sufitu podwieszanego wymaga wykonania kilku czynności: Należy nałożyć pierwszą warstwę gipsu w łączenia pomiędzy płytami i następnie nałożyć paski flizeliny lub specjalnej taśmy papierowej żeby wyrównać i spoić całą konstrukcje. Po wyschnięciu nałożyć na łączenia płyt kolejną warstwę gipsu, jeśli występują różnice w poziomie na łączeniach należy czynność powtórzyć. Jeśli uzyskaliśmy już płaszczyznę, powinno się zaciągnąć cały sufit jedną warstwą gipsu tak, aby uzyskać jednolitą fakturę na suficie. Szlifowanie-Aby uzyskać gładką i równą powierzchnię płyt g-k, należy je wyszlifować po zakończeniu prac wykończeniowych. Szlifowanie można wykonać ręcznie lub z wykorzystaniem maszyn szlifierskich. Malowanie-Po szlifowaniu, należy oczyścić i zagruntować powierzchnię sufitu. Można pomalować farbą podkładową powierzchnię płyt g-k i w razie konieczności pomalować kolejną warstwę farby. Montaż oświetlenia-Na zakończenie, można zainstalować oświetlenie punktowe lub oświetlenie taśmą LED COB umieszczoną w specjalnych profilach, w zależności od preferencji i stylu projektu. Wykończenie płyt g-k na suficie podwieszanym jest procesem, który wymaga precyzji i staranności. Ważne jest, aby wykonywać wszystkie czynności zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i zgodnie z instrukcjami producenta.

   Jak zrobić sufit podwieszany LED? - krok 7 wykończenie sufitu podwieszanego

   Jak zrobić sufit podwieszany LED? – krok 7 wykończenie sufitu podwieszanego

Jak zrobić sufit podwieszany LED – 5 sposobów

Jak zrobić sufit podwieszany LED – 5 sposobów

Zobacz inne artykuły które mogą Cię zaciekawić

Jaka barwa światła do sypialni co wybrać?

Wybór odpowiedniej barwy światła do sypialni jest niezwykle ważny, aby zapewnić komfort, funkcjonalność oraz stworzyć […]

Jak podświetlić lamele

Jak podświetlić lamele?

Każdy z nas szuka sposobów, aby uczynić swoje wnętrze wyjątkowym i niepowtarzalnym. W dzisiejszym świecie […]

Obraz na szarej ścianie

Obraz na szarej ścianie

  Twój szary salon zasługuje na odrobinę magii i osobistego wyrazu. Dlatego też warto zastanowić […]

Profil LED P18-2_inspiracja

Montaż taśmy Led na ścianie

Jak zrobić prawidłowo Montaż taśmy Led na ścianie? aby montaż taśmy, był zgodny z trendami […]

Jak zrobić sufit podwieszany w kształcie fali?

Sufit podwieszany w kształcie fali zdobywa coraz większą popularność, przynosząc niepowtarzalny i dynamiczny efekt wizualny do wnętrz. Według danych z ostatnich 3 lat, z 10 000 zrealizowanych sufitów podwieszanych, około 1500 miało kształt fali. Ten wyjątkowy design może być stosowany zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Wykonanie sufitu podwieszanego w kształcie fali lub innych obłych kształtów wymaga dodatkowych umiejętności i narzędzi. Oto 8 wskazówek, jak zrobić sufit podwieszany w kształcie fali:

 • Zaplanuj projekt – Przed rozpoczęciem prac, zaplanuj projekt sufitu podwieszanego w kształcie fali lub innym obłym kształcie. Zdecyduj o rodzaju kształtu i jego wymiarach. Ustal, gdzie będą umieszczone punkty świetlne i instalacje, aby je uwzględnić w projekcie.
 • Przygotuj narzędzia potrzebne do wykonania prac, w tym narzędzia do cięcia i montażu płyt g-k, profile nośne, wieszaki, kołki do mocowania profili przyściennych, taśmy izolacyjne i narzędzia do malowania.
 • Zamontuj profile nośne na ścianach, w miejscach, w których będą przymocowane profile przyściennych. Profile nośne muszą być równo rozmieszczone, aby zapewnić stabilność sufitu podwieszanego.
 • Montaż wieszaków – Zamocuj wieszaki do profili nośnych. Wieszaki muszą być równomiernie rozmieszczone i przymocowane na odpowiedniej wysokości, w zależności od kształtu sufitu.
 • Ponacinaj profile i wygnij w wymagany kształt fali, aby uzyskać odpowiednią formę dla sufitu podwieszanego.
 • Gięcie płyt g-k – Przyciąć płyty g-k do odpowiedniej wielkości, a następnie ponacinaj płyty gipsowe, aby umożliwić gięcie ich do kształtu fali. Uwzględnij nacięcia w miejscach zgięcia, aby uzyskać płynną formę.
 • Umieść płyty g-k na profilach zgodnie z wybranym kształtem. Uważnie dopasuj płyty g-k do wygiętych profili i przymocuj je za pomocą wkrętów do płyt g-k.
 • Wykończ sufit podwieszany według preferencji – zastosuj gips szpachlowy na łączeniach płyt, a następnie zeszlifuj powierzchnię, aby uzyskać gładkie wykończenie. Na koniec, pomaluj lub wykończ tynkiem dekoracyjnym, aby nadać suficie pożądany wygląd. Pamiętaj o zainstalowaniu oświetlenia LED lub innych elementów oświetleniowych przed zamontowaniem ostatnich płyt g-k.
Jak zrobić sufit podwieszany w kształcie fali?
PROFIL ELASTYCZNY LED ARC12PROFIL ELASTYCZNY LED ARC12Zobacz produkt
OCZKO SUFITOWE DINA - MIEDŹOCZKO SUFITOWE DINA - MIEDŹZobacz produkt
OPRAWA WPUSZCZANA CEILINE III LED DOWNLIGHT 230V 10W 150MM CW IP44OPRAWA WPUSZCZANA CEILINE III LED DOWNLIGHT 230V 10W 150MM CW IP44
TAŚMA LED COBTAŚMA LED COBZobacz produkt

Jak zrobić wnękę w suficie podwieszanym?

Wnęki w suficie podwieszanym stanowią efektowny element dekoracyjny oraz praktyczne rozwiązanie do ukrycia oświetlenia i instalacji. Coraz więcej osób decyduje się na tego typu rozwiązanie, a średnio wnęki są stosowane w co trzecim suficie podwieszanym. W ciągu ostatnich 5 lat liczba zleceń na wnęki w suficie podwieszanym wzrosła o 35%. Wnęki mogą być wykonane w różnych kształtach i rozmiarach, dopasowanych do indywidualnych potrzeb i gustu. Oto kilka wskazówek, jak zrobić wnękę w suficie podwieszanym. Wykonanie wnęki w suficie podwieszanym z płyt g-k i ukrytym oświetleniem LED wymaga wykonania 8 kroków:

 1. Planowanie i projektowanie: Przed rozpoczęciem prac, określ wymiary wnęki i zaprojektuj ją z uwzględnieniem miejsca na profil z taśmą LED i zasilacz. Upewnij się, że uwzględniasz odpowiednie odstępy od innych elementów konstrukcyjnych.
 2. Montaż profili ścian: Zamontuj profile ścienne wzdłuż linii wyznaczających poziom zabudowy, używając odpowiednich kołków i śrub. Profil nośny powinien być mocno przymocowany do ściany.
 3. Montaż profili nośnych: Zamontuj profile nośne na suficie i określ, w którym miejscu będzie wnęka. Profile te będą wspierać płyty g-k.
 4. Przygotowanie wnęki: Odetnij profile nośne w miejscu, gdzie będzie wnęka w suficie. Utwórz ramę dla wnęki, łącząc dodatkowe profile nośne z istniejącymi.
 5. Montaż płyt g-k: Przytnij płyty g-k do odpowiedniej wielkości i umieść je wewnątrz wnęki. Płyty te można przymocować za pomocą śrub do profili nośnych lub za pomocą kleju do płyt g-k. Płyty g-k powinny być równo rozmieszczone, aby zapewnić równomierny wygląd wnęki.
 6. Wygładzenie i szpachlowanie: Po zamocowaniu płyt g-k, zastosuj szpachlówkę, aby wypełnić wszelkie szwy i nierówności. Następnie wygładź powierzchnię za pomocą papieru ściernego.
 7. Instalacja oświetlenia LED: Zamontuj oświetlenie LED w profilu aluminiowym wewnątrz wnęki, ukrywając je za płytami g-k. Upewnij się, że paski LED są równo rozmieszczone i dobrze przyklejone. Podłącz zasilacz do pasków LED i zainstaluj go w miejscu, które jest łatwo dostępne.
 8. Malowanie i wykończenie: Na koniec, pomaluj wnękę i sufit podwieszany na wybrany kolor. Upewnij się, że farba jest odpowiednia do stosowania na płytach g-k.
Jak zrobić wnękę w suficie podwieszanym?
PROFIL LED ZEWNĘTRZNY TYP APROFIL LED ZEWNĘTRZNY TYP AZobacz produkt
PROFIL LED ALUMINIOWY TYP DPROFIL LED ALUMINIOWY TYP DZobacz produkt
PROFIL LUMINES TYP XPROFIL LUMINES TYP XZobacz produkt
PROFIL LED NAWIERZCHNIOWY DUALPROFIL LED NAWIERZCHNIOWY DUALZobacz produkt
PROFIL LED WPUSZCZANY TYP BPROFIL LED WPUSZCZANY TYP BZobacz produkt
PROFIL LED ZATIPROFIL LED ZATIZobacz produkt
PROFIL LED HERMETYCZNY P11-1PROFIL LED HERMETYCZNY P11-1Zobacz produkt
PROFIL LED HERMETYCZNY P11-2PROFIL LED HERMETYCZNY P11-2Zobacz produkt
PROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP CPROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP CZobacz produkt
PROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP HPROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP HZobacz produkt

Jak zrobić sufit podwieszany w kuchni?

Sufit podwieszany w kuchni to popularne rozwiązanie, które umożliwia stworzenie ciekawego wykończenia oraz ukrycie instalacji i oświetlenia. W ostatnich latach, aż 65% nowoczesnych kuchni wybiera sufity podwieszane z oświetleniem LED ze względu na ich estetykę i funkcjonalność. Oto 9 kroków dotyczących wykonania sufitu podwieszanego w kuchni z płyt g-k:

 1. Przed rozpoczęciem prac, zaplanuj projekt sufitu podwieszanego w kuchni, określając wymiary i kształt, który ma być wykonany.
 2. Zdecyduj, które punkty świetlne i instalacje chcesz ukryć, a także jakie materiały będą najlepsze do zastosowania w kuchni.
 3. Wybierz odpowiednie płyty g-k, które będą nadawać się do stosowania w kuchni. Płyty g-k z powłoką hydrofobową są dobrym wyborem, ponieważ są odporne na wilgoć.
 4. Zamontuj profile nośne na ścianach, w miejscach, w których będą przymocowane profile przyściennych. Profile nośne muszą być równo rozmieszczone, aby zapewnić stabilność sufitu podwieszanego.
 5. Zamocuj wieszaki do profili nośnych, które są dopasowane do wymiaru obniżenia.
 6. Zamontuj profile przyścienne do ścian wzdłuż wyznaczonych poziomych linii.
 7. W kuchni zwróć uwagę na rozmieszczenie oświetlenia i instalacji, które chcesz ukryć w sufit podwieszanym.
 8. Wykonaj otwory w płytach g-k i umieść instalacje i oświetlenie wewnątrz sufitu.

Przy wykonywaniu sufitu podwieszanego w kuchni ważne jest, aby zwrócić uwagę na materiały, które są odporne na wilgoć i łatwe do czyszczenia. Płyty g-k z powłoką hydrofobową są dobrym wyborem do zastosowania w kuchni. Upewnij się, że oświetlenie i instalacje są rozmieszczone w sposób zapewniający praktyczność i funkcjonalność  tak aby ładnie komponowały się w suficie podwieszanym w kuchni.

Jak zrobić sufit podwieszany w kuchni?
TAŚMA LED COBTAŚMA LED COBZobacz produkt
TAŚMA LED COB RGB+CCT 24V 16W 840 LED M HIGHLIGHT-1MTAŚMA LED COB RGB+CCT 24V 16W 840 LED/M HIGHLIGHT-1MZobacz produkt
PANEL LED LINE EASYFIX 6W 470LM 4000K BIAŁA DZIENNAPANEL LED LINE EASYFIX 6W 470LM 4000K BIAŁA DZIENNAZobacz produkt
Czarna oprawa do zabudowy IKA R IP65 BLACK AZ3017Czarna oprawa do zabudowy IKA R IP65 BLACK AZ3017Zobacz produkt
SUFITOWA OPRAWA WPUSZCZANA MONI LED D 5WSUFITOWA OPRAWA WPUSZCZANA MONI LED D 5WZobacz produkt

Jak zrobić sufit podwieszany okrągły?

Okrągły sufit podwieszany to wyjątkowe i stylowe rozwiązanie, które może dodać pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru i elegancji pokażemy wam w 8 krokach jak wykonać sufit podwieszany okrągły. Pozwala on na stworzenie unikalnych efektów wizualnych oraz na montaż różnorodnych źródeł oświetlenia. Aby zbudować okrągły sufit podwieszany, należy postępować zgodnie z kilkoma kluczowymi etapami projektowania i realizacji.

 • Przygotuj projekt: Sporządź projekt sufitu podwieszanego okrągłego, uwzględniając średnicę okręgu oraz ewentualne otwory na oświetlenie i instalacje.
 • Zaznacz okrąg na suficie: Narysuj na suficie okrąg o średnicy zgodnej z projektem, korzystając z ołówka i linki z końcówką do rysowania okręgów lub za pomocą lasera krzyżowego.
 • Zamontuj wieszaki i profile nośne: W środku okręgu montuj wieszaki płaskie do profili nośnych. Upewnij się, że są one równo rozmieszczone i mocno zamocowane.
 • Wykonaj obręcz sufitu: Użyj profilu przyściennego, który odpowiednio przycinasz i mocujesz na suficie, tworząc okrąg. Drugi ponacinany profil przyścienny wkładamy w profile nośne i tworzymy okręg.
 • Montaż płyt gipsowo-kartonowych: Płytę gipsowo-kartonową należy odpowiednio ponacinać i dopasować do wygiętych profili. Ilość i odstępy pomiędzy nacięciami należy dostosować do średnicy okręgu. Płytę mocuj na profilach przy pomocy wkrętów do płyt G-K.
 • Umieść przewody i oświetlenie: Przed dokręceniem dolnych płyt G-K, upewnij się, że rozmieściłeś przewody do zasilania oświetlenia oraz zamontowałeś oprawy oświetleniowe.
 • Wykończenie sufitu: Wykonaj szpachlowanie i zeszlifowanie płyt gipsowo-kartonowych za pomocą gipsu szpachlowego, następnie pomaluj sufit lub zastosuj tynk dekoracyjny.
 • Instalacja oświetlenia: Zamontuj żarówki, taśmy LED czy inne elementy oświetleniowe zgodnie z projektem.

W ten sposób uzyskasz okrągły sufit podwieszany, który doda wnętrzu niepowtarzalnego charakteru i elegancji. Pamiętaj, że staranne planowanie, dokładność w montażu oraz dbałość o detale są kluczowe dla uzyskania profesjonalnego wykończenia sufitu.

Jak zrobić sufit podwieszany okrągły
OPRAWA SUFITOWA HALOGENOWA - DO ŻARÓWEK LED - OKRĄGŁA, RUCHOMA, ALUMINIUM - SREBRNA SZCZOTKOWANAOPRAWA SUFITOWA HALOGENOWA - DO ŻARÓWEK LED - OKRĄGŁA, RUCHOMA, ALUMINIUM - SREBRNA SZCZOTKOWANAZobacz produkt

Jak wyrysować okrąg na suficie podwieszanym za pomocą lasera krzyżowego?

Aby wyrysować okrąg na suficie podwieszanym za pomocą lasera krzyżowego, wykonaj następujące kroki:

 1. Zlokalizuj środek okręgu: Zdecyduj, gdzie ma znajdować się środek okręgu na suficie. Oznacz ten punkt na suficie za pomocą kredy lub ołówka.
 2. Ustaw laser krzyżowy: Ustaw laser krzyżowy na statywie lub na płaskiej powierzchni w taki sposób, aby wskazywał na oznaczony punkt środkowy okręgu na suficie.
 3. Dystans między laserem a sufitem: Upewnij się, że odległość między laserem a sufitem jest równa promieniowi okręgu, który chcesz narysować.
 4. Ustaw laser na tryb obrotowy: Jeśli Twój laser krzyżowy ma tryb obrotowy, ustaw go w tym trybie. W przeciwnym razie musisz ręcznie obracać laser, aby narysować okrąg.
 5. Rysuj okrąg: Powoli obracaj laser krzyżowy wokół punktu środkowego, utrzymując stałą odległość między laserem a sufitem. Linia lasera będzie rysować okrąg na suficie.
 6. Śledź linię lasera: Używając kredy lub ołówka, śledź linię lasera na suficie, aby narysować okrąg. Upewnij się, że linia jest wyraźna i równa.
 7. Wyłącz laser: Po narysowaniu okręgu wyłącz laser krzyżowy i sprawdź, czy linia na suficie jest poprawna.

JAK WYZNACZYĆ OKRĘG NA SUFICIE

JAK WYZNACZYĆ OKRĘG NA SUFICIE

Jak zaprojektować sufity podwieszane?

Projektowanie sufitów podwieszanych to istotny element planowania wnętrz, który wpływa na estetykę, funkcjonalność oraz komfort pomieszczeń. Sufity podwieszane pozwalają na ukrycie instalacji, poprawę izolacji akustycznej o nawet 45-50 dB i termicznej, a także na zastosowanie różnorodnych i efektownych rozwiązań oświetleniowych, które mogą zmniejszyć zużycie energii nawet o 60-80%. W celu stworzenia funkcjonalnego i estetycznie atrakcyjnego sufitu podwieszanego, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów projektowania i wyboru odpowiednich materiałów, takich jak wytrzymałość, łatwość montażu czy koszt całkowity, który może wynosić od 30 do 150 zł/m², w zależności od użytych materiałów i złożoności projektu. Aby zaprojektować sufit podwieszane, należy przestrzegać kilku kroków:

 • Określenie celów projektowych – Przed rozpoczęciem projektowania sufitu podwieszanego, należy określić cele projektowe, w tym wymagania estetyczne i funkcjonalne. Należy zastanowić się, czy sufit będzie miał prosty kształt, czy skomplikowany, jakie materiały zostaną użyte, jakie elementy oświetlenia będą użyte oraz jaka będzie wysokość sufitu.
 • Wybór materiałów – Wybierz materiały, które będą najlepiej odpowiadać celom projektowym sufitu podwieszanego. W zależności od wymagań estetycznych, można wybrać płyty g-k, panele drewniane, stalowe lub aluminiowe kratownice, a także panele akustyczne.
 • Planowanie kształtu – Zastanów się, jakie kształty i wymiary będą najlepiej pasować do sufitu podwieszanego. Sufity podwieszane mogą mieć różne kształty, takie jak prostokąty, koła, fale lub trójkąty. Zaprojektuj sufit podwieszany tak aby pasował do twojego wnętrza.
 • Planowanie instalacji – Przed rozpoczęciem montażu sufitu podwieszanego, należy zastanowić się nad potrzebami instalacyjnymi, w tym rozmieszczeniem punktów świetlnych opraw LED czy też paneli LED, lub taśm COB, systemów wentylacji, klimatyzacji i innych elementów instalacyjnych. Należy określić, gdzie chcemy dokonać montażu oświetlenia led w suficie jakiej wielkości powinny znajdować się otwory w sufitach podwieszanych i jakie materiały izolacyjne i ochronne należy użyć.
 • Montaż – Po zaprojektowaniu sufitu podwieszanego, należy przystąpić do montażu. W zależności od materiału i kształtu sufitu, montaż będzie się różnił, ale na ogół wymaga on użycia specjalistycznych narzędzi i umiejętności.

Podsumowując, projektowanie sufitów podwieszanych wymaga zrozumienia celów projektowych, wyboru odpowiednich materiałów, zaplanowania kształtu i rozmieszczenia instalacji, a także wykonania profesjonalnego montażu. Należy również zawsze pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, korzystać z profesjonalnych narzędzi i być świadomym potrzeby weryfikacji swojego projektu przez specjalistów przed rozpoczęciem prac budowlanych.

Jak zaprojektować sufity podwieszane?
PODWÓJNA OPRAWA SUFITOWA OZZO RENE2 2XGU10PODWÓJNA OPRAWA SUFITOWA OZZO RENE2 2XGU10Zobacz produkt
TAŚMA LED COBTAŚMA LED COBZobacz produkt
OPRAWKA CARO SQUARE BLACKOPRAWKA CARO SQUARE BLACKZobacz produkt

Jak zrobić stelaż pod regipsy na suficie?

Stworzenie stelaża pod regipsy na suficie jest kluczowym etapem w procesie montażu sufitów podwieszanych. Wytrzymały i prawidłowo wykonany stelaż zapewnia stabilność konstrukcji oraz odpowiednie podparcie dla płyt regipsowych. Warto pamiętać, że odstęp między profilami nośnymi powinien wynosić około 40-60 cm, a odległość między wieszakami – 100-120 cm. Profil CD o długości 3 lub 4 metrów oraz profil UD o długości 2,6-4 metrów to najpopularniejsze rozmiary wykorzystywane w stelażach sufitów podwieszanych. W przypadku cięższych konstrukcji, można zastosować profile o większym przekroju. W celu skonstruowania właściwego stelaża, warto poznać podstawowe zasady jego budowy, wybór odpowiednich materiałów oraz kroków montażu, które pozwolą na sprawne i trwałe zakończenie prac. Aby zrobić stelaż pod regipsy na suficie, należy postępować zgodnie z poniższymi krokami:

 • Oznaczanie punktów – Za pomocą poziomicy, odnajdź najniższy punkt na suficie. Następnie, za pomocą ołówka i sznurka, oznacz linię prostą na suficie wzdłuż ściany. Powtórz ten proces dla każdej ze ścian, aby oznaczyć miejsca, w których zostaną zamocowane profile przyściennych.
 • Przytwierdzać profile przyściennych – Zamocuj profile przyściennych wzdłuż linii oznaczonych na suficie. Upewnij się, że są one równo odległe od siebie i że są one zamocowane w bezpieczny sposób do ściany.
 • Zamocuj profile nośne do sufitu – Przymocowując je do przestrzeni między profilem przyściennym a sufitem. Upewnij się, że profile nośne są równo odległe od siebie i że są one przymocowane do sufity w bezpieczny sposób. Przygotuj kratownicowy stelaż z pomocą profilu CD lub UD. Połącz je ze sobą przy pomocy zawiasów lub specjalnych wkrętów i śrub.
 • Wpuszczane w sufit – Zamocuj stelaż do profili nośnych, uwzględniając wpuszczane w sufit elementy, takie jak oświetlenie czy wentylacja.
 • Napinać stelaż – Użyj specjalnych wkrętów i śrub, aby utrzymać go na miejscu. Upewnij się, że stelaż jest równomiernie rozmieszczony i wyrównany. Przytnij płyty g-k do odpowiednich wymiarów i umieść je wewnątrz stelaża. Użyj kleju do płyt g-k, aby je utrzymać na miejscu. Upewnij się, że płyty g-k są równo rozmieszczone, aby zapewnić równomierny wygląd całej konstrukcji.
 • Spoinowanie – Po zamontowaniu płyt g-k, przystąp do spoinowania i szpachlowania łączeń między nimi, aby uzyskać gładką powierzchnię. Drugi poziom – Jeśli planujesz stworzyć sufit podwieszany z drugim poziomem, powtórz powyższe kroki dla drugiego poziomu konstrukcji.
 • Wykończ sufit podwieszany według preferencji, w tym malowanie lub tapetowanie płyt g-k.  Wykonanie stelaża pod regipsy na suficie wymaga dokładności, co idzie w parze z późniejszym wykończeniem sufitu.

Jak zrobić stelaż pod regipsy na suficie?

Jak zrobić stelaż pod regipsy na suficie?

TAŚMA LED 24V / COB / 11W / 480LED / IP20 / 3000 +/-100K / 95LM/W / RA 90 / 8MM / 1MTAŚMA LED 24V / COB / 11W / 3000KZobacz produkt
Taśma Led 24V Cob 11W 480Led Ip20 4000 +-100K 100LmW Ra 90 1M 8MmTAŚMA LED 24V / COB / 11W / 4000KZobacz produkt
TAŚMA LED 24V / COB / 11W / 480LED / IP20 / 6000 +/-100K / 100LM/W / RA 90 / 8MM / 1MTAŚMA LED 24V / COB / 11W / 6000KZobacz produkt

Co jest potrzebne do wykonania sufitu podwieszanego?

Do wykonania sufitu podwieszanego potrzebne są następujące materiały i narzędzia:

 • Profile sufitowe: aluminiowe lub stalowe profile, które będą służyły jako podstawa konstrukcji. Są to profile CD, UD, CW i UW.
 • Płyty gipsowo-kartonowe: stanowią wykończenie sufitu podwieszanego, przykręca się je do profili. Najpopularniejsze są płyty o grubości 12,5 mm.
 • Wieszaki sufitowe: metalowe elementy mocujące, które łączą profile z podłożem.
 • Kołki rozporowe i śruby: służą do zamocowania wieszaków do sufitu oraz profili do ścian.
 • Taśma i siatka łączeniowa: stosowane do zabezpieczenia i wzmocnienia połączeń płyt gipsowo-kartonowych.
 • Masa szpachlowa: potrzebna do wyrównania powierzchni, zakrycia połączeń i szpachlowania otworów.
 • Papier ścierny: służy do wygładzenia powierzchni po nałożeniu masy szpachlowej.
 • Farba i materiały malarskie: farba, wałek, pędzel, kuweta – potrzebne do pomalowania sufitu.
 • Oświetlenie: oprawy oświetleniowe, taśmy ledowe, żarówki, kable elektryczne oraz włącznik.
 • Narzędzia: wiertarka, poziomica, miarka, nożyce do profili, wkrętarka, szpachla, drabina, ołówek i linijka.

Przed przystąpieniem do montażu sufitu podwieszanego z oświetleniem LED, warto również sporządzić dokładny plan, który uwzględni rozkład profili, oświetlenie LED, podwieszany sufit oraz wszelkie elementy instalacyjne. Taki plan pozwoli na precyzyjne wykonanie sufitu za pomocą ledów, aby uzyskać efektowny i nowoczesny wygląd pomieszczenia.

jak zrobić sufit podwieszany led -5 sposobów

jak zrobić sufit podwieszany led -5 sposobów

Artykuł napisany przez Marcin Pietrasik, 13 kwietnia 2023