Spis treści

Jaka lampka na biurko jest najlepsza?

Oświetlenie miejsca pracy, co jest oczywiste, jest nad wyraz ważną sprawą. Miejscem pracy jest także biurko. Więc sprawy oświetlenia biurka nie powinniśmy bagatelizować i powinniśmy zapewnić przy nim odpowiednie dla naszego wzroku warunki oświetleniowe. Więcej o ogólnym oświetleniu biurka napisaliśmy w artykule o jego oświetleniu. Dziś skupimy się na wyborze lampki na biurko, szczególnie biurko ucznia. W końcu na dobrze naszych dzieci wszystkim nam zależy chyba najbardziej. Jaka lampka na biurko dla dziecka będzie odpowiednia, jaka będzie najlepsza oraz jaka powinna być żarówka do lampki na biurko. Mamy nadzieję, że nasz artykuł okaże się pomocny i Państwa dziecko będzie mogło wygodnie bezpiecznie odrabiać lekcje, a w miejscu ich odrabiania pojawi się najlepsza możliwa lampka na biurko.

Szukasz lampki na biurko?

LAMPKA BIURKOWA ŚMIESZEK CZARNYLAMPKA BIURKOWA ŚMIESZEK CZARNYZobacz produkt
LAMPKA BIURKOWA V-TAC 12,5W 3W1 INDUKCJA ZMIANA BARWY CZARNA VT-7405 2700K-6400K 630LMLAMPKA BIURKOWA V-TAC 12,5W 3W1 INDUKCJAZobacz produkt
lampka-biurkowa-k-bl1603-niebieska-z-serii-slonikLAMPKA BIURKOWA K-BL1603 NIEBIESKA Z SERII SŁONIKZobacz produkt
SREBRNA LAMPKA NA BIURKO K-MT-COSMO Z SERII COSMOSREBRNA LAMPKA NA BIURKO K-MT-COSMO Z SERII COSMOZobacz produkt
LAMPA BIURKOWA TORI 5W LED CZARNALAMPA BIURKOWA TORI 5W LED CZARNAZobacz produkt
Lampka na biurko

Zobacz więcej z kategorii

Lampka na biurko
Zobacz produkty

Jaka lampka na biurko dla dziecka?

Nasze dzieci rosną i przychodzi moment, gdy idą do szkoły, a co z tym związane pojawia się konieczność odrabiania lekcji i nauki. Coraz częściej spędzają więc dużą ilość czasu przy biurku. Zadbajmy, aby ten czas był dla dziecka, choć odrobinę przyjemny, a jednocześnie, aby warunki, jakie dziecko podczas nauki w domu będzie miało, były warunkami bezpiecznymi dla jego zdrowia, szczególnie wzroku tak narażonego na wytężony wysiłek. Podstawowym kryterium przy wyborze oświetlenia biurka jest ilość światła docierająca w obszar pracy. Każda lampa emituje określoną ilość światła, którą wyraża się w lumenach. Jest to jednostka miary strumienia świetlnego emitowanego przez dane źródło światła, w naszym przypadku lampę. Ile więc lumenów potrzebujemy do oświetlenia pokoju, w którym nasze dziecko odrabia lekcje? Każde pomieszczenie ze względu na swoje przeznaczenie wymagać będzie innego światła, o różnych parametrach. W pomieszczeniu, w którym znajduje się biurko, należy zapewnić oświetlenie o emitowanym strumieniu świetlnym 500 lumenów, natomiast w strefie pracy, czyli przy burku strumień ten najlepiej, jeśli wyniesie 1000 lumenów. Istotnymi parametrami są również współczynnik oddawania barw CRI oraz barwa emitowanego świtała. Współczynnik oddawania barw zawiera się w przedziale 0-100, przy czym CRI równe 100 oznacza, że kolory przedmiotów oglądanych w takim świetle są odwzorowane tak, jakby były oświetlone światłem słonecznym. Wybierając lampkę na biurko, pamiętajmy, że powinna ona posiadać CRI równe, bądź większe od 80. Takie światło zapewni nam właściwą percepcję umieszczonych w nim przedmiotów i ułatwi dziecku pracę. Barwa emitowanego przez lampkę światła natomiast powinna wynosić około 4000K-5000K. Taka barwa jest najkorzystniejsza, ponieważ sprzyja skupieniu podczas pracy, nie męcząc przy tym wzroku.

Jaka lampka na biurko dla dziecka

lampka-biurkowa-v-tac-125w-3w1-indukcja-zmiana-barwy-czarna-vt-7405-2700k-6400k-630lmLAMPKA BIURKOWA V-TAC 12,5W 3W1 INDUKCJAZobacz produkt
lampka-biurkowa-z-przybornikiem-czarna-8w-labor-led-4000kLAMPKA BIURKOWA Z PRZYBORNIKIEM CZARNA 8WZobacz produkt
LAMPKA BIURKOWA K-MT-COSMO CZARNALAMPKA BIURKOWA K-MT-COSMO CZARNAZobacz produkt

Jaka lampka na biurko do pracy?

Dobra lampka na biurko powinna zapewniać odpowiednie warunki oświetleniowe w każdej sytuacji. Niezależnie czy pracujemy przy komputerze, czy przeglądając i uzupełniając dokumentację, potrzebujemy dobrego oświetlenia. W zależności od wykonywanych działań potrzebujemy różnej ilości światła. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zakup lampki ze ściemniaczem. Pracując z dokumentacją, możemy bowiem zwiększyć jasności jej świecenia, a przechodząc do pracy przy komputerze, w szybki i łatwy sposób ją ściemnimy, unikając zbyt dużej ilości światła, niewskazanej przy pracy z monitorem.

Jaka lampka na biurko do pracy

Niezależnie czy mowa o biurku rodzica, przy którym pracuje, czy dziecka odrabiającego przy nim lekcje wymagania stawiane lampce biurkowej są podobne. W przypadku biurka do nauki mamy do czynienia jednak z większą ilością działań, jakie przy nim są podejmowane. Ponieważ prace wykonywane przez dzieci przy biurku są różne w zależności od odrabianego przedmiotu, wymagają też różnego oświetlenia. Innego światła będzie wymagało, odrabianie w zeszycie matematyki, innego pisanie wypracowania z języka polskiego z koniecznością jednoczesnego pisania w zeszycie i zaglądania do podręcznika, a jeszcze innego prace plastyczne bądź techniczne. Dlatego dobrze, żeby nasza lampka usytuowana na biurku posiadła możliwość regulacji zmieniającą usytuowanie samego źródła światła.

lampaki na biurko
LAMPKA BIURKOWA GALA 6W LED CZARNALAMPKA BIURKOWA GALA 6W LED CZARNAZobacz produkt
LAMPKA BIURKOWA GALA 6W LED BIAŁALAMPKA BIURKOWA GALA 6W LED BIAŁAZobacz produkt
LAMPKA BIURKOWA LILLY PINK 4W LEDLAMPKA BIURKOWA LILLY PINK 4W LEDZobacz produkt
LAMPKA BIURKOWA V-TAC 12,5W 3W1 INDUKCJA ZMIANA BARWY CZARNA VT-7405 2700K-6400K 630LMLAMPKA BIURKOWA V-TAC 12,5W 3W1 INDUKCJA ZMIANA BARWY CZARNAZobacz produkt

Warto więc by była to lampka z regulowanym lub elastycznym ramieniem, a sama lampka była lekka i mobilna umożliwiając łatwe jej przestawienie w zależności od aktualnych potrzeb. Czasem bywa tak, że pokój dziecka jest nieduży, a i samo biurko jest niewielkich rozmiarów. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji okazuje się lampka na biurko z klipsem. Umożliwia on nam zamontowanie lampki do blatu biurka, oszczędzając tym samym cenne miejsce na nim. Często dzieci uczą się także w łózkach. Tu lampka biurkowa nie znajdzie swojego zastosowania. Z naszej oferty mogą Państwo jednak wybrać lampkę nocną, której usytuowanie przy wezgłowiu łóżka zapewni komfortowe i bezpieczne warunki do nauki wieczorowej i nocnej w łóżku.

Lampka na biurko z klipsem

Najlepsza lampka na biurko to?

Najlepsza lampka na biurko dla dziecka to lampka, która zapewni idealne warunki oświetleniowe podczas odrabiania prac domowych, będzie miała formę przyjazną dla naszego dziecka, a jednocześnie taką, która nie będzie go zbytnio rozpraszała podczas pracy. Dobra lampka na biurko dla dziecka samym swym wyglądem i emitowanym światłem zachęci je do zajęcia miejsca przy biurku i rozpoczęcia nauki. Lampka taka jednocześnie musi spełniać wszystkie wymagania przed nią stawiane, aby mogła bezpiecznie i funkcjonalnie oświetlać biurko. W naszym sklepie znajdą Państwo szeroki wybór lampek biurkowych odpowiednich zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Dodatkowa możliwość filtrowania według wszelkich parametrów umożliwi zawężenie oferty do lampek spełniających Państwa oczekiwania. Każdy więc znajdzie model odpowiedni do indywidualnych potrzeb i wymagań. Dostępne wersje lampek z przybornikiem czy dodatkowymi funkcjami takimi jak zegar, czy stacja pogodowa tylko uatrakcyjnią przestrzeń biurka i umożliwią zastosowanie w szerszym aspekcie niż tylko kwestia oświetlenia podczas pracy.

Nasze propozycje:

LAMPKA NA BIURKO 7W Z WYŚWIETLACZEM LED – BIAŁA

LAMPA BIURKOWA CZARNA LED 5W Z LUPĄ I ŚCIEMNIACZEM

LAMPKA NA BIURKO LED 10W CCT LIGHT02 – CZARNA

Najlepsza lampka na biurko

Jak ustawić lampkę na biurku?

Lampka na biurku powinna być umiejscowiona tak, aby nie było możliwości rzucania cienia na płaszczyznę roboczą przez dziecko, ani żaden inny przedmiot. Należy więc umieścić ją tak, aby źródło światła znajdowało się nad biurkiem, a nie za plecami dziecka. W przypadku dzieci praworęcznych powinna ona znajdować się po lewej stronie biurka, natomiast w przypadku dzieci leworęcznych po jego prawej stronie.

Przeczytaj nasze pozostałe artykuły na temat oświetlenia biurka i wyboru odpowiednich lamp

Jak ustawić lampkę na biurku

Jaka moc lampki na biurko?

Z jaką mocą powinniśmy kupić lampkę na biurko? Moc lamp biurkowych zazwyczaj wynosi 30-100W. Jednak polecamy zakupić lampkę ledową lub wyposażyć posiadaną już lampkę w żarówki ledowe. Mniejsza moc takiej żarówki zapewni nam większą ilość światła i oszczędności na eksploatacji tak wyposażonej lampki. Przykładowo żarówka LED o mocy 7W będzie odpowiednikiem tradycyjnej żarówki o mocy 40W. Jak widać, kilkukrotnie mniejsza moc zapewni nam podobny strumień świetlny.

Odkryj najważniejsze parametry światła, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze oświetlenia

Jaka moc lampki na biurko

Żarówka LED do lampki biurkowej – czy warto?

Jeśli nasz lampka wyposażona jest w tradycyjną żarówkę, warto zamienić ją na nowoczesną żarówkę LED. Zapewni to oszczędności na zużytej energii i konieczności częstych wymian zużytej żarówki. Przy okazji technologia LED umożliwia wybór żarówek o bardzo różnych parametrach emitowanego światła, które jest pozbawione męczącego dla wzroku efektu migotania. Wyższy niż w przypadku klasycznej żarówki koszt zakupu, bardzo szybko zwróci się nam przy płaceniu rachunków za prąd. Dodatkowo żywotność żarówek LED jest dużo większa niż tradycyjnych. Łatwo więc sobie policzyć co będzie tańsze: zakup jednej żarówki LED czy kilku tradycyjnych, potrzebnych do funkcjonowania przez taki sam okres. Dodatkowym plusem jest fakt, że żarówki LED nie przestają działać nagle, tylko stopniowo zmniejszają swoją jasność. Stosując ledy, unikamy więc sytuacji , kiedy to nagle zostajemy bez światła z powodu przepalonej żarówki. Dobra lampka biurkowa powinna więc być wyposażona w ledowe źródło światła i warto rozważyć wymianę na ledy, jeśli jeszcze ich nie mamy.

LAMPKA BIURKOWA K-MT-COSMO CZARNALAMPKA BIURKOWA K-MT-COSMO CZARNAZobacz produkt
LAMPKA V-TAC KREŚLARSKA KLAMRA BIAŁA E27LAMPKA V-TAC KREŚLARSKA KLAMRA BIAŁA E27Zobacz produkt
SREBRNA LAMPKA NA BIURKOSREBRNA LAMPKA NA BIURKO KREŚLARSKAZobacz produkt

Jaka żarówka do lampki biurkowej?

Żarówka do lampki na biurko jest źródłem światła, więc to ona będzie odpowiedzialna za większość parametrów oświetlenia, o których wcześniej pisaliśmy. Wymieniając żarówkę w naszej lampce, przede wszystkim musimy wiedzieć jaki rodzaj mocowania jest nam potrzebny. Nasza oferta jest bogata, jeśli chodzi o rodzaje dostępnych żarówek. Mogą Państwo znaleźć w niej żarówki LED G9, E14, E27, GU10, GU11, MR11, MR16, a także G4 w wersjach zasilania napięciem sieciowym 230 V oraz napięciem bezpiecznym 24 V lub 12 V. Najczęściej występującą w lampkach biurkowych żarówką jest żarówka E14. Żarówka o tym gwincie w kształcie kulki zapewnia bardzo szeroka kąt świecenia, oświetlając duży obszar roboczy burka. Jeśli mają Państwo wątpliwości, jaka żarówka jest Państwu potrzebna, członkowie naszego zespołu handlowców chętnie Państwu pomogą przy wyborze odpowiedniej. Lampka na biurko dziecka wyposażona w odpowiednią żarówkę LED podczas pracy nad lekcjami będzie pomagać i cieszyć zarazem.

Żarówka do lampki biurkowej

Reasumując, nasz krótki artykuł można stwierdzić, że od tego, jaką lampkę na biurko Państwo wybierzecie, zależeć będzie komfort, a przede wszystkim bezpieczeństwo pracy, zarówno Państwa, jak i Państwa dzieci. Lampka na biurko do nauki stworzy odpowiednie warunki do odrabiania lekcji i sprawi, że czynność ta będzie, choć odrobię przyjemniejsza dla dzieci. Warto więc dobrze przemyśleć sprawę oświetlenia biurka i tego, jaka lampa będzie najlepsza na biurko naszej pociechy.

Szukasz lampki na biurko?

Artykuł napisany przez Marcin Pietrasik, 5 lipca 2020