Spis treści

Jaki halogen LED do Quada?

Dobre oświetlenie to gwarancja bezpieczeństwa, tyczy się to zarówno samochodów jak i często wybieranych w okresie letnim Quadów. Odpowiednie dobranie lamp nie należy do najłatwiejszych. Warto zastanowić się nad tym jaki halogeny do quada będzie odpowiedni. Do quada idealnie nadaje się lampa z uniwersalnym zasilaniem 9 – 60V i o wzmocnionej konstrukcji, która wytrzyma ekstremalne warunki. Halogeny przeznaczone do quada powinny mieć odpowiednią temperaturę barwową ok. 6500 K. Technologia LED gwarantuje nam najwyższą jakość oświetleniową, zarówno w przypadku oświetleń stosowanych we wnętrzach, jak i przy urządzeniach i pojazdach.

JAKI HALOGEN LED DO QUADA?

JAKI HALOGEN LED DO QUADA?

Halogen do quada – lampa off road

Jakie są jedne z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych rodzajów oświetlenia do pojazdu typu Quad? Halogen do quada – lampa off road: lampa tego typu to specjalna listwa o wzmocnionej konstrukcji dedykowana właśnie wszystkim pojazdom do jazdy ekstremalnej w tym quadom. Zasilane są one napięciem od 9V do 60V dlatego są dość uniwersalne, a kąt świecenia wynosi 30 stopni. Bardzo mocne diody power Led dają nam dużo światła przy niski poborze mocy. Specjalna konstrukcja lampy daje nam mały kąt świecenia na poziomie ok. 30 stopni, dzięki czemu świeci ona na wprost bez rozpraszania światła na boki.

Halogen do quada - lampa off road

Halogen do quada – lampa off road

Dużym plusem tego typu halogenów do quada jest również regulowany uchwyt pozwalający na precyzyjne pokierowanie światła. Lampy sprawdzą się nawet w trudnych warunkach atmosferycznych gdyż ich klasa szczelności obudowy jest odporna na zalania. Lampy te posiadają różne moce i długości tak, aby idealnie można było dostosować je do swoich potrzeb.

Lampy LED OFF ROAD – znajdziesz je w naszym sklepie!

Halogeny do quada – jakie reflektory

Halogen do quada – jakie reflektory będą odpowiednie? Nasz wybór powinien paść na reflektory LED, posiadające wysoką klasę szczelności IP68. Dzięki temu zainstalowanie ich w naszym quadzie jest bezpieczne. Dzięki uniwersalności zasilania, które wynosi 12 – 36V nie musimy martwić się o późniejsze utrudnienia. W ofercie znaleźć możemy również drugi typ halogenów do quada mianowicie reflektory LED, które tak jak wyżej opisane lampy off road świetnie znosi trudne warunki jazdy czy warunki atmosferyczne. Tak jak ww. posiadają klasę czelności w granicach IP68 więc bez obaw możemy montować je w swoim quadzie.

Halogen do quada - jakie reflektory

Halogen do quada – jakie reflektory

Reflektory zasilane są napięciem w zakresie 12 do 36V co również czyni je dość uniwersalnymi. Kąt świecenia reflektorów to ok. 60 stopni, czyli nieco więcej niż w przypadku listew off road. To, co różni je od swoich poprzedników to fakt, że występują one w różnych kształtach. Na rynku znajdziemy reflektory okrągłe, kwadratowe czy nieco większe prostokątne.

Halogen do quada - jakie reflektory

Halogen do quada – jakie reflektory

Jakie LEDy do quada wybrać?

Tak więc jakie LEDy do quada wybrać? Aby dokonać właściwego wyboru, należy kierować się takimi informacjami jak: wysoka klasa szczelności, wynosząca IP68, mały kąt świecenia ok. 30 stopni, tak by światło nie rozpraszało się na boki. W wyborze halogenu do quada, o czym wcześniej nie wspomnieliśmy, dużą rolę pełnia również walory estetyczne. Lampę wybieramy zatem nie tylko pod względem funkcjonalności, ale również z myślą o tym, jaki charakter chcemy nadać naszemu pojazdowi. I to w podjęciu ostatecznej decyzji te dwa czynniki będą odgrywały tutaj kluczową rolę.

Jakie LEDy do quada wybrać?

Jakie LEDy do quada wybrać?

Artykuł napisany przez Edyta Kawnik, 23 sierpnia 2022