Spis treści

Jaki halogen na budowę?

 

Jaki halogen na budowę jest odpowiedni? Aby prawidłowo oświetlić miejsce pracy na budowie należy zaopatrzyć się w mocny halogen o neutralnej barwie światła, dzięki której oddawany jest rzeczywisty wygląd przedmiotów 1 do 1. Barwa ta posiada między 3300 K a 5300 K. Jednym z częstszych miejsc, w których zastosowanie mają naświetlacze, są miejsca pracy, w których pracuje się przez długie godziny również po zmroku. W tych przypadkach dobór odpowiedniego oświetlenia jest kluczową sprawą. Pod uwagę musimy więc nie tylko jaka moc naszego Halogenu, ale również ich rozstawieni, ułożenie na odpowiedniej wysokości i to jaki rodzaj światła emituje.

Jaki halogen na budowę?

Jaki halogen na budowę?

baner reklamowy sklep z oswietleniem smd-led.pl

Razem z SMD-LED.PL dobierzmy wyjątkowy halogen dla Ciebie

Jaki halogen Led na budowę?

Jaki halogen LED na budowę będzie odpowiedni? Najlepiej sprawdzi się halogen o mocnym świetle co najmniej 50W. Jeśli chcesz mieć dobrze oświetlony plac budowy, tak żeby móc swobodnie się po nim poruszać i wykonywać bez trudu wszystkie czynności doradzamy zamontowanie kilku naświetlaczy na wysokości, tak by cały plac był oświetlony. Moc i ilość zastosowanych halogenów zależy oczywiście od powierzchni, którą zamierzamy doświetlić. Jeżeli praca na budowie wymaga ciągłego przemieszczanie, należy zadbać o oświetlenie całej trasy, którą przemierzamy. Do pracy potrzebujemy mocnego światła więc polecamy halogeny co najmniej 50W. Równomiernie rozchodzące się światło z kilku stron pozwoli na dokładniejsze wykonywanie pracy oraz pozwoli uniknąć ewentualnych wypadków.

Jaki halogen Led na budowę?

Jaki halogen Led na budowę?

Jaka barwa światła halogenu Led na budowę?

Podczas wybierania oświetlenia do pracy na budowie, warto mieć na uwadze wszystkie czynniki, takie jak po pierwsze barwa. Jaka barwa światła halogenu LED na budowę jest najbardziej optymalna? Z pewnością będzie to neutralna barwa 4000 K, która w sposób rzeczywisty odda wygląd i kolor przedmiotów znajdujących się w naszym zasięgu. Pracując na zewnątrz musimy mieć na uwadze, że wpływ na oświetlenie stosowane do naszej pracy, maja warunki atmosferyczne, dlatego ważne jest dobranie odpowiednich opraw o wysokiej specjalnej skali IP mówiącej o szczelności. Lampy stosowane na zewnątrz powinny mieć zastosowanie zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Zanim przystąpimy do wyboru naświetlacza, zwracajmy uwagę na długą żywotność oraz o odpowiednio duży strumień świetlny. Jednym z najważniejszych aspektów jest kolor światła.

Jaka barwa światła halogenu Led na budowę?

Jaka barwa światła halogenu Led na budowę?

Optymalny w tym przypadku wydaje się mocny halogen z barwą światła neutralną, czyli taką, która najbardziej przypomina nam naturalne, dzienne światło. Jest to barwa plasująca się między 3300 a 5300 K. Barwa neutralna ma właściwości pobudzające nasz organizm do wzmożonej aktywności umysłowej, ale również sprawia, że nie męczymy się tak bardzo pomimo sztucznie generowanego światła.

LAMPA PRZENOŚNA LED LOYAL LIGHTING 4250LM LUMILEDS IP65 4K

30W lampa budowlana przenośna od ART Multioffice o kodzie LY-LWL-C30. Strumień świetlny 4250lm oraz barwa 4000K.

Zobacz produkt

Przenośny halogen Led na budowę – czy warto?

Przenośny halogen LED na budowę – czy warto w niego zainwestować? Bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku halogenów na budowę będą również przenośne halogeny LED. Są to bardzo komfortowe naświetlacze umocowane na specjalnych stojakach, które ustawić możemy w dowolnym miejscu. Można zakupić halogen w 2 wersjach: na akumulator oraz z przewodem. Przenośne naświetlacze z przewodem i koniecznością podłączenia ich do źródła prądu i możliwością przemieszczania go w obrębie dostępnego kabla czy dodatkowego przedłużacza oraz z akumulatorem.

Przenośny halogen Led na budowę - czy warto?

Przenośny halogen Led na budowę – czy warto?

Warto zaopatrzyć się w taki ze wbudowanym akumulatorem, rewelacyjnie spisze się nam w przypadku braku prądu lub do oświetlenia miejsc, gdzie nie mamy dostępu do stałego źródła prądu. Do tego typu halogenów dokupić możemy różnego typu akcesoria między innymi wysoki stojak, który umożliwia nam umiejscowienie go na odpowiedniej wysokości.

Halogeny LED – znajdziesz je u nas, zapraszamy!

Przenośny halogen Led na budowę - czy warto?

Przenośny halogen Led na budowę – czy warto?

Jaki więc halogen na budowę? Wszystko zależy od powierzchni, jaką musimy doświetlić oraz tego, w jakich miejscach potrzebujemy najwięcej dodatkowego światła.

Jaki halogen wybrać?

STATYW Z NAŚWIETLACZAMI LED 2X 50W I PRZEWODEM 3M

Budowlany przenośny naświetlacz LED koloru żółtego od Eco Light o kodzie EC79905. Posiada 2 naświetlacze o mocy 50W z barwą światła biała neutralna.

Zobacz produkt

Podczas oświetlania miejsca pracy bez względu na jej charakter i miejsce, należy zwrócić uwagę na wiele ważnych aspektów, które mają wpływ na bezpieczną i komfortową pracę. Często zadawanym pytaniem jest jaki halogen wybrać? Oczywiście wszystko zależy od wielkości powierzchni. Powinniśmy użyć co najmniej 2 rodzajów oświetlenia. Halogeny najlepiej zainstalować na wysokości pozwalającej na oświetlenie całego terenu oraz mieć pod ręką, doświetlające ważne miejsca halogeny przenośne. Lampy halogenowe których powinniśmy użyć na budowie powinny mieć moc co najmniej 50W. Przydatne na budowie mogą być halogeny z czujnikiem ruchu. Jeśli posiadamy miejsce, w którym doświetlenie stanowiska jest potrzebne tylko w wyjątkowych sytuacjach, będzie to doskonały sposób na zmniejszenie czasu świecenia, a także pozwoli nam zaoszczędzić na prądzie.

Jaki halogen wybrać

Jaki halogen wybrać

Halogen posiadający czujnik ruchu sam wykryje kiedy konieczne jest włączenie oświetlenia, a także zadba o jego wyłączenie w odpowiedniej chwili. Podczas stosowania halogenów, czy innego oświetlenia na zewnątrz, należy pamiętać, że są to specyficzne i wymagające czynniki mające wpływ na urządzenie. Przed zakupem halogenów należy mieć na uwadze wszystkie czynniki mające wpływ na działanie tych urządzeń. Głównymi „wrogami” oświetlenia stosowanego na zewnątrz są naturalne czynniki takie jak opady deszczu, śniegu, czy gradu. Aby wybrać odpowiedni halogen, przeznaczony do takich warunków należy upewnić się, że stopień ochrony IP wynosi nie mniej niż 65.

Jaki halogen wybrać

Jaki halogen wybrać

Artykuł napisany przez Edyta Kawnik, 9 sierpnia 2022