Spis treści

Jaki uchwyt do telewizora wybrać?

Telewizor jest jednym z podstawowych urządzeń znajdujących się w dzisiejszym domu. Stał się obecny nie tylko we wnętrzach mieszkalnych, ale również w komercyjnych. Pełni funkcję urządzenia służącego do rozrywki, relaksu, a także nośnika reklamowego, jest źródłem informacji, uprzyjemnia czas spędzony w poczekalniach różnych instytucji. Przede wszystkim jednak jest stałym elementem wyposażenia każdego domu i mieszkania. Jaki uchwyt do telewizora wybrać? Wybór odpowiedniego uchwytu do telewizora nie jest trudny. Mamy do wyboru 3 rodzaje: płaski, ruchomy oraz pochyły. Wybierając uchwyt do telewizora, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów. Są to między innymi jego rozmiar, waga oraz miejsce montażu. Nawet uniwersalny uchwyt do TV dostępny jest w wielu rodzajach, z regulacją lub bez dlatego przed jego zakupem ważny jest jego odpowiedni wybór. Jeśli mamy duży telewizor powinniśmy zainteresować się uchwytami przystosowanymi do większych odbiorników, natomiast jeśli będzie on zamontowany w narożniku, wybierzmy narożny wieszak do telewizora.
 • Jaki powinien być uchwyt do telewizora?
 • Rodzaje uchwytów
 • Montaż uchwytów do TV – jak to zrobić?
 • Czy uchwyty są drogie?
Jaki uchwyt do telewizora wybrać?

Jaki uchwyt do telewizora wybrać?

Wybór i zakup odpowiedniego telewizora to pierwszy krok do wyposażenia w niego naszego wnętrza. Kolejnym jest wybór rodzaju jego zainstalowania. Możemy go ustawić na stoliku, szafce RTV lub zamontować go do ściany albo sufitu. Ze względu na stale zmniejszającą się wagę i grubość odbiorników telewizyjnych, coraz częściej wybierany jest montaż ścienny telewizora. Wybierając takie rozwiązanie, należy przemyśleć kilka niezmiernie ważnych kwestii z tym związanych. Przede wszystkim musimy wybrać odpowiednie miejsce do zawieszenia telewizora i na jakiej wysokości powiesić telewizor. Po wybraniu właściwej lokalizacji odbiornika musimy przemyśleć jaki wieszak do telewizora będzie nam potrzebny.
Interesują Cię uchwyty do telewizora? Odwiedź nasz sklep!
Jaki uchwyt do telewizora wybrać?

Jaki uchwyt do telewizora wybrać?

Najczęściej wybierane uchwyty do telewizorów przez naszych klientów:

uchwyt-do-tv-lcd-led-plazma-32-70-60kg-ar-18-art-regw-pionieUCHWYT DO TV LCD/LED/PLAZMA 32-70" 60KGZobacz produkt
UCHWYT DO TV LCD/LED 30-70" 60KG AR-52 ART REG. PION/POZIOM 40CMUCHWYT DO TV LCD/LED 30-70" 60KGZobacz produkt
uchwyt-do-tv-lcd-led-ar-20b-art-32-65-45kg-reg-pion-poziom-62cmUCHWYT DO TV LCD/LED AR-20B ART 32-65 45KGZobacz produkt

Jaki uchwyt do TV?

Na rynku dostępne są różne rodzaje uchwytów do telewizora. Wieszak do telewizora może być uchwytem ściennym, bądź też dostępne są uchwyty sufitowe do telewizora. Mogą być uchwytami pozbawionymi regulacji, jak i takimi w regulację wyposażonymi. W 2022 roku posiadanie idealnie zamocowanego telewizora jest ważne, gdyż wpływa on na wygląd wnętrza. Jaki uchwyt do TV? Znajdziemy uchwyt do telewizora ruchomy w pionie oraz uchwyt do TV obrotowy. Zarówno w pionie, jak w poziomie. Przede wszystkim jednak zastanówmy się, dlaczego powieszenie telewizora na ścianie lub suficie to dobre rozwiązanie. Powodów, dla których warto jest zainteresować się takim sposobem montażu telewizora, jest kilka. Przede wszystkim zawieszenie telewizora jest rozwiązaniem estetycznym, podnoszącym walory wizualne wnętrza, w jakim taki telewizora się znajduje. Pomieszczenie z telewizorem na ścianie wygląda na nowoczesne, a odpowiednio ukryte przewody podłączeniowe i zasilające nie zaburzają estetyki wnętrza. Telewizor na ścianie w niewielkim stopni zajmuje przestrzeń i w pomieszczeniu robi się przestronniej. Montaż ścienny, a także sufitowy jest rozwiązaniem bezpiecznym dla samego urządzenia. Telewizor na wieszaku jest w dużo mniejszym stopniu narażony na uszkodzenia wynikające z przypadkowego uderzenia bądź strącenia odbiornika z szafki. Solidnie przymocowany na wieszaku telewizor z pewnością nie wyląduje na podłodze potrącony na przykład przez bawiące się dzieci. Montaż telewizora za pomocą odpowiedniego wieszaka umożliwi jednocześnie dużo szerszy zakres regulacji telewizora, dopasowując położenie ekranu tak, aby oglądanie stało się jak najbardziej komfortowe i bezpieczne w każdym wnętrzu.

Uchwyty sufitowe do telewizora, uchwyt do telewizora ruchomy, uchwyt do tv obrotowy – znajdziesz je w naszym sklepie!

Jaki uchwyt do TV?

Jaki uchwyt do TV?

Jaki kupić uchwyt do telewizora?

Wybierając ramię do telewizora, musimy przede wszystkim zastanowić się, gdzie nasz telewizor będzie umieszczony i jakiego rodzaju regulacja położenia odbiornika będzie nam potrzebna. Do wyboru mamy wieszaki stałe, bez możliwości regulacji, wieszaki z regulacją jedynie w pionie, a także z regulacją zarówno w pionie, jak i poziomie. Jaki kupić uchwyt do telewizora? Wybierając go do naszego telewizora zastanówmy się nad naszą wizją efektu końcowego. Ważnym czynnikiem jest zakupienie wieszaka z możliwością regulacji. Do wyboru mamy m.in. 3 rodzaje uchwytu: uchwyt naścienny, sufitowy, a także biurkowy.  Uchwyt na telewizor bez regulacji najczęściej sprawdza się w dużych salonach, przy zawieszeniu na nich dużego urządzenia i z lokalizacją oglądających na wprost telewizora. Regulacja w pionie znajduje uzasadnienie, gdy widz usytuowany jest dokładnie na wprost odbiornika, a ten zainstalowany jest powyżej linii wzroku widza. Wówczas dzięki regulacji możemy nachylić ekran tak, aby oglądanie stało się komfortowe i bezpieczne. We wnętrzach, w których z różnych powodów oglądający zajmują miejsca przesunięte w stosunku do osi telewizora lub ten musi znaleźć się w rogu pomieszczenia, najkorzystniejszym rozwiązaniem jest powieszenie telewizora na wieszaku z regulacją także w poziomie. Dzięki takiemu wysięgnikowi zawsze ustawimy telewizor tak, aby ekran był skierowany dokładnie w kierunku oglądających.

Jaki kupić uchwyt do telewizora?

Jaki kupić uchwyt do telewizora?

Jaki uchwyt do telewizora?

Stelaż i wysięgnik do telewizora dostępny jest w wielu wersjach, jak i typach. W ofercie naszego sklepu internetowego, czy też konkurencji znajdziemy nie tylko uniwersalny uchwyt do telewizora, ale także taki, który jest przystosowany do danego modelu, czy też określonej wartości. Na to, jaki uchwyt do telewizora wybierzemy, duży wpływ ma również możliwość regulacji. Inny zakupimy w momencie, kiedy nasz odbiornik ma mieć jedno stałe miejsce położenia, a na inny zdecydujemy się, kiedy będziemy chcieli w zależności od sytuacji dopasować jego optymalny kąt do obecnie panujących warunków. Telewizor najlepiej umieszczać na wysokości ok. 180 cm od podłogi.

Jaki uchwyt do telewizora

Jaki uchwyt do telewizora

Współczesny wieszak na telewizor został stworzony głównie do tych płaskich odbiorników (LED, LCD, Plazma), czyli tak naprawdę najczęściej spotykanych w naszych domach, czy firmach. Całkowicie zastąpiły one stare, kineskopowe telewizory, których obraz często pozostawiał wiele do życzenia.

Jaki uchwyt do telewizora?

Jaki uchwyt do telewizora?

uchwyt-do-tv-lcd-led-ar-65-art-32-80-60kg-reg-pion-poziom-60cmUCHWYT DO TV LCD/LED AR-65 ART 32-80 60KGZobacz produkt
uchwyt-do-tv-lcd-led-20-65-35kg-ar-35-art-reg-pion-i-poziom-70-370mmUCHWYT DO TV LCD/LED 20-65 35KGZobacz produkt
uchwyt-do-tv-lcd-led-26-60-40kg-ar-48-art-reg-w-pionieUCHWYT DO TV LCD/LED 26-60" 40KGZobacz produkt

Jak dobrać uchwyt do telewizora?

Gdy już wiemy jaki rodzaj regulacji będzie posiadał nasz uchwyt na telewizor, spośród modeli z taką regulacją musimy dobrać właściwy dla naszego urządzenia. Czym musimy się kierować przy tym wyborze, gdy nie wiemy jak dobrać uchwyt do telewizora? Istotna jest waga i rozmiar naszego telewizora, a także rozstaw otworów do mocowania urządzenia do wieszaka. Dobór uchwytu zależy też od naszych preferencji, możemy wybrać uchwyt z regulacją np. o 15 stopni, lub zwrócić uwagę na maksymalny ciężar. Każdy wieszak na telewizor wśród swoich parametrów ma maksymalną wagę urządzenia, jakie może na nim zawisnąć. Aby montaż był w pełni bezpieczny, musi ona być wyższa od wagi naszego telewizora. Kolejnym parametrem jest maksymalna wielkość urządzenia. Szeroki wybór uchwytów pod telewizor sprawia, że do każdego, nawet 100-calowego telewizora znajdziemy odpowiedni uchwyt do powieszenia telewizora.

Jak dobrać uchwyt do telewizora?

Jak dobrać uchwyt do telewizora?

Zawężając możliwości wyboru wieszaka, musimy określić rozstaw otworów montażowych naszego urządzenia i sprawdzić, czy pasują one do danego modelu, wybranego wieszaka. Pomocny w poprawnym doborze jest standard VESA. Jest to standard mocowania uchwytów do telewizorów, określający rozstaw otworów montażowych w telewizorze, z jakimi dany dobry uchwyt do tv będzie kompatybilny. Pozostaje jeszcze kwestia odległości od ściany zawieszonego odbiornika. Wybierając odpowiedni stelaż pod wiszący telewizor mamy możliwość zawieszenia go bezpośrednio przy ścianie (nawet 15 mm od ściany) lub ostawienia jego pozycji w odległości nawet 70 cm od niej.

Jakiej firmy uchwyt do telewizora?

Szeroki asortyment wieszaków telewizyjnych na rynku może przyprawić o zawrót głowy. Jakiego producenta wieszaka wybrać, abyśmy nie pożałowali nigdy tego wyboru? Ponieważ telewizory, mimo stale obniżających się cen są jednak sprzętem wartościowym, warto zabezpieczyć je za pomocą solidnego wieszaka wyprodukowanego przez uznanego producenta. Wiedza i doświadczenie producentów wieszaków procentują w postaci zaawansowanych produktów o doskonałych parametrach, możliwościach regulacyjnych i jakości wykonania. Jakiej firmy uchwyt do telewizora najlepiej kupić? Stawiajmy na produkty firm specjalizujących się w tego rodzaju produktach, na stałe wpisanych w rynek akcesoriów telewizyjnych. Przestrzegajmy 2 ważnych rzeczy:

 • Najlepiej wybrać uchwyt z możliwością wysunięcia.
 • Ważna jest grubość blachy.

Zachęcenie niską ceną do zakupu wieszaka pochodzącego z niewiadomego źródła, od nieznanego producenta może się srogo zemścić przy montażu telewizora i w czasie użytkowania takiego wieszaka. Osprzęt “no name” z Chin spływający do Polski szeroką rzeką, powoduje, że na rynku dostępnych jest wiele tanich wieszaków o wątpliwej jakości i możliwościach regulacyjnych. Zdenerwowanie podczas montażu takiego wieszaka i jego eksploatacji nie są warte oszczędzenia kilkudziesięciu złotych przy jego zakupie. Jedną z uznanych firm produkujących wieszaki telewizyjne o wysokiej jakości jest firma Art, której wieszaki zdecydowaliśmy się wprowadzić do oferty naszego sklepu. A gdzie kupić uchwyt do telewizora? Kupujmy w sklepach internetowych oraz stacjonarnych o ugruntowanej pozycji na rynku, cieszących się dobrymi opiniami. Dzięki takiemu wyborowi miejsca zakupu dostajemy możliwość uzyskania fachowej porady, bezproblemowej realizacji zakupu i dobrej obsługi posprzedażowej.

Jakiej firmy uchwyt do telewizora?

Jakiej firmy uchwyt do telewizora?

Dobry uchwyt do telewizora

Zakup wysokiej jakości dobrego telewizora, powinien za sobą pociągnąć kupno dobrego uchwytu na niego. Dobry uchwyt do telewizora powinien zawierać co najmniej 4 ważne cechy: powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów, cechować się dużą trwałością oraz być łatwy i wygodny w montażu, oraz regulacji. Dobrej jakości uchwyt telewizora na ścianie wykonany jest solidnych i trwałych materiałów, odpornych na korozję, zarysowania, uszkodzenia. Zapewnia także solidne i bezpieczne przymocowanie uchwytu do ściany oraz samego telewizora do uchwytu. Duże płyty montażowe zapewniają, że nasz telewizor będzie bezpiecznie wisiał na ścianie lub suficie. Wykonanie z wysokogatunkowej stali malowanej proszkowo chroni wieszak na telewizor przed korozją i uszkodzeniami mechanicznymi. Połączenia ruchome wieszaka powinny być wykonane z odpowiednią dbałością o ich ruchomość w trakcie całego okresu użytkowania pod dużym obciążeniem, zbliżonym do maksymalnego dopuszczalnego w danym modelu. W najlepszych modelach wieszaków możemy spotkać się z rozwiązaniem w postaci sprężyny gazowej. Ułatwia ona regulację, sprawiając, że do przestawienia pozycji telewizora wymagane jest użycie jedynie niewielkiej siły.

Dobry uchwyt do telewizora

Dobry uchwyt do telewizora

Obecnie uchwyt do telewizora, ma bardzo pozytywne opinie i jest ogólnie dostępy zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i tych z elektroniką. Dobry uchwyt do telewizora powinien spełniać wszystkie nasze indywidualne wymagania, a także być wykonany z grubej stali, tak aby zapewnić naszemu TV odpowiedni poziom bezpieczeństwa. To są podstawy, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę, zadając sobie pytanie jaki uchwyt do telewizora o wielkości 40, czy 50 cali powinniśmy zakupić. Kolejnym krokiem jest miejsce montażu. Do wyboru mamy uchwyt do telewizora sufitowy, ścienny oraz narożnikowy. Tutaj wybór jest prosty. Jeśli chcemy, aby wieszak do telewizora był zamontowany na suficie, wybieramy sufitowy, jeśli ma być zamontowany na ścianie, wtedy bierzemy ścienny, a kiedy chcemy, aby był on zamocowany w kącie, wtedy wybierzemy narożnikowy.

Dobry uchwyt do telewizora

Dobry uchwyt do telewizora

Następne na co powinniśmy, zwrócić uwagę jest rodzaj regulacji, jaki nasz uchwyt do telewizora powinien posiadać. Są to między innymi:

 • Regulacja w pionie (nachył)
 • Regulacja w poziomie (obrót)
 • Regulowana odległość od ściany

W zależności od wybranego przez nas modelu, będziemy mieli różne możliwości regulacyjne, ale także jej zakresy. Oczywiście bezpieczeństwo jest najważniejsze dlatego dzisiejszy uchwyt do telewizora na ścianę, czy sufit posiada także odpowiednie zabezpieczenie, jakim jest blokada zabezpieczająca TV przed zsunięciem.

uchwyt-do-tv-led-lcd-26-55-30kg-cv-23-regul-pion-poziom-oemUCHWYT DO TV LED/LCD 26-55 30KGZobacz produkt
uchwyt-do-tv-lcd-led-ar-20a-art-32-60-60kg-reg-pion-poziom-70cmUCHWYT DO TV LCD/LED AR-20A ART 32-60 60KGZobacz produkt
uchwyt-do-tv-led-lcd-19-46-25kg-cv-27-regul-pion-poziomUCHWYT DO TV LED/LCD 19-46" 25KGZobacz produkt

Montaż uchwytu do telewizora

Każdy uchwyt do mocowania telewizora na ścianie posiada w zestawie instrukcję, która tylko ułatwi nam wykonanie tych czynności. Jak wygląda montaż uchwytu do telewizora?  Montaż uchwytu do telewizora wcale nie jest taki trudny i zajmie nam tak naprawdę tylko kilkanaście minut. Poniżej przedstawiamy 5 poszczególnych etapów montażu:

 • Od czego zaczynamy? Oczywiście od zebrania wszystkich elementów zestawu. Kupując uchwyt do telewizora, otrzymujemy komplet wszystkich akcesoriów montażowych (śruby pasujące do większości telewizorów), które przydadzą się nam podczas jego montażu.
Montaż uchwytu do telewizora

Montaż uchwytu do telewizora

 • Następnym krokiem jest wywiercenie otworów w miejscu jego montażu. Są to najczęściej 4 lub 6 dziur, do których następnie przykręcamy nasz uchwyt do TV.
Montaż uchwytu do telewizora

Montaż uchwytu do telewizora

Montaż uchwytu do telewizora

Montaż uchwytu do telewizora

 • Kolejny krok to zamocowanie stelaża. Stelaż do telewizora najlepiej przykręcać na płaskiej powierzchni, tak aby przypadkowo nie porysować ekranu.
Montaż uchwytu do telewizora

Montaż uchwytu do telewizora

Montaż uchwytu do telewizora

Montaż uchwytu do telewizora

 • Następnie wkładamy telewizor ze stelażem do wcześniej zamontowanego uchwytu.
Montaż uchwytu do telewizora

Montaż uchwytu do telewizora

 • Dodatkowo możemy zamontować również półkę pod dekoder, która doskonale będzie współpracować z naszym uchwytem.
Montaż uchwytu do telewizora

Montaż uchwytu do telewizora

 • Gotowe. Widzisz jakie to proste. Oczywiście pamiętajmy o tym, że są różne modele uchwytów i mogą się one nieco różnić od siebie, dlatego zawsze przed rozpoczęciem montażu, zapoznajmy się z instrukcją.
Montaż uchwytu do telewizora

Montaż uchwytu do telewizora

A o to krótki filmik prezentujący, w jaki sposób w niespełna 4 minuty zamontować uchwyt do telewizora.

Tani uchwyt do telewizora

Ile kosztuje uchwyt do telewizora? W odniesieniu do wartości samego telewizora zakup wieszaka stanowi niewielki wydatek. Oczywiście dostępne są bardzo zaawansowane modele kosztujące kilkaset złotych, jednak ich możliwości regulacyjne i maksymalne parametry w pełni uzasadniają cenę. Posiadając jednak średni lub niewielki i lekki telewizor mamy dziś możliwość zawieszenia go na ścianie przy użyciu tanich wieszaków o wysokiej jakości. Już za około 20 zł znajdziemy tani uchwyt do telewizora uznanych producentów, będące owocem ich wiedzy i doświadczenia, a stanowiące idealną podstawę do zamontowania odbiornika na ścianie. Duża konkurencja na rynku, popularyzacja rozwiązania w postaci telewizora na ścianie i stale malejące ceny sprzętu RTV i AGD powodują, że także ceny wieszaków na tv są dziś bardzo atrakcyjne, a uchwyt na tv stał się dostępny dla każdego użytkownika.

Tani uchwyt do telewizora

Tani uchwyt do telewizora

uchwyt-do-tv-led-lcd-23-55-25kg-cv-21-regul-w-pionie-oemUCHWYT DO TV LED/LCD 23-55" 25KGZobacz produkt
uchwyt-do-tv-led-lcd-23-55-35kg-ar-84g-reg-pion-poziom-gazowyUCHWYT DO TV LED/LCD 23-55" 35KGZobacz produkt
uchwyt-do-tv-led-lcd-19-55-35kg-ar-73-art-reg-pion-poziomUCHWYT DO TV LED/LCD 19-55 35KGZobacz produkt

Polecane uchwyty do TV

Jakie są polecane uchwyty do TV? W przypadku dużych odbiorników, montowanych w dużych salonach polecamy stelaż do powieszenia tv bez regulacji np. model RAMT AR-08. Uchwyt ten umożliwia zawieszenie na nim dużego telewizora o wadze nawet 100 kg i wielkości ekranu do 100 cali. Stelaż na ścianę do telewizora RAMT AR-24 z kolei udźwignie tej samej wielkości odbiornik, oferując dodatkowo szeroki zakres regulacji w pionie i poziomie. Do małych modeli telewizorów z kolei polecamy wysięgnik do telewizora RAMT ACV-29 z dużym zakresem regulacji w pionie i pełnym 360 stopni w poziomie. Atrakcyjna cena, solidna budowa i duże możliwości regulacyjne to atuty tego uchwytu.

Polecane uchwyty do TV

Polecane uchwyty do TV

Średniej wielkości telewizory z kolei doskonale będą się prezentowały na uchwycie RAMT ACV-23. Duże zakresy regulacji w pionie, poziomie oraz odległości od ściany, a także możliwość montażu jako uchwyt narożny sprawdzą się w każdym wnętrzu, w jakim zamontujemy telewizor na tym uchwycie. Do barów, urzędów, sklepów z kolei polecamy uchwyt sufitowy na dwa telewizory RAMT AR-21D. Zawisną na nim dwa urządzenia o masie nawet 60 kg każdy w rozmiarze do 65 cali. W sypialniach i na poddaszach ze skośnym sufitem natomiast doskonały będzie zaczep do telewizora RAMT AR-21SK. Umożliwi on między innymi powieszenie w poziomie, bezpośrednio nad łóżkiem telewizora w rozmiarze do 42 cali.

Sprawdź nasze pozostałe artykuły poradnikowe o montażu i oświetleniu telewizora

Jak widać stały postęp i rozwój techniki oraz doświadczenie firm produkujących uchwyty, skutkują stale powiększającym się asortymentem uchwytów na tv. Obecnie możemy w bezpieczny i solidny sposób zamontować nasze urządzenie, nie wydając przy okazji dużej kwoty na ten cel. W razie pytań i wątpliwości przy wyborze wieszaka na telewizor służymy chętnie radą i pomocą. Nasi wykwalifikowani pracownicy czekają na Państwa pytania pod numerem telefonu 533-623-955 oraz adresem e-mail pomoc@smd-led.pl.

Polecane uchwyty do TV

Polecane uchwyty do TV

Wybór odpowiedniego uchwytu do telewizora jest istotnym elementem aranżacji wnętrza oraz zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa użytkowania. Na rynku dostępne są różne rodzaje uchwytów: ścienne, sufitowe, narożne, z regulacją lub bez. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na rozmiar, wagę telewizora oraz miejsce montażu. Warto rozważyć różne opcje, takie jak uchwyt płaski, ruchomy, pochyły, a także zwrócić uwagę na standard VESA, który określa kompatybilność uchwytu z telewizorem. Zamontowanie telewizora na ścianie lub suficie jest rozwiązaniem estetycznym i funkcjonalnym, zapewniającym oszczędność przestrzeni i bezpieczeństwo urządzenia. Odpowiedni wybór uchwytu pozwala na łatwą regulację kąta widzenia, co jest szczególnie ważne w przypadku różnych układów pomieszczeń. Przy wyborze uchwytu warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany, możliwości regulacji, maksymalny dopuszczalny ciężar oraz łatwość montażu. Rekomendowane są produkty od znanych producentów, gwarantujących wytrzymałość i jakość wykonania. Montaż uchwytu nie jest skomplikowany i zwykle nie zajmuje dużo czasu, jednak zawsze warto zapoznać się z instrukcją przed rozpoczęciem prac. Odpowiedni uchwyt do telewizora to nie tylko praktyczny dodatek, ale również element wpływający na estetykę i funkcjonalność każdego wnętrza. Dobrze dobrany uchwyt zapewni wygodę oglądania oraz doda nowoczesnego charakteru pomieszczeniu.

Jaki uchwyt do telewizora wybrać?

Artykuł napisany przez Marcin Pietrasik, 4 sierpnia 2022