Jaki uchwyt do telewizora wybrać? Poradnik

Telewizor jest jednym z podstawowych urządzeń znajdujących się w dzisiejszym domu. Stał się obecny nie tylko we wnętrzach mieszkalnych, ale również w komercyjnych. Pełni funkcję urządzenia służącego do rozrywki, relaksu, a także nośnika reklamowego, jest źródłem informacji, uprzyjemnia czas spędzony w poczekalniach różnych instytucji. Przede wszystkim jednak jest stałym elementem wyposażenia każdego domu i mieszkania. Wybór i zakup odpowiedniego telewizora to pierwszy krok do wyposażenia w niego naszego wnętrza. Kolejnym jest wybór rodzaju jego zainstalowania. Możemy go ustawić na stoliku, szafce rtv lub zamontować go do ściany albo sufitu. Ze względu na stale zmniejszającą się wagę i grubość odbiorników telewizyjnych, coraz częściej wybierany jest montaż ścienny telewizora. Wybierając takie rozwiązanie, należy przemyśleć kilka niezmiernie ważnych kwestii z tym związanych. Przede wszystkim musimy wybrać odpowiednie miejsce do zawieszenia telewizora i na jakiej wysokości powiesić telewizor. Po wybraniu właściwej lokalizacji odbiornika musimy przemyśleć jaki wieszak do telewizora będzie nam potrzebny. W tym artykule postaramy się pomóc w odpowiedzi na pytanie, jakie kupić uchwyty do telewizora.

Jaki uchwyt do TV?

Na rynku dostępne są różne rodzaje uchwytów do telewizora. Wieszak do telewizora może być uchwytem ściennym bądź też dostępne są uchwyty sufitowe do telewizora. Mogą być uchwytami pozbawionymi regulacji, jak i takimi w regulację wyposażonymi. Znajdziemy uchwyt do telewizora ruchomy w pionie oraz uchwyt do TV obrotowy zarównio w pionie, jak w poziomie. Przede wszystkim jednak zastanówmy się, dlaczego powieszenie telewizora na ścianie lub suficie to dobre rozwiązanie. Powodów, dla których warto jest zainteresować się takim sposobem montażu telewizora, jest kilka. Przede wszystkim zawieszenie telewizora jest rozwiązaniem estetycznym, podnoszącym walory wizualne wnętrza, w jakim taki telewizora się znajduje. Pomieszczenie z telewizorem na ścianie wygląda na nowoczesne, a odpowiednio ukryte przewody podłączeniowe i zasilające nie zaburzają estetyki wnętrza. Telewizor na ścianie w niewielkim stopni zajmuje przestrzeń i w pomieszczeniu robi się przestronniej. Montaż ścienny, a także sufitowy jest rozwiązaniem bezpiecznym dla samego urządzenia. Telewizor na wieszaku jest w dużo mniejszym stopniu narażony na uszkodzenia wynikające z przypadkowego uderzenia bądź strącenia odbiornika z szafki. Solidnie przymocowany na wieszaku telewizor z pewnością nie wyląduje na podłodze potrącony na przykład przez bawiące się dzieci. Montaż telewizora za pomocą odpowiedniego wieszaka umożliwi jednocześnie dużo szerszy zakres regulacji telewizora, dopasowując położenie ekranu tak, aby oglądanie stało się jak najbardziej komfortowe i bezpieczne w każdym wnętrzu.

Jaki kupić uchwyt do telewizora?

Wybierając ramię do telewizora, musimy przede wszystkim zastanowić się, gdzie nasz telewizor będzie umieszczony i jakiego rodzaju regulacja położenia odbiornika będzie nam potrzebna. Do wyboru mamy wieszaki stałe, bez możliwości regulacji, wieszaki z regulacją jedynie w pionie, a także z regulacją zarówno w pionie, jak i poziomie. Uchwyt na telewizor bez regulacji najczęściej sprawdza się w dużych salonach, przy zawieszeniu na nich dużego urządzenia i z lokalizacją oglądających na wprost telewizora. Regulacja w pionie znajduje uzasadnienie, gdy widz usytuowany jest dokładnie na wprost odbiornika, a ten zainstalowany jest powyżej linii wzroku widza. Wówczas dzięki regulacji możemy nachylić ekran tak, aby oglądanie stało się komfortowe i bezpieczne. We wnętrzach, w których z różnych powodów oglądający zajmują miejsca przesunięte w stosunku do osi telewizora lub ten musi znaleźć się w rogu pomieszczenia, najkorzystniejszym rozwiązaniem jest powieszenie telewizora na wieszaku z regulacją także w poziomie. Dzięki takiemu wysięgnikowi zawsze ustawimy telewizor tak, aby ekran był skierowany dokładnie w kierunku oglądających.

Jak dobrać uchwyt do telewizora?

Gdy już wiemy jaki rodzaj regulacji będzie posiadał nasz uchwyt na telewizor, spośród modeli z taką regulacją musimy dobrać właściwy dla naszego urządzenia. Czym musimy się kierować przy tym wyborze? Przede wszystkim istotna jest waga i rozmiar naszego telewizora, a także rozstaw otworów do mocowania urządzenia do wieszaka. Każdy wieszak na telewizor wśród swoich parametrów ma maksymalną wagę urządzenia, jakie może na nim zawisnąć. Aby montaż był w pełni bezpieczny, musi ona być wyższa od wagi naszego telewizora. Kolejnym parametrem jest maksymalna wielkość urządzenia. Szeroki wybór uchwytów pod telewizor sprawia, że do każdego, nawet 100-calowego telewizora znajdziemy odpowiedni uchwyt do powieszenia telewizora. Zawężając możliwości wyboru wieszaka, musimy określić rozstaw otworów montażowych naszego urządzenia i sprawdzić, czy pasują one do danego modelu, wybranego wieszaka. Pomocny w poprawnym doborze jest standard VESA. Jest to standard mocowania uchwytów do telewizorów, określający rozstaw otworów montażowych w telewizorze, z jakimi dany dobry uchwyt do tv będzie kompatybilny. Pozostaje jeszcze kwestia odległości od ściany zawieszonego odbiornika. Wybierając odpowiedni stelaż pod wiszący telewizor mamy możliwość zawieszenia go bezpośrednio przy ścianie (nawet 15 mm od ściany) lub ostawienia jego pozycji w odległości nawet 70 cm od niej.

Jakiej firmy uchwyt do telewizora?

Szeroki asortyment wieszaków telewizyjnych na rynku może przyprawić o zawrót głowy. Jakiego producenta wieszaka wybrać, abyśmy nie pożałowali nigdy tego wyboru? Ponieważ telewizory, mimo stale obniżających się cen są jednak sprzętem wartościowym, warto zabezpieczyć je za pomocą solidnego wieszaka wyprodukowanego przez uznanego producenta. Wiedza i doświadczenie producentów wieszaków procentują w postaci zaawansowanych produktów o doskonałych parametrach, możliwościach regulacyjnych i jakości wykonania. Stawiajmy na produkty firm specjalizujących się w tego rodzaju produktach, na stałe wpisanych w rynek akcesoriów telewizyjnych. Bardziej niż ceną kierujmy się pozytywnymi opiniami produktów danego producenta. Zachęcenie niską ceną do zakupu wieszaka pochodzącego z niewiadomego źródła, od nieznanego producenta może się srogo zemścić przy montażu telewizora i w czasie użytkowania takiego wieszaka. Osprzęt “no name” z Chin spływający do Polski szeroką rzeką, powoduje, że na rynku dostępnych jest wiele tanich wieszaków o wątpliwej jakości i możliwościach regulacyjnych. Zdenerwowanie podczas montażu takiego wieszaka i jego eksploatacji nie są warte oszczędzenia kilkudziesięciu złotych przy jego zakupie. Jedną z uznanych firm produkujących wieszaki telewizyjne o wysokiej jakości jest firma Art, której wieszaki zdecydowaliśmy się wprowadzić do oferty naszego sklepu. A gdzie kupić uchwyt do telewizora? Kupujmy w sklepach internetowych oraz stacjonarnych o ugruntowanej pozycji na rynku, cieszących się dobrymi opiniami. Dzięki takiemu wyborowi miejsca zakupu dostajemy możliwość uzyskania fachowej porady, bezproblemowej realizacji zakupu i dobrej obsługi posprzedażowej.

Dobry uchwyt do telewizora

Zakup wysokiej jakości dobrego telewizora, powinien za sobą pociągnąć kupno dobrego uchwytu na niego. Dobry wieszak powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów, cechować się dużą trwałością oraz być łatwy i wygodny w montażu, oraz regulacji. Dobrej jakości uchwyt telewizora na ścianie wykonany jest solidnych i trwałych materiałów, odpornych na korozję, zarysowania, uszkodzenia. Zapewnia także solidne i bezpieczne przymocowanie uchwytu do ściany oraz samego telewizora do uchwytu. Duże płyty montażowe zapewniają, że nasz telewizor będzie bezpiecznie wisiał na ścianie lub suficie. Wykonanie z wysokogatunkowej stali malowanej proszkowo chroni wieszak na telewizor przed korozją i uszkodzeniami mechanicznymi. Połączenia ruchome wieszaka powinny być wykonane z odpowiednią dbałością o ich ruchomość w trakcie całego okresu użytkowania pod dużym obciążeniem, zbliżonym do maksymalnego dopuszczalnego w danym modelu. W najlepszych modelach wieszaków możemy spotkać się z rozwiązaniem w postaci sprężyny gazowej. Ułatwia ona regulację, sprawiając, że do przestawienia pozycji telewizora wymagane jest użycie jedynie niewielkiej siły.

Tani uchwyt do telewizora

Ile kosztuje uchwyt do telewizora? W odniesieniu do wartości samego telewizora zakup wieszaka stanowi niewielki wydatek. Oczywiście dostępne są bardzo zaawansowane modele kosztujące kilkaset złotych, jednak ich możliwości regulacyjne i maksymalne parametry w pełni uzasadniają cenę. Posiadając jednak średni lub niewielki i lekki telewizor mamy dziś możliwość zawieszenia go na ścianie przy użyciu tanich wieszaków o wysokiej jakości. Już za około 20 zł znajdziemy wieszaki do telewizora uznanych producentów, będące owocem ich wiedzy i doświadczenia, a stanowiące idealną podstawę do zamontowania odbiornika na ścianie. Duża konkurencja na rynku, popularyzacja rozwiązania w postaci telewizora na ścianie i stale malejące ceny sprzętu RTV i AGD powodują, że także ceny wieszaków na tv są dziś bardzo atrakcyjne, a uchwyt na tv stał się dostępny dla każdego użytkownika.

Polecane uchwyty do TV

W przypadku dużych odbiorników, montowanych w dużych salonach polecamy stelaż do powieszenia tv bez regulacji np. model RAMT AR-08. Uchwyt ten umożliwia zawieszenie na nim dużego telewizora o wadze nawet 100 kg i wielkości ekranu do 100 cali. Stelaż na ścianę do telewizora RAMT AR-24 z kolei udźwignie tej samej wielkości odbiornik, oferując dodatkowo szeroki zakres regulacji w pionie i poziomie. Do małych modeli telewizorów z kolei polecamy wysięgnik do telewizora RAMT ACV-29 z dużym zakresem regulacji w pionie i pełnym 360 stopni w poziomie. Atrakcyjna cena, solidna budowa i duże możliwości regulacyjne to atuty tego uchwytu. Średniej wielkości telewizory z kolei doskonale będą się prezentowały na uchwycie RAMT ACV-23. Duże zakresy regulacji w pionie, poziomie oraz odległości od ściany, a także możliwość montażu jako uchwyt narożny sprawdzą się w każdym wnętrzu, w jakim zamontujemy telewizor na tym uchwycie. Do barów, urzędów, sklepów z kolei polecamy uchwyt sufitowy na dwa telewizory RAMT AR-21D. Zawisną na nim dwa urządzenia o masie nawet 60 kg każdy w rozmiarze do 65 cali. W sypialniach i na poddaszach ze skośnym sufitem natomiast doskonały będzie zaczep do telewizora RAMT AR-21SK. Umożliwi on między innymi powieszenie w poziomie, bezpośrednio nad łóżkiem telewizora w rozmiarze do 42 cali.

Jak widać stały postęp i rozwój techniki oraz doświadczenie firm produkujących uchwyty, skutkują stale powiększającym się asortymentem uchwytów na tv. Obecnie możemy w bezpieczny i solidny sposób zamontować nasze urządzenie, nie wydając przy okazji dużej kwoty na ten cel. W razie pytań i wątpliwości przy wyborze wieszaka na telewizor służymy chętnie radą i pomocą. Nasi wykwalifikowani pracownicy czekają na Państwa pytania pod numerem telefonu 533-623-955 oraz adresem e-mail pomoc@smd-led.pl.

Post Author: Marcin Pietrasik