Spis treści

Jakie żarówki LED wybrać?

Jeszcze kilkanaście lat temu zastanawialiśmy się jakie żarówki żarowe wybrać, dzisiaj natomiast z biegiem rozwoju technologii, stawiamy sobie pytanie, jakie żarówki LED wybrać? To jakie żarówki LED wybrać zależy od ich przeznaczenia. Jeśli mają oświetlić miejsce wymagające mocnego oświetlenia dobrym wyborem będzie model żarówki LED o mocy 500-700 lm.

Potrzebujesz odpowiedniego oświetlenia LED?

Potrzebujesz odpowiedniego oświetlenia LED?

Najczęściej wybierane kategorie żarówek przez naszych klientów:

Technologia LED zaskakująco szybko rozwinęła się w zaledwie kilka lat, a dzisiaj jest już standardem w prawie każdym domu czy firmie. Wciąż jednak padają pytania, jakie żarówki do domu wybrać i nie ma w tym nic dziwnego, rynek w ostatnich latach zasypała lawina nowych produktów z tej kategorii i wybór może być nie taki oczywisty. W tym wpisie przedstawię Wam, czym charakteryzują się dobre żarówki LED, na co warto zwracać uwagę oraz jakie firmy żarówki LED polecamy.

Jakie żarówki LED wybrać?

Jakie żarówki LED wybrać?

Jakie żarówki do domu będą najlepsze

Jakie żarówki do domu będą najlepsze? To pytanie bez jednoznacznej odpowiedzi. Wybierając żarówkę do domu kierujmy się energooszczędnością jaką zapewnią nam żarówki LED. Pozwalają one nawet do 60% oszczędności na prądzie. Jakie żarówki LED do domu? To jedno z najczęstszych pytań zadawanych przez naszych Klientów. Niestety nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od miejsca zastosowania oraz jaki efekt chcemy uzyskać. Na rynku istnieją żarówki LED służące jako oświetlenie podstawowe lub punktowe oraz żarówki dekoracyjne, które mają wprowadzić niepowtarzalny Klimat do pomieszczenia, zachowując przy tym wysoką energooszczędność.

Jakie żarówki do domu będą najlepsze

Jakie żarówki do domu będą najlepsze

Najczęściej spotykanymi żarówkami w domu są żarówki LED E27, jest to najbardziej popularny gwint żarówki, który swoje zastosowanie znajduje najczęściej w żyrandolach, lampkach biurkowych, kinkietach oraz innych oprawach oświetleniowych. Pamiętać trzeba, że żarówki LED mogą być wykorzystywane też do oświetlenia podstawowego podwieszanych sufitów. W takim przypadku należy zastosować żarówki halogenowe LED, które przystosowane są do takich rozwiązań. Jaką żarówkę LED kupić? Jeżeli już wiemy jakiej formy żarówki szukamy, to przede wszystkim musimy zastanowić się nad jej przeznaczeniem. Żarówki charakteryzują się różnymi barwami światła, przez co możemy uzyskać różne rodzaje klimatu w pomieszczeniu.

ŻARÓWKA LED V-TAC SAMSUNG CHIP 6.5W E27 A60 VT-265 4000K 806LM 5 LAT GWARANCJIŻARÓWKA LED V-TAC SAMSUNG CHIP 6.5W E27 A60 VT-265 4000K 806LM Zobacz produkt
ŻARÓWKA LED V-TAC SAMSUNG CHIP 6,5W E27 KULKA G45 VT-290 4000K 600LM 5 LAT GWARANCJIŻARÓWKA LED V-TAC SAMSUNG CHIP 6,5W E27 KULKA G45 VT-290 4000K 600LMZobacz produkt
ŻARÓWKA LED V-TAC SAMSUNG CHIP GU10 6W 10ST 4000K 500LM 5 LAT GWARANCJI VT-249ŻARÓWKA LED V-TAC SAMSUNG CHIP GU10 6W 10ST 4000K 500LMZobacz produkt
ŻARÓWKA LED V-TAC SAMSUNG CHIP 7W E14 ŚWIECZKA VT-268 4000K 600LM 5 LAT GWARANCJIŻARÓWKA LED V-TAC SAMSUNG CHIP 7W E14 ŚWIECZKA VT-268 4000K 600LMZobacz produkt
ŻARÓWKA LED V-TAC SAMSUNG CHIP 5.5W E14 P45 KULKA VT-236 4000K 470LM 5 LAT GWARANCJIŻARÓWKA LED V-TAC SAMSUNG CHIP 5.5W E14 P45 KULKA VT-236 4000K 470LMZobacz produkt
Żarówki LED

Zobacz więcej z kategorii

Żarówki LED
Zobacz produkty

Które żarówki są najbardziej energooszczędne

Podstawowym pytaniem, które pada podczas zakupu żarówki LED to które żarówki są najbardziej energooszczędne? Jeśli zależy nam na najbardziej energooszczędnych żarówkach, należy zwrócić uwagę na 2 podstawowe aspekty: moc i jakość świetlną żarówki. Wykorzystanie nowoczesnej technologii LED sprawia, że żarówki LED stosują nowoczesną elektronikę, która jest znacznie bardziej wytrzymała względem standardowych żarówek żarnikowych.

Które żarówki są najbardziej energooszczędne

Które żarówki są najbardziej energooszczędne

Żarówki LED charakteryzują się zdecydowanie większą oszczędnością energii względem jej staromodnych zamienników. Nowoczesne energooszczędne żarówki potrafią zaoszczędzić nawet do 50% energii elektrycznej, co przekłada się na zdecydowanie niższe rachunki za prąd. W ofercie naszego sklepu znajduje się szeroki zakres wyboru żarówek LED, które oferują wysoką energooszczędność. Jakie żarówki energooszczędne wybrać? Jednym z najważniejszych aspektów, który trzeba brać pod uwagę to moc żarówki, im mniejsza tym pobór prądu jest mniejszy, co za tym idzie, płacimy mniejsze rachunki. Pamiętać jednak trzeba, że warto zwracać uwagę też na jakość świetlną żarówki.

Zobacz również nasze inne artykuły o żarówkach LED

Dobre żarówki LED, czyli jakie?

Dobre żarówki LED, czyli jakie? Dobre żarówki LED charakteryzują się przede wszystkim 3 istotnymi cechami. 1 z nich to jak najniższy pobór mocy. 2 najważniejszą sprawą jest przede wszystkim ich moc świetlna. 3 ważną cechą jest cena, oczywiste jest to, że podczas wyboru żarówki kierujemy się też ceną. Dzięki niskiemu poborowi mocy żarówka jest znacznie bardziej energooszczędna, o czym wspomniałem powyżej. Moc świetlna – żarówka LED, której pobór mocy jest bardzo niski, ale posiada kiepską moc świetlną, jest tak naprawdę mniej energooszczędna od jej standardowych zamienników.

Dobre żarówki LED, czyli jakie?

Dobre żarówki LED, czyli jakie?

Spowodowane jest to tym, że będzie wymagana większa ilość żarówek, aby uzyskać efekt jednej dobrej żarówki LED. A więc jaką żarówkę LED wybrać? Warto szukać takiej, która oferuję moc świetlną wynosząca minimum 80lm/W. Oznacza to, że żarówka LED emituje wtedy intensywny strumień świetlny w wysokości 80 lumenów na 1 Wat. Podczas wyboru żarówki kierujemy się ceną. Warto jednak pamiętać, że czasem niewielka inwestycja, potrafi się bardzo szybko zwrócić przy rachunkach za prąd oraz praktycznie żadnej eksploatacji produktu.

zarowka-led-gu10-5w-premium-barwa-neutralna-samsungŻARÓWKA LED GU10 5W PREMIUM BARWA NEUTRALNA SAMSUNGZobacz produkt
zarowka-led-line-gu10-smd-220-260v-5w-450lm-120-biala-dzienna-4000kŻARÓWKA LED LINE GU10 SMD 220-260V 5W 450LMZobacz produkt
zarowka-led-v-tac-samsung-chip-45w-gu10-110st-vt-205-4000k-400lm-5-lat-gwarancji (1)ŻARÓWKA LED V-TAC SAMSUNG CHIP 4,5WZobacz produkt

Jak wybrać żarówkę LED

Jak wybrać żarówkę LED? Podczas wybierania żarówki LED należy zastanowić się nad jej przeznaczeniem. Do oświetlenia mało wymagającego miejsca wystarczy nam żarówka ok. 200 lm, w przypadku miejsca, w którym potrzebujemy mocnego światła należy wybrać żarówkę LED o mocy od 400 lm.

Jak wybrać żarówkę LED

Jak wybrać żarówkę LED

W ofercie naszego sklepu znajdziecie szeroki wybór żarówek LED dostosowanych do każdego rodzaju pomieszczenia oraz chęci uzyskania klimatu. Żarówki LED, jakie wybrać? Oprócz spełnienia ważnych parametrów, o których wspominałem wyżej, warto zastanowić się, do jakiego przeznaczenia ma być dane pomieszczenie. Jeżeli szukamy oświetlenia do miejsca pracy, to warto poszukać żarówki LED, która emituje światło barwy białej zimnej lub dziennej. Taki wybór barwy światła sprawi, że klimat w pomieszczeniu będzie rześki i pobudzający dla naszego organizmu, przez co zwiększymy swoją wydajność i efektywność. Natomiast jeżeli szukamy oświetlenia do miejsca relaksu, to warto wybrać żarówkę LED, która emituje światło barwy białej ciepłej. Dzięki temu wprowadzimy przytulny i przyjemny klimat do pomieszczenia, który pozwoli nam się zrelaksować. Do oświetlenia podwieszanych sufitów dobrym rozwiązaniem będą żarówki LED GU10, które są idealnie przystosowane do tego typu rozwiązań.

Żarówka G9Żarówka G9Zobacz produkty
Żarówki LED RGBŻarówki LED RGBZobacz produkty
Żarówka FilamentŻarówka FilamentZobacz produkty

Jakiej firmy żarówki LED polecamy?

Jakie firmy żarówki LED kupić? Nasz sklep oferuję żarówki LED kilku znanych producentów w Polsce i na świecie. Żarówka LED jest na tyle prostym urządzeniem, że każdy z bardziej znanych producentów ma jedną ważną rzecz, którą mogą zaoferować. To przede wszystkim zaufanie, firmy takie jak Samsung, LED Line, V-Tac, to przedsiębiorstwa, które działają na rynku oraz zajmują się oświetleniem od wielu lat. Każda firma oraz producent, która jest zawarta na naszej stronie, jest godna zaufania. Kierujemy się przede wszystkim jakością oraz doświadczeniem danego producenta. Wiemy, że produkty przedstawione przez owych producentów, świadczą wysoką jakość wykonania oraz przede wszystkim specyfikacje techniczne produktów nie są oszukane. Dobra żarówka LED charakteryzuje się wysokimi parametrami technicznymi.

Jakiej firmy żarówki LED polecamy?

Jakiej firmy żarówki LED polecamy?

Żarówki LED do pokoju, kuchni i salonu

Żarówki LED do pokoju, kuchni i salonu – jakie wybrać? Żarówki LED do pokoju to najczęściej te o gwincie E27. W przypadku żarówki LED do kuchni dobra będzie żarówka LED MR16. Jeśli chodzi o żarówki LED do salonu idealne będą te o ciepłej barwie. Tak jak wspominałem wcześniej, każda żarówka LED ma swoje zastosowanie. Żarówki LED do pokoju będą najczęściej o gwincie E27 lub ewentualnie E14. Jest to gwint zazwyczaj spotykany we wszelkiego rodzaju oprawach świetlnych, takich jak lampy biurkowe, żyrandole, kinkiety itp.

Żarówki LED do pokoju, kuchni i salonu

Żarówki LED do pokoju, kuchni i salonu

Jaka żarówka LED do kuchni czy łazienki? Zazwyczaj stosowane są żarówki LED MR16, przez swój niewielki rozmiar, mogą być montowane w oświetleniu lustra, czy oprawach meblowych. Do tego typu pomieszczeń, idealnie nada się biała dzienna barwa światła, aby kolor był jak najbardziej zbliżony ku naturalnemu. W pokoju czy salonie dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie żarówek LED o ciepłej barwie światła, aby wprowadzić przyjemną atmosferę do pomieszczenia.

Jak naprawić żarówkę LED

Jak naprawić żarówkę LED? Oto szybki sposób na naprawę żarówki LED w 6 krokach:

  • Otwórz żarówkę LED, możesz podważyć obudowę
  • Sprawdź która dioda jest uszkodzona
  • usuń wadliwą diodę
  • zalutuj miejsce po usuniętej diodzie
  • sprawdź czy żarówka LED działa
  • załóż obudowę
Jak naprawić żarówkę LED

Jak naprawić żarówkę LED

Naprawa żarówki LED nie wydaje się trudna, jednak nie zalecamy samodzielnej naprawy. Bardziej opłacalne jest wymienienie żarówki LED na nową, gdyż ich cena jest niska i nie warto ryzykować pożarem lub porażeniem prądem podczas nieumiejętnej naprawy żarówki!

Co najczęściej psuje się w żarówkach LED?

Jak każdy produkt, żarówka LED także może ulec awarii. Co najczęściej psuje się w żarówkach LED? Najczęściej jest to układ zasilania, który możemy znaleźć we wnętrzu żarówki. Jest jeszcze 2 rzecz jaka może się popsuć: dioda. Istnieje kilka różnych przyczyn, które mogą prowadzić do przedwczesnej awarii oświetlenia. Pierwszy z nich to system zasilania, który został niezdarnie złożony i w rezultacie wytwarza ciepło podczas użytkowania. Jeśli nie zostanie prawidłowo opróżniony, schemat elektryczny przegrzeje się, a jeśli nadal go używasz, połączenia przewodów z płytą montażową diody staną się słabsze lub jeden z nich może się zapalić.

Co najczęściej psuje się w żarówkach LED

Co najczęściej psuje się w żarówkach LED

Awarie w systemie oświetleniowym występują najczęściej podczas przepięć w sieci elektrycznej, które są spowodowane niezwykle szybkim wzrostem napięcia. Wyładowania burzowe są szczególnie niebezpiecznym czasem przebywania w ich pobliżu. Dobrą inwestycją jest włączenie zabezpieczenia przeciwprzepięciowego do instalacji domowej, ponieważ pomoże to zapobiec uszkodzeniu jakiegokolwiek sprzętu elektrycznego.

Zobacz więcej z kategorii

Żarówki LEDZobacz produkty

Jaka moc żarówki LED do łazienki

Jaka moc żarówki LED do łazienki będzie odpowiednia? Do łazienki odpowiednia moc żarówki LED to żarówka o mocy około 8W. Jest to optymalna moc żarówki LED do łazienki. Należy również pamiętać, by barwa światła w łazience była neutralna, czyli by posiadała ok. 4000K. Łazienka zazwyczaj ma wiele źródeł światła, co pozwala nam eksperymentować z szeroką gamą kolorowych żarówek. Niemniej jednak zimna barwa światła jest najlepsza. Ponieważ łazienka jest wyjątkowym miejscem, oświetlenie w niej musi być dokładnie przemyślane. Konieczne jest posiadanie odpowiedniego oświetlenia w tej przestrzeni, aby móc bezpiecznie wykonywać różnorodne domowe operacje kosmetyczne.

Jaka moc żarówki LED do łazienki

Jaka moc żarówki LED do łazienki

Łazienka jest wyjątkową przestrzenią wewnętrzną wewnątrz domu ze względu na fakt, że jest to pomieszczenie, które często ma wyższy poziom wilgotności ze względu na obecność wanny lub prysznica. Kwestię doboru odpowiedniego odcienia światła do łazienki należy traktować jako jedną z najwyższych prostot. Źle dobrany odcień światła albo wygeneruje nieprzyjemną atmosferę w łazience, albo utrudni nakładanie kosmetyków lub wykonywanie innych zabiegów kosmetycznych. Oba te wyniki są niepożądane.

Wybór żarówek LED zależy od przeznaczenia i wymaganego efektu oświetleniowego. Do intensywnego oświetlenia polecamy modele o mocy 500-700 lm. W domu często wykorzystuje się żarówki LED E27, natomiast w kuchni i łazience idealne są żarówki LED MR16. Ważne jest, by zwracać uwagę na energooszczędność, moc oraz jakość świetlną żarówki. W łazience preferowane są żarówki o neutralnej barwie światła (około 4000K), natomiast do pokoju i salonu idealne są te o ciepłej barwie. Wybierając żarówki LED, warto zastanowić się nad ich przeznaczeniem oraz odpowiednim doborem barwy światła. Rekomendowane marki to m.in. Samsung, LED Line, V-Tac. Pamiętaj, że wyższa jakość żarówki często oznacza większą oszczędność energii i dłuższą żywotność produktu.

Potrzebujesz odpowiedniego oświetlenia LED?

Artykuł napisany przez Edyta Kawnik, 7 lipca 2022