Spis treści

Kinkiet z czujnikiem ruchu – wewnętrzny i zewnętrzny

Kinkiet z czujnikiem ruchu – wewnętrzny i zewnętrzny to coraz częściej wybierane rozwiązanie dla modnego domu w 2022 roku. Jest to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, dla osób lubiących wygodę. Dzięki niemu podjazd do naszego domu lub schody wewnątrz budynku doskonale „wiedzą” kiedy zaświecić się. W domu, a także wokół niego, w garażu czy ogrodzie istnieje wiele miejsc niewymagających stałego źródła oświetlenia, a jedynie czasowego. Tu z pomocą przychodzi nam kinkiet z czujnikiem ruchu. Początkowo czujnik ruchu zewnętrzny stosowany był w systemach alarmowych, uruchamiając oświetlenie w sytuacji znalezienia się intruza w obrębie działania danego czujnika. Dziś kinkiet na czujnik ruchu to rozwiązanie powszechnie stosowane zarówno przypadku budownictwa jedno- jak i wielorodzinnego, a także w obiektach przemysłowych.

Oświetlenie zewnętrzne z czujnikiem ruchu

Oświetlenie zewnętrzne z czujnikiem ruchu

Najczęściej kupowane kinkiety z czujnikiem ruchu przez naszych klientów:

SZARA OPRAWA ELEWACYJNA Z CZUJNIKIEM RUCHU GORAN SENSOR GU10SZARA OPRAWA ELEWACYJNA Z CZUJNIKIEM RUCHU GORAN SENSOR GU10Zobacz produkt
LAMPA SOLARNA Z CZUJNIKIEM RUCHU TRANSFORMER 7W 4000KLAMPA SOLARNA Z CZUJNIKIEM RUCHU TRANSFORMER 7W 4000KZobacz produkt
lampa-ogrodowa-led-solaris-3-55w-barwa-neutralnaLAMPA OGRODOWA LED SOLARIS 3 5,5W BARWA NEUTRALNAZobacz produkt

Kinkiet z czujnikiem ruchu i zmierzchu jest funkcjonalnym rozwiązaniem oświetlenia domu, ogrodu, podjazdu czy też innego miejsca, w którym nie wymagamy stałego źródła światła. Wewnętrzny kinkiet z czujnikiem ruchu również spełni swoją funkcję w wielu miejscach wewnątrz domu, garażu, pomieszczeń gospodarczych. Kinkiet ogrodowy z czujnikiem ruchu okaże się niezastąpiony, gdy podjeżdżamy późnym wieczorem pod dom, a wysiadając z auta ręce mamy pełne np. toreb z zakupami.

PROFIL LED ZATIProfil LED ZATIZobacz więcej
Profil LED P-24-2Zobacz więcej
NOWOCZESNY KINKIET ZEWNĘTRZNY LED 7WZobacz produkt
NOWOCZESNA LAMPA STOJĄCA DO OGRODU LED FORMZobacz produkt
NOWOCZESNA LAMPA OGRODOWA LED 7WZobacz produkt

Natomiast kinkiety z czujnikiem ruchu wewnętrzne będą wybawieniem, gdy np. musimy wnieść po schodach do sypialni na górze domu na rękach śpiące, małe dziecko.

Chcesz kupić czujnik ruchu lub kinkiet ogrodowy? Odwiedź naszą stronę.

Kinkiet z czujnikiem ruchu - wewnętrzny i zewnętrzny

Kinkiet z czujnikiem ruchu – wewnętrzny i zewnętrzny

Kinkiet ogrodowy z czujnikiem ruchu

Kinkiet ogrodowy z czujnikiem ruchu sprawdza się jako oświetlenie zewnętrzne budynków mieszkalnych, firm, a także instytucji. Kinkiet ogrodowy to 1 z najlepszych sposobów na zarówno oświetlenie jak i nadanie stylu i modnego wyglądu w naszym ogrodzie. Stanowią przy tym rozwiązanie praktyczne, często będąc atrakcyjnym wizualnie i przy zastosowaniu kinkietów LED z czujnikiem ruchu okazując się wysoce energooszczędnym.

Nowoczesne, dobrze dobrane oświetlenie terenu wokół domu i ogrodu nadaje mu elegancji, przytulności i atrakcyjności. Odpowiednio opracowana i zainstalowana architektura światła to podstawa dobrze zaprojektowanego ogrodu. Jednocześnie zwiększa ono bezpieczeństwo osób poruszających się po dany terenie po zmroku. O właściwe działanie takiego oświetlenia dbają wbudowane czujniki ruchu, czujniki zmierzchowe oraz włączniki z programatorem czasu działania danej lampy. Do wyboru mamy latarnie ogrodowe, słupki oświetleniowe, lampy dogruntowe oraz kinkiety z czujnikiem ruchu i zmierzchu.

Kinkiet ogrodowy z czujnikiem ruchu

Kinkiet ogrodowy z czujnikiem ruchu

Kinkiety zewnętrzne charakteryzują się estetycznym wyglądem, dając atrakcyjny efekt oświetleniowy. Podkreślają walory architektoniczne budynku dzięki kloszom zmiękczającym światło, które jest naturalne i delikatne. Umiejscowienie ich na ścianie domu pięknie rozświetlają zarówno fasadę, jak i alejkę biegnącą wzdłuż niego. Podobnie właściwy dobór oświetlenia w ogrodzie sprawi, iż będzie on miejscem atrakcyjnym, przyjemnym i niejako „magicznym” nawet po zmroku. Szeroki wybór kinkietów umożliwia właściwy wybór dla każdego miejsca, stylu architektonicznego i gustu.

Kinkiet z czujnikiem ruchu i zmierzchu

Kinkiet z czujnikiem ruchu i zmierzchu to rodzaj lampy wyposażonej w detektor ruchu, uruchamiający ją automatycznie, gdy w polu jego widzenia pojawia się ruchomy przedmiot określonej wielkości. Posiada on 2 ważne funkcje: uruchomi światło podczas np. zbliżania się auta pod budynek oraz oszczędza energię włączając oświetlenie tylko jeśli na dworze jest już ciemno. Kinkiet uruchomi się więc automatycznie w momencie wyjścia przed dom, na ganek lub taras bądź wjechania autem na podjazd.

PLAFON LED Z CZUJKĄ RUCHU STELLA 24W 2880LM IP54 4000KZobacz produkt
PLAFON Z CZUJNIKIEM RUCHU LED STELLA 24W 2880LM IP54 4000KZobacz produkt
PLAFON LED LUNA LED LINE SMD2835 24W 170-250V 4000K IP65 Z CZUJNIKIEM RUCHUZobacz produkt

Programator reguluje czas świecenia takiej lampy, wyłączając ją po zadanym czasie. Jest więc to rozwiązanie praktyczne (nie musimy uruchamiać i wyłączać oświetlenia samemu używając włącznika), efektowne (samoczynnie zapalające się i gasnące oświetlenie zawsze robi wrażenie), bezpieczne (oświetlenie uruchomi się automatycznie, gdy w polu działania czujnika znajdzie się osoba niepożądana), a zarazem oszczędne (właściwie zaprogramowany czas świecenia w wydatny sposób zmniejsza koszt utrzymania oświetlenia wokół domu, szczególnie przy zastosowaniu lamp LED). Kinkiety z czujnikiem zmierzchu dodatkowo zwiększają energooszczędność aktywując działanie czujnika ruchu dopiero, gdy na zewnątrz jest już ciemno i wyłączając je nad ranem.

Kinkiet z czujnikiem ruchu i zmierzchu

Kinkiet z czujnikiem ruchu i zmierzchu

Zobacz więcej artykułów

Kinkiet z czujką ruchu – nowe możliwości

Kinkiet z czujką ruchu – nowe możliwości jakie daje nam ta nowoczesna i niezbędna w 2022 roku lampa, przydatne są w użytku codziennym. Jedną z większych zalet kinkietów z czują ruchu jest fakt ustawienia określonej wielkości obiektu, na który ma reagować. Pozwoli to zaoszczędzić energię i zużycie kinkietu. Szeroka możliwość regulacji umożliwia nam ustawienie odpowiedniego progu czułości w luxach (im niższa wartość lx tym czujnik będzie reagował przy mniejszej ilości światła tzn. po zmroku), wielkości poruszającego się w polu działania czujnika obiektu (eliminując częste uruchamianie się lampy, gdy np. po podwórku biega swobodnie pies, mogący co chwila aktywować oświetlenie), odległości, z jakiej wykrywany będzie ruch (lampy dalekiego zasięgu posiadaj detekcję sięgającą nawet 12m), a także czasu działania lampy od momentu jej uruchomienia.

Kinkiet z czujką ruchu - nowe możliwości

Kinkiet z czujką ruchu – nowe możliwości

Lampy zewnętrzne posiadają zwiększoną klasę ochrony, uodparniając je niejako na warunki atmosferyczne. Nie ulegają one więc łatwo uszkodzeniom na skutek mrozu bądź upału. Nowoczesne urządzenia wykrywają ruch poprzez szkło, płyty k-g, gips czy tworzywa sztuczne. Nie potrzebują więc instalacji w miejscach widocznych. Wiele lamp posiada wbudowany czujnik. Tak więc sam czujnik nie jest elementem mogącym wizualnie naruszać architekturę danego budynku. Połączenie czujnika zmierzchu, ruchu, programatora czasu pracy i źródła światła w postaci lampy LED zauważalnie i znacząco ogranicza ilość zużywanej energii elektrycznej potrzebnej do oświetlenia danego terenu.

PLAFON LED 24W 1920LM IP44 4000K PIRPLAFON LED 24W 1920LM IP44 4000K PIRZobacz produkt
PLAFON LED V-TAC SAMSUNG CHIP 12W CZUJNIK RUCHUPLAFON LED V-TAC SAMSUNG CHIP 12W CZUJNIK RUCHUZobacz produkt
PLAFON 2XE27 PIR DALLASPLAFON 2XE27 PIR DALLASZobacz produkt

Kinkiet wewnętrzny z czujnikiem ruchu

Kinkiet wewnętrzny z czujnikiem ruchu to zdecydowanie must-have każdego domu i mieszkania w 2022 roku. Dlaczego? Żyjemy w czasach wiecznego pędu i wielozadaniowości, dlatego nasze oświetlenie powinno ułatwiać nasze codzienne czynności. Kinkiety znajdują zastosowanie nie tylko na zewnątrz budynków. Kinkiet wewnętrzny z czujnikiem ruchu często jest idealnym do zastosowania w jego wnętrzu. Zamknięty ganek, piwnica, strych, schody czy toaleta to najczęstsze miejsca jego zastosowania. Kinkiet z czujką ruchu oszczędza nam konieczności szukania włącznika światła, zapewniając właściwe oświetlenie pomieszczenia lub też drogi, jaką przebywamy, poruszając się w domu. Właściwie dobrany czas świecenia takiej lampy, a także skorzystanie z technologii LED również i w tym przypadku okaże się rozwiązaniem korzystnym finansowo.

Kinkiet wewnętrzny z czujnikiem ruchu

Kinkiet z czujnikiem ruchu do przedpokoju

Idealnym miejscem do zastosowania lampy w postaci kinkietu wewnętrznego z czujnikiem ruchu są wszelkie wnętrza budynków wielorodzinnych, a także firm i instytucji. Szczególnie w tych przypadkach wskazana jest oszczędność energii zużywanej na oświetlenie halli, korytarzy czy schodów.

Nie wiesz gdzie znaleźć kinkiet zewnętrzny z czujnikiem ruchu? Sprawdź nasze produkty.

Czujnik ruchu do kinkietu

Czujnik ruchu do kinkietu to jedno z najlepszych rozwiązań do oświetlenia zewnętrznego i wewnętrznego naszego domu i ogrodu. Zdecydowanie jedną z największych zalet czujnika ruchu do kinkietu jest jego zakres działania, który sięga nawet 12 m. Można powiedzieć, że kinkiet, zarówno zewnętrzny, jak i wewnętrzny, a szczególnie kinkiet LED z czujnikiem ruchu ma same zalety. Jest rozwiązaniem wygodnym, bezpiecznym, atrakcyjnym wizualnie, i oszczędnym. Szczególnie ta ostatnia cecha jest warta rozważenia w przypadku wyboru oświetlenia, zwłaszcza na zewnątrz budynku. W dzisiejszych czasach niewłaściwe byłoby używanie innego rodzaju oświetlenia terenu wokół domu, czy też innego budynku niż lampa LED z czujnikiem ruchu, a także zmierzchowym.

Czujnik ruchu do kinkietu

Czujnik ruchu do kinkietu

Kinkiet zewnętrzny LED z czujnikiem ruchu

Dlaczego warto wybrać kinkiet zewnętrzny LED z czujnikiem ruchu? Takiego rodzaju kinkiet jest doskonałą alternatywą, dla każdej osoby ceniącej sobie wygodę w życiu codziennym. Oprócz dużego zasięgu, który potrafi wynosić nawet 12 m, kinkiet zewnętrzny LED z czujnikiem ruchu zapewnia doskonałe oświetlenie. Zapewne każdy z nas wie jak to jest wracać do domu po zmroku. Mamy z tym do czynienia szczególnie w okresie zimowym, kiedy to wychodzimy i wracamy z pracy, gdy jest ciemno.

HALOGEN LED V-TAC 30W SAMSUNG CHIP CZUJNIK RUCHUZobacz produkt
NAŚWIETLACZ LED LINE PHOTON 50W 4000LM Z CZUJNIKIEM RUCHUZobacz produkt

Niewątpliwie potrzebujemy wtedy każdego ułatwienia, na jakie możemy sobie pozwolić. Jeśli zamontujemy kinkiet zewnętrzny LED z czujnikiem ruchu, pozwoli on na uniknięcie jednego utrudnienia każdego dnia. W jaki sposób? Kinkiet zewnętrzny LED z czujnikiem ruchu jak sama nazwa wskazuje, zadba o oświetlenie naszego podjazdu, gdy będziemy zbliżać się do domu lub z niego wychodzi. Co więcej wszystko dzieje się bez naszej ingerencji, dlatego nie musimy zadawać sobie żadnego trudu, dzięki czemu nasz dzień na pewno zacznie się znacznie lepiej.

Kinkiet zewnętrzny LED z czujnikiem ruchu

Kinkiet zewnętrzny LED z czujnikiem ruchu

Lampa ścienna z czujnikiem ruchu

Zastanawiasz się czym jest lampa ścienna z czujnikiem ruchu? Jest to oświetlenie, którego nie może zabraknąć w żadnym domu w 21 wieku. Lapa ścienna z czujnikiem ruchu doskonale sprawdzi się np. w garderobie, czy w wejściu na stych lub do piwnicy. Każdy dom posiada wiele pomieszczeń, które w mniejszym lub większym stopniu odwiedzane są przez nas każdego dnia. Do czego może nam przydać się lampa ścienna z czujnikiem ruchu? Otóż odpowiedź jest niezwykle prosta. Jeśli posiadamy strych, piwnicę lub na przykład garderobę, użycie lampy ściennej z czujnikiem ruchu może okazać się zbawienne. Wchodząc do piwnicy często mamy do pokonania wiele schodów i dosyć często udajemy się tam z zamiarem wyniesienia lub przyniesienia czegoś do domu. Co za tym idzie mając zajęte ręce, niemałym ułatwieniem jest posiadanie lampy ściennej z czujnikiem ruchu, która sama włączy potrzebne oświetlenie w danej chwili. Ten sam problem możemy napotkać w przypadku wchodzenia na strych. Jeśli chodzi o garderobę, jak wiadomo posiadamy tam składy naszych ubrań. Na pewno przenosząc je, lub spiesząc się na spotkanie chcielibyśmy mieć jak najwięcej czasu dla siebie, nie martwiąc się po wyjściu o wyłączenie światła.

Lampa ścienna z czujnikiem ruchu

Lampa ścienna z czujnikiem ruchu

Kinkiety solarne z czujnikiem ruchu

Kinkiety solarne z czujnikiem ruchu są doskonałą alternatywą dla osób lubiących dbać o swoje finanse. Od co najmniej 3 lat każdy człowiek coraz bardziej stara się żyć w zgodzie z naturą, a także wykorzystywać naturalne zasoby. Kinkiety solarne pobierają energię ze słońca dzięki czemu rachunki nie przyprawią nas o zawrót głowy. Jak przystało na osobę żyjącą w 21 wieku, mamy świadomość tego jak ważna jest ochrona środowiska i życie w zgodzie z naturą. Co więcej, jako, że czasy momentami bywają dość trudne, szczególnie finansowo, warto pamiętać o możliwościach jakie daje nam dzisiejsza technika. Kinkiety solarne z czujnikiem ruchu to doskonałe rozwiązanie do każdego domu i domowników ceniących sobie pobieranie naturalnej energii słonecznej.

LAMPKA SOLARNA BUTTERFLY CZARNA 6,8WZobacz produkt
LAMPKA SOLARNA BUTTERFLY CZARNA 3,2WZobacz produkt

Dzięki zastosowaniu kinkietów solarnych zyskamy nie tylko typowe właściwości wchodzące w posiadanie tego typu lamp, takich jak samodzielne włączanie i gaszenie światła, gdy jest potrzebne, ale także nasze rachunki nie sprawią, że nasza kieszeń ucierpi. Kinkiety solarne bez wątpienia nadadzą szyku i modnego designu naszej posesji, a nam pozwolą na cieszenie się cudami techniki.

Kinkiety solarne z czujnikiem ruchu

Kinkiety solarne z czujnikiem ruchu

Kinkiet schodowy z czujnikiem ruchu

Kinkiet schodowy z czujnikiem ruchu to idealne rozwiązanie, dla każdej rodziny. Dlaczego? Nikt nie jest w stanie chodzić za dzieckiem 24h na dobę, dlatego też kinkiet schodowy z czujnikiem ruchu ułatwi naszemu dziecku korzystanie ze schodów bez naszej każdorazowej interwencji. Jak każdy z nas zapewne wie, bez względu na to czy sami posiadamy dzieci, czy tylko czasem mieliśmy okazję bywać w takim domu, dzieci są niezwykle szybkie i ciekawe świata. Jednak czasem ze względu na swój wzrost czasem nie są w stanie lub zwyczajnie zapomną np. oświetlić schody, po których zamierzają zejść. Z pomocą przychodzi nam wtedy kinkiet schodowy z czujnikiem ruchu. Taki rozwiązanie jest wygodne i komfortowe nie tylko dla pociech, ale przede wszystkim dla dorosłych. Nie tylko nie muszą za każdym razem chodzić i włączać/ wyłączać światła po dzieciach, lecz także sami mogą cieszyć się ułatwieniem jakie daje posiadanie kinkietu schodowego. Nie raz mamy ręce pełne prania, czy papierów potrzebnych do pracy. Jeśli posiadamy kinkiet schodowy z czujnikiem ruchu, nawet nie musimy myśleć o włączaniu czy gaszeniu światła za sobą, czujnik zrobi to za nas, a my mamy spokojną głowę.

Kinkiet schodowy z czujnikiem ruchu

Kinkiet schodowy z czujnikiem ruchu

Kinkiet elewacyjny z czujnikiem ruchu

Jeśli chodzi o kinkiet elewacyjny z czujnikiem ruchu, jest to na pewno świetny sposób na oświetlenie wejścia do naszego dom. Każdy z nas nie 1 ani nie 2, wracał do domu późną porą, dlatego wiemy jak ważne w niektórych sytuacjach jest posiadanie czujnika, który sam włączy nam oświetlenie. Każdy dom powinien posiadać oświetlenie zewnętrzne, tak aby bez problemu o każdej porze domownik mógł przemieszczać się po podwórku, bez konieczności włączania manualnego. Dlaczego? Jest to istotne, gdyż często zanim dojdziemy do włącznika mamy do pokonania większość trasy w całkowitej ciemniści, Kinkiet elewacyjny z czujnikiem ruchu jest doskonałym rozwiązaniem do każdej posesji. Przydatny będzie zarówno jeśli chodzi o nasz komfort poruszania się, ale także daje nam poczucie bezpieczeństwa. Gdy zbliża się ktoś do naszego domu zauważymy to, co na pewno zapewni nam komfort psychiczny na co dzień. Lampa z czujnikiem ruchu na zewnątrz jest na tyle popularna, że większość osób nie wyobraża sobie innego rodzaju oświetlenia, niż kinkiet elewacyjny.

Kinkiet elewacyjny z czujnikiem ruchu

Kinkiet elewacyjny z czujnikiem ruchu

Kinkiety z czujnikiem ruchu, zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne, to nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie oświetleniowe, które zyskuje na popularności w 2022 roku. Są one idealne dla osób ceniących wygodę i bezpieczeństwo. Kinkiety zewnętrzne z czujnikiem ruchu i zmierzchu skutecznie oświetlają otoczenie domu, ogrodu, podjazdu, garażu czy innych miejsc zewnętrznych, aktywując się automatycznie w momencie wykrycia ruchu. Dzięki temu rozwiązaniu nie tylko oszczędzamy energię, ale także zwiększamy bezpieczeństwo naszego domu. Kinkiety wewnętrzne z czujnikiem ruchu również znajdują szerokie zastosowanie, ułatwiając życie codzienne w pomieszczeniach takich jak schody, korytarze, piwnice czy garderoby. Zapewniają komfortowe i energooszczędne oświetlenie, uruchamiające się automatycznie, co jest szczególnie przydatne w miejscach rzadko odwiedzanych lub w sytuacjach, gdy mamy zajęte ręce. Kinkiety solarne z czujnikiem ruchu to ekologiczna i oszczędna alternatywa dla tradycyjnego oświetlenia. Zasilane energią słoneczną, są idealnym wyborem dla osób dbających o środowisko i swoje finanse. Kinkiet schodowy z czujnikiem ruchu to rozwiązanie szczególnie przydatne w domach z małymi dziećmi lub dla osób często noszących ciężkie przedmioty po schodach. Automatyczne oświetlenie schodów zwiększa bezpieczeństwo i wygodę. Kinkiet elewacyjny z czujnikiem ruchu to idealne rozwiązanie do oświetlenia wejścia do domu, zapewniając bezpieczeństwo i komfort, szczególnie w nocy. Podsumowując, kinkiety z czujnikiem ruchu to inteligentne, wygodne i energooszczędne rozwiązania oświetleniowe, które odpowiadają na potrzeby nowoczesnego życia, zapewniając jednocześnie stylowy wygląd oraz zwiększając bezpieczeństwo wokół domu.

Oświetlenie zewnętrzne z czujnikiem ruchu

Artykuł napisany przez Edyta Kawnik, 11 lipca 2022