Spis treści

Klimatyczne oświetlenie

Klimatyczne oświetlenie to prosty sposób, aby nadać odpowiedni nastrój naszym mieszkaniom. Uzyskanie odpowiedniej atmosfery we wnętrzu to nie lada wyzwanie dla każdego, kto tworzy swój własny dom. Za klimat wnętrza odpowiadają kolory, meble i dodatki, ale również klimatyczne oświetlenie. Myśląc o takim, przede wszystkim myślimy o świetle świec, ale nie tylko dzięki nim uzyskać możemy odpowiedni klimat wnętrza. Klimatyczne oświetlenie możemy również stworzyć na zewnątrz za pomocą girland ogrodowych

klimatyczne oswietlenie baner reklamowy sklep z oswietleniem smd-led.pl

Klimatyczne oświetlenie Twojego wnętrza razem z smd-led.pl

Najczęściej wybierane girlandy przez naszych klientów:

girlanda-ogrodowa-led-10m-10-x-g45-e27-1w-2700kGIRLANDA OGRODOWA LED 10M +10 X G45 E27 1W 2700KZobacz produkt
girlanda-ogrodowa-v-tac-sznur-led-5-metrow-10-zarowek-05w-vt-70510-3000k-300lmGIRLANDA OGRODOWA V-TAC (SZNUR) LED 5 METRÓW 10 ŻARÓWEK 0,5W VT-70510 3000K 300LMZobacz produkt
girlanda-ogrodowa-v-tac-sznur-1w-led-5-metrow-10-zarowek-6000k-vt-70510GIRLANDA OGRODOWA V-TAC (SZNUR) 1W LED 5 METRÓW 10 ŻARÓWEK 6000K VT-70510Zobacz produkt

Barwa światła a klimat wnętrza

 

Klimatyczne oświetlenie

Jak oświetlić klimatycznie wnętrza

Na rynku oświetlenia znajdziemy wiele odpowiednich produktów, które pozwolą nam na osiągnięcie zamierzonego efektu.
Aby ocieplić wnętrze i stworzyć klimatyczne oświetlenie najlepiej zadbać o barwę światła. Ciepła barwa światła, zawsze wprowadza nam relaksującą aurę wnętrza. Tworząc klimatyczne oświetlenie, wybierajmy żarówki w barwie światła ciepłej. Niezależnie od tego, jaki rodzaj lamp zastosujemy, mamy gwarancję, że poczujemy się tutaj swobodnie i przytulnie.

Zobacz również nasze inne artykuły poradnikowe oświetleniowe

Punktowe oświetlenie klimatyczne

Stworzenie punktowego oświetlenia w postaci np. kinkietów ściennych lampy wiszącej czy podłogowej z ciepłym światłem Led stworzy nam klimat, w którym chętnie będziemy relaksować się po męczącym dniu. Zarówno kinkiety, jak i lampy podłogowe dają nam subtelne światło padające z boku. Dzięki temu mamy gwarancję, że wnętrze będzie przytulne i sprzyjające odprężeniu. Bezpośrednie mocne światło zachowajmy na momenty, kiedy jest nam ono potrzebne.

GIRLANDA 10 METRÓW Z ZARÓWKĄ FILAMENTOWĄ 10X1,5WZobacz produkt
ŻARÓWKA LED V-TAC 4W E27 FILAMENT PRZEŹROCZYSTAZobacz produkt

Chcąc uzyskać klimatyczne światło, postawmy na mniejsze akcenty świetlne. Fajnym rozwiązanie będą również delikatne źródła światła, które podświetlą nam wybraną przez nas przestrzeń. Mogą to być na przykład półki z książkami obrazy czy ściana za telewizorem.
Najprostszym sposobem na stworzenie klimatycznego oświetlenia są oczywiście odpowiednio dobrane lampy w barwach miedzi, starego złota itp. Ich kolor przywołuje na myśl ciepło świec czy zapalonego kominka.

 

Klimatyczne oświetlenie łańcuchowe

Ozdobne żarówki Led

Girlanda ogrodowaGirlanda ogrodowaZobacz produkty
Lampy solarne LEDLampy solarne LEDZobacz produkty
Kinkiet ogrodowyKinkiet ogrodowyZobacz produkty

Tworząc oświetlenie, możemy wykorzystać wszelkiego rodzaju łańcuchy świetlne typu CottonBalls, czy girlandy żarówkowe, które wkomponujemy w przestrzeń w domu, ale również na zewnątrz, na tarasie, balkonie czy w ogrodzie. Dadzą one nie wiele światła, ale wprowadza nam odpowiednią atmosferę. Chcąc uzyskać klimatyczne oświetlenie naszego domu i ogrodu, możemy wykorzystać również najnowsze żarówki typu Flame  Są to żarówki imitujące płomień płonącej świecy. Daje to bardzo ciekawy efekt. 

Zobacz nasze pozostałe artykuły poradnikowe

Klimatyczne oświetlenie jest kluczowym elementem, który może znacząco wpłynąć na atmosferę w naszym wnętrzu. Oprócz kolorów, mebli i dodatków, to właśnie odpowiednie oświetlenie tworzy wyjątkowy nastrój w domu. Istnieje wiele sposobów na osiągnięcie klimatycznego oświetlenia, które sprawi, że poczujemy się swobodnie i przytulnie. Jednym z głównych czynników wpływających na klimat wnętrza jest barwa światła. Ocieplenie wnętrza uzyskamy poprzez wybór żarówek o ciepłej barwie światła, które wprowadzi relaksującą aurę. Klimatyczne oświetlenie można stworzyć za pomocą kinkietów ściennych, lamp wiszących, czy lamp podłogowych z ciepłym światłem LED, które dostarczą subtelne światło padające z boku i sprzyjać będzie odprężeniu. Warto również zwrócić uwagę na punktowe oświetlenie, które może być stosowane w celu stworzenia intymnej atmosfery. Dla uzyskania klimatycznego oświetlenia, zrezygnujmy z mocnego światła na rzecz delikatnych źródeł światła, które podświetlą wybrane przestrzenie, takie jak półki z książkami czy obrazy. Łańcuchy świetlne i ozdobne żarówki LED to kolejny sposób na klimatyczne oświetlenie. Możemy je wykorzystać zarówno wewnątrz domu, jak i na zewnątrz, na tarasie, balkonie czy w ogrodzie. Tworzą one nastrojowy efekt, który idealnie pasuje do wieczornego relaksu. Na uwagę zasługują również żarówki typu Flame, które imitują płomień płonącej świecy, tworząc niezwykle ciekawy i klimatyczny efekt. Warto zatem eksperymentować z różnymi rodzajami oświetlenia, aby znaleźć ten idealny, który sprawi, że nasz dom stanie się prawdziwą oazą spokoju i przytulności.

klimatyczne oswietlenie baner reklamowy sklep z oswietleniem smd-led.pl

Artykuł napisany przez Marcin Pietrasik, 8 października 2018