Spis treści

Klimatyczne oświetlenie

Klimatyczne oświetlenie to prosty sposób, aby nadać odpowiedni nastrój naszym mieszkaniom. Uzyskanie odpowiedniej atmosfery we wnętrzu to nie lada wyzwanie dla każdego, kto tworzy swój własny dom. Za klimat wnętrza odpowiadają kolory, meble i dodatki, ale również klimatyczne oświetlenie. Myśląc o takim, przede wszystkim myślimy o świetle świec, ale nie tylko dzięki nim uzyskać możemy odpowiedni klimat wnętrza. Klimatyczne oświetlenie możemy również stworzyć na zewnątrz za pomocą girland ogrodowych

klimatyczne oswietlenie baner reklamowy sklep z oswietleniem smd-led.pl

Klimatyczne oświetlenie Twojego wnętrza razem z smd-led.pl

Barwa światła a klimat wnętrza

 

Klimatyczne oświetlenie

Jak oświetlić klimatycznie wnętrza

Na rynku oświetlenia znajdziemy wiele odpowiednich produktów, które pozwolą nam na osiągnięcie zamierzonego efektu.
Aby ocieplić wnętrze i stworzyć klimatyczne oświetlenie najlepiej zadbać o barwę światła. Ciepła barwa światła, zawsze wprowadza nam relaksującą aurę wnętrza. Tworząc klimatyczne oświetlenie, wybierajmy żarówki w barwie światła ciepłej. Niezależnie od tego, jaki rodzaj lamp zastosujemy, mamy gwarancję, że poczujemy się tutaj swobodnie i przytulnie.

Zobacz również nasze inne artykuły poradnikowe oświetleniowe

Punktowe oświetlenie klimatyczne

Stworzenie punktowego oświetlenia w postaci np. kinkietów ściennych lampy wiszącej czy podłogowej z ciepłym światłem Led stworzy nam klimat, w którym chętnie będziemy relaksować się po męczącym dniu. Zarówno kinkiety, jak i lampy podłogowe dają nam subtelne światło padające z boku. Dzięki temu mamy gwarancję, że wnętrze będzie przytulne i sprzyjające odprężeniu. Bezpośrednie mocne światło zachowajmy na momenty, kiedy jest nam ono potrzebne.

GIRLANDA 10 METRÓW Z ZARÓWKĄ FILAMENTOWĄ 10X1,5WZobacz produkt
ŻARÓWKA LED V-TAC 4W E27 FILAMENT PRZEŹROCZYSTAZobacz produkt

Chcąc uzyskać klimatyczne światło, postawmy na mniejsze akcenty świetlne. Fajnym rozwiązanie będą również delikatne źródła światła, które podświetlą nam wybraną przez nas przestrzeń. Mogą to być na przykład półki z książkami obrazy czy ściana za telewizorem.
Najprostszym sposobem na stworzenie klimatycznego oświetlenia są oczywiście odpowiednio dobrane lampy w barwach miedzi, starego złota itp. Ich kolor przywołuje na myśl ciepło świec czy zapalonego kominka.

 

Klimatyczne oświetlenie łańcuchowe

Ozdobne żarówki Led

Tworząc oświetlenie, możemy wykorzystać wszelkiego rodzaju łańcuchy świetlne typu CottonBalls, czy girlandy żarówkowe, które wkomponujemy w przestrzeń w domu, ale również na zewnątrz, na tarasie, balkonie czy w ogrodzie. Dadzą one nie wiele światła, ale wprowadza nam odpowiednią atmosferę. Chcąc uzyskać klimatyczne oświetlenie naszego domu i ogrodu, możemy wykorzystać również najnowsze żarówki typu Flame  Są to żarówki imitujące płomień płonącej świecy. Daje to bardzo ciekawy efekt. 

Zobacz nasze pozostałe artykuły poradnikowe

Artykuł napisany przez Marcin Pietrasik, 8 października 2018