Spis treści

Lampy ogrodowe stojące – jak je dobrać do swojego zacisza?

Oświetlenie ogrodowe to oznaka stylu, która znacząco poprawi wygląd Twojego ogrodu, czy skalniaku. Latarnie ogrodowe w postaci słupków, czy innych kształtów znacząco urozmaicą wygląd Twojego podwórka w dzień i elegancko doświetlą w nocy. Nowoczesna technologia LED dała nam również możliwość wyboru, czy chcemy, aby nasze lampy świeciły światłem w barwie ciepłej, zimnej lub neutralnej, czy emitowały jeden z kolorów palety barw RGB. Lampy ogrodowe możemy również dopasować do całego stylu naszego ogrodu.

lampy ogrodowe stojace sklep z oswietleniem smd-led.pl baner reklamowy

Razem z SMD-LED.PL dobierzmy wyjątkowe lampy stojące dla Twojego ogrodu

Najczęściej wybierane lampy stojące przez naszych klientów:

FAN SU-MA - STOJĄCA LAMPA OGRODOWA LED 80CMFAN SU-MA - STOJĄCA LAMPA OGRODOWA LED 80CMZobacz produkt
FLER - LAMPA OGRODOWA STOJĄCA 58CM - CIEMNY POPIELFLER - LAMPA OGRODOWA STOJĄCA 58CM - CIEMNY POPIELZobacz produkt
LAMPA STOJĄCA TAO 3 SU-MA - CZARNYLAMPA STOJĄCA TAO 3 SU-MA - CZARNYZobacz produkt

Lampy ogrodowe – nie tylko jako oświetlenie

KINKIET OGRODOWY FOX BLACK 1XE27KINKIET OGRODOWY FOX BLACK 1XE27Zobacz produkt
LAMPA OGRODOWA STOJĄCA FOX BLACK 1XE27 DUŻALAMPA OGRODOWA STOJĄCA FOX BLACK 1XE27 DUŻAZobacz produkt
Lampa ogrodowa wisząca FOX BLACK 1xE27LAMPA OGRODOWA WISZĄCA FOX BLACK 1XE27Zobacz produkt
LAMPA OGRODOWA STOJĄCA FOX BLACK 1XE27 MAŁAZobacz produkt

Jak już dobrze wiemy, oświetlenie ogrodowe nie będzie służyć nam tylko jako element oświetleniowy, ale również dekoracyjny. Nowoczesne lampy ogrodowe, czy te wykonane w stylu retro będą stanowić niesamowitą dekorację każdego podwórka, zarówno tego współczesnego, jak i bardziej tradycyjnego.

Lampy do ogrodu
Współczesna technologia sprawiła, obecnie lampy do ogrodu to nie tylko oprawy przystosowane do żarówek LED, ale także te wyposażone w zintegrowane źródło światła. Oznacza to, że wybierając dany model, otrzymują Państwo gotowy zestaw, który wystarczy podłączyć do prądu, aby zaczął swoją pracę. Ponadto zintegrowane źródło światła i technologia LED daje nam więcej możliwości odnośnie wyglądu lampy i jej funkcjonalności. Dzisiaj możemy zobaczyć lampy wyposażone w porozrzucane diody LED po obudowie, a także te z możliwością ściemniania, czy zmiany koloru. Taki ogromny wybór sprawił, że lampy ogrodowe LED są teraz najczęściej wybieranym źródłem światła do oświetlenia ogrodu. Jeśli mają Państwo problem z dobraniem odpowiedniego oświetlenia ogrodowego, zapraszamy do zapozniania się z naszym poradnikowym wpisem pod tytułem „Oświetlenie do ogrodu-porady”.

Lampy ogrodowe kule

Zobacz również nasze inne artykuły o oświetleniu ogrodowym

Czym oświetlić pergolę?

Jak oświetlić pergolę tarasową – Oświetlenie pergoli tarasowej pomysły i porady

W nowoczesnym budownictwie coraz częściej spotkać możemy różnego rodzaju pergolę tarasową, która doskonale sprawdza się […]

Oświetlenie do ogrodu - porady

Oświetlenie roślin w ogrodzie – poradnik ogrodniczy

Ogród – już sama nazwa kojarzy się z relaksem i zielenią. Ogród dla wielu z […]

Oświetlenie ogrodzenia – pomysły i inspiracje

Oświetlenie ogrodzenia staje się coraz popularniejsze. Stanowi nie tylko doskonałe podkreślenie piękna naszej posesji już […]

Oświetlenie LED ogrodowe

Oświetlenie do ogrodu – jak je wybrać i zaprojektować 

Oświetlenie ogrodowe – jak je wybrać i zaprojektować? To pytanie w roku 2022 jest coraz […]

Oświetlenie w ogrodzie – Instalacja
SU-MA RADO 1 AL - LAMPA STOJĄCA OGRODOWA - NOWOCZESNA I PROSTA - 75CM 1XE27SU-MA RADO 1 AL - LAMPA STOJĄCA OGRODOWA - NOWOCZESNA I PROSTA - 75CM 1XE27Zobacz produkt

Latarnie ogrodowe – czy mogą nadać szyku i elegancji?

Styl, elegancja i szyk to bardzo często główne argumenty, na które zwracamy uwagę przy wyborze lamp do naszego ogrodu. Jest to bardzo ważne, gdyż będziemy obcować z tymi oprawami przez dłuższy czas, ale nie możemy zapomnieć także o istotnych elementach świetlnych. Wybierając oprawy ogrodowe, które będą blisko naszych okien, nie możemy wybrać zbyt dużych mocy, gdyż będą one nas oślepiały w trakcie snu.

PROFIL LED ZATIProfil LED ZATIZobacz więcej
Profil LED P-24-2Zobacz więcej
NOWOCZESNY KINKIET ZEWNĘTRZNY LED 7WZobacz produkt
NOWOCZESNA LAMPA STOJĄCA DO OGRODU LED FORMZobacz produkt
NOWOCZESNA LAMPA OGRODOWA LED 7WZobacz produkt

W przypadku lamp, które będą pełnić główną funkcję oświetleniową, czyli będą oświetlać nasz wjazd lub alejkę, wtedy zadbajmy o to, aby było to światło odpowiednie do tego typu zastosowań. Nie o ogromnej mocy, ale również nie najsłabsze, a takie, które pozwoli nam swobodnie po alejkach i dróżkach naszego podwórka podróżować.

Oświetlenie ogrodowe

Nowoczesne lampy ogrodowe

Nowoczesne lampy do ogrodu to chyba najczęściej wybierane lampy przez współczesnych klientów oprawy do oświetlenia zewnętrznego. Są to obok opraw ogrodowych w stylu Retro najbardziej popularne lampy zewnętrze LED. Współczesna, nowoczesna technologia sprawiła, że dziś możemy oświetlenie ogrodowe stojące czy też wiszące dobrać w pełni do naszych własnych potrzeb i zachcianek.

Profil LED ZATIZobacz więcej
KWADRATOWA SZARA OPRAWA Z NUMEREM DOMU MAXIM E27Zobacz produkt
NOWOCZESNA LAMPA OGRODOWA LED 7W 230VZobacz produkt
LAMPA ALEKULE G 300 Z SU-MA - 32 CMZobacz produkt

Taki wybór zaczynamy oczywiście od barwy światła i mocy. Jest to wybór bardzo indywidualne, ale technologia LED dała nam możliwość wyboru wielu rodzajów mocy i barw światła począwszy od białej po kolorową. Możemy również wybrać lampy ogrodowe okrągłe, duże, kule czy te w białym, czarnym lub w kolorze inoxu.

Nowoczesne lampy ogrodowe

Lampy ogrodowe z czujnikiem ruchu również możemy w prosty sposób zaprojektować. Zewnętrzne czujniki dostępne są w wersji wodoodporne przystosowane do zasilania 12V lub 230V. Posiadają one również szereg regulacji, dzięki czemu będziemy mogli odpowiednio dostosować je do własnych potrzeb.

Oświetlenie ogrodowe stojące

Zobacz więcej z kategorii

Lampy ogrodowe LEDZobacz produkty

Lampa ogrodowa – słupek

Lampy ogrodowe stojące w postaci słupka to ponadczasowy styl, który od kilku lat stanowi bardzo często wybierany rodzaj oprawy ogrodowej. Ze względu na różne wysokości i możliwość dobrania do nich lamp wiszących w jednym stylu, są opcją, która pozwoli na stworzone eleganckiego oświetlenia ogrodu w oparciu o jeden niepowtarzalny styl. Ponadto lampa ogrodowa słupek jest bardzo atrakcyjnym cenowo wyborem, co także znacząco wpływa na jego popularność.

Lampa ogrodowa Słupek

Słupki ogrodowe firmy SU-MA  są w tym momencie chyba jednymi z najlepszym dostępnych na nazym rynku. Ten producent lamp ogrodowych słynie ze swojej niezawodności i unikalnego designu.

Lampy ogrodowe SU-MA

Lampy ogrodowe wysokie

Latarnie ogrodowe stojące wysokie są to już stricte oświetleniowe lampy, które doskonale sprawdzą się oświetlenia wybranych przez nas przestrzeni. Jest to ogrodowy odpowiednik lamp ulicznych, w których źródło światła znajduje się na wysokości około 2 metrów.

Latarnie ogrodowe

Latarnie ogrodowe to idealny wybór w miejsca wymagające odpowiedniego oświetlenia, do których światła uliczne niestety nie docierają. Są one dostępne w różnych wysokościach, dlatego każdy z nas może dopasować tego typu lampę do własnych indywidualnych preferencji. Oświetlenie ogrodowe LED stojące w postaci latarni na pewno jest ponadczasowym rozwiązaniem, które w niezależnie od stylu (nowoczesny lub retro) doskonale sprawdzi się do oświetlenia naszej posesji.

lampy ogrodowe stojace

Lampy ogrodowe stojące – jak je dobrać do swojego zacisza

 

LAMPA ALEKULE G 400 Z SU-MA - 42 CMZobacz produkt
LAMPA OGRODOWA OKRĄGŁA ALEKULE G 250 Z SU-MA - 27 CMZobacz produkt
LAMPA ALEKULE G 300 Z SU-MA - 32 CMZobacz produkt
LAMPA ALEKULE G 200 Z SU-MA - 22 CMZobacz produkt

Artykuł napisany przez Marcin Pietrasik, 14 stycznia 2019