Lampy ogrodowe stojące – jak je dobrać do swojego zacisza?

Oświetlenie ogrodowe to oznaka stylu, która znacząco poprawi wygląd Twojego ogrodu, czy skalniaku. Latarnie ogrodowe w postaci słupków, czy innych kształtów znacząco urozmaicą wygląd Twojego podwórka w dzień i elegancko doświetlą w nocy. Nowoczesna technologia LED dała nam również możliwość wyboru, czy chcemy, aby nasze lampy świeciły światłem w barwie ciepłej, zimnej lub neutralnej, czy emitowały jeden z kolorów palety barw RGB. Lampy ogrodowe możemy również dopasować do całego stylu naszego ogrodu.

lampy ogrodowe stojace sklep z oswietleniem smd-led.pl baner reklamowy
Razem z SMD-LED.PL dobierzmy wyjątkowe lampy stojące dla Twojego ogrodu

Lampy ogrodowe – nie tylko jako oświetlenie

Jak już dobrze wiemy, oświetlenie ogrodowe nie będzie służyć nam tylko jako element oświetleniowy, ale również dekoracyjny. Nowoczesne lampy ogrodowe, czy te wykonane w stylu retro będą stanowić niesamowitą dekorację każdego podwórka, zarówno tego współczesnego, jak i bardziej tradycyjnego.

Lampy do ogrodu
Współczesna technologia sprawiła, obecnie lampy do ogrodu to nie tylko oprawy przystosowane do żarówek LED, ale także te wyposażone w zintegrowane źródło światła. Oznacza to, że wybierając dany model, otrzymują Państwo gotowy zestaw, który wystarczy podłączyć do prądu, aby zaczął swoją pracę. Ponadto zintegrowane źródło światła i technologia LED daje nam więcej możliwości odnośnie wyglądu lampy i jej funkcjonalności. Dzisiaj możemy zobaczyć lampy wyposażone w porozrzucane diody LED po obudowie, a także te z możliwością ściemniania, czy zmiany koloru. Taki ogromny wybór sprawił, że lampy ogrodowe LED są teraz najczęściej wybieranym źródłem światła do oświetlenia ogrodu. Jeśli mają Państwo problem z dobraniem odpowiedniego oświetlenia ogrodowego, zapraszamy do zapozniania się z naszym poradnikowym wpisem pod tytułem „Oświetlenie do ogrodu-porady”.

Lampy ogrodowe kule

Zobacz również nasze inne artykuły o oświetleniu ogrodowym

Latarnie ogrodowe – czy mogą nadać szyku i elegancji?

Styl, elegancja i szyk to bardzo często główne argumenty, na które zwracamy uwagę przy wyborze lamp do naszego ogrodu. Jest to bardzo ważne, gdyż będziemy obcować z tymi oprawami przez dłuższy czas, ale nie możemy zapomnieć także o istotnych elementach świetlnych. Wybierając oprawy ogrodowe, które będą blisko naszych okien, nie możemy wybrać zbyt dużych mocy, gdyż będą one nas oślepiały w trakcie snu. W przypadku lamp, które będą pełnić główną funkcję oświetleniową, czyli będą oświetlać nasz wjazd lub alejkę, wtedy zadbajmy o to, aby było to światło odpowiednie do tego typu zastosowań. Nie o ogromnej mocy, ale również nie najsłabsze, a takie, które pozwoli nam swobodnie po alejkach i dróżkach naszego podwórka podróżować.

Oświetlenie ogrodowe

Nowoczesne lampy ogrodowe

Nowoczesne lampy do ogrodu to chyba najczęściej wybierane lampy przez współczesnych klientów oprawy do oświetlenia zewnętrznego. Są to obok opraw ogrodowych w stylu Retro najbardziej popularne lampy zewnętrze LED. Współczesna, nowoczesna technologia sprawiła, że dziś możemy oświetlenie ogrodowe stojące czy też wiszące dobrać w pełni do naszych własnych potrzeb i zachcianek. Taki wybór zaczynamy oczywiście od barwy światła i mocy. Jest to wybór bardzo indywidualne, ale technologia LED dała nam możliwość wyboru wielu rodzajów mocy i barw światła począwszy od białej po kolorową. Możemy również wybrać lampy ogrodowe okrągłe, duże, kule czy te w białym, czarnym lub w kolorze inoxu.

Nowoczesne lampy ogrodowe
Lampy ogrodowe z czujnikiem ruchu również możemy w prosty sposób zaprojektować. Zewnętrzne czujniki dostępne są w wersji wodoodporne przystosowane do zasilania 12V lub 230V. Posiadają one również szereg regulacji, dzięki czemu będziemy mogli odpowiednio dostosować je do własnych potrzeb.

Oświetlenie ogrodowe stojące

Lampa ogrodowa – słupek

Lampy ogrodowe stojące w postaci słupka to ponadczasowy styl, który od kilku lat stanowi bardzo często wybierany rodzaj oprawy ogrodowej. Ze względu na różne wysokości i możliwość dobrania do nich lamp wiszących w jednym stylu, są opcją, która pozwoli na stworzone eleganckiego oświetlenia ogrodu w oparciu o jeden niepowtarzalny styl. Ponadto lampa ogrodowa słupek jest bardzo atrakcyjnym cenowo wyborem, co także znacząco wpływa na jego popularność.

Lampa ogrodowa Słupek

Słupki ogrodowe firmy SU-MA  są w tym momencie chyba jednymi z najlepszym dostępnych na nazym rynku. Ten producent lamp ogrodowych słynie ze swojej niezawodności i unikalnego designu.

Lampy ogrodowe SU-MA

Lampy ogrodowe wysokie

Latarnie ogrodowe stojące wysokie są to już stricte oświetleniowe lampy, które doskonale sprawdzą się oświetlenia wybranych przez nas przestrzeni. Jest to ogrodowy odpowiednik lamp ulicznych, w których źródło światła znajduje się na wysokości około 2 metrów.

Latarnie ogrodowe

Latarnie ogrodowe to idealny wybór w miejsca wymagające odpowiedniego oświetlenia, do których światła uliczne niestety nie docierają. Są one dostępne w różnych wysokościach, dlatego każdy z nas może dopasować tego typu lampę do własnych indywidualnych preferencji. Oświetlenie ogrodowe LED stojące w postaci latarni na pewno jest ponadczasowym rozwiązaniem, które w niezależnie od stylu (nowoczesny lub retro) doskonale sprawdzi się do oświetlenia naszej posesji.

lampy ogrodowe stojace
Lampy ogrodowe stojące – jak je dobrać do swojego zacisza

Zobacz nasze pozostałe artykuły o oświetleniu zewnętrznym

 

przez

Post Author: Rafał Brzeziński