Trendy wnętrzarskie

Lampy ozdobione roślinami – nowy trend w aranżacji

Motywy roślinne i kwiatowe były od zawsze sprawdzonym patentem na stylowe i modne urządzenie wnętrza. Do tej pory rośliny stanowiły naturalną dekorację kwietników i ozdobnych donic lub występowały jako wzór na tapecie czy lampie. Obecnie rośliny doniczkowe rozgościły się w nowoczesnych lampach, wyznaczając tym samym nowy, interesujący trend w aranżacji wnętrz.

Lampa czy kwietnik?

Oryginalne połączenie lampy z miejscem przeznaczonym na rośliny w doniczkach jest hitem ostatnich aranżacji. Każdy architekt wnętrz doradzi to nowoczesne rozwiązanie miłośnikom roślin i oryginalnego designu. Lampa wisząca z kwietnikiem stanie się dodatkowym miejscem na kwiaty w mieszkaniu, pozwoli w wyjątkowy sposób wyeksponować rośliny, a wnętrzu nada niepowtarzalny wygląd, charakter i nowy blask. To również propozycją dla tych, którzy nie mają w domu miejsca na kwietnik lub półkę na kwiaty. Lampy połączone z roślinami wyglądają niepowtarzalnie – są stylowe i praktyczne zarazem.

Stylowe oświetlenie

Moda na zieleń i naturalne akcenty w domu jest ponadczasowa. W domowej przestrzeni spędzamy bardzo dużo czasu, to miejsce wypoczynku, a w czasie pandemii dla wielu osób również miejsce pracy. Dlatego ważne jest, aby zadbać o estetykę i stylowe dodatki w mieszkaniu. Lampa ozdobiona roślinami to propozycja, która wprawi w zachwyt nawet najbardziej wymagającego miłośnika designu.

Wybór odpowiedniej lampy jest bardzo ważny, nie tylko ze względu na ogólny odbiór danej aranżacji. Światło w pomieszczeniu w dużym stopniu wpływa na samopoczucie osób w nim przebywających, ich nastrój, możliwość zrelaksowania lub skoncentrowania się.

Do jakich wnętrz pasują lampy ozdobione roślinami?

Nowoczesna, metalowa konstrukcja lampy w połączeniu z miejscem na kwiaty będzie idealnym akcentem zarówno w mieszkaniu, jak i przestrzeni biurowej. Takie lampy doskonale prezentują się w industrialnych i nowoczesnych wnętrzach. To propozycja dla osób, które lubią ciekawe i interesujące połączenia.

Jednolity kolor w połączeniu z prostym, minimalistycznym kształtem może być uzupełnieniem każdego wnętrza. Roślinna lampa idealnie sprawdzi się jako dekoracja do jadalni, salonu lub kuchni, nawet jeśli preferujesz styl prowansalski. Zielony akcent będzie prawdziwą ozdobą w restauracjach, recepcjach biurowych, nad barem w pubie, a także w sklepie czy korytarzu hotelowym.

Modele lamp ozdobionych roślinami

Lampy z miejscem na doniczkę dostępne są w różnych wersjach. Najczęściej wykonane są z metalu i drewna. Niektóre z nich mają opływowe kształty, a inne przypominają sześciany lub prostopadłościany wyposażone w dodatkowe półki, na których można postawić kilka roślin.

Świetny pomysł na dekorację wnętrz

Aby podkreślić wystrój wnętrza, do kwietnika w lampie można użyć różnych gatunków kwiatów, co pozwoli na zmianę charakteru lampy, w zależności od pory roku lub wykorzystać dekoracje okazjonalne. Możliwości są nieograniczone.

Materiał powstał we współpracy z portalem RynekPierwotny.pl