Spis treści

Listwy przypodłogowe LED, czyli coś nowego

Każde mieszkanie wyposażone jest w listwy przypodłogowe. Są one wykończeniowym elementem ochronnym, a jednocześnie estetycznym dodatkiem każdego pomieszczenia. Chronią ściany od zabrudzeń i uszkodzeń spowodowanych uderzeniem w nie różnych przedmiotów takich jak odkurzacz czy choćby zabawki (np. samochody puszczane po podłodze przez dzieci). Dobrane w sposób spójny z resztą wyposażenia pomieszczenia, uatrakcyjniają miejsce łączenia podłóg ze ścianami, maskując wszelkie powstałe w tym miejscu niedoskonałości, a także pozwalają ukryć pod nimi wszelkie kable elektryczne biegnące wzdłuż łączenia ścian z podłogą. Nowoczesnym, atrakcyjnym i wartym rozważenia rozwiązaniem jest skorzystanie z rozwiązania, jakie przynoszą nam listwy przypodłogowe LED. Spełnią one wszystkie funkcje, jakie spełniają tradycyjne listwy, a równocześnie będą dodatkowym, nowoczesnym i atrakcyjnym wizualnie elementem wykończeniowym każdego pomieszczenia.

Listwy przypodłogowe LED

Listwy przypodłogowe LED

Listwa przypodłogowe LED – czym się wyróżnia?

Listwa przypodłogowa podświetlana to nowoczesny sposób oświetlenia wnętrza. Nadaje nastrojowego klimatu,  uatrakcyjniając każde wnętrze, w jakim jest zamontowana. Jest to efektowna forma oświetlenia, a także wykończenia podłogi. Nadaje lekkości, świeżości i przytulności miejscu, którym się znajduje. Wprowadza też swego rodzaju element ekskluzywności, podziw. Takie źródło rozproszonego światła doskonale prezentuje się we wszystkich wnętrzach (zarówno w domu, jak i biurze czy sklepie) podnosząc ich walory wzrokowe. Jest to modny i stylowy element aranżacji.

Listwa przypodłogowa led podświetlana

Listwa przypodłogowa led podświetlana

Świecące listwy przypodłogowe są rozwiązanie bezpiecznym, ułatwiającym codzienne życie. Oświetlają drogę w porze wieczorowej, wówczas kiedy główne światła są pogaszone. Zapobiegają potknięciom czy upadkom podczas nocnych wędrówek po domu. Doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach przechodnich (korytarze, przedpokoje, ganki). Zastosowanie energooszczędnych LED-ów umożliwia pozostawienie takiego oświetlenia przez całą noc. Listwy przypodłogowe podświetlane wykonane są z wytrzymałych i odpornych materiałów. Zapewnia to ich długoletnią eksploatację. Odporność na wilgoć, pleśń czy grzyby umożliwia ich stosowanie w pomieszczeniach, których narażone są na działanie wody takich jak choćby łazienka czy toaleta. Korzystając z farb do wnętrz, możemy przemalować je na dowolny, odpowiadający nam kolor. Ważne jest jedynie, aby farby te nie posiadały w swym składzie rozpuszczalników, mogących uszkodzić powłokę listwy. Listwy przypodłogowe z oświetleniem LED są tak zaprojektowane, że nie oślepiają osób przemieszczających się wzdłuż ściany, przy której są zmontowane, a jednocześnie w odpowiednim, równomiernym stopniu oświetlają płaszczyznę podłogi. Profil LED przypodłogowy wyposażona w taśmy LED RGB daje nam możliwości zastosowania dowolnego koloru oświetlenia, a także skorzystanie z sekwencyjnej zmiany jego barwy. Stworzy nam to swoisty, atrakcyjny spektakl świetlny rozgrywający się na naszej podłodze.

Listwy LED podłogowe

Listwy LED podłogowe, a profile aluminiowe

Oświetlenie LED przypodłogowe wykonać możemy, montując taśmy LED w specjalnie do tego celu przeznaczonych profilach architektonicznych. Jednym z takich profili jest profil Lumines Flaro. Jest to aluminiowa, wpuszczana listwa przypodłogowa. Jest ona doskonałym zamiennikiem dla tradycyjnych listew przypodłogowych. Wykonanie z aluminium zapewni nam eleganckie i atrakcyjne oświetlenie na lata. Ten profil aluminiowy LED został wykonany w ten sposób, żeby światło emitowane przez diody odbijało się od niego, emitując dekoracyjną linię światła. Same diody pozostają niewidoczne, będąc ukrytymi przed naszym wzrokiem. Lumines Flaro pozwala na montaż dowolnej taśmy LED, dostępny jest w kolorach srebrnym oraz białym i długościach 1m, 2.02m i 2,9m. Aluminium, z którego wykonany jest profil, działając jak radiator, doskonale odprowadza ciepło z diod, wydłużając przy okazji żywotność instalacji. Profil ten montowany jest za pomocą taśmy dwustronnej lub kleju montażowego. Aby idealnie zlicować ze ścianą i podłogą jego fragmenty, możemy je także zagipsować. Korzystają z profilu Flaro mamy do wyboru klosze przezroczyste, mleczne, mrożone, Frosted oraz Frosted mleczne.

tasma-led-cob-24v-15w-480-led1m-ip20-6500k-300k-100lmw-ra90-5m-10mm-prof-1TAŚMA LED COB 24V | 15W | 480 LED/1M | IP20 | 6500KZobacz produkt
tasma-led-cob-24v-15w-480-led1m-ip20-4000k-250k-90lmw-ra90-5m-10mm-prof-1TAŚMA LED COB 24V | 15W | 480 LED/1M | IP20 | 4000KZobacz produkt
tasma-led-cob-24v-15w-480-led1m-ip20-3000k-150k-80lmw-ra90-5m-10mm-prof-1TAŚMA LED COB 24V | 15W | 480 LED/1M | IP20 | 3000KZobacz produkt

>

Innym profilem architektonicznym, jaki możemy wykorzystać, jest profil Lumines Tiano. Jest to wpuszczana listwa przypodłogowa doskonale sprawdzająca się zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych jak komercyjnych. Podobnie jak profil Flaro, Lumines Tiano wykonany jest z aluminium, świecąc światłem odbitym, ukrywając widok pojedynczych diod przed naszym wzrokiem. Co ciekawe, w profilu Tiano mamy możliwość używania dwóch kloszy jednocześnie. Pierwszy z nich to klosz Basic, znajdujący się bezpośrednio przed taśmą, rozprasza światło przez nią generowane jeszcze przed odpiciem. Drugim kloszem jest klosz Plexi, dzięki któremu mamy możliwość modelować światło już po odbiciu od profilu. Rozwiązanie to sprawia, że mamy możliwość doskonałego dostosowania oświetlenia podłogowego do naszych potrzeb i oczekiwań. Profil Tiano jest montowany przy pomocy kleju montażowego albo spinek montażowych.

Listwa przypodłogowa LED

Zobacz również nasze inne artykuły o profilach aluminiowych LED

Listwa przypodłogowa LED i jej montaż- od czego zacząć?

Listwy LED podłogowe i ich montaż, nie wymagają specjalnych umiejętności ani narzędzi Niezbędne narzędzia do operacji montażu listew to piła kątowa 90-45 stopni oraz klej montażowy. Po odmierzeniu długości łączenia podłogi ze ścian należy przygotować odpowiedniej długości profile. Profile docinamy pod kątem 90 stopni w przypadku łączenia po linii prostej, a także 45 stopni przy łączeniach na zewnątrz i wewnątrz kątów. W odpowiednim dla naszego pomieszczenia miejscu (o ile nie wykorzystamy specjalnej zaślepki z otworem) przygotowujemy (nawiercamy) otwór, który będzie służył do wyprowadzenia przewodów elektrycznych. Zanim przystąpimy do montażu listew do ściany, należy przyłożyć do niej całość i sprawdzić, czy wszystko docięte jest tak, jak należy i czy odpowiednio przylega. Jeśli wykonaliśmy wszystko poprawnie i nie musimy nic poprawiać, możemy przystąpić do zamocowania listew. Do przygotowanych profili, po odtłuszczeniu ich powierzchni przyklejamy taśmy LED, wyprowadzając jednocześnie przewody zasilające przez przygotowany już otwór. Profile montujemy za pomocą taśmy dwustronnej, kleju montażowego lub sprężynek montażowych. Profile łączymy (zarówno łączenia proste, jak i kątowe) przy pomocy dedykowanych do nich łączników montażowych. Po zamontowaniu listew możemy przystąpić do podłączenia napięcia do taśmy LED, a finalnie zamontować klosze w profilach. Montaż listew i oświetlenie podłogowe mamy gotowe. Pozostaje nam cieszyć się z uzyskanego efektu. Prawda, że proste?

Świecące listwy przypodłogowe

Świecące listwy przypodłogowe LED – innowacyjne rozwiązanie?

Jak widać, listwa przypodłogowa z LED to doskonały sposób na uzyskanie wspaniałych efektów w naszych wnętrzach. Pomieszczenie wyposażone w listwy wykończeniowe LED zyska na trakcyjności, stanie się ciekawie i nowocześnie wykończone, zyskując jednocześnie na funkcjonalności i bezpieczeństwie. Taśma LED w listwie przypodłogowej umożliwi nam uzyskanie ciekawych efektów świetlnych, przyciągnie wzrok i zainteresuje. Równocześnie jest to rozwiązanie bezpieczne dla ludzi i zwierząt, nieniosące za sobą przy okazji wysokich kosztów użytkowania. Jeśli chcecie wnieść do waszego domu powiew świeżości, ekskluzywności i nowoczesności, niech znajdzie się w nim taśma LED w listwie przypodłogowej.

Listwa przypodłogowa z LED

Artykuł napisany przez Marcin Pietrasik, 16 marca 2020