Najlepsze oświetlenie do Twojego garażu

Garaż stał się jednym z wielofunkcyjnych miejsc w domu. Służy nie tylko do przechowywania pojazdów, ale również pudeł, przyrządów do majsterkowania i wszelkich innych przedmiotów, które nie mieszczą się w domu. Coraz częściej tworzy się tam nawet najróżniejszego rodzaju miejsca rekreacyjne.

Tymczasem nie przywiązujemy zbyt wiele wagi do oświetlenie garażowego. Zwykle poświęcamy czas i wysiłek na zaplanowanie i instalację najlepszego oświetlenia w domu, a garaż zostawiamy na koniec. W praktyce najczęściej okazuje się, że jedyne światło w garażu to zwisająca z sufitu smutna żarówka. Podpowiadamy, jakie oświetlenie garażowe będzie najbardziej funkcjonalnie i efektywne.

Automatyzacja i położenie żarówek w garażu

Rozprowadź odpowiednio położenie żarówek. Oświetlenie musi być zgodne z wymiarami przestrzeni, ponieważ inne jest zapotrzebowanie na światło powierzchni 15 m2, a inne na powierzchni 45 m2. Jeśli garaż jest mały, do uzyskania dobrej widoczności powinno wystarczyć oświetlenie ogólne w postaci świetlówek lub okrągłych lamp sufitowych.

W przypadku gdy garaż jest bardzo duży, niezbędne będzie umieszczenie kilku punktów oświetleniowych na ścianach i sufitach. Trzeba koniecznie zwrócić uwagę na instalację oświetlenia na odpowiedniej wysokości – by uniknąć ryzyka oślepienia kierowcy podczas wjazdu na posesję. Przyda się także oświetlenie awaryjne na wypadek zaniku prądu w sieci, które oświetli drogę ewakuacji.

Warto rozważyć instalację czujników. Są aktywowane automatycznie i mają wyłącznik czasowy, który pozwala zapomnieć o wyłączeniu światła przed wyjściem. Sprawdzą się tu także żarówki z czujnikiem ruchu, które nie wymagają żadnego dodatkowego rodzaju czujnika.

Pozwoli to uniknąć sytuacji, gdy musisz wysiąść z samochodu, żeby zapalić światło zanim skończysz manewr parkowania. W takich okolicznościach sprawdzą się również rozwiązania inteligentnego domu zabezpieczone usługą VPN, które pozwalają na włączanie i wyłącznie światła przez telefon komórkowy. Stanowi to również doskonałe zabezpieczenie przed kradzieżą podczas nieobecności, na przykład w czasie wakacji.

Najlepsze oświetlenie garażu

Najlepszy rodzaj żarówek do garażu

Rodzaj światła warto też dobrać w zależności od zastosowania powierzchni garażowej. Gdy garaż służy wyłącznie jako miejsce do przechowywania samochodów, pudełek lub instrumentów do majsterkowania najlepszym rodzajem oświetlenia będzie światło białe, idealnie sprawdzające się w tego typu ciemnych miejscach.

Jeśli używasz garażu również w celach rekreacyjnych jak lepiej będzie wybrać neutralne, bardziej naturalne światło. Zastosowanie żarówek Led pomoże zmniejszyć zużycie energii i przełoży się na oszczędności na rachunku oraz poprawę wydajności oświetlenia.

Oświetlenie podłogowe to świetna opcja do oświetlenia rampy wjazdowej do garażu. Pomagają w nocy wytyczać drogę, estetycznie wyglądają dobrze i stanowią uzupełnienie dekoracyjne oświetlenia ogrodowego.

Post Author: admin