Spis treści

Neon na ścianę, czyli efektowna dekoracyjna

Neon na ścianę obecnie przeżywa drugą młodść. Charakterystyczne dla ulic w latach 50-70 ubiegłego wieku, budowały swego rodzaju magię i urok wielkich miast. Obecnie czar tego rodzaju oświetlenia wrócił w nowej formie pod strzechy domów i mieszkań. Zmieniła się technologia i przeznaczenie neonów. Przestały być nośnikiem reklamowym, a stały się elementem dekoracyjnym wnętrz. Neon LED często trafia na ścianę wewnątrz, a nie fasadę zewnętrzną. Jeśli zechcą Państwo oryginalnie i nastrojowo wyposażyć swoje mieszkanie, obecnie na rynku jest spora dostępność rozwiązań, aby neon pojawił się i w Państwa domu. Również nasz sklep oferuje tego typu rozwiązania.

oświetlenie za pomocą neonów

oświetlenie za pomocą neonów

Najczęściej wybierany neon przez naszych klientów:

zestaw-neon-flex-v-tac-5mb-36w-wifi-pilot-smart-amazon-alexa-google-home-vt-5050-rgb-400lm
ZESTAW NEON FLEX V-TAC 5MB 36W WIFI, PILOT

Zestaw Neon Flex V-TAC 5m 36W to inteligentne oświetlenie LED RGB z modułem Wi-Fi, pilotem i kompatybilnością z Google Home, Alexa, SMART Life. Posiada wysoką szczelność IP68, nadający się do użytku wewnątrz i na zewnątrz. Zestaw zawiera neon RGB 5mb, zasilacz, oferuje 400 lm strumienia świetlnego, ściemnianie i jest energooszczędny (10 lm/W). Produkt ma certyfikaty CE, EMC, ROHS, 2 lata gwarancji, od marki V-TAC.

Zobacz produkt

Neon do mieszkania jest coraz chętniej wybierany

Neony, czyli lampy jarzeniowe swoją historie zaczęły w 1910 roku. Jednak popularność zdobyły po II wojnie światowej. W okresie 1950-1990 stawały się powszechnym elementem przestrzeni publicznej. Służące głównie za reklamę były praktycznie wszędzie i reklamowały wszystko. Tamte dawne neony były to, najprościej mówiąc, szklane rurki wypełnione gazem, świecące w różnych kolorach. Dziś neon zyskał inną formę, bardziej przyjazną i łatwiejszą do modelowania kształtów. Obecnie neony to elastyczne, miękkie przewody LED, które można dowolnie niemalże kształtować. Ta przyjazność i ogólny trend do powrotu do rzeczy retro i vintage spowodował, że neony coraz częściej pojawiają się ponownie. Tym razem trafiają do domów i mieszkań jako ciekawy element wystroju. Neonowy napis do pokoju, neon do pokoju dziecka czy też lampki neonowe na ścianę coraz częściej pojawiają się we wnętrzach osób kreatywnych, szukających nowatorskich rozwiązań, które pozwolą im się wyróżnić wśród innych. Neon na ścianę przestał być fanaberią, a stał się normalnym elementem oświetlenia dekoracyjnego, możliwym do instalacji w domach prywatnych i nie tylko.

Neon do mieszkania

Neon do pokoju

Lampa neon na ścianę pokoju jest, jak już napisaliśmy elementem typowo dekoracyjnym. Neony do pokoju potrafią zbudować specyficzny, niespotykany klimat. Budują charakter wnętrza i indywidualizują je w niebanalny sposób. Dyskretny efekt iluminacji stworzy nastój i sprawi, że wnętrze stanie się przyjemną oazą wypoczynku po ciężkim meczącym dniu. Światła neonowe do pokoju dają duże pole do popisu kreatywnym osobom z wyobraźnią. Neony do domu umieszczone na ścianie pokoju pomogą spersonalizować wnętrze i nadać mu indywidualny charakter. Neon do mieszkania doskonale sprawdzi się w pokoju dziecka. Dyskretne światło o zdanym kształcie zbuduje interesujący, tajemniczy świat dla malucha.

Neon do pokoju

Napis neonowy do pokoju – neon na ścianę

Ciekawym pomysłem na wykorzystanie neonu w pokoju jest zawieszenie na ścianie neonowego napisu. Może on być wyjątkową ozdobą podkreślającą zainteresowania mieszkańców, ich motto przewodnie bądź upamiętniającą ważne wydarzenie z życia rodziny. Napis neonowy do pokoju dziecka zainteresuje go i pobudzi jego ciekawość, rozwijając wyobraźnię. Napis neonowy doskonale komponuje się w nowocześnie zaprojektowanych wnętrzach. Sprawdzi się on w każdym rodzaju pomieszczenia, zarówno w sypialni, jak i salonie czy kuchni. Korzystając z giętkich i elastycznych węży neonowych szybko i łatwo uformujemy dowolny interesujący nas napis. Może więc warto pomyśleć o takim elemencie wystroju?

Neon Flex

neon-flex-v-tac-24v-10mb-12w-m-vt-551-6500kNEON FLEX V-TAC 24V 10MB 12W/M VT-551 6500KZobacz produkt
neon-flex-v-tac-24v-10mb-12w-m-vt-551-kolor-zielonyNEON FLEX V-TAC 24V 10MB 12W/M VT-551 KOLOR ZIELONYZobacz produkt
neon-flex-v-tac-24v-10mb-12w-m-vt-551-kolor-niebieskiNEON FLEX V-TAC 24V 10MB 12W/M VT-551 KOLOR NIEBIESKIZobacz produkt

Lampki neonowe na ścianie – neon na ścianę

Alternatywą dla napisów neonowych jest umieszczenie na ścianie lampki neonowej. Lampka neonowa to po prostu neon uformowany w zaplanowany przez nas kształt. Noże to być lampka w kształcie serca, pioruna, słońca lub innym, dowolnie przez nas wybranym. Czy to będzie neonowe serce w sypialni, nadające jej romantyzmu, czy zabawny neon w pokoju młodzieżowym, rozweselający wnętrze i podkreślający indywidualność lokatora, lampka neonowa spełni swą funkcję doskonale. Zastosowanie lampek neonowych nada charakteru i wyjątkowości wnętrzu, przełamie monotonię i stworzy pożądaną atmosferę. Lampy neonowe uwydatnią jego charakter, stworzą odpowiedni klimat, podkreślą gust oraz wskażą zainteresowania mieszkańców.

Lampki neonowe

Zobacz nasze inne artykuły o taśmach i neonach LED

Neony do domu — jakie wybrać?

Neon do domu może połączyć funkcje dekoracyjne z funkcjonalnymi. Węże świetlne oferowane przez nasz sklep doskonale nadadzą się bowiem do wydzielania stref w pomieszczeniach, a także sprawdzą się jako oświetlenie liniowe przy podłodze w dowolnym pomieszczeniu. Idealne swoje miejsce odnajdą w długich holach czy klatkach schodowych. Do takich celów, a także do tworzenia indywidualnych iluminacji polecamy neony świetlne LED. Jest to nic innego jak elastyczny wąż ledowy, pokryty grubą warstwą ochronnego silikonu. Dzięki temu nadaje się do instalacji zarówno we wnętrach, jak i na zewnątrz budynków. Neon świetlny jest bardzo elastyczny i giętki. Umożliwia to tworzenie różnorodnych, indywidualnych kształtów. Neony ledowe pozbawione są świecenia punktowego (widoku pojedynczych diod) tylko świecą jednolicie na całej swej powierzchni. Niezależnie czy interesuje nas neon w pokoju, czy oświetlenie podjazdu neon świetlny będzie dla nas idealnym rozwiązaniem. Korzystając z neonów LED IP65 lub IP67 możemy bowiem wyposażyć w nie nawet najbardziej wymagające instalacje świetlne, pracujące w trudnych warunkach. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo produkt Premium w postaci neona LED z serii Flex. Dostępny jest

Napis neonowy

Charakteryzuje się on bardzo długą żywotnością, którą potwierdza sam producent, udzielając mu aż 3-letniej gwarancji. Jest on odporny na promieniowanie UV oraz szkodliwe warunki atmosferyczne i wyróżnia się niską emisją ciepła, oraz szybkim rozświetleniem do całkowitej jasności. Neony Flex, jakie oferujemy, dostępne są w ciepłej i zimnej barwie bieli oraz kolorach czerwonym, zielonym, niebieskim i żółtym. Węże ledowe znajdujące się w naszej ofercie mogą Państwo zakupić w wersjach zasilania napięciem sieciowym 230 V, a także napięciem bezpiecznym 12 V i 24 V. Do węży 12 V oraz 24 V znajdą Państwo w naszym sklepie odpowiedni zasilacz LED w dowolnej, poszukiwanej przez Państwo formie. Znajdą Państwo również i zakupią w naszym sklepie sterowniki do oświetlenia LED. Dzięki nim cała instalacja zyska nowe możliwości. Regulacja jasności, czy zdalne zapalanie i gaszenie neonów to tylko jedne z funkcjonalności, jakie uzyskujemy za pomocą sterowników. W razie problemów z doborem odpowiedniego zasilacza lub sterownika chętnie pomogą Państwu nasi doświadczeni specjaliści. W przypadku planowanej instalacji neonów liniowych możemy zastąpić węże świetlne zwykłymi taśmami LED. Szeroki wybór rodzajów taśm i profili aluminiowych do ich zainstalowania, sprawiają, że każdy powinien znaleźć rozwiązanie odpowiednie dla siebie.

Sprawdź jakie dodatkowe akcesoria będą niezbędne podczas montażu neonu lub taśmy LED

Planując wyposażenie swojego domu lub mieszkania, planujemy również jego oświetlenie. Jednym z jego elementów jest zazwyczaj oświetlenie dekoracyjne. Dziś próbowaliśmy przekonać Państwa, że w jego roli doskonale może się sprawdzić oświetlenie w postaci neonów. Czy warto wykorzystać je podczas urządzania wnętrz? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Naszym zdaniem, warto. Jest to bowiem nieszablonowa forma oświetlenia, będąca nowoczesnym, klimatycznym i nastrojowym rodzajem źródła światła. Dlatego proponujemy i sugerujemy, aby wyjść poza utarte schematy, wprowadzić powiew świeżości do naszych mieszkań i znaleźć w nich miejsce dla nietuzinkowego neonu. Ekipa naszego sklepu i jego oferta pomogą Państwu stworzyć taką nowoczesną i przytulną zarazem, neonową atmosferę w Państwa domu czy też mieszkaniu.

oświetlenie za pomocą neonów

Artykuł napisany przez Marcin Pietrasik, 5 lipca 2020