Spis treści

Jak oświetlić altanę – tajemna wiedza

W ciągu ostatnich trzech lat podczas, których więcej czasu spędzaliśmy w domach, wielu z nas zaczęło szukać ciekawych sposobów na spędzanie czasu. Jeśli posiadamy własny ogród lub działkę, możemy pozwolić sobie na altanę. Jak oświetlić altanę? Tajemna widza pozwalająca na doskonałe oświetlenie altany w naszym ogrodzie to przede wszystkim wybór nowoczesnej technologii LED oraz odpowiednia barwa światła (2700K? A może 4000K?). Wybierając odpowiednie oświetlenie altany, zyskamy nie tylko wspaniałe miejsce do spędzania czasu z bliskimi, ale też nasz ogród będzie bardziej wyrazisty.

 • Czy da się oświetlić altanę bez prądu?
 • Najlepsze pomysły na oświetlenie altanki
 • Jakie oświetlenie wybrać?
 • Co jest ważne w oświetleniu zewnętrznym?
 • Lampy solarne w altanie. „Hit” czy „kit”?
 • Nowoczesna altana, czyli jaka?
Jak oświetlić altanę?- tajemna wiedza

Jak oświetlić altanę?- tajemna wiedza

Najlepiej sprzedające się kategorie do oświetlenia altany: Girlanda ogrodowa, Lampy solarne LED, Kinkiet ogrodowy

Girlanda ogrodowaGirlanda ogrodowaZobacz produkty
Lampy solarne LEDLampy solarne LEDZobacz produkty
Kinkiet ogrodowyKinkiet ogrodowyZobacz produkty

Oświetlenie altany – trendy na 2023 rok

Oświetlenie altany, jakie są trendy na 2023 rok? W 2023 roku niezwykle modnym rodzajem oświetlenia altany są m.in. kinkiety zewnętrzne oraz taśmy LED COB z profilem hermetycznym P24-1. Oświetlenie altany za pomocą profilu hermetycznego P24-1 będzie niezwykle praktyczne. Profil ten zabezpieczy naszą taśmę LED przed wilgocią oraz wszelkimi niedogodnymi warunkami, które są codziennością oświetlenia znajdującego się na zewnątrz. Altany w nowoczesnym stylu doskonale będą wyglądały w ciekawej aranżacji oświetleniowej, która nie tylko doświetli całe pomieszczenie, dzięki czemu spędzony w niej czas będzie przyjemny, ale także udekoruje altankę. Altany ogrodowe stają coraz popularniejsze i coraz chętniej budujemy je w swoich ogrodach. Pięknie zaprojektowana altana ogrodowa jest idealnym miejscem do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Jest także idealnym miejscem na wieczorne imprezy czy spotkania w gronie rodziny. Aby jednak altana służyła nam tak dobrze w nocy, jak i za dnia warto pomyśleć o odpowiednim jej oświetleniu. Idealnie dobrane światło pozwoli nam na stworzenie odpowiedniej atmosfery i bezproblemowe poruszanie się pomimo zapadającego zmroku.

Oświetlenie altany - trendy na 2023 rok
profil-led-hermetyczny-p241PROFIL LED HERMETYCZNY P24-1Zobacz produkt
LAMPA MUR LED INOX C 04 SU-MA - PROSTOKĄTNALAMPA MUR LED INOX C 04 SU-MA - PROSTOKĄTNAZobacz produkt
LAMPA OWADOBÓJCZA V-TAC 2X10W 80M2 397X93MM VT-3220LAMPA OWADOBÓJCZA V-TAC 2X10W 80M2 Zobacz produkt

Lampy owadobójcze do altany

W 2023 roku modne są również lampy owadobójcze, które zapewnią nam komfortowe spędzanie czasu w altanie. Doskonałą lampą owadobójczą do altany jest lampa owadobójcza V-TAC o kodzie SKU 11180. Lampy owadobójcze oraz żarówki owadobójcze potrzebne są w każdej altance. Ich niewielka cena to mały koszt, jaki zapłacimy za spokój i niezakłócone chwile. Dzięki wykorzystaniu lamp owadobójczych do altany, możemy spędzać czas z rodziną i bliskimi w naszej altanie niezależnie od pory dnia i rejonu, w którym mieszkamy. Takie lampy bez problemu poradzą sobie z owadami i zadbają o nasz komfort. Lampa owadobójcza to urządzenie używane do zwalczania owadów, takich jak muchy, komary, kleszcze, meszki czy osy. Lampy owadobójcze przyciągają owady światłem UV, a następnie zabijają je za pomocą różnych metod takich jak pułapka klejowa lub pułapka ssąca. Warto pamiętać, że lampy owadobójcze mogą również zabijać pożyteczne owady, takie jak pszczoły i motyle, więc należy je stosować ostrożnie i odpowiedzialnie, wybierając odpowiednie miejsce i czas ich użycia.

Zobacz więcej z kategorii

Lampy ogrodowe LEDZobacz produkty

Jak oświetlić altanę bez prądu?

Jak oświetlić altanę bez prądu? Do oświetlenia altany bez prądu doskonale sprawdzą się takie źródła światła jak:

 1. Lampy solarne np. Solarna Girlanda LED o długości 10m. Jest to lampa z podwyższoną klasą szczelności IP44, która doskonale sprawdzi się jako oświetlenie altany bez prądu. – zasilane energią słoneczną lampki dające dość słabe światło. Doskonale sprawdzą się do oświetlenia ścieżki i wejścia do altanki. Pamiętajmy jednak, że takie rozwiązanie sprawdza się w słoneczne dni.
 2. Lampy zasilane bateriami – takie rozwiązanie pozwoli na oświetlenie altanki o każdej porze dnia, jednak nie jest to oszczędne rozwiązanie, gdyż konieczna jest częsta wymiana baterii.
 3. Oświetlenie LED zasilane agregatem prądotwórczym – posiadając oświetlenie ledowe, które możemy zasilić agregatem mamy możliwość korzystania z oświetlenia w każdych warunkach.

Jeśli Twoja altana nie ma doprowadzonego źródła prądu oświetlenie, jakie możesz zastosować, będzie niestety ograniczone. Jest kilka sposobów na to jak oświetlić altanę bez prądu, w takim przypadku do dyspozycji pozostają nam co najmniej cztery rozwiązania: świece, latarenki czy lampki naftowe lub ewentualnie lamy solarne, które jednak sprawdzają się jedynie podczas słonecznych dni. W takim wypadku dobrym pomysłem oświetlenia altanki będą również wszelkiego rodzaju oświetlenia na baterie lub akumulatorowe. Możemy użyć tu zarówno przenośnych halogenów Led, jak i łańcuchów świetlnych, cotonballs czy innego typu oświetlenia bateryjnego. Warto zaznaczyć, że chcąc stworzyć odpowiedni klimat i ładną aranżację przestrzeni raczej zrezygnujmy z halogenów, które nie są zbyt efektowne, a postawmy na światło świec. Oświetlmy za to w większym stopniu dojście do altanki, aby ułatwić przemieszczanie się po niej i w jej okolicy.

Jak oświetlić altanę bez prądu?
SOLARNA GIRLANDA LED 10M +10 X G45 E27 0.3W 2700KSOLARNA GIRLANDA LED 10M +10 X G45 E27 0.3W 2700KZobacz produkt

Pomysł na oświetlenie altany

Zanim przystąpimy do działania, warto mieć gotowy pomysł na oświetlenie altany. Jakie są modne pomysły na oświetlenie altany? W 2023 roku modne są nowoczesne lampy wiszące, kinkiety oraz lampy ogrodowe z wysoką klasą szczelności przeznaczone do tego typu pomieszczeń:

 • Kinkiet ADELA MIDI – ten niewielki kinkiet ścienny przystosowany do żarówek na gwint GU10 posiada wysoką klasę szczelności IP55, dzięki czemu doskonale sprawdzi się jako oświetlenie altany. Posiada klasyczny i modny kształt oraz kolor, co sprawia, że ten model oświetlenia nie wyjdzie z mody przed długie lata.
 • Lampa ALEKULE to okrągła lampa ogrodowa, która doskonale oświetli Twoją altanę. Przystosowana została do uniwersalnej żarówki E27 o maksymalnej mocy 100W, a jej klasa szczelności wynosi IP44.
 • Kinkiet ogrodowy FOX BLACK to lampa zewnętrzna w wiecznie modnym kształcie i o klasycznym czarnym kolorze. Kinkiet ten sprawdzi się z trudnych warunkach atmosferycznych.
 • Girlanda z żarówką filamentową o długości 10 metrów to idealne rozwiązanie do oświetlenia altany w naszym ogrodzie.
GIRLANDA 10 METRÓW Z ZARÓWKĄ FILAMENTOWĄ 10X1,5WZobacz produkt
ŻARÓWKA LED V-TAC 4W E27 FILAMENT PRZEŹROCZYSTAZobacz produkt

W zależności od naszego gustu i upodobań możemy dobrać idealne dla siebie oświetlenie do altany. W ofercie naszego sklepu znajdziemy lampy wiszące ogrodowe, które idealnie pasują do altany. Znajdziemy tu zarówno takie w stylu nowoczesnym, jak i te bardziej retro. Lampę taką najlepiej umieścić w centralny punkcie altany, dzięki czemu będziemy mieć równomiernie rozchodzące się światło. Jednakże lampy wiszące to nie jedyny sposób na oświetlenie naszej altany, równie dobrze sprawdzą się tutaj np. lampy stojące lub kinkiety ogrodowe. W przypadku lam stojących możemy zastosować zarówno te wmontowywane w podłoże, jak i wolno stojąca, którą łatwo przestawimy w miejsce docelowe.

Kinkiety ogrodowe również świetnie sprawdzą się w oświetleniu altany. Natomiast inaczej niż w przypadku lampy wiszącej najlepiej zastosować kilka, równomiernie rozmieszczając je na bokach altany. Jeśli chodzi o lamy tego typu i tu oczywiście wybór jest naprawdę ogromny i znajdziemy te idealnie pasujące do charakteru naszego ogrodu i stylu altany.

Pomysł na oświetlenie altany
KINKIET ADELA MIDI M1459 DG - CIEMNY POPIELKINKIET ADELA MIDI M1459 DG - CIEMNY POPIELZobacz produkt
LAMPA ALEKULE G 500 Z SU-MA - 52 CMLAMPA ALEKULE G 500 Z SU-MA - 52 CMZobacz produkt
KINKIET OGRODOWY FOX BLACK 1XE27KINKIET OGRODOWY FOX BLACK 1XE27Zobacz produkt
KINKIET OGRODOWY ŚCIENNY SOLARNY V-TAC 2W LED SZARY 2-FUNKCJE VT-77 3000K 220LM IP65KINKIET OGRODOWY ŚCIENNY SOLARNY V-TAC 2W LED SZARYZobacz produkt
SŁUPEK OGRODOWY SOLARNY V-TAC 2W LED 2-FUNKCJE IP65 CZARNY VT-11022 3000K 90LM 3 LATA GWARANCJISŁUPEK OGRODOWY SOLARNY V-TAC 2W LED 2-FUNKCJE IP65 CZARNYZobacz produkt
LAMPA OGRODOWA LED SOLARIS 3 5,5W BARWA NEUTRALNALAMPA OGRODOWA LED SOLARIS 3 5,5W BARWA NEUTRALNAZobacz produkt

Jakie oświetlenie altany wybrać?

Jakie oświetlenie altany wybrać? Do oświetlenia altany należy wybrać lampy o odpowiedniej barwie (przykładowo 4000K) oraz dopasowane do stylu altany, tak by tworzyło estetyczną całość. Doskonale sprawdzą się plafony i :

 • PLAFON LED LINE OKRĄGŁY o mocy 16W w dziennej barwie światła to hermetyczna lampa doskonała do oświetlenia altany. Dzięki klasie szczelności wynoszącej IP65 i kącie świecenia 120 stopni jest ciekawym i praktycznym oświetleniem.
 • Oprawa najazdowa SU-MA PABLA MAX to modna lampa o klasie szczelności IP67 i o maksymalnej mocy 75W. Idealnie oświetli altanę wokół.

Dobrze dobrane oświetlenie do altany sprawi, że spotkania ze znajomymi będą miłe i przyjemne. Komfort, jaki daje nam właściwie dobrane oświetlenie pozwala spędzać w niej czas w najlepszy możliwy sposób. Jak wiadomo w 21. wieku jest pełno możliwości, możemy zastosować oświetlenie mieszane i zapatrzeć się zarówno w źródła światła na prąd, jak i to bardziej nastrojowe w postaci świec czy łańcuchów świetlnych. Barwę i moc światła dobierajmy zarówno pod względem funkcjonalności, jak i odpowiedniego nastroju, który chcielibyśmy uzyskać. Warto pomyśleć również o oświetleniu dookoła naszej altany i dojścia do niej.

Najlepiej zaplanujmy je tak, aby stanowiło spójną całość i dawało efekt harmonii. Wybierając oświetlenie do altany, miejmy na uwadze zarówno nasz gust jak i całe otoczenie. Dobierzmy takie oprawy, które będą spójne z całością wystroju i otoczenia. Dzięki temu zapewnimy sobie komfort, na którym tak nam zależy.

Jakie oświetlenie altany wybrać?
PLAFON LED LINE OKRĄGŁY 220-240V 16W 4000K BIAŁA DZIENNA IP65PLAFON LED LINE OKRĄGŁY 220-240V 16W 4000K BIAŁA DZIENNA IP65Zobacz produkt
OPRAWA NAJAZDOWA OKRĄGŁA SU-MA PABLAOPRAWA NAJAZDOWA OKRĄGŁA SU-MA PABLAZobacz produkt

Girlanda ogrodowa – to idealny sposób na oświetlenie w Twojej altanie. Znajdziesz ją w naszym sklepie, zapraszamy!

Jak oświetlić altanę ogrodową?

Jak oświetlić altanę ogrodową? Altanę ogrodową warto oświetlić za pomocą lamp w technologii LED, która pozwoli nam na oszczędność prądu. Wspaniale sprawdzą się Taśmy LED z profilami takimi jak:

 1. Profil ZATI – to listwa wykonana z wysokiej jakości aluminium, która dzięki swojej plastyczności doskonale pozwoli się dociąć na dowolny wymiar. 
 2. PROFIL LED NAWIERZCHNIOWY P4-2 – minimalistyczny wymiar listwy pozwala stworzyć dyskretną oprawę o wąskim strumieniu światła.
 3. PROFIL LED HERMETYCZNY P24-1 – doskonale sprawdzi się do montażu podłogowego, co pozwoli nam uzyskać modne i nowoczesne oświetlenie w altanie.

Warto zastanowić się nad tym jak oświetlić altanę ogrodową, tak by urządzone przez nas miejsce nie tylko wyglądało pięknie, ale przede wszystkim było funkcjonalne. Do oświetlenia wnętrza altany sprawdzą się lampy wiszące, umiejscowiona nad stołem zapewni komfort podczas wspólnych posiłków. Możemy też użyć modnych lamp typu Girlandy. Nawet jeśli altana ma nad sobą dach, oświetlenie wewnątrz niej jest nadal podatne na zewnętrzne warunki pogodowe, takie jak wahania wilgotności i temperatury, a także opady. Dzieje się tak dlatego, że altana mimo swojego zadaszenia tak na prawdę jest częścią ogrodu. Patrząc na te aspekty naturalnym jest, że konieczne będzie wybranie lamp o odpowiedniej klasie szczelności. Oświetlenie zewnętrzne nie powinno posiadać klasy szczelności niższej niż IP44. Dzięki zakupowi takich opraw możemy mieć pewność, że będzie ona chroniona przed działaniem wilgoci, a opady i inne warunki atmosferyczne nie będą jej straszne.

Jak oświetlić altanę ogrodową?
PROFIL LED ZATIPROFIL LED ZATIZobacz więcej
PROFIL LED NAWIERZCHNIOWY P4-2PROFIL LED NAWIERZCHNIOWY P4-2Zobacz więcej
profil-led-hermetyczny-p241PROFIL LED HERMETYCZNY P24-1Zobacz więcej

Oświetlenie solarne do altany

Jest wiele możliwości oświetleniowych, jakich możemy użyć. Oświetlenie solarne do altany doskonale sprawdzi się w słoneczne wiosenne i letnie dni. Należy jednak pamiętać, że przez około 5 miesięcy dostęp do źródła promieni słonecznych jest znacznie utrudniony. Jako oświetlenie solarne do altany wspaniale sprawdzą się:

 • Oprawa ogrodowa LED solarna o mocy 2W to lampa z podwyższoną klasą szczelności IP65. Czas ładowania lampy wynosi od 6 do 8 godzin, natomiast czas jej pracy wynosi do 12 godzin. 
 • Solarna Girlanda o długości 10m doskonale nadaje się do oświetlenia altany bez użycia prądu. Lampa dostępna jest w temperaturze barwowej wynoszącej 2700K.
 • Oprawa ogrodowa słupek LED V-TAC solarna o mocy 5W. Lampa posiada klasę szczelności IP65. Temperatura barwowa słupka wynosi 3000K.

Oświetlenie solarne do altany to jeden ze sposobów na dostarczenie źródła światła bez zasilania prądem, co jest bez wątpienia jedną z największych zalet tego typu lamp. Warto jednak wiedzieć, że sprawdzi się ono jedynie w przypadku dobrych warunków atmosferycznych, dlatego też lampy solarne warto stosować jako dodatkowe, a nie główne źródło światła. Zanim zaczniemy oświetlanie altany, warto zastanowić się nad całym projektem instalacji elektrycznej. Musisz zastanowić się nad odpowiednim dopływem prądu. Jeśli sam nie jesteś obeznany w tego typu temacie, zatrudnij specjalistów, którzy doprowadzą i zabezpieczą przyłącze. Poprowadzenie kabli nie zawsze jest możliwe. W przypadku, gdy nie masz możliwości doprowadzenia prądu, możesz zastanowić się nad użyciem lamp solarnych. Jak wiadomo do lamp solarnych musi docierać światło słoneczne, aby naładować baterie. Do głównego oświetlenia w swojej altance najlepiej dopasować kilka rodzajów oświetlenia.

W altanach zazwyczaj stawiamy stolik, przy którym spędzamy czas z bliskimi do późnych godzin nocnych. Dlatego też, należy zadbać o właściwe oświetlenie. Jako główne źródło światła dobrze jest użyć lamp wiszących ogrodowych. Istnieje wiele modeli lamp, dlatego każdy bez problemu dobierze coś wedle swojego gustu. Następnym rodzajem światła jakiego nie może zabraknąć w altanie jest oświetlenie dekoracyjne. Do tego celu sprawdzą się lampy solarne, pamiętajmy jednak, by zapewnić im dostęp do promieni słonecznych.

Oświetlenie solarne do altany
SOLARNA GIRLANDA LED 10M +10 X G45 E27 0.3W 2700KSOLARNA GIRLANDA LED 10M +10 X G45 E27 0.3W 2700KZobacz produkt
OPRAWA OGRODOWA LED V-TAC SOLARNA WBIJANA 2W IP65 VT-952 6400K 40LM 3 LATA GWARANCJIOPRAWA OGRODOWA SŁUPEK LED V-TAC SOLARNA 5WZobacz produkt
OPRAWA OGRODOWA LED V-TAC SOLARNA WBIJANA 2W IP65 VT-952 6400K 40LM 3 LATA GWARANCJIOPRAWA OGRODOWA LED V-TAC SOLARNA WBIJANA 2W IP65Zobacz produkt

Lampy solarne LED – zastanawiasz się nad zakupem? Znajdziesz je w naszym sklepie!

Oświetlenie w nowoczesnej altanie

Czy moda obowiązuje także w przypadku altan? Jak najbardziej! Oświetlenie w nowoczesnej altanie powinno być delikatne i klimatyczne. Doskonale sprawdzą się:

 1. Kinkiety zewnętrzne – Kinkiet SLIM SU-MA w czarnym kolorze to doskonały wybór. Posiada wysoką klasę szczelności IP54. Posiada możliwość świecenia w górę i w dół.
 2. Taśmy LED z profilem ZATI – takie połączenie zapewni nam bezawaryjną i nowoczesną formę oświetlenia w altanie.
 3. Lampy wiszące i oświetlenie punktowe wybrane zgodnie z naszym gustem i pasujące do stylu altany.

Wybór lamp jest bardzo ważny z dwóch względów, pierwszym i podstawowym z nich jest funkcjonalność. Nie możemy jednak zapominać o estetyce i efekcie wizualnym. Wiszące lampy ogrodowe dobrane do stylu naszej altany nadadzą jej charakteru i designerskiego wyglądu. Decydując się na postawienie w naszej przydomowej przestrzeni alta, bez wątpienia chcesz, aby była ona ozdobą Twojego ogrodu. To jaka lampa do altany sprawdzi się najlepiej, zależy od kilku czynników. Jeśli posiadasz zadaszoną altankę, możesz wybierać pośród każdego rodzaju oświetlenia. Lampy zewnętrzne w postaci wiszących lamp ogrodowych są idealnym rozwiązaniem, jednak zarezerwowanym tylko dla altan z dachem.

Co w przypadku, gdy posiadamy niezadaszoną altankę? W takiej sytuacji możesz postawić na kinkiety lub lamy stołowe. Lampy podłogowe także będą dobrym rozwiązaniem. Każda nowoczesna altana jest przytulna zarówno za pomocą mebli jak i oświetlenia. Jeśli zwykłe lampy do altany ogrodowej to dla Ciebie za mało, by uznać ją za nowoczesną, możesz pozwolić sobie na użycie taśm LED. Pamiętaj jednak, że każde oświetlenie zewnętrzne musi mieć właściwą klasę szczelności i być odpowiednio zabezpieczone.

Jak zrobić oświetlenie w altanie ? Jak zrobić oświetlenie w altanie ?[/caption]

Istnieje wiele sposobów na oświetlenie altany. Jednym ze sposobów na oświetlenie altany jest użycie latarni. Można je zawiesić na ścianach altany lub postawić na stole. Latarnie są dostępne w różnych rozmiarach i stylach, dzięki czemu można dobrać je do wystroju altany. Innym sposobem na oświetlenie altany są lampiony. Mogą być wykonane z papieru lub materiału i zawieszone na sznurach lub gałęziach. Lampiony można też postawić na stole lub na podłodze altany. Lampki LED są idealne do oświetlenia altany, szczególnie jeśli planujemy spędzić tam więcej czasu. Mogą być zawieszone na ścianach lub gałęziach, a także na specjalnych karniszach. Lampki LED są dostępne w różnych kolorach i rozmiarach, co pozwala na stworzenie odpowiedniego nastroju. Jeśli planujemy korzystać z altany w ciemności, warto zainstalować reflektory. Mogą być umieszczone na ścianach altany lub na zewnętrznych ścianach budynku. Reflektory umożliwiają dobre oświetlenie przestrzeni wokół altany, co zwiększa bezpieczeństwo. Jeśli altana ma solidny dach, można zamontować w niej lampy sufitowe. Umożliwiają one równomierne oświetlenie całej przestrzeni, co zwiększa komfort korzystania z altany w ciemności. Przed wyborem sposobu oświetlenia altany warto zastanowić się nad stylem i przeznaczeniem tego miejsca oraz dostępnością źródła zasilania.

Jak zrobić oświetlenie w altanie?
KINKIET ADELA MIDI M1455 DG - CIEMNY POPIELKINKIET ADELA MIDI M1455 DG - CIEMNY POPIELZobacz produkt
PROFIL LED WPUSZCZANY MONOPROFIL LED WPUSZCZANY MONOZobacz więcej
OPRAWA NAJAZDOWA OKRĄGŁA SU-MA MIXOPRAWA NAJAZDOWA OKRĄGŁA SU-MA MIXZobacz produkt

Jakie oświetlenie do altany ogrodowej?

Jakie oświetlenie do altany ogrodowej? Oświetlenie altany ogrodowej może wpłynąć na wygląd oraz funkcjonalność tego miejsca. Do oświetlenia altany ogrodowej doskonale sprawdzi się oświetlenie modne i praktyczne takie jak:

 • Kinkiet ADELA MIDI – kolor ciemny popiel, który charakteryzuje tę lampę jest zdecydowanie jednym z najchętniej kupowanych w obecnym roku. Lampa została przystosowana do żarówki z trzonkiem GU10 i wspaniale odnajdzie się w każdej altanie.
 • Profil typu A połączony z nowoczesna taśmą LED COB to połączenie idealne, które umożliwia nam stworzenie nietuzinkowego i praktycznego oświetlenia do altany ogrodowej.
 • Taśma LED COB  to idealny sposób na energooszczędne oświetlenie LED do altany.
 • Kinkiety zewnętrzne – Kinkiet SLIM SU-MA w czarnym kolorze to doskonały wybór. Posiada wysoką klasę szczelności IP54. Posiada możliwość świecenia w górę i w dół.
Jakie oświetlenie do altany ogrodowej?
PROFIL LED ZEWNĘTRZNY TYP APROFIL LED ZEWNĘTRZNY TYP AZobacz więcej
TAŚMA LED COBTAŚMA LED COBZobacz więcej
KINKIET SLIM SU-MA - CZARNYKINKIET SLIM SU-MA - CZARNYZobacz produkt
KINKIET ADELA MIDI M1455 DG - CIEMNY POPIELKINKIET ADELA MIDI M1455 DG - CIEMNY POPIELZobacz produkt
PROFIL LED WPUSZCZANY MONOPROFIL LED WPUSZCZANY MONOZobacz więcej

Oświetlenie do altany ogrodowej powinno być przemyślane i dopasowane do jej wyglądu i stylu, tak by nie zaburzyć estetyki całego miejsca. Oświetlenie altany powinno podkreślać jej wszystkie zalety i tuszować mankamenty. Nie zapominając także o tym, że oświetlenie przede wszystkim musi być praktyczne. Nowoczesne lampy zachowane w technologii LED sprawią, że nasza altana będzie oświetlona doskonałym światłem najwyższej jakości, a przy okazji pomoże nam zaoszczędzić na poborze energii elektrycznej.

TAŚMA LED 24V / COB / 11W / 480LED / IP20 / 3000 +/-100K / 95LM/W / RA 90 / 8MM / 1MTAŚMA LED 24V / COB / 11W / 3000KZobacz produkt
Taśma Led 24V Cob 11W 480Led Ip20 4000 +-100K 100LmW Ra 90 1M 8MmTAŚMA LED 24V / COB / 11W / 4000KZobacz produkt
TAŚMA LED 24V / COB / 11W / 480LED / IP20 / 6000 +/-100K / 100LM/W / RA 90 / 8MM / 1MTAŚMA LED 24V / COB / 11W / 6000KZobacz produkt

Oświetlenie zewnętrzne altany

Oświetlenie zewnętrzne altany musi być odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Do oświetlenia zewnętrznego altany doskonale sprawdzą się lampy o klasie szczelności nie mniejszej niż IP44, która zapewni ochronę przed wilgocią:

 • Oprawa halogenowa natynkowa OHN-7C w modnym czarnym kolorze, który wpasuje się do każdej altany. Lampa posiada klasę szczelności IP44.
 • Kinkiet zewnętrzny CREMONA M DGR w ciemnoszarym kolorze to doskonały wybór, który zadowoli każdego posiadacza altanki.
 • Oprawa najazdowa SU-MA PABLA to okrągła lampa przystosowana do wbudowania w podłoże. Jest niezwykle modna i energooszczędna.
Oświetlenie zewnętrzne altany
OPRAWA HALOGENOWA NATYNKOWA OHN-7C IP44OPRAWA HALOGENOWA NATYNKOWA OHN-7C IP44Zobacz produkt
KINKIET ZEWNĘTRZNY CIEMNY SZARY 10W CREMONA M DGR - 3000KKINKIET ZEWNĘTRZNY CIEMNY SZARY 10W CREMONA M DGRZobacz produkt
OPRAWA NAJAZDOWA OKRĄGŁA SU-MA PABLAOPRAWA NAJAZDOWA OKRĄGŁA SU-MA PABLAZobacz produkt

Jaką barwę światła w altanie ogrodowej?

Jaką barwę światła w altanie ogrodowej warto zastosować? Wybór odpowiedniej barwy światła w altanie ogrodowej zależy od preferencji i zastosowania oświetlenia. Barwa ciepła (2700-3200K) nada relaksującego klimatu, natomiast neutralna (4000K) zapewni nam doskonałe warunki np. do czytania. Jeśli chcesz stworzyć przytulną atmosferę, warto wybrać ciepłą barwę światła, która ma żółte lub pomarańczowe tony. Taka barwa światła jest idealna do użytku wieczorem, ponieważ zapewnia przytulne oświetlenie. Jeśli chcesz uzyskać jasne i wyraźne oświetlenie, warto wybrać barwę neutralną, która ma biały odcień. Taka barwa światła jest idealna do użytku w dzień, ponieważ zapewnia jasne i wyraźne oświetlenie. Jeśli chcesz mieć możliwość zmiany barwy światła w zależności od nastroju i sytuacji, warto wybrać oświetlenie LED z możliwością zmiany kolorów. Dzięki takiemu oświetleniu można uzyskać różne kolory światła i dostosować je do sytuacji. Oświetlenie RGB pozwala na uzyskanie różnych kolorów światła, takich jak czerwony, zielony i niebieski, oraz różnych odcieni pochodnych tych kolorów. Taka barwa światła jest idealna do użytku wieczorem i na imprezach, ponieważ pozwala na uzyskanie ciekawych efektów świetlnych.

Podsumowując, wybór barwy światła w altanie ogrodowej zależy od preferencji i zastosowania oświetlenia. Warto pamiętać, że ciepła barwa światła jest idealna do tworzenia przytulnej atmosfery, a neutralna barwa światła jest idealna do uzyskania jasnego i wyraźnego oświetlenia. Oświetlenie RGB i zmienna barwa światła pozwalają na uzyskanie różnych efektów świetlnych i dostosowanie oświetlenia do sytuacji.

Jaką barwę światła w altanie ogrodowej?

Jaką barwę światła w altanie ogrodowej?

Jaka klasa szczelności w altanie ogrodowej?

Jaka klasa szczelności w altanie ogrodowej będzie odpowiednia? Do altany ogrodowej doskonale sprawdzą się lampy z podwyższoną klasą szczelności nie mniejszą niż IP44 np. czarna lampa sufitowa NOEMIE 3 BK i kostka brukowa LED AKROPOL. Odporność oświetlenia na wilgoć jest ważna w altanie ze względu na to, że altana ogrodowa jest narażona na wpływ czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg, rosa czy para wodna. W wyniku tego wilgoć może gromadzić się wewnątrz konstrukcji, a także na jej elementach, w tym na oświetleniu. Jeśli oświetlenie altany nie jest odporne na wilgoć, to może to prowadzić do jego uszkodzenia lub awarii, a także do powstawania zagrożenia dla użytkowników. Wilgoć może wpływać na źródła światła, jak również na kable i złącza, co może prowadzić do awarii oświetlenia lub zagrożenia porażeniem prądem elektrycznym. Dlatego ważne jest, aby oświetlenie stosowane w altanach ogrodowych było odporne na wilgoć, w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników i długiej żywotności oświetlenia. Odporność na wilgoć oznacza, że oświetlenie jest chronione przed działaniem wody i pary wodnej, co zapobiega uszkodzeniom i zapewnia jego bezpieczne działanie przez długi czas.

Jaka klasa szczelności w altanie ogrodowej?
KOSTKA BRUKOWA LED AKROPOL 13,7X10X6CM - BIAŁA ZIMNAKOSTKA BRUKOWA LED AKROPOL 13,7X10X6CM - BIAŁA ZIMNAZobacz produkt
CZARNA LAMPA SUFITOWA NOEMIE 3 BKCZARNA LAMPA SUFITOWA NOEMIE 3 BKZobacz produkt

Top 10 produktów do oświetlenia altany ogrodowej

Top 10 produktów do oświetlenia altany ogrodowej

Top 10 produktów do oświetlenia altany ogrodowej

Oświetlenie do altanki powinno być dobrze przemyślane. Jest to miejsce, w którym spotykamy się z ciężkimi warunkami atmosferycznymi takimi jak zacinający deszcz, który może wpaść do środka, czy wiatr. Jakie lampy wybrać do altanki ogrodowej? Przedstawiamy top 10 produktów do oświetlenia altany ogrodowej:

 • Taśma LED COB z profilem hermetycznym P24-1 – takie oświetlenie wspaniale sprawdzi się w każdej nowoczesnej altanie. Dzięki hermetycznemu profilowi nasza taśma jest chroniona co wpływa na jej żywotność. Za pomocą taśm ledowych możemy stworzyć niesamowite aranżacje oświetleniowe.
 • Lampa ALEKULE ta okrągła lampa ogrodowa na żarówkę E27 doskonale sprawdzi się jako oświetlenie wejścia altany.
 • Kinkiet ogrodowy FOX BLACK to lampa zewnętrzna w modnym kształcie. Dzięki klasycznej kolorystyce kinkiet ten sprawdzi się w każdej aranżacji.
 • Girlanda z żarówką filamentową o długości 10 metrów to idealne rozwiązanie do oświetlenia klasycznej altany.
 • Czarna lampa sufitowa ALIX taka lampa w klasycznym kolorze charakteryzująca się wysoką klasą szczelności IP65 to klasa sama w sobie. Idealna dla każdego, kto ceni sobie prostotę.
 • Kinkiety zewnętrzne – Kinkiet SLIM SU-MA w czarnym kolorze to doskonały wybór. Posiada wysoką klasę szczelności IP54. Posiada możliwość świecenia w górę i w dół.
 • Kostka brukowa LED ROCDECO – nowoczesny i zarazem prosty wygląd kostki sprawdzi się w designerskich altanach.
 • Oprawa halogenowa natynkowa OHN-7C to oświetlenie, które jest praktyczne i niezwykle estetyczne.
 • Oprawa ogrodowa słupek LED V-TAC solarny w ciemnoszarym kolorze stanowi funkcjonalną i efektowną propozycję na oświetlenie altany.
 • Taśma LED COB wraz z profilem ZATI – jest to zestaw to idealny sposób na energooszczędne oświetlenie LED do altany.
Lampy ogrodowe stojąceLampy ogrodowe stojąceZobacz produkty
Kinkiet ogrodowyKinkiet ogrodowyZobacz produkty
Plafon zewnętrznyPlafon zewnętrznyZobacz produkty
Jak oświetlić altanę?- tajemna wiedza

Jak oświetlić altanę?- tajemna wiedza

 

Oświetlenie LED do altany –  co wybrać?

Wybór odpowiedniego oświetlenia LED do altany zależy przede wszystkim od preferencji estetycznych i funkcjonalnych.  Oświetlenie LED do altany to doskonały wybór, dla każdego komu zależy na oszczędności i profesjonalizmie. Oświetlenie LED idealne do altany to np.:

 • Kostka brukowa LED ROCDECO, którą możemy zainstalować w okolicy wejścia do altany, co da niesamowity efekt.
 • Taśma LED COB wraz z profilem ZATI – taki zestaw to idealny sposób na energooszczędne oświetlenie LED do altany.

Jeśli zastanawiamy się jakie oświetlenie LED wybrać do naszej altany, zwróćmy uwagę na kilka spraw. W zależności od zastosowania, warto rozważyć różne typy oświetlenia LED, takie jak oświetlenie punktowe, taśmy LED, lampy wiszące czy lampki dekoracyjne. Oświetlenie punktowe może być dobrym wyborem do oświetlenia strefy wypoczynkowej lub do podkreślenia elementów architektonicznych altany. Taśmy LED można z kolei umieścić pod blatem lub wokół okien i drzwi, aby uzyskać przyjemny efekt podświetlenia. Wybór odpowiedniej barwy światła zależy od preferencji użytkowników. Jeśli chcesz uzyskać przyjemną, ciepłą atmosferę, warto rozważyć oświetlenie w barwie ciepłej (ok. 2700-3000K), która daje miękkie, żółte światło. Natomiast jeśli chcesz uzyskać jasne, wyraźne oświetlenie, lepszym wyborem może być oświetlenie w barwie neutralnej (ok. 4000-4500K), która ma biały odcień. W zależności od wielkości altany i jej przeznaczenia, warto wybrać odpowiednią moc i jasność oświetlenia LED. Im większa altana, tym większa powinna być moc oświetlenia. Warto też pamiętać, że zbyt jasne oświetlenie może być rażące dla oczu, dlatego warto dobierać moc oświetlenia z umiarem. Ze względu na ekspozycję na warunki atmosferyczne, warto wybrać oświetlenie LED z odpowiednim stopniem ochrony, czyli IP. Oświetlenie LED do altany powinno mieć co najmniej stopień ochrony IP44, który zapewnia ochronę przed wodą i pyłem.

Oświetlenie LED do altany -  co wybrać?
KOSTKA BRUKOWA LED ROCDECO 15X15X6 CM - BIAŁA ZIMNAKOSTKA BRUKOWA LED ROCDECO 15X15X6 CM - BIAŁA ZIMNAZobacz produkt
PROFIL LED ZATIPROFIL LED ZATIZobacz więcej
TAŚMA LED COBTAŚMA LED COBZobacz więcej

Oświetlenie altany w ogrodzie – o czym pamiętać?

Oświetlenie altany to ważny element, który może stworzyć odpowiedni nastrój i zapewnić odpowiednią widoczność podczas wieczornych spotkań, w tym pomoże nam np. kinkiet zewnętrzny RETRO CLASSIC SU-MA. Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać, planując oświetlenie altany:

 1. Bezpieczeństwo: Upewnij się, że wszystkie źródła światła są odpowiednio zabezpieczone i odporne na warunki atmosferyczne. Przewody elektryczne powinny być ukryte w specjalnych rurkach i podłączone do bezpiecznego źródła zasilania.
 2. Właściwe umiejscowienie: Rozważ, gdzie umieścić źródła światła, tak aby zapewnić odpowiednie oświetlenie całej przestrzeni altany. Pamiętaj, że źródła światła nie powinny oślepiać gości ani utrudniać im rozmowy.
 3. Styl i nastrój: Wybierz styl oświetlenia, który będzie odpowiadał charakterowi altany i tworzył odpowiedni nastrój. Możesz wybrać klasyczne żyrandole, lampki dekoracyjne lub świece, aby stworzyć romantyczną atmosferę.
 4. Intensywność oświetlenia: Zastanów się, jak intensywne oświetlenie potrzebujesz. Możesz zdecydować się na jasne, mocne światło, które pozwoli na łatwe czytanie lub gra w gry planszowe, lub na delikatne, rozproszone światło, które stworzy ciepłą i relaksującą atmosferę.
 5. Efektowne dodatki: Dodatki, takie jak światła ledowe, lampki solarne lub lampiony, mogą dodać altanie charakteru i stworzyć dodatkowy efekt wizualny. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzać z ilością ozdób – zbyt wiele świateł może przytłoczyć i zdominować przestrzeń.
 6. Zrównoważenie: Staraj się zachować równowagę między funkcjonalnością a estetyką. Oświetlenie powinno być praktyczne i funkcjonalne, ale jednocześnie pasować do stylu altany i zapewnić odpowiedni nastrój.
Oświetlenie altany w ogrodzie - o czym pamiętać
RETRO CLASSIC SU-MA - STYLOWY KINKIET ZEWNĘTRZNYRETRO CLASSIC SU-MA - STYLOWY KINKIET ZEWNĘTRZNY E27 1X60WZobacz produkt
FAN SU-MA - STOJĄCA LAMPA OGRODOWA LED 80CMFAN SU-MA - STOJĄCA LAMPA OGRODOWA LED 80CMZobacz produkt
FLER - LAMPA OGRODOWA STOJĄCA 58CM - CIEMNY POPIELFLER - LAMPA OGRODOWA STOJĄCA 58CM - CIEMNY POPIELZobacz produkt
LAMPA STOJĄCA TAO 3 SU-MA - CZARNYLAMPA STOJĄCA TAO 3 SU-MA - CZARNYZobacz produkt

Jaki żyrandol do altany?

Jaki żyrandol do altany wybrać? Doskonale sprawdzi się lampa ogrodowa wisząca FOX BLACK w klasycznym kolorze pasującym do niemal każdego stylu. Wybór odpowiedniego żyrandola do altany zależy przede wszystkim od stylu altany oraz jej rozmiaru. Podczas wyboru żyrandola do altany zwróć uwagę na kilka ważnych aspektów. Przed zakupem żyrandola zwróć uwagę na rozmiar altany. Żyrandol powinien być proporcjonalny do wielkości przestrzeni, w której będzie się znajdował. Jeśli altana jest niewielka, lepiej wybierz mniejszy żyrandol, który nie będzie dominował nad przestrzenią. Wybierz żyrandol, który będzie pasował do stylu altany. Jeśli altana ma rustykalny charakter, lepiej wybrać żyrandol w stylu vintage lub z materiałów naturalnych, takich jak drewno lub wiklina. Natomiast, jeśli altana jest nowoczesna, żyrandol powinien być nowoczesny i minimalistyczny. Wybierz materiał, który będzie odporny na warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, wiatr i promieniowanie słoneczne. Materiały takie jak aluminium, tworzywo sztuczne lub szkło hartowane są dobrym wyborem do altany, ponieważ są łatwe w czyszczeniu i odporne na warunki atmosferyczne. Wybierz kolor, który będzie pasował do reszty wystroju altany. Ciemniejsze kolory dodają elegancji, podczas gdy jasne kolory ożywiają przestrzeń. Ważne jest, aby żyrandol był zharmonizowany z całością wystroju altany. Przemyśl, jakie oświetlenie jest potrzebne w altanie. Jeśli żyrandol ma być jedynym źródłem światła, lepiej wybrać model z mocnym oświetleniem, które pozwoli na wygodne korzystanie z przestrzeni. Jeśli natomiast żyrandol ma pełnić funkcję dekoracyjną, możesz wybrać model z delikatnym światłem, które stworzy romantyczną atmosferę.

Jaki żyrandol do altany?
Lampa ogrodowa wisząca FOX BLACK 1xE27LAMPA OGRODOWA WISZĄCA FOX BLACK 1XE27Zobacz produkt
LAMPA OGRODOWA STOJĄCA FOX BLACK 1XE27 DUŻALAMPA OGRODOWA STOJĄCA FOX BLACK 1XE27 DUŻAZobacz produkt

Oświetlenie altany to istotny aspekt aranżacji ogrodowej, który zyskał na znaczeniu w ciągu ostatnich lat, kiedy to spędzaliśmy więcej czasu w domach. Aby skutecznie oświetlić altanę, warto wybrać nowoczesne rozwiązania jak technologia LED, zwracając uwagę na barwę światła, która powinna być dostosowana do potrzeb i preferencji – od ciepłej (2700K) po neutralną (4000K). W przypadku braku dostępu do prądu, alternatywą mogą być lampy solarne, świece, latarenki czy lampy zasilane bateriami. Trendy na 2023 rok skupiają się na kinkietach zewnętrznych, taśmach LED COB z profilami hermetycznymi oraz lampach owadobójczych, które zapewniają nie tylko estetyczny wygląd, ale także komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Ważne jest, aby dopasować oświetlenie do stylu altany, czy to klasyczne, nowoczesne, czy girlandy ogrodowe, zwracając uwagę na klasę szczelności (minimum IP44) chroniącą przed wilgocią i warunkami atmosferycznymi. Odpowiednia instalacja i bezpieczeństwo to kolejne kluczowe aspekty – należy zadbać o bezpieczny montaż i odpowiednie zabezpieczenia elektryczne. Dzięki tym wskazówkom można stworzyć nie tylko pięknie oświetloną, ale także funkcjonalną i bezpieczną przestrzeń w ogrodzie.

Artykuł napisany przez Edyta Kawnik, 15 marca 2023