Spis treści

Oświetlenie biurka – kilka ważnych wskazówek

Jak ważne jest właściwe oświetlenie biurka, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Poprawne oświetlenie biurka do pracy ułatwi i usprawni wszelkie prace przy nim się odbywające, a przy okazji wpłynie pozytywnie na wzrok osoby przy nim się znajdującej. Czy będzie to biurko dziecka, służące do odrabiania prac domowych czy rodzica, który przy nim pracuje w domu, zasady jego oświetlenia są podobne, jednak jego przeznaczenie wpłynie na ostateczny kształt oświetlenia, jakie przy biurku powinniśmy zapewnić. Najlepszą opcją w oświetleniu biurka są lampki biurkowe które idealnie sprostają każdym oczekiwanią. W dzisiejszym artykule postaramy się pomóc w jego zaplanowaniu.

Szukasz lampki na biurko?

Najczęściej wybierane lampki burko przez naszych klientów:

lampka-biurkowa-v-tac-125w-3w1-indukcja-zmiana-barwy-czarna-vt-7405-2700k-6400k-630lmLAMPKA BIURKOWA V-TAC 12,5W 3W1 INDUKCJAZobacz produkt
lampka-biurkowa-z-przybornikiem-czarna-8w-labor-led-4000kLAMPKA BIURKOWA Z PRZYBORNIKIEM CZARNA 8WZobacz produkt
LAMPKA BIURKOWA K-MT-COSMO CZARNALAMPKA BIURKOWA K-MT-COSMO CZARNAZobacz produkt

Oświetlenie biurka LED

Naturalną konsekwencją rozwoju branży oświetleniowej jest zastąpienie dotychczasowych, tradycyjnych źródeł światła ledami. Także i oświetlenie biurka LED będzie nad wyraz korzystnym rozwiązaniem. Biurko z oświetleniem LED będzie bowiem funkcjonalnym i przyjaznym miejscem pracy, a przy okazji wpłynie pozytywnie na nasze finanse związane z kosztami oświetlenia w domu. Trwałość i energooszczędność ledów zapewni nam spore oszczędności w dłuższej perspektywie użytkowania takiego oświetlenia. Oświetlenie LED na biurko umożliwi nam także wybór źródła światła idealnie spełniającego nasze oczekiwania. Szeroki wybór żarówek o różnych mocach, barwach emitowanego światła czy jasności sprawia, że zawsze dobierzemy optymalne do naszych zastosowań. Zapewnią one bezpieczeństwo i komfort pracy przy biurku.

Oświetlenie biurka

Prawidłowe oświetlenie biurka

Planując prawidłowe oświetlenie biurka, nie możemy skupić się na zapewnieniu pojedynczego źródła światła, lecz powinniśmy pamiętać, o stworzeniu kilku źródeł świtała. Wspomoże to stworzenie dobrych warunków zarówno do pracy, jak i odpoczynku. Kilka źródeł światła zapewni przyjazną atmosferę służącą zarówno nauce i pracy, jak i relaksowi. Osoba pracująca przy biurku dzięki temu będzie czuła się komfortowo, nie będzie się zbytnio męczyła, a dobre oświetlenie biurka wspomoże jej skupienie i koncentrację. Oczywiście najlepszym światłem do pracy jest światło dzienne. Jednak zarówno częste, późne odrabianie lekcji czy wieczorna praca po godzinach, jak i okres zimowy, dyskwalifikują oświetlenie dzienne jako jedyne źródło światło przy biurku. Biurko powinniśmy więc umieszczać możliwie blisko okna umożliwiającego dostęp światła dziennego, a w pomieszczeniu zainstalować oświetlenie uzupełniające braki światła dziennego w okresach jego niedostatecznej ilości. W pokoju musi znajdować się światło główne. Najczęściej będzie to oświetlenie sufitowe. Wybór jego formy i rodzaju zależeć będzie jedynie od wymagań i wystroju pokoju. Może to być oświetlenie w postaci żyrandola, plafonu LED, a także szeregu punktowych lampek rozmieszczonych na suficie. Lampa taka powinna zapewnić równomierne oświetlenie pomieszczenia światłem o wystarczającej jasności. Oświetlenie całego pomieszczenia ciepłym światłem stworzy odpowiednie podstawy oświetleniowe w pomieszczeniu. Na samym biurku powinno znaleźć się miejsce dla lampki stojącej. Regulowane bądź elastyczne ramię umożliwi odpowiednie skierowanie strumienia światła w zależności od aktualnych potrzeb.

LAMPKA BIURKOWA LED 10W CZARNA K-BL1207 Z SERII MICALAMPKA BIURKOWA LED 10W CZARNA K-BL1207 Z SERII MICAZobacz produkt
LAMPKA BIURKOWA LED CZARNA 8W K-BL1027 Z SERII IKA - CCTLAMPKA BIURKOWA LED CZARNA 8W K-BL1027 Z SERII IKA - CCTZobacz produkt
LAMPKA BIAŁA NA BIURKO 10W K-BL1203 Z SERII MIRO - 5300KLAMPKA BIAŁA NA BIURKO 10W K-BL1203 Z SERII MIRO - 5300KZobacz produkt

Lampka biurkowa powinna także cechować się mobilnością, ułatwiającą jej szybkie i łatwe przestawienie w każdej chwili w dowolne miejsce na biurku. Więcej o wyborze najwłaściwszej lampki na biurko przeczytają Państwo w naszym wpisie o lampkach biurkowych. Oświetlenie do biurka powinno emitować światło możliwie najbardziej zbliżone do światła dziennego. W przypadku dzieci praworęcznych lampkę ustawiamy z lewej strony biurka, a gdy dziecko jest leworęczne z jego prawej strony. Światło padające z góry z lampki biurkowej na powierzchnię blatu biurka nie oślepi i nie zmęczy oczu dziecka odrabiającego lekcje. Odległość między źródłem światła a oświetlanym miejscem nie powinna być większa niż 35-40cm. Zapewni to właściwe oświetlenie miejsca pracy, a przy okazji nie będzie męczyć oczu dziecka. W kwestii designu wybór lampki pozostawmy sobie lub dziecku w przypadku urządzania biurka ucznia. Niech będzie to lampka psująca do wystroju pokoju i spełniająca nasze bądź dziecka oczekiwania. Nie wybierajmy jednak zbyt szalonych lampek, które w przyszłości mogą dekoncentrować i rozpraszać nas podczas pracy czy młodego ucznia podczas odrabiania lekcji.

Jako główne oświetlenie nad biurko sprawdzi się bezramkowy LED panel 8 Watt. Wypróbuj go!

Jaka lampka na biurko do pracy

Oświetlenie biurka do pracy

Biurko do pracy to zazwyczaj miejsce, przy którym spędza się nawet kilka godzin dziennie. Istotnym jest więc zapewnienie w tym miejscu odpowiedniej atmosfery i warunków sprzyjających ciężkiej dla wzroku pracy. Dobre oświetlenie uprzyjemni czas spędzony przy biurku i zabezpieczy nasz wzrok. Im lepsze warunki oświetleniowe zapewnimy, tym lepiej będziemy się czuli i tym wydajniejsza i przyjemniejsza będzie nasza praca biurowa. Istotnym przy wyborze oświetlenia biurka jest wskaźnik oddawania barw Ra. Im wyższy ten wskaźnik, tym bardziej realistycznie wyglądają przedmioty. Właściwym będzie więc wybór oświetlenia, którego wskaźnik Ra wynosić będzie 80 lub więcej (skalara zawiera się w przedziale 1-100). Pracując przy biurku, bardzo często korzystamy z komputera. Duży kontrast między ekranem a otoczeniem jest czynnikiem działającym negatywnie na nasz wzrok. Dlatego warto wyposażyć nasze biurko w lampkę z możliwością regulacji jasności świecenia. Możliwość ściemniania umożliwi nam dostosowanie ilości światła do aktualnie wykonywanych prac i zabezpieczy nasz wzrok. Oświetlenie przy biurku wyposażonym w komputer powinno posiadać natężenie minimum 500 luksów przy samym komputerze i 300 w pozostałej części pomieszczenia.

Przeczytaj nasze pozostałe artykuły na temat oświetlenia biurka i wyboru odpowiednich lamp

Biurko wyposażone w komputer nie powinno być oświetlone za pomocą opraw kierunkowo odbijających światło. Aby uniknąć, odbić świateł i wysokiej jaskrawości, należy te oprawy odpowiednio rozmieścić. Pomoc przy rozmieszczeniu opraw mogą państwo uzyskać od naszych pracowników, którzy chętnie pomogą przy rozplanowaniu oświetlenia. Jeśli chodzi o wybór źródła światła, obecnie najkorzystniejszymi są wszelkie lampy LED. Technologia LED umożliwia nam wybór światła o różnych parametrach. Jasność, moc, barwa, wskaźnik oddawania barw, a także wiele innych parametrów możemy dostosować do własnych potrzeb, korzystając z oświetlenia Led. Tradycyjne źródła światła nie dają nam aż takich możliwości dopasowania oświetlenia. Przy okazji źródła światła LED nie grzeją się i nie powodują efektu migotania, co znacząco wpływa pozytywnie na pracę przy biurku.

Najlepsza lampka na biurko

Oświetlenie biurka dziecka

Najkorzystniejszym oświetleniem biurka dziecka będzie takie, którego barwa będzie z przedziału 4000K-6000K, a emitowany strumień świetlny w okolicy 1000 lumenów. Chłodniejsze od naturalnego światło bowiem jest światłem stymulującym koncentracje i aktywność. Ciepła barwa, tak sprzyjająca relaksowi i odpoczynkowi, przy natężeniu światła, jakie potrzebne jest przy biurku, może być przytłaczająca , zmniejszać koncentrację i być powodem szybszego znużenia dziecka. Szeroka oferta lampek na biurko dostępnych w naszym sklepie umożliwi Państwu wybór modelu odpowiedniego zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Dostępne są bowiem modele w ciemnej kolorystyce (czarne, szare, granatowe), jak i w kolorach pastelowych bądź bardziej intensywnych (czerwone, różowe).

Jaka lampka na biurko jest najlepsza

boa-led-black-rgbBOA LED BLACK RGBZobacz produkt
lampka-biurkowa-arena-white-gold-1xgx53LAMPKA BIURKOWA ARENA WHITE/GOLDZobacz produkt
lampka-czarna-biurkowa-led-gibon-led-8w-cctLAMPKA CZARNA BIURKOWA LED GIBON LED 8W - CCTZobacz produkt

Biurko z oświetleniem LED

Oświetlenie Led do biurka jak już wcześniej wspomnieliśmy, jest idealnym rozwiązaniem oświetleniowym. Źródła światła LED posiadają tak wiele zalet, że w dzisiejszych czasach praktycznie nikt nie rozważa innego rodzaju oświetlenia niż ledy. Także i w przypadku oświetlenia miejsca pracy, jakim jest biurko. W naszym sklepie znajdą Państwo szeroki wybór biurkowych lampek LED, a także kinkietów ściennych, którymi możemy doświetlać przestrzeń roboczą biurka. Oświetlenie Led biurka to również paski LED, także i wielokolorowe taśmy LED RGB. Dzięki nim możemy stworzyć wyjątkowe i atrakcyjne otoczenie. Podświetlenie biurka, szafek nad nim wiszących czy ścian wokół niego taśmami LED zapewni podstawowe oświetlenie miejsca pracy, uatrakcyjniając jednocześnie całą przestrzeń roboczą i podświetlając miejsca na biurku i wokół niego, na których szczególnie nam zależy.

Odkryj najważniejsze parametry światła, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze oświetlenia

oświetlenie biurka

oświetlenie biurka

Pamiętajmy, że do montażu taśmy LED na biurku powinniśmy zastosować profil aluminiowy LED. Jest on niezbędny do zachowania odpowiedniej temperatury pracy diod LED, ale także chroni ją przed przypadkowym uszkodzeniem. Najpopularniejsze profile do stosowania przy oświetleniu biurka to:

Sprawa oświetlenia biurka jest, jak widać bardzo ważną kwestią. Odpowiednio dobrane oświetlenie biurkowe ułatwia pracę, uprzyjemnia czas spędzony przy biurku i troszczy się o nasze zdrowie, pozytywnie wpływając na wzrok. Nie należy bagatelizować tej kwestii, uznając, że wystarczy jakakolwiek lampka na biurku. Funkcjonalne i bezpieczne oświetlenie to gwarancja zdrowia i komfortu pracy. O wiele łatwiej zatroszczyć się o właściwe oświetlenie miejsca pracy niż leczyć następstwa niedoboru światła w jego miejscu. Nakreśliliśmy dziś kilka aspektów właściwego oświetlenia biurka. Jeśli posiadają Państwo więcej szczegółowych pytań, zachęcamy do kontaktu. Nasi wyspecjalizowani pracownicy chętnie dopomogą w wyborze i odpowiedzą na wszelkie nurtujące Państwa pytania i wątpliwości.

Zobacz więcej z kategorii

Profil aluminiowy LEDZobacz produkty

Szukasz lampki na biurko?

Artykuł napisany przez Marcin Pietrasik, 5 lipca 2020