Spis treści

Oświetlenie do piekarni – jakie wybrać?

 

Wchodząc do piekarni lub cukierni, jesteśmy raczeni zapachem świeżo upieczonego pieczywa. Pierwszym, na co zwracamy uwagę, jest zapach. Następnie przyglądamy się wyrobom. Atrakcyjny i świeży wygląd chleba, bułek i innych wyrobów piekarnicze może nas podobnie jak zapach zachęcić do zakupów. Każdy klient odbiera bowiem wszystkie znajdujące się w sklepie wypieki przed wszystkimi zmysłami. Dlatego tak ważne jest odpowiednie ich pobudzenie. O ile na zapach sprzedawca nie ma większego wpływu, o tyle już wygląd pieczywa w dużej mierze zależy od właściciela sklepu i sposobu ekspozycji sprzedawanych produktów. Ogromne znaczenia ma użyte w sklepie oświetlenie. Odpowiednie oświetlenie do pieczywa potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Pozwala ono wyeksponować produkty i podkreślić ich atrakcyjny wygląd. Sprawia, że wyglądają one zachęcająco dla każdego z klientów sklepu i piekarni. Wybierając oświetlenie piekarni w przemyślany sposób, zyskujemy szanse na znaczące poprawienie wyników sprzedaży wypieków w naszym sklepie, stoisku piekarniczym lub piekarni.

Chcesz oświetlić swoją piekarnię

Chcesz oświetlić swoją piekarnię

Oświetlenie do piekarni

Zobacz więcej z kategorii

OŚWIETLENIE DO PIECZYWAZobacz więcej

Lampa LED do pieczywa zastępuje obecnie dotychczas wykorzystywane do oświetlenia w piekarniach tradycyjne lampy z klasycznymi żarówkami lub świetlówkami. Profesjonalne oświetlenie przygotowane specjalnie dla branży spożywczej, a zwłaszcza do oświetlania pieczywa ma szereg zalet w porównaniu do dotychczas wykorzystywanego oświetlenia tradycyjnego. Duże możliwości dostosowania parametrów emitowanego przez LED-y światła, umożliwia stworzenie produktów emitujących światło dopasowane do specyfiki i potrzeb konkretnej branży. Lampy LED do piekarni powodują, że oświetlane nimi produkty wyglądają zawsze świeżo i atrakcyjnie. Nie powodują one także wysychania oświetlanego asortymentu. Zapewnia to pozostawanie pieczywa świeżym przez dużo dłuższy czas niż wówczas, gdy jest ono oświetlane tradycyjnym oświetleniem. Wszystko to, zdecydowanie pozytywnie wpływa na decyzje zakupowe klientów i zauważalnie zwiększa sprzedaż pieczywa. Szacuje się, że odpowiednio dobrane oświetlenie LED do piekarni może zwiększyć sprzedaż nawet o 30%.

Lampy do piekarni

Oświetlenie piekarni

Oświetlenie LED do piekarni to oświetlenie bardzo energooszczędne. Zużycie prądu przez LED-owe źródła światła jest kilkukrotnie mniejsze niż w przypadku tradycyjnego oświetlenia. LED-y są jednocześnie dużo bardziej żywotne i trwałe. Inwestując w lampy, w których źródłem światła są LED-y, zapewniamy sobie znaczne wydłużenie czasu bezawaryjnego działania oświetlenia do pieczywa. Potwierdzeniem trwałości lamp LED oferowanych przez sklep smd-led.pl jest aż 5-letni okres gwarancji, jakiej udziela ich producent, firma Spectrum Led. Podobnie sprawa ma się ze świetlówkami LED-owymi. Każda oferowana przez smd-led.pl świetlówka do pieczywa, którą produkuje renomowany producent oświetlenia, firma Holdbox posiada 3-letnią gwarancję.

ŚWIETLÓWKA LED T8 DO PIECZYWA 18W 120CM

Świetlówka led t8 120 cm 18W przeznaczona do stosowania w przemyśle spożywczym. Trwała, wydajna i energooszczędna świetlówka do chleba. Kod produktu SKU 6322.

ŚWIETLÓWKA LED T8 DO PIECZYWA 18W 120CM

Zobacz produkt

Nie można zapominać, że źródła światła LED to produkty ekologiczne. Są one produkowane bez użycia substancji niebezpiecznych takich choćby jak rtęć czy ołów. Nadają się także w pełni do recyclingu po zakończeniu swojego żywota. Zastosowane w piekarni oświetlenie do pieczywa LED przyniesie więc korzyści zarówno jej właścicielowi, jak i środowisku.

oświetlenie do pieczywa

Zobacz również nasze inne artykuły o oświetleniu w obiektach spożywczych

Lampy LED do piekarni

Pieczywo jest podstawowym produktem, po jaki udajemy się do sklepu spożywczego. Atrakcyjny wygląd pieczywa zachęca klientów do jego zakupu, a przy okazji do zakupu innych towarów z reszty asortymentu sklepu. Szacunkowy wzrost sprzedaży pieczywa odpowiednio dobranym oświetleniem to wzrost wielkości sprzedaży nawet o 30%. To, w połączeniu z obniżeniem rachunków za energię elektryczną sprawia, że nierozsądnym byłoby nie skorzystać z profesjonalnych produktów do oświetlenia pieczywa.

BIAŁY SZYNOWY LED REFLEKTOR 27W

Lampa szynowa LED biała 27W WOJP05458 z możliwością regulacji kąta padania światła została wykonana z wysokiej jakości aluminium. 5 lat gwarancji producenta. Idealnie sprawdzi do oświetlenia pieczywa.

Zobacz produkt

Doświadczenie oraz wiedza producentów, wsłuchiwanie się w potrzeby klientów, powodują, że mamy obecnie na rynku szereg specjalistycznych, nowoczesnych produktów oświetleniowych, dedykowanych dla branży spożywczej. Lampy do piekarni, podobnie jak choćby oświetlenie do mięsa, a także oświetlenie do warzyw i owoców są nad wyraz funkcjonalnym i przydatnym elementem wyposażenia każdego sklepu spożywczego oraz piekarni. Warto więc skorzystać z oferty gotowych rozwiązań służących poprawie atrakcyjności asortymentu piekarni i wyników sprzedaży sklepu.

świetlówka do pieczywa

Artykuł napisany przez Marcin Pietrasik, 8 lutego 2021