Spis treści

Oświetlenie do sklepów mięsnych

Oświetlenie w każdym sklepie odgrywa niebagatelną rolę w wielkości sprzedaży asortymentu przez sklep oferowanego. Nie od dziś wiadomo, że kupujemy głównie oczami. Atrakcyjne zaprezentowanie sprzedawanych produktów wpływa na ich odbiór przez klientów i zachęca ich do zakupu. Szczególnie w branży spożywczej światło odgrywa ogromnie istotną rolę. Atrakcyjnie wyglądające, krwiście czerwone i soczyste mięso wzbudzi zainteresowanie każdego, kto będzie robił zakupy. W interesie każdego sprzedawcy jest więc takie wyeksponowanie i oświetlenie sprzedawanego mięsa, wyrobów garmażeryjnych i wędlin, aby wyglądały one świeżo i zachęcały do zakupów. Inwestycja w specjalistyczne oświetlenie dedykowane dla branży spożywczej i przeznaczone do oświetlania stoisk mięsnych zwróci się w niedługim czasie w postaci znacznego zwiększenia obrotów sklepu mięsnego lub stoiska z mięsem i wędlinami. Jak oświetlić sklep mięsny i jakie lampy do sklepu mięsnego wybrać? Postaramy się dziś odpowiedzieć na te pytania i pomóc w wyborze odpowiedniego oświetlenia do sklepów mięsnych.

Oświetlenie mięsa

Oświetlenie mięsa

Oświetlenie do sklepu mięsnego

Odpowiednio dobrane oświetlenie do sklepu mięsnego może dać wzrost sprzedaży nawet o 30-40%. Przy oświetleniu mięsa, wyrobów garmażeryjnych oraz wędlin istotna jest dominacja w emitowanym świetle barwy czerwonej. Taka barwa wyeksponuje czerwony, świeży wygląd sprzedawanych wyrobów. Należy unikać odcieni zielonkawych, które będą budzić skojarzenia z brakiem świeżości asortymentu. Nowoczesna technologia LED daje dużo większe możliwości dostosowania parametrów świecenia do potrzeb od tradycyjnych lamp sodowych. Warto więc zwrócić swoją uwagę właśnie na LED-owe źródła światła, wybierając oświetlenie LED do sklepu mięsnego. Producenci oświetlenia, kierując się potrzebami swoich klientów, projektują i oferują do sprzedaży produkty ściśle dedykowane do konkretnych branż. Także i do sklepów spożywczych, w szczególności sklepów mięsnych. Mamy dziś więc możliwość zakupu profesjonalnych lamp i świetlówek spełniających wszystkie oczekiwania przed nimi stawiane. Możemy wyposażyć swojego sklepy w specjalistyczne oświetlenie do sklepów mięsnych. Często w miejsce przypadkowo dobranych lamp, niekoniecznie spełniających podkładane w nich oczekiwania.

Taśma LED do mięsa

Oświetlenie stoisk i sklepów mięsnych

Lampa LED do mięsa, zaprojektowana do oświetlenia stoisk mięsnych przynosi poza uatrakcyjnieniem wyglądu sprzedawanych produktów szereg innych korzyści. Przede wszystkim LED-owe źródła światła są bardzo energooszczędne. Zużywają bowiem kilkukrotnie mniej energii elektrycznej od tradycyjnych lamp. Są także bardzo trwałymi i wytrzymałymi lampami, co przekłada się na dużą ich żywotność. Będąc pewnymi jakości i trwałości swoich produktów producenci udzielają na nie długiej gwarancji. Dla przykładu lampy LED do mięsa firmy Spectrum LED oferowane przez sklep smd-led.pl poosiadają aż 5-letnią gwarancję. Początkowy wyższy koszt instalacji lamp LED w stosunku do lamp tradycyjnych szybko więc się zwraca. Zwraca się w postaci redukcji kosztów eksploatacji oświetlenie sklepowego oraz wyeliminowanie częstszych zmian zużytego i zepsutego oświetlenia. Redukcja kosztów eksploatacji w połączeniu ze zwiększeniem sprzedaży atrakcyjnie oświetlonego surowego mięsa oraz wędlin będzie dużą nagrodą dla sklepikarzy. Cieszyć się będą mogli ci, którzy zainwestują w oświetlenie LED do mięsa w swoim sklepie.

Oświetlenie stoiska mięsnego

Zobacz również nasze inne artykuły o oświetleniu w obiektach spożywczych

Oświetlenie stoiska wędliniarskiego

Wędliny oraz mięso często eksponowane są w ladach chłodniczych. Lady takie niekoniecznie są dobrym miejscem na montaż lampy LED do mięsa. Idealnym źródłem światła w ladach jest natomiast świetlówka do mięsa. Świetlówka taka będzie praktycznie niezauważalnym elementem wyposażenia lady, a zapewni odpowiednie oświetlenie produktów w niej się znajdujących. Alternatywą dla świetlówki może być również taśma LED do mięsa. Bez względu czy będzie to świetlówka, czy taśma, możemy być pewni, że wykorzystując te profesjonalne produkty, skierowane do sklepów mięsnych, będziemy mogli czerpać ze wszystkich ich zalet, cieszyć się zadowoleniem klientów i zwiększeniem obrotów sklepu. Sklep smd-led.pl w swojej ofercie posiada specjalistyczne produkty oświetleniowe renomowanej firmy Holdbox z 3-letnią gwarancją. Różnorodność parametrów dostępnych taśm i świetlówek sprawia, że każdy poszukujący oświetlenia do swojego sklepu, znajdzie rozwiązanie odpowiednie do swoich potrzeb i oczekiwań.

Szereg zalet, jakie niesie ze sobą nowoczesne oświetlenie LED dla sklepów spożywczych, gwarantuje poprawę jakości pracy, wpływa pozytywnie na decyzje zakupowe klientów i skutecznie redukuje koszty eksploatacji sklepu. Warto więc zainwestować w swoim sklepie w specjalistyczne oświetlenie do mięsa, ale także w oświetlenie do pieczywa dedykowane do piekarni czy oświetlenie do warzyw i owoców skierowane do warzywniaków.

Oświetlenie do sklepu miesnego

Artykuł napisany przez Marcin Pietrasik, 8 lutego 2021