Oświetlenie fryzjerskie, a nowoczesny salon fryzjerski

Oświetlenie salonu fryzjerskiego powinno być podzielone na różne strefy. Stefa samego fotela musi być  najmocniej oświetlona w przedziale 300-500 lx. Odpowiednie oświetlenie stanowiska pracy w salonie fryzjerskim wpływa na lepszy komfort i bezpieczeństwo pracy. Salon fryzjerski to zaraz obok barów czy pubów miejsce spotkań mężczyzn tych młodszych pokoleniem i starszych. Zawsze warto, jest więc zadbać o odpowiedni klimat w swoim salonie fryzjerskim i tym samym sprawić by mężczyźni ci młodsi i starsi czuli się tam komfortowo. Tutaj bardzo ważną funkcję pełnić będzie oświetlenie fryzjerskie. Odpowiednio dobrane lampy do salonu fryzjerskiego mogą nie tylko efektownie wyglądać, ale także wyjątkowo rozświetlić całe nasze wnętrze.

oswietlenie fryzjerskie a nowoczesny salon ryzjerski, baner reklamowy, sklep z oswietleniem smd-led.pl
SMD-LED.PL udzieli Ci fachowej pomocy w oświetleniu Twojego salonu fryzjerskiego. Razem znajdziemy idealne rozwiązanie!

Badania naukowe dowodzą, iż większa część Panów nie zmienia fryzjera, jest przyzwyczajony do jednego i przez długie lata stara się być mu wiernym. Powinniśmy zadbać więc o pełen komfort naszego stałego klienta i sprawić by każde pójście do fryzjera stało się czymś magicznym. Ważna jest też poczta pantoflowa, robiąc bardzo dobre wrażenie na swoim kliencie, on poleci nas następnemu i tak tworzymy łańcuszek zadowolonych klientów. Jest kilka czynników wpływających na komfort i zadowolenie naszych Klientów, o których trzeba pamiętać. W tym krótkim blogu postaramy się omówić je wszystkie i dać kilka ciekawych rozwiązań jak uprzyjemnić czas spędzony u fryzjera i dzięki temu kupić jego wierność na lata.

Oświetlenie fryzjerskie, a nowoczesny salon fryzjerski
Oświetlenie fryzjerskie, a nowoczesny salon fryzjerski

Oświetlenie salonu fryzjerskiego musi być spójne, dokładne, a zarazem eleganckie i wpasowujące się w jego ogólny styl i design. Powinniśmy pamiętać o tym, aby było ono także przytulne dla klienta, ale również odpowiednio doświetlało miejsce naszej pracy. Wybierając lampy sufitowe do salonu fryzjerskiego, powinniśmy dobierać je odpowiednio do stylu wnętrza oraz miejsca ich montażu. W poczekalni możemy zastosować ciepłe światło, które odpowiednio zbuduje klimat miejsca, a także pozwoli zrelaksować się naszym klientom. Światło tam powinno być również odpowiednie do tego, aby nasi klienci mogli przeczytać gazetę, czy inne czasopismo. Do miejsca strzyżenia polecamy głównie światło neutralne, które doskonale oddaje naturalne kolory, a także odpowiednio oświetla miejsce pracy. Tam musimy wybrać oprawy świetlne, które pozwolą skupić się nam na wykonywanej pracy, ale także swoim światłem odpowiednio oświetlą fryzury naszych klientów. Oświetlenie salonu fryzjerskiego to bardzo ważny element, odpowiednie dobrane światło poprawia komfort pracy fryzjerom i tworzy klimat dla klienta.

Oświetlenie do salonu fryzjerskiego

Oświetlenie do salonu fryzjerskiego powinno być przemyślane zarówno pod względem estetycznym jak i praktycznym. Warto wziąć pod uwagę 2 ważne aspekty: dobrać oświetlenie pasujące do całego wystroju i stylu salonu oraz uwzględnić normy oświetleniowe jakimi są m.in. natężenie nie mniejsze niż 300 lx. Zacznijmy od podstaw. Fotel, na którym będzie wykonana usługa fryzjerska, powinien charakteryzować się nieprzeciętną funkcjonalnością. Musi mieć regulowane zarówno położenie, wysokość, jak i kąt nachylenia oparcia czy możliwość obracania. Materiał, z którego nasz fotel został wykonany, nie powinien stanowić problemów, z utrzymaniem jego czystości. Bardzo ważną rzeczą jest też jego wygląd zewnętrzny. Fotel jest jak siedzenie kierowcy, im bogatsza i bardziej wypasiona wersja, tym lepiej się w niej czuje kierowca.

Oświetlenie do salonu fryzjerskiego
Oświetlenie do salonu fryzjerskiego

Oprócz walorów estetycznych ważne jest, aby miał on regulację góra dół, co pozwoli nam optymalnie go dopasować pod każdego klienta. Regulacja ta zapewni także komfort pracy fryzjerowi i pozwoli oszczędzić jego kręgosłup. Po wybraniu naszego fotela powinniśmy przejść do zakupu odpowiedniej lampy do salonu fryzjerskiego. Fotel to miejsce, gdzie ważne jest odpowiednie doświetlenie. Minimalny przedział podawany w luksach waha się między 300lx, a 500lx. Odpowiednie oświetlenie fryzjerskie jest gwarancją lepszej kondycji naszych oczu. Wbrew temu, co może nam się wydawać praca fryzjera polega na wzmożonym wysiłku zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Praca przez kilka godzin na nogach często w pozycji mało naturalnej. Wpatrywanie się w jeden punkt podczas strzyżenia też nie działa komfortowo na nasze oczy.

Dlatego ważne jest, aby to miejsce nie było zbyt słabo oświetlone. Tu mamy świetnie pokazane jak za pomocą dwóch odpowiednio rozstawionych lamp bezpośrednio nad fotelami zadbaliśmy o to, aby poziom luksów był odpowiedni do wymagań nowoczesnego salonu fryzjerskiego. Kolejnym bardzo ciekawym elementem są dwie lampy zamontowane nad lustrami. Lampy te mają możliwość regulacji kierunku padania światła co w skrajnych przypadkach pozwoli nam na dodatkowe doświetlenie miejsca pracy. Na przedstawionym poniżej zdjęciu znajdziemy reflektor Haron 10W czarny. Jest to lampa zamontowana bezpośrednio nad lustrem. Na suficie dosyć szybko można spostrzec także lampy wiszące sufitowe, czyli te odpowiedzialne za ogólne oświetlenie wnętrza.

Chcesz kupić reflektor Haron 10W czarny? A może interesują Cię lampy wiszące? Odwiedź nasz sklep!

Oświetlenie do salonu fryzjerskiego
Oświetlenie do salonu fryzjerskiego

Zobacz również nasze inne artykuły o oświetleniu salonu beauty

Lampa fryzjerska

Czym kierować się wybierając oświetlenie do swojego salonu fryzjerskiego? Jako lampa fryzjerska w 2022 roku dobrze sprawdzi się lampa wisząca, która nie będzie powodować cienia i zapewni doskonałe oświetlenie całego lokalu. Pamiętajmy, by zastosować co najmniej 2 rodzaje oświetlenia, takie jak lampa sufitowa oraz lampa fryzjerska doświetlająca stanowisko. Bardzo istotnym elementem, jeżeli chodzi o oświetlenie salonu fryzjerskiego, jest także odpowiednie zaakcentowanie wnętrza światłem. Do tego celu powinniśmy wybrać lampy nie tylko o odpowiedniej barwie światła, ale również mocy. Bardzo często spotykamy się z pytaniem „Jaka barwa światła do salonu fryzjerskiego jest najlepsza?” Z naszej strony polecamy głównie barwę neutralną. Jest to światło pośrednie między ciepłą i zimną, a więc doskonale sprawdza się w miejscach pracy, a przy tym nie przekłamuje naturalnych kolorów. W poczekalni możemy wykorzystać ciepłą barwę światła, która pozwoli naszym klientom zrelaksować się i odpocząć.

Lampa fryzjerska
Lampa fryzjerska

Projektując oświetlenie do salonu fryzjerskiego obecnie, powinniśmy wybierać wyłącznie lampy wykonane w technologii LED. Pobierają one znacznie mniej energii od tradycyjnego oświetlenia, a przy tym ich światło jest znacznie lepszej jakości. Prawidłowe oświetlenie salonu fryzjerskiego powinno być równomiernie rozmieszczone po całym jego wnętrzu. Największą jasność powinniśmy uzyskać przy fotelu, czyli tam, gdzie odbywa się większość pracy dobrego fryzjera.

W niedalekiej przeszłości jako oświetlenie w salonie fryzjerskim wykorzystywano głównie oprawy rastrowe z tradycyjnymi świetlówkami. Po pewnym okresie pracy pewnie każdy z nas zauważył, że ich światło jest słabsze i zaczynają coraz bardziej hałasować. Obecnie prawie całkowicie zastąpiono je przez lampy sufitowe lub panele LED (najczęściej wybierany Panel LED Aigostar 40W 4000K). Na poniższym zdjęciu mogą Państwo zauważyć Panel LED Zorda, czyli ramkową lampę pełniącą w tym wnętrzu nie tylko rolę oświetleniową, ale także ozdobną.

Interesują Cię lampy sufitowe, panele LED, a może konkretny model Panel LED Zorda? Zapraszamy!

Sprawdź jaki panel LED wybrać i jak go zamontować

Lampa fryzjerska
Lampa fryzjerska

Oświetlenie w salonie fryzjerskim

Jak już zdążyliśmy wspomnieć, projektując oświetlenie do zakładów fryzjerskich, zalecamy wybór głównie lamp wykonanych w technologii LED. Oświetlenie w salonie fryzjerskim wyposażone w pełni z opraw wykonanych w nowoczesnej technologii LED przyniesie nam nie tylko szereg zalet oświetleniowych, ale także znacznie niższe wydatki za energię. Oszczędność ta może sięgać nawet do 60%. Oświetlenie w salonie w fryzjerskim to bez wątpienia jeden z najważniejszych czynników, decydujących o wyglądzie i ogólnym odbiorze salonu przez klienta. Jak dobrze wiemy to właśnie oświetlenie jak nic innego potrafi sprawić, że lokal zyska charakteru.

Oświetlenie w salonie fryzjerskim
Oświetlenie w salonie fryzjerskim

Obecnie dostępnych jest wiele różnych modeli lamp. W naszym wpisie blogowym skupiliśmy się głównie na lampach sufitowych, ale jako lampy do salonu fryzjerskiego równie dobrze sprawdzą się kinkiety ścienne, czy reflektory szynowe. Jako oświetlenie ozdobne będziemy mogli wykorzystać także taśmy LED, które zamontowane w profilach aluminiowych, przykują uwagę swoją nowoczesną formą. Pamiętajmy jednak o tym, że oświetlenie dekoracyjne nie powinno służyć nam jako główna forma oświetleniowa. Do tego celu powinniśmy używać wyłącznie lamp o odpowiedniej mocy świetlnej i w zależności od zastosowania o szerokim lub wąskim kącie świecenia.

Szukasz taśmy LED? Znajdziesz ją w naszym sklepie!

Nowoczesne oświetlenie do salonu fryzjerskiego

Nowoczesne oświetlenie do salonu fryzjerskiego musi spełniać zarówno funkcję praktyczną, jak i designerską. Jeśli nasz salon nawiązuje przykładowo do stylu Retro i lat 70-tych, oczywistym jest, że nie użyjemy nowoczesnej lampy. Dobrze dobrane oświetlenie może stanowić doskonałą dekorację. Salon fryzjerski obecnie jest projektowany zgodnie ze współczesnymi trendami i rzadko dziś spotkamy miejsca nawiązujące do tradycyjnego, klasycznego wyglądu. Nowoczesne oświetlenie do takiego salonu fryzjerskiego będzie pełniło tutaj również niebagatelną funkcję. Nasze współczesne wyposażone wnętrza musi przecież doskonale komponować się również z resztą naszej aranżacji. Nie wybierzemy przecież nowoczesnego fotelu, który byśmy oświetlili tradycyjną lampą. Najlepszą decyzją wtedy będą lampy sufitowe do salonu fryzjerskiego, które jak najbardziej wpasują się do aranżacji naszego wnętrza. Ogromną zaletą, jaką posiadają tutaj lampy LED, jest ogólna dostępność ich wielu modeli. Dzisiaj na rynku oświetleniowym spotkamy wiele zwykłych lamp niewyróżniających się swoim wyglądem. Oświetlenie salonu fryzjerskiego oparte o tego typu lampy nie będzie praktycznie niczym wyróżniać się w porównaniu z naszą konkurencją. Technologia LED daje nam jednak możliwość wyboru oświetlenia, które również swoim designem wpasuje się do naszego wnętrza. Eleganckie lampy do salonu fryzjerskiego nie tylko będą efektownie wyglądać, ale także spełnią wszystkie nasze indywidualne wymagania odnośnie do oświetlenia tego typu wnętrza.

Nowoczesne oświetlenie do salonu fryzjerskiego
Nowoczesne oświetlenie do salonu fryzjerskiego

Chcąc zainwestować w nowoczesne oświetlenie do salonu fryzjerskiego, powinniśmy zdecydować się wyłącznie na produkty wykonane w energooszczędnej technologii LED. W tym momencie jest ona na tyle rozwinięta i posiada szeroką gamę produktów, że będziemy w stanie stworzyć takie światło, które jak najbardziej spełni nasze wymagania, jak i te przestrzegane przez normy oświetleniowe. Dziś jako oświetlenie LED do salonu fryzjerskiego możemy wybrać zarówno lampy natynkowe, oprawy wpuszczane, a także cieszące się coraz większą popularnością żarówki na przewodzie. Wśród lamp, które zamontujemy natynkowo możemy wybrać okrągłe, czy kwadratowe plafony, eleganckie i stylowe lampy sufitowe i wiszące, a także kinkiety, które posłużą jako punktowe oświetlenie. Wśród lamp wpuszczanych również mamy ogromny wybór. Tutaj możemy wybrać zarówno duże panele LED, jak i te mniejsze typu downlight. Bardzo ciekawym i atrakcyjnym cenowo rozwiązaniem są także oprawki sufitowe wraz z żarówkami. W tym przypadku dobrze rozmieszczone pozwolą nam na odpowiednio oświetlenie niezbyt dużym kosztem.

Nowoczesne oświetlenie do salonu fryzjerskiego
Nowoczesne oświetlenie do salonu fryzjerskiego

Oświetlenie naszego salonu fryzjerskiego powinno przyciągać również klientów, więc warto pokusić się również o lampy dekoracyjne. Tutaj polecamy w szczególności profile wraz z taśmami ledowymi, jak żarówki na przewodzie, o których wspominaliśmy wcześniej. W przypadku tego typu lamp wiszących, możemy pokusić się również o dekoracyjne żarówki żarnikowe. Wtedy decydujemy się jednak na nieco wyższy pobór energii, ale również na wyjątkowy design i niecodzienny styl. Oświetlenie dekoracyjne do salonu fryzjerskiego nie powinno być używane, jako jego główne źródło światła. Taśmy LED posiadają mocny, lecz krótki strumień światła, ciepłe światło żarówek dekoracyjnych nie jest najlepsze do pracy i nie pomaga w skupieniu, a bardziej relaksuje. Nie zapomnijmy o odpowiednim oświetleniu reklamy, która jako pierwsza przyciągnie nowych klientów do naszego salonu. Tutaj idealnie sprawdzą się moduły LED, które dzięki wielu możliwością montażu, pozwolą nam na idealne doświetlenie reklamy. Tutaj możemy wybrać dowolny kolor światła białego, a także pokusić się o kolorowego oświetlenie, a także te wykonane w technologii RGB.

Profesjonalne oświetlenie salonu fryzjerskiego

W salonie fryzjerskim światło odgrywa znaczącą rolę. To właśnie profesjonalne oświetlenie salonu pozwala na dobranie i wykonanie idealnej fryzury i koloru. Dlatego też profesjonalne oświetlenie w salonie fryzjerskim musi być niemęczące dla wzroku wynoszące od 300 do 500 lx, posiadające neutralną barwę. Oświetlenie salonu fryzjerskiego w pomieszczeniu, w którym odbywa się praca musi być dostosowane głównie pod fryzjera, to w jego rękach jest, jakby nie patrzeć, dosyć duża odpowiedzialność za wykonaną usługę. Nie może być więc rozpraszany przez błędnie dobrane światło czy nieodpowiednią jego barwę. Gdy chcesz wybrać oświetlenie do swojego salonu fryzjerskiego przede wszystkim zastanów się jakiego typu lampy będą pasowały do wystroju i ogólnego zamysłu jaki masz co do tego miejsca. Sklepy oferują wiele ciekawych rozwiązań i bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie. Lampy sufitowe w postaci żyrandola nadadzą klasy i elegancji, wybierając niestandardowy wzór, nadasz swojemu salonowi charakteru. Nie zapominaj o oświetleniu dodatkowym, które sprawdzi się na przykład do doświetlenia dyplomów i certyfikatów świadczących o kompetencji salonu.

Profesjonalne oświetlenie salonu fryzjerskiego
Profesjonalne oświetlenie salonu fryzjerskiego

Natężenie oświetlenia w salonie fryzjerskim

Źródło światła w salonie fryzjerskim musi być funkcjonalne i być przystosowane do obowiązujących norm. Tak jak w każdym miejscu pracy, natężenie oświetlenia w salonie fryzjerskim musi spełniać określone wytyczne. 300 – 500 lx (luksów) to optymalne natężenie oświetlenia w salonie fryzjerskim. Pozwoli ono na wydajną i efektywną pracę. Pamiętajmy też, że światło powinno być o neutralnej barwie. Praca fryzjera wiąże się z wielogodzinnym wytężaniem wzroku, pracownik musi każdego dnia zmagać się z dokładnym rozpoznawaniem odcienia włosów klienta i dobieraniem właściwego koloru czy strzyżenia. Zapewne nie należy to do łatwych zadań samo w sobie, dlatego tak istotne jest, by dodatkowo nie utrudniać pracy poprzez rozproszenie na przykład poprzez zbyt małą ilość źródeł światła. Jeśli mamy taką możliwość, warto zapewnić w salonie jak największą ilość światła naturalnego wpadającego przez okna. Niestety nie zawsze jest to możliwe do zrealizowania. Na szczęście nowoczesne lampy sprawdzają się równie dobrze co światło słoneczne.

Natężenie oświetlenia w salonie fryzjerskim
Natężenie oświetlenia w salonie fryzjerskim

Jakie światło do salonu fryzjerskiego ciepłe czy zimne

Miejsce takie jak salon fryzjerski wymaga odpowiedniego światła, by umożliwiać właściwe wykonywanie obowiązków przez pracowników, a także by było odpowiednie dla klientów. Jeśli zastanawiamy się jakie światło do salonu fryzjerskiego będzie odpowiednie ciepłe, czy zimne, warto wiedzieć, że tak jak do każdej pracy wzrokowej odpowiednia będzie chłodna barwa. Chłodne, neutralne światło nie przekłamuje kolorów, oddaje obraz 1:1. Jeśli chodzi o ciepłą barwę światła, nie musimy rezygnować z niej w 100%. Jest to idealna barwa, którą możemy zastosować w poczekalni dla klientów naszego salonu. Ciepła barwa światła umili oczekiwanie na zabieg fryzjerski, pozwoli klientowi zrelaksować się i czerpać jeszcze więcej przyjemności z pobytu w salonie. Z oczywistych względów, zastosowanie takiej barwy w pomieszczeniu, w którym pracujemy byłoby niewłaściwe. Fryzjer mógłby poczuć się zmęczony i jego praca przestałaby być efektywna, co przełożyłoby się na straty salonu.

Jakie światło do salonu fryzjerskiego ciepłe czy zimne
Jakie światło do salonu fryzjerskiego ciepłe czy zimne

Jakie światło w salonie fryzjerskim jest niewskazane

Jak już wiemy światło ma istotne znaczenie w miejscu takim jak salon fryzjerski. Odgrywa jedną z głównych ról i posiada normy, których należy przestrzegać. Warto zastanowić się jakie światło w salonie fryzjerskim jest niewskazane, odpowiedzią bez wątpienia jest fakt, że współczynnik oddawania barw CRI musi być powyżej 80. Niższa wartość współczynnika sprawiłaby, że kolory nie będą oddawane w naturalny sposób co bez wątpienia miałoby wpływ na koloryzację. Bez wątpienia nikt z nas nie chciałby doświadczyć źle dobranego koloru i fryzury na własnej skórze. Takie faux pas spędza sen z powiek nie tylko klientom, ale też właścicielom salonów fryzjerskich. Włosy to ozdoba każdego człowieka i dla większości z nas są niezwykle ważne i zapuszczamy je latami, dbając o nie najlepiej jak potrafimy. W zawodzie fryzjera nie tak łatwo naprawić błąd, dlatego najlepiej zrobić wszystko co w naszej mocy, by uniknąć wspomnianego wyżej koszmaru. Jak już wspomnieliśmy, współczynnik oddawania barw CRI80 to minimalna podstawa jaką należy zapewnić, by zminimalizować ryzyko pomyłki podczas pracy.

Jakie światło w salonie fryzjerskim jest niewskazane
Jakie światło w salonie fryzjerskim jest niewskazane

Jaka barwa światła do salonu fryzjerskiego

Co jeszcze musimy wiedzieć o oświetleniu w salonie fryzjerskim? Często zadawanym pytaniem jest pytanie jaka barwa światła do salonu fryzjerskiego jest odpowiednia, a odpowiedź na to jest prosta: barwa światła do salonu fryzjerskiego powinna wynosić 4000 K i być neutralna. Możemy też zastosować chłodną barwę wynoszącą ok. 6000 K. W salonie fryzjerskim barwa światła jest niezwykle istotna. Naturalnie wyglądające barwy zapewnią odpowiednio dobraną oraz wykonaną koloryzację. Dzięki zapewnieniu odpowiedniej barwy światła nasz salon będzie wyglądał profesjonalnie, a jego wyposażenie będzie prezentować się idealnie. Pamiętajmy, że nawet najmniejszy szczegół ma znaczenie, a zadbanie o takie rzeczy jak właściwie dobranie oświetlenie i jego barwa, zaprocentują zadowoleniem klientów.

Jaka barwa światła do salonu fryzjerskiego
Jaka barwa światła do salonu fryzjerskiego

Lampy LED-owe do salonu fryzjerskiego

Lampy LED-owe do salonu fryzjerskiego to bardzo często wybierane oświetlenie w 2022 roku. Są ku temu powody. Nie powoduje ono rzucania cienia, a co za tym idzie nie utrudnia pracy fryzjera, a lampy LED-owe potrafią dokładnie oświetlić każde pomieszczenie. Salony fryzjerskie nie mają określonej wielkości pomieszczenia, a każdy salon charakteryzuje się niepowtarzalnością w swoim stylu i sposobie pracy. Lampy ledowe to oświetlenie, które do niedawna kojarzone było z biurami czy sklepami. Warto jednak wiedzieć, że oświetlenie LED idealnie sprawdza się w różnego typu salonach usługowych, a wygląd lamp nie musi być nudny i przewidywalny. Lampy ledowe coraz częściej stosowane są również w domach prywatnych, a to wszystko dzięki wielu zaletom, które posiadają. Przede wszystkim lampy ledowe są energooszczędne, pozwala to znacznie zmniejszyć rachunki za prąd. Oprócz tego znane są ze swojej nieocenionej możliwości dokładnego oświetlenia całego pomieszczenia, nie powodując przy tym niepotrzebnego cienia. Dzięki swoim formom, idealnie dopasują się też do salonów o małej powierzchni nie zmniejszając jej.

Lampy LED-owe do salonu fryzjerskiego
Lampy LED-owe do salonu fryzjerskiego

Prawidłowe oświetlenie salonu fryzjerskiego

Prawidłowe oświetlenie salonu fryzjerskiego powinno odpowiednio oświetlić miejsce pracy, jak i przyciągnąć uwagę klientów. Wnętrze salonu powinno być oświetlone zgodnie z panującym w nim stylu, a także spełniać obowiązujące normy PN-EN 12464-1. Nie możemy zapomnieć o doświetleniu naszego logo, czy reklamy. To właśnie ona dziś (razem z internetowym marketingiem) przyciąga największą ilość potencjalnych klientów. Oświetlenie w salonie kosmetycznym, czy w innym miejscu, w którym dbamy o wygląd naszych klientów, powinno posiadać natężenie w wysokości nie mniejszej niż 500 lx. Zgodnie z obowiązującą normą PN-EN 12464-1 „Światło i oświetlenie – Oświetlenie miejsc pracy” oświetlenie salonu fryzjerskiego określa się jako formę pracy biurowej, w której właśnie wymagana jest takie natężenie oświetlenia. Dotyczy to oczywiście miejsca naszej pracy, czyli przestrzeni, w których dbamy o fryzury klientów. W poczekalni będziemy mieli większą dowolność odnośnie do oświetlenia, ale i tak nie możemy zapomnieć o tym, że tam dłuższą chwilę muszą spędzać nasi klienci i właśnie ze względu na nich powinniśmy odpowiednio zadbać o oświetlenie również tego pomieszczenia i sprawić, aby było przytulne i relaksujące.

Prawidłowe oświetlenie salonu fryzjerskiego
Prawidłowe oświetlenie salonu fryzjerskiego

Od tego, jakie oświetlenie do salonu fryzjerskiego wybierzemy, ogromny wpływ będzie miało zarówno ilość okien w jego wnętrzu, jak i sama jego wielkość. Jeśli nasz salon nie jest zbyt duży, może wystarczyć nam jedna lampa do głównego oświetlenia i mniejsze, przy fotelach, tak aby dodatkowo doświetliły naszych klientów podczas strzyżenia. W przypadku kiedy posiadamy już większy salon i kilka miejsc, w których strzyżemy klientów, nie obejdzie się bez większej ilości lamp sufitowych. Pamiętajmy o tym, aby równomiernie je rozmieścić, w ten sposób, aby całe nasze wnętrze było odpowiednio doświetlone.

Jakie oświetlenie do salonu fryzjerskiego

Jakie oświetlenie do salonu fryzjerskiego będzie właściwe? W salonie fryzjerskim oświetlenie powinno być neutralne, chłodne, tak aby zapewnić doskonałą widoczność i oddawanie kolorów 1 do 1. Zapewni to doskonałe warunki pracy. Pamiętajmy też o właściwie dobranym natężeniu, które zmienia się wraz ze stanowiskiem pracy jednak nie będzie mniejsze niż 300 lx. Salon fryzjerski jest miejscem dość wymagającym. Dzieje się tak z tego względu, gdyż nawet trochę źle dobrane oświetlenie może spowodować nieprawidłowo wykonaną pracę przez fryzjera. Źle dobrany odcień włosów do urody klienta może być przyczyną złej opinii, szczególnie w mniejszych miejscowościach. Każdy z nas wolałby uniknąć tego typu wpadki, dlatego urządzając salon fryzjerski pamiętajmy też o dodatkowym oświetleniu. Należy zaopatrzyć się w lampy doświetlające stanowisko pracy, dzięki któremu bardziej szczegółowe zabiegi nie będą sprawiały problemu.

Jakie oświetlenie do salonu fryzjerskiego
Jakie oświetlenie do salonu fryzjerskiego

Lampa stojąca do salonu fryzjerskiego

Czy lampa stojąca do salonu fryzjerskiego jest konieczna? W każdym salonie fryzjerskim dobrze mieć lampę stojącą. Nie powinniśmy liczyć tylko na oświetlenie główne, nie będzie ono wystarczające. Lampa stojąca oprócz doświetlenia stanowiska może stanowić dekorację salonu, w 2022 roku mamy szeroki wybór lamp w przeróżnych kształtach. Kolory i wyposażenie salonu to nie jedyne rzeczy, które będą miały wpływ na jakość oferowanych usług fryzjerskich. Ponadto światło odgrywa znaczącą rolę w pracy, którą wykonuje fryzjer. Jeśli dokonasz właściwego wyboru, Twoja praca stanie się wygodniejsza i przyjemniejsza. Z drugiej strony klient wyrazi poczucie spokoju i zadowolenia w odniesieniu do świadczonej usługi. Dlatego światła fryzjerskie nie mogą wytwarzać olśnienia, które powstaje, gdy światło odbija się od gładkich, polerowanych powierzchni. Ponadto nie powinny emitować światła o nieodpowiednim lub nadmiernym natężeniu światła. Spowodowałoby to, że fryzjerzy doświadczaliby szybkiego zmęczenia oczu, a klienci czuliby dyskomfort. Lampa stojąca do salonu fryzjerskiego jest doskonałym pomysłem jeśli chodzi do doświetlenie stanowiska. Jest nie tylko efektowna, ale i skuteczna, a o to nam przecież chodzi.

Lampa stojąca do salonu fryzjerskiego
Lampa stojąca do salonu fryzjerskiego
przez

Post Author: Marcin Pietrasik