Oświetlenie fryzjerskie, a nowoczesny salon fryzjerski

Salon fryzjerski to zaraz obok barów czy pubów miejsce spotkań mężczyzn tych młodszych pokoleniem i starszych. Zawsze warto, jest więc zadbać o odpowiedni klimat w swoim salonie fryzjerskim i tym samym sprawić by mężczyźni ci młodsi i starsi czuli się tam komfortowo. Tutaj bardzo ważną funkcję pełnić będzie oświetlenie fryzjerskie. Odpowiednio dobrane lampy do salonu fryzjerskiego mogą nie tylko efektownie wyglądać, ale także wyjątkowo rozświetlić całe nasze wnętrze. Badania naukowe dowodzą, iż większa część Panów nie zmienia fryzjera, jest przyzwyczajony do jednego i przez długie lata stara się być mu wiernym. Powinniśmy zadbać więc o pełen komfort naszego stałego klienta i sprawić by każde pójście do fryzjera stało się czymś magicznym. Ważna jest też poczta pantoflowa, robiąc bardzo dobre wrażenie na swoim kliencie, on poleci nas następnemu i tak tworzymy łańcuszek zadowolonych klientów. Jest kilka czynników wpływających na komfort i zadowolenie naszych Klienów, o których trzeba pamiętać. W tym krótkim blogu postaramy się omówić je wszystkie i dać kilka ciekawych rozwiązań jak uprzyjemnić czas spędzony u fryzjera i dzięki temu kupić jego wierność na lata.

Nowoczesny fotel do salonu fryzjerskiego
Nowoczesny fotel do salonu fryzjerskiego

Oświetlenie do salonu fryzjerskiego

Zacznijmy od podstaw. Fotel, na którym będzie wykonana usługa fryzjerska, powinien charakteryzować się nieprzeciętną funkcjonalnością. Musi mieć regulowane zarówno położenie, wysokość, jak i kąt nachylenia oparcia czy możliwość obracania. Materiał, z którego nasz fotel został wykonany, nie powinien stanowić problemów, z utrzymaniem jego czystości. Bardzo ważną rzeczą jest też jego wygląd zewnętrzny. Fotel jest jak siedzenie kierowcy, im bogatsza i bardziej wypasiona wersja, tym lepiej się w niej czuje kierowca. Oprócz walorów estetycznych ważne jest, aby miał on regulację góra dół, co pozwoli nam optymalnie go dopasować pod każdego klienta. Regulacja ta zapewni także komfort pracy fryzjerowi i pozwoli oszczędzić jego kręgosłup. Po wybraniu naszego fotela powinniśmy przejść do zakupu odpowiedniej lampy do salonu fryzjerskiego. Fotel to miejsce, gdzie ważne jest odpowiednie doświetlenie. Minimalny przedział podawany w luksach waha się między 300lx, a 500lx. Odpowiednie oświetlenie fryzjerskie jest gwarancją lepszej kondycji naszych oczów. Wbrew temu, co może nam się wydawać praca fryzjera polega na wzmożonym wysiłku zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Praca przez kilka godzin na nogach często w pozycji mało naturalnej. Wpatrywanie się w jeden punkt podczas strzyżenia też nie działa komfortowo na nasze oczy. Dlatego ważne jest, aby to miejsce nie było zbyt słabo oświetlone. Tu mamy świetnie pokazane jak za pomocą dwóch odpowiednio rozstawionych lamp bezpośrednio nad fotelami zadbaliśmy o to, aby poziom luksów był odpowiedni do wymagań nowoczesnego salonu fryzjerskiego. Kolejnym bardzo ciekawym elementem są dwie lampy zamontowane nad lustrami. Lampy te mają możliwość regulacji kierunku padania światła co w skrajnych przypadkach pozwoli nam na dodatkowe doświetlenie miejsca pracy. Na przedstawionym poniżej zdjęciu znajdziemy reflektor Haron 10W czarny. Jest to lampa zamontowana bezpośrednio nad lustrem. Na suficie dosyć szybko można spostrzec także lampy wiszące sufitowe, czyli te odpowiedzialne za ogólne oświetlenie wnętrza.

Nowoczesny salon fryzjerski
Nowoczesny salon fryzjerski

Oświetlenie do salonu fryzjerskiego

Bardzo istotnym elementem, jeżeli chodzi o oświetlenie salonu fryzjerskiego, jest także odpowiednie zaakcentowanie wnętrza światłem. Do tego celu powinniśmy wybrać lampy nie tylko o odpowiedniej barwie światła, ale również mocy. Bardzo często spotykamy się z pytaniem „Jaka barwa światła do salonu fryzjerskiego jest najlepsza?” Z naszej strony polecamy głównie barwę neutralną. Jest to światło pośrednie między ciepłą i zimną, a więc doskonale sprawdza się w miejscach pracy, a przy tym nie przekłamuje naturalnych kolorów. W poczekalni możemy wykorzystać ciepłą barwę światła, która pozwoli naszym klientom zrelaksować się i odpocząć.

Oświetlenie fryzjerskie

Projektując oświetlenie do salonu fryzjerskiego obecnie, powinniśmy wybierać wyłącznie lampy wykonane w technologii LED. Pobierają one znacznie mniej energii od tradycyjnego oświetlenia, a przy tym ich światło jest znacznie lepszej jakości. Prawidłowe oświetlenie salonu fryzjerskiego powinno być równomiernie rozmieszczone po całym jego wnętrzu. Największą jasność powinniśmy uzyskać przy fotelu, czyli tam, gdzie odbywa się większość pracy dobrego fryzjera.

W niedalekiej przeszłości jako oświetlenie w salonie fryzjerskim wykorzystywano głównie oprawy rastrowe z tradycyjnymi świetlówkami. Po pewnym okresie pracy pewnie każdy z nas zauważył, że ich światło jest słabsze i zaczynają coraz bardziej hałasować. Obecnie prawie całkowicie zastąpiono je przez lampy sufitowe lub panele LED (najczęściej wybierany Panel LED Aigostar 40W 4000K). Na poniższym zdjęciu mogą Państwo zauważyć Panel LED Zorda, czyli ramkową lampę pełniącą w tym wnętrzu nie tylko rolę oświetleniową, ale także ozdobną.

Lampy do salonu fryzjerskiego

Oświetlenie w salonie fryzjerskim

Jak już zdążyliśmy wspomnieć, projektując oświetlenie do zakładów fryzjerskich, zalecamy wybór głównie lamp wykonanych w technologii LED. Oświetlenie salonu fryzjerskiego wyposażone w pełni z opraw wykonanych w tej nowoczesnej technologii przyniesie nam nie tylko szereg zalet oświetleniowych, ale także znacznie niższe wydatki za energię.

Oświetlenie do salonu fryzjerskiego

Obecnie dostępnych jest wiele różnych modeli lamp. W naszym wpisie blogowym skupiliśmy się głównie na lampach sufitowych, ale jako lampy do salonu fryzjerskiego równie dobrze sprawdzą się kinkiety ścienne, czy reflektory szynowe. Jako oświetlenie ozdobne będziemy mogli wykorzystać także taśmy LED, które zamontowane w profilach aluminiowych, przykują uwagę swoją nowoczesną formą. Pamiętajmy jednak o tym, że oświetlenie dekoracyjne nie powinno służyć nam jako główna forma oświetleniowa. Do tego celu powinniśmy używać wyłącznie lamp o odpowiedniej mocy świetlnej i w zależności od zastosowania o szerokim lub wąskim kącie świecenia.

Nowoczesne oświetlenie do salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski obecnie jest projektowany zgodnie ze współczesnymi trendami i rzadko dziś spotkamy miejsca nawiązujące do tradycyjnego, klasycznego wyglądu. Nowoczesne oświetlenie do takiego salonu fryzjerskiego będzie pełniło tutaj również niebagatelną funkcję. Nasze współczesne wyposażone wnętrza musi przecież doskonale komponować się również z resztą naszej aranżacji. Nie wybierzemy przecież nowoczesnego fotelu, który byśmy oświetlili tradycyjną lampą. Najlepszą decyzją wtedy będą lampy sufitowe do salonu fryzjerskiego, które jak najbardziej wpasują się do aranżacji naszego wnętrza. Ogromną zaletą, jaką posiadają tutaj lampy LED, jest ogólna dostępność ich wielu modeli. Dzisiaj na rynku oświetleniowym spotkamy wiele zwykłych lamp niewyróżniających się swoim wyglądem. Oświetlenie salonu fryzjerskiego oparte o tego typu lampy nie będzie praktycznie niczym wyróżniać się w porównaniu z naszą konkurencją. Technologia LED daje nam jedak możliwość wyboru oświetlenia, które również swoim designem wpasuje się do naszego wnętrza. Eleganckie lampy do salonu fryzjerskiego nie tylko będą efektownie wyglądać, ale także spełnią wszystkie nasze indywidualne wymagania odnośnie do oświetlenia tego typu wnętrza.

Oświetlenie salonu fryzjerskiego

Post Author: admin