Lampy inspirowane naturą

Oświetlenie inspirowane naturą

Oświetlenie inspirowane naturą to interesujący trend wnętrzarski, który wpisuje się w modę na styl back to the nature. Przyroda nie od dziś stanowi inspirację dla artystów oraz projektantów wyposażenia wnętrz. Motyw natury przejawiający się w przedmiotach użytkowych, jak lampy to ciekawy efekt aranżacyjny oraz możliwość zaproszenia przyrody do swojego domu.

Różne oblicza natury

Projektanci oświetlenia inspirują się różnymi obliczami przyrody. W ofercie handlowej designerskich sklepów znajdziesz zarówno nowoczesne, minimalistyczne lampy, przypominające wyglądem rafę koralową, jak i nieco bardziej masywne projekty inspirowane plastrami miodu lub masą perłową. W nowoczesnych wnętrzach świetnie sprawdzają się również drewniane lampy oraz oświetlenie wykorzystujące naturalny kamień. W tym artykule przyjrzymy się najciekawszym rozwiązaniom.

Drewno w oryginalnym wydaniu

Drewno w aranżacji wnętrz kojarzone jest tradycyjnie z podłogą oraz meblami. Ten piękny i naturalny surowiec doskonale wygląda również na ścianach, a także dobrze sprawdza się w roli oświetlenia. Ratanowe i bambusowe lampy do prawdziwy hit ostatnich miesięcy. Popularnością cieszą się również geometryczne modele z litego drewna. Drewniane oświetlenie dobrze prezentuje się zarówno we wnętrzach, jak i na zewnętrznym tarasie lub balkonie. 

Kamień – różnorodne wykończenie

Kamień to popularny motyw w nowoczesnym wystroju wnętrza. Pojawia się na blatach oraz jako wykończenie ścian na przykład w łazience. Materiał jest również wykorzystywany przy produkcji lamp. Kamienne elementy mogą tworzyć masywną podstawę lampy stojącej lub lampy stołowej. Ze względu na rozmaitą fakturę surowca, oświetlenie z wykorzystaniem kamienia cechuje ogromna różnorodność.

Masa perłowa – efektywne

Masa perłowa to bardziej ekskluzywny wybór. Materiał jest kosztowny, co również wpływa na finalną cenę lampy. Nie da się jednak ukryć, że lampy z masy perłowej są niezwykle efektowne, a designerskie projekty odznaczają się dużym rozmachem oraz fantazyjnymi formami. Wiszące modele pięknie będą się prezentować w salonie lub przestronnej jadalni, jako efektowny żyrandol.

Naturalne materiały

Ciekawym rozwiązaniem są też minimalistyczne lampy, wykonane ze szkła oraz konopnego lub bawełnianego oplotu. Takie oświetlenie daje szczególnie ciekawy efekt w pomieszczeniach, w których znajduje się dużo roślin oraz lekkie drewniane meble. Budżetowym i efektownym wyborem mogą być również lampy wykonane z papieru. W ofercie sklepów można znaleźć klasyczne kule oraz lekkie lampy o nieregularnym kształcie, przypominające obłoki.

Wykorzystanie naturalnych materiałów w projektach aranżacyjnych to coraz popularniejszy trend. Również deweloperzy starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom nabywców, oferując możliwość wykończenia pod klucz. Z takiej opcji bardzo chętnie korzystają osoby zainteresowane zakupem własnego M, w tym mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego. Tanie mieszkania Szczecin to często wyszukiwana fraza.

Kształt inspirowany naturą

Inspiracja naturą w oświetleniu, to nie tylko materiały, ale również kształty nawiązujące do przyrody. Wśród lamp wiszących można znaleźć subtelne żyrandole z abażurem przypominającym rafę koralową oraz masywne lampy złożone z heksagonów przywodzących na myśl plastry miodu. Miłośnicy klasycznego przepychu z pewnością docenioną finezyjne projekty inspirowane pawim oczkiem.

Jak wyeksponować lampę?

Designerska lampa wymaga odpowiedniego wyeksponowania w postaci wysokiego sufitu lub przestrzeni w przypadku lamp stojących. Nowe mieszkania zachodniopomorskie zostały zaprojektowane w funkcjonalny i przestrzenny sposób, który umożliwia wdrażanie ciekawych rozwiązań aranżacyjnych, jak na przykład wprowadzenie oświetlenia inspirowanego naturą.

Materiał powstał we współpracy z portalem RynekPierwotny.pl

.