Spis treści

Oświetlenie Ledowe w domu

Standardy budowy i wyposażenia domów i mieszkań ulegają ciągłym zmianom. Jedną z takich zmian realizujących się w ostatnich latach jest zmiana tradycyjnych form oświetlenia na Ledy. Oświetlenie LED w domu jeszcze niedawno było nowinką, a dziś jest już standardem powszechnie wykorzystywanym przy wyposażaniu zarówno budynków mieszkalnych, jak i biurowych czy przemysłowych. Mnogość rozwiązań oferowanych przez technologię LED, trwałość opraw i wysoka energooszczędność stawia je obecnie na pierwszym miejscu wśród rozwiązań oświetleniowych.

Oświetlenie LED do domu

Oświetlenie LED w domu

Oświetlenie Ledowe w domu okazuje się przemyślaną inwestycją. Wyższy koszt zakupu Ledów, szybko zwraca się podczas ich eksploatacji. Ledowe źródło światła zużywa bowiem nawet 10 razy mniej energii elektrycznej niż tradycyjna żarówka. Przy okazji trwałość Ledów, ogranicza konieczność częstej ich wymiany i wydatków z tym związanych. Żarówki LED świecą nawet 25 razy dłużej od tradycyjnych i 10 razy dłużej niż żarówki halogenowe. W praktyce pozwala to zapomnieć o konieczności wymian przepalonych Ledów. Światła Led w domu nie gasną też od razu po przepaleniu, jak ma to miejsce w przypadku żarówek tradycyjnych nagle przestających świecić. Ledy dają znak o końcu swego żywota, powoli świecąc coraz słabiej. Oznaką konieczności ich wymiany jest więc powoli przygasające źródło światła. Ledowe źródła światła są także dużo bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Nie są im groźne upadki czy uderzenia. Ledy zainstalowane w domu generują także zdecydowanie mniejszą ilości ciepła podczas pracy. Zmniejsza to ryzyko pożaru i zwiększa komfort ich użytkowania.

LAMPA WISZĄCA BASKET WHITE 3XE27Zobacz produkt
LAMPKA NOCNA BASKET WHITE 1XE27Zobacz produkt
LAMPA WISZĄCA BASKET WHITE 1XE27Zobacz produkt
KINKIET ŚCIENNY LOFT BASKET WHITE 1XE27Zobacz produkt

Kolejną zaletą technologii Led jest natychmiastowa ich sprawność i gotowość do działania. Nie potrzebują czasu potrzebnego do rozgrzania czy rozbudzenia. Włączenie włącznika, równoznaczne jest z natychmiastowym ich zapaleniem. Kompaktowe rozmiary Ledowych źródeł światła pozwalają na ich montaż w dyskretny sposób i w miejscach trudno dostępnych. Można je zainstalować w miejscu, w którym montaż tradycyjnej żarówki czy jarzeniówki byłby utrudniony lub nawet niemożliwy. Przy okazji duże oprawy nie będą skupiać na sobie wzroku, gdyż zwyczajnie ich nie będzie. W przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek emitujących światło rozproszone, oświetlenie LED pozwala emitować światło kierunkowo. Można więc tak je zaplanować, aby wszystkie istotne miejsca w domu były właściwie oświetlone. Oświetlenie LED może pracować w trudnych warunkach i w szerokim zakresie temperatur. W domu, gdzie warunki są raczej stałe, będą więc tym bardziej charakteryzować się wysoką trwałością. Światła Ledowe do domu pozwalają także wybrać nam dowolnie ich barwę, jasność czy też kolor oświetlenia. Szeroki wybór możliwości ich świecenia pozwala każdemu znaleźć rozwiązanie optymalne do potrzeb, preferencji i przeznaczenia. Oświetlenie Led do domu jest swego rodzaju rozwiązaniem inteligentnym. Dynamiczny rozwój technologii pozwala z łatwością sterować oświetleniem. Zastosowanie różnego rodzaju czujników, sterowników czy choćby możliwość sterowania przy pomocy smartfona lub tabletu sprawiają, że jest to rozwiązanie nad wyraz praktyczne, będąc jednocześnie nowoczesnym i oryginalnym.

Oświetlenie LED w domu

Oświetlenie LED w domu

Ledy w domu

Ledy w domu znajdą swoje zastosowanie w każdym pomieszczeniu, w jakim je zainstalujemy. Sprawdzą się zarówno w salonie, jak i łazience czy sypialni. Kinkiet do salonu LED, lampa sufitowa do sypialni, oprawa halogenowa do przedpokoju czy taśmy LED na schodach, wszędzie możemy wykorzystać energooszczędne lampy i oprawy LED. Możemy wykorzystać je jako główne źródło światła, ale także dodatkowo doświetlać przestrzeń. Idealnie pasują także do celów dekoracyjnych. W sytuacji, gdy wyposażamy nowo wybudowany dom czy mieszkanie, warto kompleksowo wyposażyć go w Ledowe źródła światła. Jeśli natomiast decydujemy się na wymianę oświetlenia w istniejącym już i użytkowanym, należy skupić się głównie na najczęściej użytkowanych lampach. Wymiana żarówek na Ledowe przyniesie dużo większe korzyści finansowe i nastąpi to zdecydowanie szybciej, jeśli wymienimy je w miejscach oświetlonych przez długi czas w ciągu dnia. Szybciej zwróci nam się Led zamontowany na przykład w kuchni czy salonie niż taki, który zamontujemy w piwnicy czy spiżarni.

Ledy w domu

Światła ledowe do domu – jakie wybrać?

Wybór oświetlenia Ledowego zawsze zależeć będzie od naszych preferencji, stylu wykończenia i potrzeb danego pomieszczenia. W sypialni czy salonie na przykład możemy wybierać z bogatej oferty lamp wiszących, kinkietów czy lamp stojących naszego sklepu. Możemy także, podobnie zresztą, jak i w innych miejscach naszego domu zainstalować taśmy Ledowe, także i takie w wersji kolorowej taśmy LED RGB. Dzięki taśmom RGB możemy łatwo zmieniać wystrój wnętrza poprzez zmianę koloru świecenia. Doskonale spełniają one również rolę oświetlenia dekoracyjnego. Taśmy Ledowe są proste w montażu, a dzięki ich konstrukcji, z łatwością oświetlimy wszelkie wnęki i obiekty, na uwidocznieniu których nam zależy. Taśmy o zwiększonym stopniu szczelności, dostępne w naszej ofercie doskonale sprawdzą się w miejscach o zwiększonej wilgotności takich jak łazienka czy kuchnia. Aby wydłużyć żywotność taśmy i uchronić ją od ryzyka uszkodzeń mechanicznych należy montować je w specjalnie do tego celu przeznaczonych profilach aluminiowych. Profile aluminiowe LED oferowane przez nasz sklep dostępne są lakierowane białe, nieanodowane surowe oraz anodowane (srebrne, inox oraz czarne). Dostępne długości to 1m, 2,02m oraz 3m. Oczywiście w zależności od wymagań możemy dostosować profil kolorystycznie oraz przyciąć na długość, jaka jest Państwu potrzebna. Znajdą Państwo u nas profile wpuszczane, zawieszane, kątowe, narożne, schodowe i wiele innych. Oferta naszego sklepu jest również uzupełniona o wszelkie potrzebne do montażu profili taśm led akcesoria takie jak klosze profili, zaślepki czy uchwyty.

Wypróbuj profile do taśm LED i całkowicie odmień swoje wnętrze

Światła ledowe w domu

W gabinecie czy przy biurku w pokoju dziecka doskonale sprawdzi się lampka na biurko LED. Szeroka oferta naszego sklepu pozwoli Państwu wybrać lampkę odpowiednią dla siebie.

Lampka na biurko

Do oświetlenia sufitowego w kuchni, łazience czy korytarzu idealnie nadają się oprawy halogenowe. Jest to bardzo popularny obecnie rodzaj oświetlenia, doskonale sprawdzający się w każdym wnętrzu. Jest to rozwiązanie eleganckie, nowoczesne i przystępne cenowo jednocześnie. Nasz sklep oferuje oczka halogenowe wpuszczane oraz natynkowe w szerokiej gamie kolorystycznej, różnych kształtach i rozmiarach. Wybierać mogą Państwo wśród modeli zasilanych napięciem 230 V oraz 12 V, a także wyposażanych w różnego typu żarówki (GU11/MR11 oraz GU10/MR16). Dostępne są również halogeny o zwiększonej szczelności przeznaczone do montażu w łazience.

Oprawy halogenowe

Oprócz decyzji o wyborze oprawy oświetleniowej przy wyposażaniu czy modernizacji oświetlenia w domu należy wybrać jakie żarówki będą źródłem światła. Wybór żarówek LED w naszym sklepie jest ogromny i każdy znajdzie rozwiązanie spełniające jego indywidualne oczekiwania. Wybierając żarówki LED do domu, powinniśmy być zdecydowani na barwę ich świecenia, moc oraz gwint. Najczęściej występujący gwint to E27. Jest to odpowiednik klasycznej żarówki. W ofercie naszego sklepu znajdują się żarówki w kształcie kulki, sprali, świeczki czy rurki. W kształcie świeczki i kulki znajdą Państwo mniejszy odpowiednik gwintu E27, czyi żarówki z gwintem E14 (średnica trzonka 14 mm). Żarówki E27 dostępne są o mocach od 6W do 38 W (odpowiednik tradycyjny miałby moc 40W do 200W). Żarówki E14 z kolej w najmocniejszej wersji mają moc 10 W, co odpowiada 75 W tradycyjnego źródła światła. W naszej ofercie znajdą Państwo również żarówkę LED E27 ściemnianą, przeznaczona do montażu z wykorzystaniem ściemniaczy. Mamy dla Państwa również rozwiązania, jeśli szukają Państwo żarówek GU10 czy MR16.

KINKIET PICO BLACK 1XGU10Zobacz produkt
LAMPA SUFITOWA PICO BLACK 2XGU10Zobacz produkt
LAMPA SUFITOWA PICO BLACK 3XGU10Zobacz produkt
LAMPA SUFITOWA PICO BLACK 4XGU10Zobacz produkt
LAMPA SUFITOWA PICO BLACK 6XGU10Zobacz produkt

Są to niewielkich rozmiarów żarówki, posiadające bolce wykorzystywane w oprawach montowanych w sufity podwieszane. Oba rodzaj żarówek dostępne są w wersjach 12 V oraz 230 V. Żarówki GU 10 dostępne w naszej ofercie są przezroczyste, mleczne, z wąskim i szerokim kątem świecenia. Wybierając żarówki, pamiętajmy o decyzji, jakiej barwy światło mają one emitować. Z naszej oferty mogą Państwo wybierać żarówki o barwie zimnej, ciepłej oraz neutralnej. Barwa zimna jest najrzadziej wykorzystywana w budownictwie mieszkalnym, może jednak być preferowana przez niektórych, na przykład do czytania, uczenia się czy w jasno wykończonych łazienkach. Barwa ciepła stworzy przytulną atmosferą i będzie miła dla oka. Doskonale komponuje się z drewnem, skórą i wygląda dobrze w pomieszczeniach o ciepłych kolorach ścian i wyposażenia. Z kolei barwa neutralna, najbardziej zbliżona do światła dziennego dobrze sprawdza się niemal w każdym wnętrzu. Idealnie sprawdza się podczas czytania, prac manualnych i dobrze swoją rolę odgrywa w gabinetach, kuchniach czy łazienkach.

Żarówka LED

Mając wybrany rodzaj żarówki oraz rodzaju prawy oświetleniowej możemy pokusić się o uzupełnienie systemu oświetleniowego o jego sterowanie. Oferujemy Państwu sterowniki pozwalające Państwu na dowolną konfigurację, jeżeli chodzi o kolor światła, jego nasycenie, a także jasność. Sterowanie oświetleniem może odbywać się za pomocą sterowników umieszczonych na ścianie, pilota lub nawet przy pomocy smartfona. Dzięki temu możemy sterować oświetleniem w danym pomieszczeniu z dowolnego miejsca w domu. Zaawansowanym systemem sterowania oświetleniem oferowanym przez nasz klep jest system Mi-Light. Jest to nowoczesny i funkcjonalny system z bardzo szerokim wachlarzem możliwości. Jeśli zdecydują się Państwo na montaż sterowania, lecz będą mieli Państwo problemy z jego doborem, zapraszamy do kontaktu z naszym działem technicznym: 531-344-300. Chętnie pomożemy przy wyborze właściwego i odpowiedniego dla Państwa.

Sprawdź pozostałe nasze artykuły o energooszczędnym i inteligentnym oświetleniu domu

Oświetlenie diodowe do domu

Z pewnością spotkali się Państwo z określeniem oświetlenie diodowe do domu bądź żarówka diodowa. Cóż to takiego to oświetlenie diodowe? Żarówka diodowa to nic innego jak żarówka posiadająca kilka lub kilkanaście wbudowanych diod LED. Nazwa więc jest praktycznie synonimem sformułowania żarówka Lędowa. Nazwa ta była też używana częściej w przeszłości. Obecnie używa się już w zdecydowanej większości określenia żarówka czy też oświetlenie Ledowe.

Oświetlenie LED w domu

Stały postęp technologii Ledowej sprawia, że oświetlenie Ledowe pozbawione jest już swych początkowych wad, z powodzeniem wypierając z rynku i użytkowania tradycyjne oprawy oświetleniowe. Dziś już praktycznie każda osoba prywatna oraz firma, myśląc o modernizacji oświetlenia czy też o nowej instalacji w pierwszej kolejności myśli o Ledach. Główne zalety oświetlenia Led, czyli energooszczędność oraz żywotność z powodzeniem rekompensują nadal jeszcze stosunkowo wysoką cenę zakupu, oraz montażu i sprawiają, że w dłuższej perspektywie montaż Ledów okazuje się nad wyraz korzystny finansowo. Szeroki wachlarz możliwości świetlnych jest przy okazji miłym dodatkiem, uatrakcyjniając i unowocześniając korzystanie z tego typu oświetlenia.

LAMPA WISZĄCA COPPER 25W LEDZobacz produkt
LAMPA WISZĄCA COPPER 5W LEDZobacz produkt
LAMPA WISZĄCA COPPER 15W LEDZobacz produkt

Artykuł napisany przez Marcin Pietrasik, 24 maja 2020