Spis treści

Oświetlenie oczka wodnego

 

Oczko wodne jest bardzo atrakcyjnym elementem architektury krajobrazu zewnętrznego. Oczko wodne dodaje uroku każdemu ogrodowi, nadaje naturalnego wyglądu, buduje klimat i nastrój podwórka. Aby oczko wodne prezentowało się atrakcyjnie i było niezwykle ciekawym elementem naszego podwórka, warto rozważyć jego oświetlenie. Oświetlenie oczka wodnego zbuduje przyjemną atmosferę wokół oczka, nada oczku atrakcyjnego wyglądu, podkreśli wszystkie atuty takiego małego zbiornika wodnego. Lampy do oczka wodnego nadbrzeżne mogą mieć różną postać. Mogą to być lampy najazdowe, reflektory LED, lampki ogrodowe wbijane i inne rodzaje opraw. Bardzo często przy oczkach wodnych wykorzystuje się także lampy solarne LED. Niezwykle atrakcyjną, nowoczesną opcją na oświetlenie oczek wodnych jest neon LED. Bez względu, jakie lampki do oczka wodnego wybierzemy, możemy być pewni, że nabierze ono nowego wyglądu. Nie pozostanie ono niezauważonym miejscem ogrodu i będzie cieszyć oko każdego właściciela nieruchomości oraz jego gości.

Oświetlenie oczka wodnego

Oświetlenie oczka wodnego

Oświetlenie do oczka wodnego

Aranżacja każdego ogrodu to odpowiedzialne zadanie, wymagające kreatywności i wysiłku przy jego planowaniu. Nagrodą jest piękny, atrakcyjny, wzbudzający zachwyt widok. Cały ogród oprócz odpowiednio dobranej roślinności wymaga ciekawych elementów architektury krajobrazu i podkreślającego wszystkie jego zalety oświetlenia. Oczka wodne to niezwykle efektowne miejsca każdego ogrodu, podwórka I trawnika. Wykorzystując przemyślanie lampy do oczek wodnych, uzyskamy jeszcze lepszy efekt wizualny. Podświetlenie oczka wodnego sprawi, że nasze oczko stanie się nadzwyczaj atrakcyjnym miejscem na naszej posesji. Ciepłe wieczory spędzone na ławeczce przy dobrze oświetlonym oczku wodnym staną się bardzo relaksującą czynnością. Oświetlenie stawu sprawi, że widok ogrodu z takim zbiornikiem wodnym będzie nadzwyczaj atrakcyjnym obrazem. Samo oczko wodne stanie się natomiast bezpieczne I funkcjonalne, zyskując intrygujący i tajemniczy wygląd.

Zobacz również nasze inne artykuły o oświetleniu ogrodowym

Lampy do oczka wodnego

Oświetlenie do oczka wodnego wymaga użycia odpowiednich lamp. Lampy do oczka wodnego muszą posiadać przede wszystkim zwiększony stopień szczelności, który zapewni bezawaryjne ich funkcjonowanie. Oświetlenie podwodne do oczek wodnych instalowane bezpośrednio w oczku wodnym lub na powierzchni wody musi posiadać stopień szczelności IP67, lub IP68. Oświetlenie montowane wokół oczka wodnego na jego brzegach powinno posiadać klasę szczelności minimum IP44.

KINKIET OGRODOWY FOX BLACK 1XE27KINKIET OGRODOWY FOX BLACK 1XE27Zobacz produkt
LAMPA OGRODOWA STOJĄCA FOX BLACK 1XE27 DUŻALAMPA OGRODOWA STOJĄCA FOX BLACK 1XE27 DUŻAZobacz produkt
Lampa ogrodowa wisząca FOX BLACK 1xE27LAMPA OGRODOWA WISZĄCA FOX BLACK 1XE27Zobacz produkt
LAMPA OGRODOWA STOJĄCA FOX BLACK 1XE27 MAŁAZobacz produkt

Praca na zewnątrz i narażenie na ciężkie warunki pogodowe sprawia także, że najlepszym rozwiązaniem jest oświetlenie do oczka wodnego zasilane niskim, bezpiecznym napięciem 12V lub 24V. Idealnie sprawdzają się LED-y do oczka wodnego w postaci lamp solarnych. Wykorzystanie LED-ów sprawi, że oświetlenie oczka ze względu na dużą energooszczędność nie będzie zbytnio nadwyrężać naszego budżetu związanego z funkcjonowaniem oświetlenia zewnętrznego, ogrodowego.

Podświetlenie oczka wodnego

Oświetlenie oczka wodnego led należy zaplanować już na etapie projektowania całego ogrodu wraz z oczkiem wodnym. Przemyślane i odpowiednio dobrane oświetlenie umożliwi nam uzyskanie oczekiwanego efektu, a planowanie z wyprzedzeniem pomoże uniknąć błędów i pomyłek. Wcześniejsze projektowanie oświetlenia oczka wodnego sprawi także, że nie będziemy musieli rozprowadzać instalacji zasilającej w już istniejącym ogrodzie. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnej ingerencji w jego elementy. Nasze trawniki, skalniaki, nasadzenia będą bezpieczne i nie będziemy musieli ich przekopywać w celu rozprowadzenia instalacji. Same przewody zasilające należy umieścić na odpowiedniej głębokości ok. 0,5-1m w przeznaczonych do tego celu rurkach ochronnych. Więcej na temat montażu lamp ogrodowych możemy przeczytać w innym wpisie na naszym blogu.

Oświetlenie oczek wodnych

Oświetlenie led do oczka wodnego będzie jeszcze bardziej funkcjonalne I energooszczędne, jeśli wybierzemy lampy led z czujnikiem zmierzchu lub wykorzystamy osobny czujnik ruchu do instalowanych przez nas lamp. Nowoczesna oprawa do oczka wodnego z czujnikiem zagwarantuje automatyczne uruchamianie oświetlenia w zależności od pory dnia i warunków atmosferycznych. Zawsze więc gdy na dworze będą warunki o ograniczonej widoczności, będziemy mogli cieszyć się z widoku oświetlonego oczka wodnego.

LAMPA BASENOWA NAŚCIENNA 15W RGB+CCTZobacz produkt
LAMPA BASENOWA LED 9W MI-LIGHT - RGB+CCTZobacz produkt
LAMPA DO FONTANNY 5W RGB+CCT (MODUŁ)Zobacz produkt

Niezależnie czy będziemy chcieli zainstalować lampy do oczka wodnego zasilane napięciem 12V, 24 V czy w kręgu naszego zainteresowani będą lampy solarne do oczka wodnego, sklep smd-led.pl przychodzi z pomocą, oferując możliwość wyboru z bardzo bogatego asortymentu oświetlenia LED. Lampy oferowane przez nasz sklep to wysokogatunkowe produkty, zbudowane z materiałów najwyższej jakości, o doskonałych parametrach świecenia. Atrakcyjna stylistyka i przystępne ceny sprawiają, że każdy chcący doposażyć swoje oczka wodne w oświetlenie, które będzie atrakcyjne, funkcjonalne i energooszczędne znajdzie odpowiednie dla swoich potrzeb oraz oczekiwań rozwiązania.

Zobacz nasze pozostałe artykuły o oświetleniu zewnętrznym

LAMPA ALEKULE G 400 Z SU-MA - 42 CMZobacz produkt
LAMPA OGRODOWA OKRĄGŁA ALEKULE G 250 Z SU-MA - 27 CMZobacz produkt
LAMPA ALEKULE G 300 Z SU-MA - 32 CMZobacz produkt
LAMPA ALEKULE G 200 Z SU-MA - 22 CMZobacz produkt

Artykuł napisany przez Marcin Pietrasik, 26 stycznia 2021