Spis treści

Oświetlenie podszafkowe w 2023r. – poradnik od A do Z

W nowoczesnych wnętrzach ważny jest każdy aspekt wystroju. Odpowiednio dobrane oświetlenie to jedno z ważniejszych elementów, które decyduje o estetyce całości. Oświetlenie podszafkowe w 2023 roku to modny sposób na doświetlenie ważnych i trudno dostępnych miejsc. Wspaniale sprawdzą się do tego taśmy LED z profilami. W dzisiejszym artykule przedstawimy Państwu najnowsze pomysły na oświetlenie podszafkowe. Podpowiemy jakie profile i taśmy wybrać, a także na co zwrócić uwagę podczas projektowania oświetlenia naszych mebli.

 • Montaż oświetlenia podszafkowego
 • Jakie oświetlenie podszafkowe wybrać i dlaczego?
 • Jaka barwa światła jest odpowiednia?
 • O czym pamiętać podczas wyboru oświetlenia podszafkowego?
Oświetlenie podszafkowe w 2023r. - poradnik od A do Z

Oświetlenie podszafkowe w 2023r. – poradnik od A do Z

Najlepiej sprzedające się produkty do oświetlenia podszafkowego: Profil albuminowy C, Profil albuminowy H, Taśma LED COB

PROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP CProfil LED narożnikowy typ CZobacz produkt
PROFIL ALUMINIOWY NAROŻNIKOWY DO TAŚM LED LUMINES TYP HProfil LED narożnikowy typ HZobacz produkt
Taśma Led 24V Cob 11W 480Led Ip20 4000 +-100K 100LmW Ra 90 1M 8MmTAŚMA LED 24V / COB / 11WZobacz produkt

Jakie oświetlenie podszafkowe?

Jakie oświetlenie podszafkowe warto wybrać i czym się kierować? Wybór oświetlenia podszafkowego zależy przede wszystkim od Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji estetycznych:

 • Jasność: Oświetlenie podszafkowe powinno być wystarczająco jasne, aby zapewnić odpowiednie światło robocze, ale jednocześnie niezbyt mocne, aby nie oślepiać użytkownika.
 • Temperatura barwowa: Wybierz oświetlenie o temperaturze barwowej, która najlepiej odpowiada twoim potrzebom. Większość ludzi preferuje ciepłą temperaturę barwową, która tworzy przytulną i relaksującą atmosferę.
 • Rodzaj źródła światła: Najczęściej używane źródła światła w oświetleniu podszafkowym to diody LED, halogeny lub świetlówki. LED-y są najbardziej energooszczędne i trwałe, ale są też najdroższe. Halogeny są tańsze, ale zużywają więcej energii i generują więcej ciepła. Świetlówki są najtańsze, ale mają tendencję do migotania i mogą powodować problemy ze wzrokiem.
 • Kolor obudowy: Oświetlenie podszafkowe może mieć różne kolory obudowy, które są dostosowane do różnych stylów i kolorów kuchni. Najczęściej spotyka się obudowy w kolorze srebrnym lub białym.
 • Montaż: Oświetlenie podszafkowe można montować na kilka sposobów. Można użyć kleju montażowego, wkrętów lub specjalnych uchwytów. Należy wybrać metodę montażu, która najlepiej odpowiada twoim potrzebom.
Jakie oświetlenie podszafkowe?
PROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP CPROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP CZobacz więcej
TAŚMA LED COBTAŚMA LED COBZobacz więcej
PROFIL LED WPUSZCZANY TYP BPROFIL LED WPUSZCZANY TYP BZobacz produkt

Podsumowując, wybierając oświetlenie podszafkowe należy zwrócić uwagę na jasność, temperaturę barwową, rodzaj źródła światła, kolor obudowy i metodę montażu.

Jak zamontować oświetlenie podszafkowe – 10 sposobów

Oświetlenie podszafkowe to niezwykle modna praktyka w nowoczesnych domach i mieszkaniach. Lampki podszafkowe sprawiają, że nasze pomieszczenia są eleganckie i charakterne. Jak zamontować oświetlenie podszafkowe? Przedstawiamy Państwu 10 sposobów na montaż oświetlenia podszafkowego:

 1.  Oświetlenie podszafkowe możemy zamontować za pomocą profilu typu X. Taki rodzaj profilu w gustowny i delikatny sposób ukryje taśmę LED, a także ochroni ją przed przegrzaniem. Profil X został wykonany z aluminium, a dzięki wąskiej budowie stanowi estetyczną oprawę oświetlenia, która sprawdzi się w każdym domu. Profil ten charakteryzuje się niewielkimi wymiarami: szerokość zewnętrzna 12 mm oraz wysokość 8 mm. Profil typu X możemy zamontować na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest montaż za pomocą wkrętów montażowych, którymi przytwierdzamy profil do płaszczyzny. Możemy użyć również taśmy dwustronnej lub kleju montażowego. Profil typu X możemy także zamontować na dedykowanych montażowych metalowych lub plastikowych. Opisywany profil dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych. Do wyboru mamy profil surowy, srebrny anodowany, czarny anodowany, inox anodowany oraz profil biały lakierowany. Dzięki szerokiemu wyborowi kolorów, doskonale dopasujemy profil do naszych mebli. Do profili dedykowane są również odpowiednie akcesoria takie jak klosze montowane na wcisk od góry profilu, zaślepki aluminiowe w kolorach białym, czarnym, srebrnym, inox oraz srebrnym i szarym. Do wyboru mamy klosze: transparentne, mrożone, mleczne, szronione, czarne. Jako dodatkowe akcesoria do profilu mogą znaleźć się także uchwyty i zawiasy.
 2.  Profil typu A to także dobry sposób na oświetlenie podszafkowe. Przystosowany został do montażu natynkowego. W niezwykle dyskretny sposób ukryje taśmę LED, a dzięki temu, że doskonale odprowadza ciepło, uchroni diody przed przegrzaniem. Dzięki temu nasze oświetlenie podszafkowe będzie trwałe i bezpieczne. Odpowiednia wysokość oraz konstrukcja profilu sprawiają, że nie ogranicza on światła emitowanego przez taśmę, a równocześnie pozwala na bezproblemowy montaż sterowników. Szerokość wewnętrzna profilu wynosi 13 mm oraz wysokość 9.28 mm. Tego rodzaju profil nadaje się do standardowych zabudowań meblowych. Profil typu A występuje w ciekawej kolorystyce, dzięki czemu doskonale i bezproblemowo dopasujemy go do naszego wnętrza i koloru naszych półek. D o wyboru mamy profile typu A surowe, srebrne, białe, czarne oraz inox. Istnieje szeroki wybór akcesoriów do profilu typu A, są to między innymi: zaślepki pełne lub z wyjściem na przewód, 5 modeli klosza z różną przepustowością światła, a także uchwyty montażowe (jeśli chcemy uniknąć wiercenia lub klejenia profilu, uchwyty doskonale dadzą się sprawdzą).
 3. Profil narożnikowy typu C – taki profil meblowy przystosowany jest do emisji światła pod kątem. Konstrukcja tego profilu sprawia, że zamontowana w nim taśma LED świeci pod kątem 45 stopni. Przystosowany do montażu pod szafką przy ścianie. Dzięki temu mamy możliwość stworzenia niezwykle atrakcyjnych i ciekawych efektów. Profil narożnikowy typu C stanowi doskonałą ochronę taśmy LED przed przegrzaniem, kurzem, a także uszkodzeniami mechanicznymi. Do profilu przeznaczone są dodatkowe akcesoria takie jak zaślepki na końce profilu, klosze (transparentny, mrożony, mleczny, czarny, lens 30, lens 15, frosted), a także uchwyty montażowe (uchwyt CH, uchwyt CH metalowy, uchwyt CH kątowy, zawias, zawiesia, włącznik bezdotykowy). Profil narożnikowy C dostępny jest w 5 kolorach: surowy, srebrny anodowany, czarny anodowany, inox anodowany, biały lakierowany. Profil narożny typu C możemy zamontować uchwytów montażowych z tworzywa lub z metalu, czy za pomocą taśmy dwustronnej.
 4. Kolejnym pomysłem na oświetlenie podszafkowe jest profil narożny typu H. Stosując ten profil mamy pewność ochrony naszej taśmy LED przed przegrzaniem, a dzięki temu, że jest dość uniwersalny możemy zamontować go na dwa różne sposoby i wtedy w zależności od montażu światło rozchodzi się pod kątem 30 lub 60 stopni. Profil  typu H to listwa niesymetryczna, która posiada różne kształty boków, dlatego też to jaki efekt świetlny otrzymamy zależy od tego, w jakiej pozycji zamontujemy profil. Profil narożny typu H dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych: surowy, srebrny anodowany, czarny anodowany, inox anodowany oraz biały lakierowany. Do profilu H znajdziemy także dedykowane akcesoria: klosze, zaślepki oraz uchwyty. Montaż profilu narożnego typu H jest prosty i mamy możliwość wyboru jednego z kilku rodzajów montażu. Możemy go wykonać za pomocą taśmy dwustronnej lub kleju montażowego, a także za pomocą uchwytów montażowych.
 5. Kolejnym wartym uwagi jest profil narożny o nowoczesnym wyglądzie. Profil kątowy P3-1 srebrny wykonany został z wysokiej jakości aluminium. Profil kątowy P3-1 doskonale pełni funkcję radiatora, czyli doskonale odprowadza ciepło z diod. Taki profil przystosowany jest do standardowej taśmy LED o szerokości do 12 mm. Jedną z najważniejszych cech profilu kątowego P3-1 jest jego kształt, który sprawia, że światło rozchodzi się pod kątem 45 stopni. Jeśli chodzi o montaż profilu kątowego P3-1, możemy go zamontować z różnymi wersjami osłonek. Do wybory jest między innymi transparentna osłonka, która jest całkowicie bezbarwna, co pozwoli nam na uzyskanie maksymalnej linii świetlnej. Opisywany profil dostępny jest w różnych wersjach kolorystycznych: srebrny anodowany, biały lakierowany, czarny lakierowany. Profil P3-1 możemy zamontować do naszych mebli za pomocą kleju montażowego, bądź wkrętów montażowych z dedykowanymi uchwytami montażowymi. Dostępne są również akcesoria takie jak: osłonki mleczne i transparentne, komplet zaślepek, a także uchwyty.
 6. Profil wpuszczany w mebel pod frezowanie – profil wpuszczany typu B. Jest to profil, który został przystosowany do montażu we wcześniej wyfrezowanym otworze. Taki profil dzięki ochronie w postaci aluminiowego tworzywa pozwala taśmie LED na długotrwałe i bezawaryjne świecenie. Opisywany profil dostępny jest w 5 wersjach kolorystycznych (surowy, srebrny, inox, czarny, biały). Warto pamiętać o dostępnych akcesoriach do profilu B, czyli kloszu (w kolorze mlecznym, mrożonym, przezroczystym lub frosted), a także o zaślepkach aluminiowych lub wykonanych z tworzywa. Profil wpuszczany B możemy zamontować na wcisk do wyfrezowanego otworu lub na klej montażowy.
 7. Wpuszczany profil typu Z to listwa podtynkowa o obniżonej wysokości. Doskonale sprawdzi się tam, gdzie mamy płytki otwór. Listwa ta doskonale chroni taśmę LED przed przegrzaniem, a ze względu na wymiary nie potrzebujemy dużego i głębokiego frezu. Dzięki możliwości wyboru kolorystyki profilu w aż pięciu kolorach, doskonale dopasujemy go do naszych mebli. Opisywany profil to doskonała ochrona taśmy przed uszkodzeniami mechanicznymi, przegrzaniem, kurzem, a także wilgocią. Pamiętajmy również o akcesoriach do profilu, takich jak: klosze montowane na wcisk od góry profilu, zaślepki aluminiowe lub z tworzywa sztucznego z otworem dostępne w 5 wersach kolorystycznych. Profil B wpuszczany charakteryzuje się prostym i szybkim montażem za pomocą kleju montażowego lub na wcisk do wyfrezowanego otworu.
 8. Profil nawierzchniowy P2-1 w modnym srebrnym kolorze to doskonały sposób na oświetlenie podszafkowe. Wykonany z wysokiej klasy aluminium profil doskonale odprowadza ciepło z taśm LED. Dzięki estetycznemu wyglądowi profilu możemy stworzyć nowoczesne i eleganckie oświetlenie, które doskonale sprawdzi się w każdym domu. Profil P2-1 sprawdzi się w miejscach, w których nie możemy zastosować profili wpustowych. Możemy zastosować do niego różne rodzaje osłonek. Za pomocą mlecznej osłonki rozproszymy strumień świetlny, natomiast osłonka transparentna pozwoli na wydobycie maksymalnej mocy świetlnej. Profil dostępny jest w różnych wersjach kolorystycznych: srebrny anodowany, biały lakierowany, czarny lakierowany oraz inny do wyboru na zamówienie. Warto pamiętać o komplecie zaślepek bocznych oraz w przypadku instalacji opartych o taśmy LED o doborze odpowiedniego zasilacza. Profil P2-1 możemy zamontować za pomocą kleju montażowego, wkrętów montażowych, a także kołków.
 9. Profil okrągły Cosmo pod postacią np. drążka na ubrania w szafie. Przystosowany jest do większości taśm LED. Dzięki aluminiowej obudowie doskonale odprowadza ciepło z diod, co wpływa na dłuższą żywotność oraz bezawaryjne działanie taśm ledowych. Profil występuje w kilku kolorach: surowy, srebrny, czarny, biały, inox. Montaż tego rodzaju profili możliwy jest za pomocą montażu w systemie przegubowym. Do wykonania montażu potrzebne nam będą: przeguby męski i żeński, podstawka, śruba radełkowana, śruba M4 oraz wkręt 2,2.
 10. Ostatnim ciekawym pomysłem na oświetlenie podszafkowe jest profil okrągły P19-1. Posiada modny i nowoczesny wygląd, który doskonale sprawdzi się w stylowych pomieszczeniach. Profil ten dostępny jest w srebrnym kolorze. Mleczna i bezbarwna osłonka do profilu doskonale wpasuje się w naszą aranżację. Dzięki obudowie wykonanej z aluminium, profil doskonale odprowadza ciepło z diod. Montaż profilu P19-1 jest taki sam jak w przypadku profilu okrągłego Cosmo.
Jak zamontować oświetlenie podszafkowe - 10 sposobów
PROFIL LED ZEWNĘTRZNY TYP APROFIL LED ZEWNĘTRZNY TYP AZobacz więcej
PROFIL LUMINES TYP XPROFIL LUMINES TYP XZobacz więcej
PROFIL LED NAWIERZCHNIOWY P2-1PROFIL LED NAWIERZCHNIOWY P2-1Zobacz więcej
PROFIL LED WPUSZCZANY TYP BPROFIL LED WPUSZCZANY TYP BZobacz więcej
PROFIL LUMINES - TYP ZPROFIL LUMINES - TYP ZZobacz więcej
PROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP CPROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP CZobacz więcej
PROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP HPROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP HZobacz więcej
PROFIL LED KĄTOWY P3-1PROFIL LED KĄTOWY P3-1Zobacz więcej
PROFIL LED COSMOPROFIL LED COSMOZobacz więcej
PROFIL LED OKRĄGŁY P19-1PROFIL LED OKRĄGŁY P19-1Zobacz więcej

Jakie oświetlenie pod szafki?

Jakie oświetlenie pod szafki wybrać? W 2023 roku najczęściej wybierane są nowoczesne profile oparte na taśmy LED lub stylowe halogeny. Oświetlenie blatu roboczego np. w kuchni jest ważnym elementem, które odpowiada nie tylko za estetyczny wygląd pomieszczenia, a także za bezpieczeństwo. Doświetlenie blatów kuchennych ma wpływ na wykonywanie prac kuchennych takich jak krojenie i obieranie. Taśmy ledowe doskonale oświetlą nam tzw. przestrzeń roboczą, dzięki czemu każdy element znajdujący się w obrębie naszego wzroku i miejsca, w którym pracujemy  będzie dostatecznie widoczny. Lampa podszafkowa powinna charakteryzować się kilkoma istotnymi cechami takimi jak między innymi odporność na uszkodzenia mechaniczne, czy na wilgoć i kurz. Z tego też powodu wybór odpowiedniego oświetlenia jest istotną sprawą, którą należy dokładnie przemyśleć i zaplanować. Oprawa meblowa stosowana do podświetlenia szafek w kuchni to także element dekoracyjny. Dzięki nim wygląd pomieszczenia jest przyjemniejszy i bardziej nowoczesny. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj oświetlenia pod szafki kuchenne, biorąc pod uwagę funkcjonalność i estetykę. W przypadku oświetlenia pod szafki kuchenne zaleca się wybieranie diod LED lub taśm LED, ze względu na ich trwałość, energooszczędność i łatwość montażu.

Jakie oświetlenie pod szafki?
PROFIL LUMINES - TYP ZPROFIL LUMINES - TYP ZZobacz więcej
PROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP CPROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP CZobacz więcej
OPRAWA SUFITOWA HALOGENOWA - DO ŻARÓWEK LED - OKRĄGŁA, RUCHOMA, ALUMINIUMOPRAWA SUFITOWA HALOGENOWA - DO ŻARÓWEK LED - OKRĄGŁA, RUCHOMA, ALUMINIUMZobacz produkt

Jaką barwę światła pod oświetlenie szafkowe?

Jaką barwę światła pod oświetlenie szafkowe? Barwa światła pod oświetlenie szafkowe zależy od indywidualnych preferencji i funkcji, jaką ma pełnić oświetlenie. Barwa neutralna 4000K jest najczęściej wybieraną barwą do oświetlenia podszafkowego. Najczęściej wybieraną barwą światła do oświetlenia szafkowego jest biała neutralna, ponieważ zapewnia ona naturalne i jasne światło, które jest przyjemne dla oka i umożliwia skuteczne oświetlenie wnętrza szafki lub półki. Jeśli jednak chcesz uzyskać cieplejszy i bardziej przytulny nastrój, możesz wybrać barwę światła o temperaturze barwowej od 2700K do 3000K. Taki kolor światła sprawia, że wnętrze szafki wydaje się bardziej przyjemne i relaksujące, co jest szczególnie korzystne w kuchni, gdzie chcemy stworzyć przytulną i przyjazną atmosferę. W przypadku oświetlenia, które ma służyć jako podświetlenie lub akcent, można rozważyć wybór innych kolorów światła, takich jak niebieski, zielony lub fioletowy, które nadadzą szafce oryginalny wygląd i pozwolą na stworzenie interesującego efektu wizualnego. Podsumowując, oświetlenie szafkowe z białym światłem jest najbardziej wszechstronne i praktyczne, ale kolor światła zależy od indywidualnych preferencji i celu, jaki ma pełnić oświetlenie.

Jaką barwę światła pod oświetlenie szafkowe?

Jaką barwę światła pod oświetlenie szafkowe?

Czy oświetlenie podszafkowe musi mieć tą samą barwę co oświetlenie główne?

Czy oświetlenie podszafkowe musi mieć tą samą barwę co oświetlenie główne? Oświetlenie podszafkowe nie musi mieć takiej samej barwy co oświetlenie główne. Wiele osób decyduje się na wykorzystanie różnych barw światła w różnych miejscach kuchni w celu uzyskania różnych efektów oświetleniowych. Oświetlenie podszafkowe jest zwykle stosowane jako uzupełnienie do głównego oświetlenia w kuchni. Dlatego też wybranie barwy identycznej z oświetleniem głównym mija się z celem, dobrze jest kontrastować światło. Można więc wybrać barwę światła, która będzie kontrastowała z barwą światła głównego oświetlenia, aby uzyskać interesujący efekt wizualny. Na przykład, jeśli oświetlenie główne ma ciepłą barwę, to można zastosować oświetlenie podszafkowe o chłodniejszej barwie, aby uzyskać kontrastowy efekt. Warto jednak pamiętać, że różne barwy światła mogą wpłynąć na kolorystykę kuchni i produktów spożywczych, co należy wziąć pod uwagę podczas wyboru oświetlenia podszafkowego. Najlepiej wybierać barwy światła, które zapewniają realistyczne i naturalne oświetlenie, które nie wpłynie negatywnie na kolory produktów spożywczych.

Czy oświetlenie podszafkowe musi mieć tą samą barwę co oświetlenie główne
BIAŁA OKRĄGŁA TUBA SUFITOWA MATEO MBIAŁA OKRĄGŁA TUBA SUFITOWA MATEO MZobacz produkt
PROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP CPROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP CZobacz więcej
TAŚMA LED COBTAŚMA LED COBZobacz więcej

Czym sterować oświetleniem podszafkowym?

Czym sterować oświetleniem podszafkowym? Istnieje kilka sposobów sterowania oświetleniem podszafkowym w kuchni:

 1. Włącznik dotykowy ze ściemniaczem przeznaczony do montażu w profilu aluminiowym. Doskonale współpracuje z jednokolorowymi taśmami LED. Umożliwia ich włączanie i wyłączanie, a także ściemnianie w zakresie od 0 do 100%. Montujemy go w profilu pod kloszem. Sterowany za pomocą przycisku.
 2. Bezdotykowy włącznik ze ściemniaczem do montażu w profilach aluminiowych. Służy do włączania, wyłączania oraz sterowania jasnością taśmy LED. Montowany pomiędzy zasilaniem, a źródłem światła, a następnie umieszczony w profilu. Sterowany za pomocą ruchu ręką nawet do 10cm od włącznika.
 3. Włącznik/ściemniacz LED do mebli to bezprzewodowe urządzenie do montażu w meblach. Służy do ściemniania, rozjaśniania oraz włączania i wyłączania oświetlenia LED. Montowany pod blatem pełni funkcję niewidocznego włącznika, który uruchomi się podczas dotknięcia miejsca montażu.
Taśma Led 24V Cob 11W 480Led Ip20 4000 +-100K 100LmW Ra 90 1M 8MmTAŚMA LED 24V / COB / 11WZobacz produkt
zestaw-pilot-sterownik-mono-12v-24vdc-12a-fut036saZESTAW PILOT + STEROWNIK MONO 12V-24VDCZobacz produkt
ZASILACZ LED NAPIĘCIOWY 24V 36WZASILACZ LED NAPIĘCIOWY 24V 36WZobacz produkt

Przełącznik naścienny to najprostsza i najtańsza opcja. Przełącznik umieszcza się na ścianie, dzięki czemu można włączyć i wyłączyć oświetlenie w dowolnym momencie. Przełącznik dotykowy to bardziej elegancka i dyskretna opcja. Przełącznik dotykowy umieszcza się pod szafką, a włączenie oświetlenia odbywa się przez dotknięcie go. Czujnik ruchu to praktyczne rozwiązanie, szczególnie w kuchniach, gdzie często mamy zajęte ręce. Czujnik ruchu umieszczony pod szafką włączy oświetlenie, gdy wykryje ruch, a wyłączy je, gdy nie będzie wykrywał ruchu przez określony czas. Pilot zdalnego sterowania to opcja dla osób, które chcą mieć pełną kontrolę nad oświetleniem. Pilot umożliwia włączanie i wyłączanie oświetlenia oraz zmianę koloru lub natężenia światła bez wychodzenia z miejsca. Systemy inteligentnego domu jeśli masz system inteligentnego domu, to możesz sterować oświetleniem podszafkowym za pomocą aplikacji na smartfona lub za pośrednictwem asystenta głosowego. Dzięki temu możesz włączać i wyłączać oświetlenie oraz zmieniać jego ustawienia z dowolnego miejsca. Wybór sposobu sterowania oświetleniem podszafkowym zależy od indywidualnych preferencji, funkcjonalności i budżetu. Warto wybrać taki sposób sterowania, który będzie najbardziej praktyczny i wygodny w codziennym użytkowaniu.

Czym sterować oświetleniem podszafkowym?
WŁĄCZNIK BEZDOTYKOWY ZE ŚCIEMNIACZEM PWM 12_24VWŁĄCZNIK BEZDOTYKOWY ZE ŚCIEMNIACZEM PWM 12/24VZobacz produkt
WŁĄCZNIK DOTYKOWY ZE ŚCIEMNIACZEM PWM 12/24V DCWŁĄCZNIK DOTYKOWY ZE ŚCIEMNIACZEM PWM 12/24V DCZobacz produkt
WŁĄCZNIK ŚCIEMNIACZ LED DO MEBLIWŁĄCZNIK ŚCIEMNIACZ LED DO MEBLIZobacz produkt

Jaką taśmę LED do oświetlenia pod szafką?

Jaką taśmę LED do oświetlenia pod szafką najlepiej wybrać? Do oświetlenia pod szafką najlepiej sprawdzają się taśmy LED COB, a także taśma LED 3528 ze względu na swoją niską cenę oraz taśma LED 2835. Oświetlenie pod szafką to modny sposób na udekorowanie wnętrza, a także doświetlenie trudno dostępnych miejsc, w których jest zbyt ciemno. Do tego celu świetnie nadaje się oświetlenie w postaci taśm ledowych. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo produkty najwyższej jakości, które doskonale sprawdzą się w każdym domu. Do oświetlenia pod szafką doskonale sprawdzą się taśmy LED takie jak wcześniej wymienione:

 • Taśma LED SMD 3528 – jest dekoracyjnym źródłem światła idealnym do delikatnego podkreślenia wnętrza i mebli. Ta taśma jest jedną z tańszych, jednak nie wpływa to a jej jakość. Taśma LED 3528 występuje w trzech barwach: zimnej, neutralnej i ciepłej. Taśma 3528 w barwie zimnej posiada 6000 – 6500K i jest często wykorzystywana jako kontrast z głównym oświetleniem, co nadaje pomieszczeniu ciekawego wyglądu. Taśma 3528 o barwie neutralnej posiada 4000 – 4500K, jak nazwa wskazuje posiada barwę zbliżoną do neutralnej, dziennej, dzięki czemu wspaniale sprawdzi się w większości pomieszczeń np. w salonie. Natomiast Taśma 3528 ciepła wykonana w temperaturze barwowej ok. 3000K doskonale odnajdzie się w pomieszczeniach przeznaczonych do relaksu np. w sypialni. Do taśmy 3528 należy użyć matowego klosza.
 • Taśma LED SMD 2835 – posiada mocne światło i niski pobór mocy. Diody występujące w taśmie doskonale oddają ciepło, dzięki czemu w połączeniu z odpowiednimi profilami są doskonałym oświetleniem dekoracyjnym na lata. Taśma 2835 jest łatwa w montażu, posiada dwustronną taśmę montażową. Dzięki prostocie cięcia taśmy, doskonale dopasujemy jej długość do naszych potrzeb. Taśma LED 2835 występuje w kilku barwach: ciepłej, neutralnej, zimnej, a także w kolorach takich jak niebieski, fioletowy, zielony, czerwony, pomarańczowy, czy żółty. Tak jak w przypadku poprzedniej taśmy, należy użyć matowego klosza, by uzyskać jednolite światło.

W naszym sklepie znajdziesz interesujące Cię produkty takie jak: Taśma LED 2835 ciepła, Taśma LED 2835 neutralna, czy Taśma LED 2835 zimna.

 • Taśma LED COB – to jedna z najczęściej wybieranych taśm do oświetlenia podszafkowego. Doskonale sprawdzi się w każdym domu, świeci ciągłą linią, jednak możemy zastosować do niej przezroczysty klosz. Diody COB, wykorzystane w taśmie, to diody zawierające wiele pojedynczych i mocnych diod. Emitują światło o lepszych parametrach, zużywając przy tym mniej energii. Taśma LED COB posiada szeroki kąt rozproszenia światła oraz wysoką efektywność świetlną wynoszącą do 1050 lm/m.
Jaką taśmę LED do oświetlenia pod szafką?
PROFIL LED RETOPROFIL LED RETOZobacz więcej
TAŚMA LED COBTAŚMA LED COBZobacz więcej

Taśma LED COB dostępna jest w naszym asortymencie. Sprawdź!

Jaki klosz wybrać do lampy podszafkowej?

Jaki klosz wybrać do lampy podszafkowej? Do lampy podszafkowej możemy wybrać klosz matowy, przezroczysty lub mrożony. Matowy klosz doskonale sprawdzi się z taśmami LED 2835. Sprawi, że emitowane światło będzie pozbawione widoku pojedynczych diod. Uzyskamy jednolitą linię światła. Klosz przezroczysty idealnie pasuje do taśm LED COB, które już same w sobie wytwarzają jednolitą linię światła. Klosz mrożony, który wyglądem przypomina oszroniony, wspaniale wygląda w nowoczesnych wnętrzach. Wybór klosza zależy od naszych preferencji, gustu, a także stylu i koloru mebli. Klosz stanowi ochronę przez zanieczyszczeniami, wilgocią, a także kurzem.

Jaki klosz wybrać do lampy podszafkowej?
KLOSZ B TRANSPARENTNY TOPMET - 1 METRKLOSZ B TRANSPARENTNY TOPMET - 1 METRZobacz produkt
KLOSZ A9 SZRONIONY TOPMET - 2 METRYKLOSZ A9 SZRONIONY TOPMET - 2 METRYZobacz produkt
KLOSZ A MLECZNY TOPMET - 1 METRKLOSZ A MLECZNY TOPMET - 1 METRZobacz produkt
KLOSZ C TRANSPARENTNY TOPMET - 1 METRKLOSZ C TRANSPARENTNY TOPMET - 1 METRZobacz produkt
KLOSZ D MLECZNY TOPMET - 2 METRYKLOSZ D MLECZNY TOPMET - 2 METRYZobacz produkt
KLOSZ C1 MLECZNY TOPMET - 1 METRKLOSZ C1 MLECZNY TOPMET - 1 METRZobacz produkt
KLOSZ F MLECZNY TOPMET - 1 METRKLOSZ F MLECZNY TOPMET - 1 METRZobacz produkt
KLOSZ C CZARNY TOPMET - 1 METRKLOSZ C CZARNY TOPMET - 1 METRZobacz produkt
KLOSZ C TRANSPARENTNY SOCZEWKA TOPMET - 2 METRYKLOSZ C TRANSPARENTNY SOCZEWKA TOPMET - 2 METRYZobacz produkt
KLOSZ K MLECZNY TOPMET - 1 METRKLOSZ K MLECZNY TOPMET - 1 METRZobacz produkt
KLOSZ G MLECZNY TOPMET - 1 METRKLOSZ G MLECZNY TOPMET - 1 METRZobacz produkt
KLOSZ I MLECZNY SLIM TOPMET - 1 METRKLOSZ I MLECZNY SLIM TOPMET - 1 METRZobacz produkt

Czym kierować przy zakupie oświetlenia podszafkowego?

Czym kierować się przy zakupie oświetlenia podszafkowego? Przy wyborze oświetlenia podszafkowego należy kierować się kilkoma kryteriami, takimi jak:

 1. Przeznaczenie oświetlenia – zastanówmy się czy poszukujemy oświetlenia dekoracyjnego, czy praktycznego.
 2. Wytrzymałość – droższe i markowe produkty są bardziej wytrzymałe. W dłuższej perspektywie czasu, zakup droższego oświetlenia jest bardziej korzystny. 
 3. Aranżacja wnętrza – dobierzmy odpowiednie oświetlenie do danej aranżacji, tak by było spójne.
 4. Montaż – dopasujmy oświetlenie do możliwości montażu danego oświetlenia.
Czym kierować przy zakupie oświetlenia podszafkowego?

Czym kierować przy zakupie oświetlenia podszafkowego?

Na rynku dostępne są różne rodzaje oświetlenia podszafkowego, takie jak taśmy LED, kinkiety, lampy wiszące czy oświetlenie punktowe. Należy wybrać rodzaj, który najlepiej spełni indywidualne potrzeby i wymagania użytkownika oraz będzie pasował do aranżacji kuchni. Jasność oświetlenia powinna być dostosowana do wielkości pomieszczenia oraz intensywności światła naturalnego, jakie wpada do kuchni. Kolor światła zależy od preferencji użytkownika, jednak zwykle stosuje się białe lub neutralne barwy, które nie wprowadzają do kuchni niepotrzebnego zniekształcenia kolorów. Ważne jest, aby oświetlenie podszafkowe oświetlało równomiernie całą powierzchnię roboczą kuchni oraz nie rzucało cieni na blaty robocze. Warto wybrać oświetlenie, które jest proste i szybkie w montażu, dzięki czemu nawet samodzielnie (oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności) będziemy mogli wykonać instalację. Oświetlenie podszafkowe to doskonały sposób, który pomaga nam wyeksponować wystrój wnętrza i podświetlić wybrany punkt.

Zobacz nasz inne artykuły:

Jaka barwa światła do sypialni co wybrać?

Wybór odpowiedniej barwy światła do sypialni jest niezwykle ważny, aby zapewnić komfort, funkcjonalność oraz stworzyć […]

Jak podświetlić lamele

Jak podświetlić lamele?

Każdy z nas szuka sposobów, aby uczynić swoje wnętrze wyjątkowym i niepowtarzalnym. W dzisiejszym świecie […]

Obraz na szarej ścianie

Obraz na szarej ścianie

  Twój szary salon zasługuje na odrobinę magii i osobistego wyrazu. Dlatego też warto zastanowić […]

Profil LED P18-2_inspiracja

Montaż taśmy Led na ścianie

Jak zrobić prawidłowo Montaż taśmy Led na ścianie? aby montaż taśmy, był zgodny z trendami […]

Ile prądu zużywa oświetlenie podszafkowe?

Ile prądu zużywa oświetlenie podszafkowe? Zużycie prądu przez oświetlenie podszafkowe zależy od czynników, takich jak rodzaj oświetlenia. W przypadku taśmy LED 3528 jeden metr pobiera 2,4W, natomiast stosując oświetlenie takie jak halogeny LED o mocy 30W zużyjemy 0,24 kWh prądu dziennie. Oczywiście, te liczby są tylko przykładami i zużycie prądu może się różnić w zależności od konkretnego modelu oświetlenia. W każdym razie, oświetlenie podszafkowe należy do urządzeń o stosunkowo niskim zużyciu energii i nie powinno znacząco wpłynąć na rachunki za prąd. Oświetlenie podszafkowe to modne i nowoczesne oświetlenie spotykane w niemal każdym mieszkaniu. W naszej ofercie znajdą Państwo wysokiej jakości produkty oświetleniowe. Nowoczesne taśmy LED i  profile dostępne w naszym asortymencie doskonale sprawdzą się jako oświetlenie podszafkowe. Skontaktuj się z nami, nasi specjaliści pomogą Ci wybrać odpowiednie oświetlenie, które nie tylko udekoruje i oświetli Twoje meble, ale także będzie doskonałym sposobem na oszczędzanie.

Ile prądu zużywa oświetlenie podszafkowe?

Ile prądu zużywa oświetlenie podszafkowe?

Jaka jest najlepsza odległość między szafkami dla oświetlenia?

Jaka jest najlepsza odległość między szafkami dla oświetlenia? Odległość między szafkami dla oświetlenia zależy od kilku czynników, takich jak rodzaj oświetlenia, ilość światła, kąt rozproszenia światła, wysokość szafek, itp. Jeśli chodzi o oświetlenie podszafkowe zwykle zaleca się, aby odległość między szafkami wynosiła od 40 do 60 cm. Jest to spowodowane faktem, że większość oświetlenia podszafkowego ma kąt rozproszenia światła wynoszący około 120 stopni, co oznacza, że światło rozprzestrzenia się na boki dość szeroko. Jeśli odległość między szafkami będzie za duża, to mogą powstać ciemne miejsca między nimi, co zmniejszy efektywność oświetlenia i wpłynie na estetykę. Z drugiej strony, jeśli odległość między szafkami będzie zbyt mała, to może to spowodować nadmiar światła i powodować odblaski na powierzchniach blatu. Ostatecznie, optymalna odległość między szafkami dla oświetlenia podszafkowego będzie zależeć od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika, ale warto się trzymać zalecanego zakresu odległości wynoszącego od 40 do 60 cm.+

Jaka jest najlepsza odległość między szafkami dla oświetlenia?

Jaka jest najlepsza odległość między szafkami dla oświetlenia?

Zobacz więcej z kategorii

Lampy do kuchniZobacz produkty

Jaka jest najlepsza odległość blatu od szafki górnej w kuchni dla oświetlenia?

Jaka jest najlepsza odległość blatu od szafki górnej w kuchni dla oświetlenia? Optymalna odległość blatu od szafki górnej w kuchni dla oświetlenia to około 50 do 60 cm. Ogólnie, zaleca się, aby odległość między dolną krawędzią szafki górnej a górną powierzchnią blatu wynosiła około 60cm. Jest to odpowiednia odległość, która zapewni optymalne oświetlenie blatu i umożliwi wygodne korzystanie z kuchni. W przypadku oświetlenia podszafkowego, odległość ta może być nieco mniejsza, na przykład około 50-60 cm, ponieważ tego typu oświetlenie jest zwykle umieszczane bezpośrednio pod szafkami górnymi i ma kąt rozproszenia światła, który obejmuje dolną część blatu. Ostatecznie, najlepsza odległość blatu od szafki górnej dla oświetlenia będzie zależała od indywidualnych preferencji i potrzeb użytkownika oraz konkretnych warunków w kuchni, takich jak wysokość sufitu i kształt pomieszczenia.

 

Jaka jest najlepsza odległość blatu od szafki górnej w kuchni dla oświetlenia?

Jaka jest najlepsza odległość blatu od szafki górnej w kuchni dla oświetlenia?

Oświetlenie podszafkowe – dlaczego warto?

Oświetlenie podszafkowe to modny rodzaj oświetlenia często stosowany w roku 2023. Oświetlenie podszafkowe, dlaczego warto je stosować? Oświetlenie takie doskonale podkreśla piękno aranżacji i doświetla ważne miejsca np. blat. W kuchni, salonie, czy sypialni spędzamy regularnie kilka godzin dziennie, aktywnie pracując, odpoczywając i relaksując się. Dlatego też warto zapewnić sobie odpowiednie warunki. Oświetlenie podszafkowe doskonale sprawdzi się między innymi w kuchni. Dzięki niemu wygodniej szybciej i bezpieczniej przebiegną wszystkie etapy przygotowania posiłku. Odmierzanie artykułów, krojenie, mieszanie, gotowanie czy finalnie zmywanie, wszystko to będzie łatwiejsze, jeśli będziemy mieli dobrze oświetlone miejsce naszej pracy. Kiedyś w kuchni królowało oświetlenie sufitowe. Rozwiązanie to nie zapewnia jednak właściwych warunków oświetleniowych na blacie, w miejscu, w którym aktualnie przygotowujemy posiłek.

Taśma Led 24V Cob 11W 480Led Ip20 4000 +-100K 100LmW Ra 90 1M 8MmTAŚMA LED 24V / COB / 11WZobacz produkt
profile aluminioweProfil aluminiowy LEDZobacz profile
TAŚMA LED COB RGB CCT 24V 16W 840 LED/M HIGHLIGHT-1MTAŚMA LED COB RGB CCT 24V 16WZobacz produkt

Własną osobą rzucamy cień, przez co przed nami mamy zacienione miejsce i słabą widoczność. Z biegiem lat zwiększyły się także kuchnie i ilość różnego rodzaju sprzętu w nich się znajdujących. To również wpłynęło na fakt, iż oświetlenie sufitowe stało się mało funkcjonalnym rozwiązaniem. Ewolucja technik oświetlenia i produkcji zabudowy kuchennej spowodowała, iż powstało oświetlenie podszafkowe. Wszelkiego rodzaju lampy podszafkowe uprzyjemniają dziś funkcjonowanie, ułatwiając wszystkie prace. W ostatnich latach przodujące stało się oświetlenie podszafkowe LED. Oświetlenie podszafkowe często stanowi przy okazji element dekoracyjny, uatrakcyjniający kuchnię i przyciągający wzrok. Jednocześnie oświetlenie do kuchni podszafkowe jest rozwiązaniem subtelnym, niezaburzającym formy mebli.

Oświetlenie podszafkowe - dlaczego warto?
OPRAWA MEBLOWA LED OKRĄGŁA 1.8W SATYNA ZIMNAOPRAWA MEBLOWA LED OKRĄGŁA 1.8W SATYNA ZIMNAZobacz produkt
BIAŁY PLAFON MONZA R 22 4000K WHBIAŁY PLAFON MONZA R 22 4000K WHZobacz produkt

Oświetlenie podszafkowe LED

Oświetlenie podszafkowe LED ma wiele zalet. Po pierwsze daje przyjemne rozproszone światło, dzięki czemu nie jest męczące dla oczu, a jednocześnie zapewnia doskonałe warunki do pracy, równomiernie rozprowadzając światło po całej dużej powierzchni blatu. Podszafkowe oświetlenie LED w porównaniu do wykorzystywanych kiedyś tradycyjnych świetlówek, nie nagrzewa się tak mocno i zużywa zdecydowanie mniej energii elektrycznej. Oświetlenie meblowe podszafkowe LED daje silny strumień światła, zapewniając doskonałe warunki do pracy. Mamy możliwość wyboru strumienia światła o barwie ciepłej lub zimnej. Oświetlenie kuchenne podszafkowe LED może być w postaci zarówno spotów — punktowych lamp w różnego rodzaju oprawach oświetlających punktowo daną przestrzeń (często znajduje się w niej określone urządzenie elektryczne np. czajnik lub blender), jak i listew znajdujących się na całej szerokości szafki dającej równomierne oświetlenie powierzchni roboczej blatu.

Technologia LED daje szerokie możliwości oświetleniowe, jest rozwiązaniem energooszczędnym dającym przyjemne światło, uprzyjemniające atmosferę w kuchni i mogące w znacznym stopniu poprawić samopoczucie domowników, a także komfort życia codziennego. Ledy podszafkowe charakteryzują się długą żywotnością, a także odpornością na warunki panujące w kuchni (wilgoć w okolicach zlewu, a także wysoka temperatura z wilgocią w okolicach kuchenki, płyty indukcyjnej). Oświetlenie podszafkowe 230 V możemy uruchamiać na kilka różnych sposobów. Pierwszym jest tradycyjny włącznik znajdujący się na ścianie bądź w boku zabudowy kuchennej. Drugim to oprawa podszafkowa LED 230 V uruchamiana poprzez dotyk. Dotykając ręką oprawy, włączamy lub gasimy już zapalone światła podszafkowe. Kolejne jest oświetlenie do kuchni podszafkowe wykorzystujące czujnik ruchu. Włączy on oświetlenie podszafkowe w kuchni automatycznie, gdy się zbliżymy do danego miejsca, wyłączając ją jednocześnie, gdy nie będzie nas już w pobliżu. To ostatnie rozwiązanie jest wygodne w sytuacji, gdy mamy brudne od przygotowywanych potraw ręce, będąc jednocześnie rozwiązaniem ekonomicznym. Oszczędza jeszcze bardziej zużycie energii elektrycznej, chroniąc także źródło światła, będąc równocześnie rozwiązaniem bardzo wygodnym w użytkowaniu. Ostatnim sposobem sterowania oświetleniem jest czujnik zbliżeniowy umieszczony w oprawie. Wystarczy przesunąć ręką jego pobliżu, aby oświetlenie włączyć lub zgasić.

W miejscu taśm LED umieszczonych w profilach bądź przyklejonych bezpośrednio do mebla możemy także zastosować moduły LED. Jest to tak jak każdy LED, oszczędne źródło światła posiadające dobre parametry świetlne i nowoczesną stylistykę.

Oświetlenie podszafkowe LED
PROFIL LED COSMOPROFIL LED COSMOZobacz więcej
PROFIL LED NAWIERZCHNIOWY P2-1PROFIL LED NAWIERZCHNIOWY P2-1Zobacz więcej
PROFIL LUMINES - TYP ZPROFIL LUMINES - TYP ZZobacz więcej
PROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP CPROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP CZobacz więcej

W naszym sklepie znajdziesz nowoczesne  taśmy LED oraz moduły LED!

Halogeny podszafkowe

W sytuacjach, kiedy nie potrzebujemy równomiernego oświetlenia dużej powierzchni blatu, a jedynie zależy nam na punktowym oświetleniu danego miejsca strefy roboczej, wykorzystuje się często lampkę podszafkową w postaci halogenu. Halogeny podszafkowe mają przyjemną dla oczu barwę i nie fałszują światła. Jeden halogen o mocy 25W wystarczy do oświetlenia 1m2 powierzchni blatu. Jest to bardzo wydajne pod względem jasności źródło światła. Halogeny podszafkowe są tańszym rozwiązaniem od taśm LED, jednak przy ich montażu musimy użyć wkrętów w celu przymocowania ich do szafki. Tym samym nie jest to opcja bezinwazyjna tak jak w przypadku oświetlenia taśmą LED. Możemy również zastosować lampę umieszczoną na wysięgniku. Jest to specjalnie skonstruowane ramię umożliwiające precyzyjne skierowanie strumienia światła w miejsce, na którym nam zależy. Oświetlenie na wysięgniku sprawdzi się także w kuchniach z szerokim blatem i płytkimi szafkami wiszącymi.
Halogeny podszafkowe
OPRAWA MEBLOWA LED OKRĄGŁA 1.8W SATYNA ZIMNAOPRAWA MEBLOWA LED OKRĄGŁA 1.8W SATYNA ZIMNAZobacz produkt
OPRAWA MEBLOWA LED KWADRAT 2W 4000K BIAŁAOPRAWA MEBLOWA LED KWADRAT 2W 4000K BIAŁAZobacz produkt

W miejscu taśm LED umieszczonych w profilach bądź przyklejonych bezpośrednio do mebla możemy także zastosować moduł LED. Jest to tak jak każdy LED, oszczędne źródło światła posiadające dobre parametry świetlne i nowoczesną stylistykę.

Oświetlenie podszafkowe montaż

Oświetlenie podszafkowe możemy zamontować zarówno na etapie wykonywania mebli na zamówienie, jak i w już posiadanych meblach własnych. Do oświetlenia podszafkowego najlepiej użyć taśm LED COB lub taśmy LED 2835 wraz z profilem i kloszem. Na etapie produkcyjnym oświetlenie podszafkowe do kuchni najkorzystniej zamontować w postaci listew LED znajdujących się w profilu, który to z kolei zamontowany jest w specjalnie pod niego wyfrezowanym „rowku” w spodzie szafki. Rozwiązanie to jest bardzo estetyczne i dyskretne. W przypadku mebli własnych możemy wykorzystać profile przyklejane do spodu szafki, montowane w narożniku między dnem szafki a ścianą lub oświetlenie punktowe w oprawie montowanej od spodu do szafki. Szeroki wybór rodzajów takich opraw umożliwia znalezienie właściwej w przypadku każdego stylu mebla i pomieszczenia. Oświetlenie ledowe podszafkowe w kuchni w postaci taśm ledowych w listwach łączy się ze sobą z pomocą łącznika wtykowego. Umożliwia to wykorzystanie tylko jednego przyłącza w przypadku zestawu kilku listew wbudowanych w kilku szafkach. Możliwy jest także montaż oświetlenia podszafkowego zasilanego bateriami. Technologia LED ogranicza konieczność wymiany baterii do minimum (diody LED zużywają nieporównywalnie mniej energii od tradycyjnych źródeł światła). Lampa LED podszafkowa zasilana bateryjnie jest rozwiązaniem korzystnym w sytuacjach, gdy nie mamy dostępu do prądu, na przykład w mieszkaniach wynajmowanych. Oprawy, profile i same taśmy LED montowane bezpośrednio do dna szafki, montuje się, wykorzystując taśmę dwustronną. Dobrej jakości taśma jest wystarczająco przyczepna, żeby trwale zmocować na niej lekką oprawę podszafkową. Jednak warunki, na jakie taka opraw może być narażona (para z gotujących się potraw) sprawiają, że musimy uważniej się przyglądać czy aby przypadkiem nie będzie się ona odklejała od mebli.

Jaki profil do podświetlenia półki łazienkowej?
PROFIL LED ZEWNĘTRZNY TYP APROFIL LED ZEWNĘTRZNY TYP AZobacz więcej
PROFIL LED WPUSZCZANY TYP BPROFIL LED WPUSZCZANY TYP BZobacz więcej
PROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP CPROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP CZobacz więcej
PROFIL LED ZATIPROFIL LED ZATIZobacz więcej
PROFIL LED SUFITOWY G-K P17-1PROFIL LED SUFITOWY G-K P17-1Zobacz więcej
profil-led-hermetyczny-p241PROFIL LED HERMETYCZNY P24-1Zobacz więcej
PROFIL LED HERMETYCZNY P11-1PROFIL LED HERMETYCZNY P11-1Zobacz więcej
PROFIL LED HERMETYCZNY P11-2PROFIL LED HERMETYCZNY P11-2Zobacz więcej
PROFIL LED WPUSZCZANY P18-1PROFIL LED WPUSZCZANY P18-1Zobacz więcej

Oświetlenie podszafkowe bezprzewodowe

Jeśli chcemy zainstalować oświetlenie pod szafką, mamy duży wybór wysokiej jakości opraw i typów oświetlenia. Oświetlenie podszafkowe bezprzewodowe to dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy, by mieć oprawy podszafkowe, jednak nie mają możliwości poprowadzenia przewodów. W takiej sytuacji można wybrać oświetlenie podszafkowe na baterie, które jest coraz bardziej modne w 2023 roku. Jest nie tylko użyteczny, ale ma również potencjał estetyczny; Taśmy LED to doskonały wybór do współczesnych aranżacji. Ta technika oświetleniowa ma tę zaletę, że zapewnia wyjątkową wydajność przy stosunkowo niskim zużyciu energii. Będziemy w stanie stworzyć idealne warunki do szerokiego zakresu czynności, które mają być wykonywane na blacie, jeśli zainstalujemy taśmę LED, która będzie działać jako oświetlenie przestrzeni pod szafkami. Istnieją dwie różne opcje oświetlenia znajdujące się za szafką, z których możesz wybierać. Pierwsza metoda, która jest trudniejsza, polega na skonstruowaniu całej instalacji w meblu, która jest następnie podłączana do źródła elektrycznego. Nawet jeśli takie rozwiązanie jest dość proste do wdrożenia, wymaga starannego zaplanowania jeszcze przed zaprojektowaniem kuchni.  Jeśli natomiast chcemy oświetlić blaty w naszej kuchni, skupmy się na instalowaniu lamp bateryjnych pod szafkami w naszej kuchni. Oświetlenie podszafkowe bezprzewodowe ma wiele plusów:

 • jego działanie jest niezależne od prądu, dlatego nawet podczas awarii dostaw prądu nie odczujemy tego
 • dowolnie możemy zmieniać miejsce, w którym je umieścimy
 • montaż takiego oświetlenia jest prosty, bezpieczny i szybki
Oświetlenie podszafkowe bezprzewodowe
TAŚMA LED 2.4W 1 METR CZUJNIK RUCHU V-TAC - BIAŁA NEUTRALNATAŚMA LED 2.4W 1 METR CZUJNIK RUCHU V-TAC - BIAŁA NEUTRALNAZobacz produkt
TAŚMA LED 2.4W 1 METR 2835 Z SENSOREM 3000K, ZASILANIE BATERYJNE. V-TAC VT-8082TAŚMA LED 2.4W 1 METR 2835 Z SENSOREM 3000K, ZASILANIE BATERYJNE. V-TAC Zobacz produkt

Jakie oświetlenie podszafkowe wybrać?

Jakie oświetlenie podszafkowe powinniśmy wybrać? Oświetlenie podszafkowe powinno być dostosowane do aranżacji wnętrza oraz przeznaczenia. Często wybieranym oświetleniem podszafkowym jest tama LED z profilem typu C w jednym z 5 kolorów. Oświetlenie powierzchni roboczych jest jednym z najważniejszych czynników, które należy uwzględnić przy projektowaniu kuchni. Lampy podszafkowe to źródła światła, które są instalowane bezpośrednio pod szafką. Oświetlenie halogenowe pod szafką jest kupowane nie tak często jak miało to miejsce kiedyś. Bez wątpienia instalacja oświetlenia LED pod szafką za pomocą taśmy LED byłoby najskuteczniejszym rozwiązaniem chcąc uzyskać oświetlenie podszafkowe. Taśma LED nie tylko zajmuje bardzo mało miejsca, ale ma również możliwość wyposażenia w czujnik ruchu. W porównaniu do wcześniej wspominanych lamp halogenowych, zużycie mocy oświetlenia ledowego wynosi tylko 4,5W na 1 metr blatu. Jeśli wybierzesz taśmy LED do zainstalowania jako dodatkowe oświetlenie pod szafkami kuchennymi, będziesz musiał zwrócić uwagę na kilka różnych elementów. Przede wszystkim na gęstość rozmieszczenia. Od tego zależy rodzaj zasilacza jaki musimy zastosować. Jeśli zdecydowaliśmy się na oświetlenie spodu szafek za pomocą taśm LED, pamiętajmy, że mamy do wyboru ni tylko zwykłe jednokolorowe, ale bardzo funkcjonalne i modne taśmy, ale i takie posiadające wiele kolorów, określane jako taśmy RGB. Podczas wyboru należy także zwrócić uwagę na klasę szczelności IP, gdzie IP20 oznacza brak wodoodporności itd. Jeśli chcemy, by nasze oświetlenie podszafkowe doskonale spełniało swoją rolę musimy pamiętać, że musi być nie tylko zamontowane w odpowiedni sposób, ale i ukryte odpowiednio. Aby uniknąć efektu pojedynczo świecących diod, dobrym sposobem jest użycie profili aluminiowych. Oświetlenie LED pod szafką jest dobrym rozwiązaniem do rozważenia, jeśli chcesz oświetlić przestrzeń nad powierzchnią roboczą kuchni. Ponieważ technologia LED uległa poprawie, charakteryzuje się bardzo wysoką ekonomią operacyjną, co jest jedną z jej cech wyróżniających.

Jakie oświetlenie podszafkowe wybrać?
OPRAWA MEBLOWA LED SATYNA 1,8W 12V DC KWADRATOWA - BIAŁA CIEPŁAOPRAWA MEBLOWA LED SATYNA 1,8W 12V DC KWADRATOWA - BIAŁA CIEPŁAZobacz produkt
TAŚMA LED COBTAŚMA LED COBZobacz więcej
PROFIL LUMINES - TYP ZPROFIL LUMINES - TYP ZZobacz więcej

Jak zamontować oświetlenie podszafkowe?

Jeśli zdecydowaliśmy się na oświetlenie naszych mebli za pomocą taśm LED z odpowiednimi kloszami i profilami, warto wiedzieć jak wygląda montaż. Jak zamontować oświetlenie podszafkowe? Oto 4 porady:

  • przygotuj najważniejsze elementy takie jak wybrana przez siebie taśma LED, odpowiedni zasilacz, listwa aluminiowa oraz inne elementy np. włącznik, izolacja, przewody
  • za pomocą taśmy dwustronnej przymocuj taśmę LED do profilu aluminiowego, a następnie zamocuj profil pod szafką
  • przylutuj przewody zasilacza w wybranym miejscu taśmy
  • następnie zasilacz podłącz do instalacji elektrycznej
  • Pamiętaj! Jeśli nie wiesz jak samemu zainstalować oświetlenie, poproś o pomoc fachowca.
  • Oświetlenie podszafkowe powinno być wykonane w profesjonalny i bezpieczny sposób. Dlatego też pamiętajmy o zachowaniu wszelkiej ostrożności lub najlepiej o zleceniu tego zadania profesjonaliście. Oświetlenie podszafkowe to wspaniały i sprawdzony sposób na doświetlenie trudno dostępnych powierzchni w naszym domu. Meble oświetlone za pomocą oświetlenia podszafkowego staną się jeszcze bardziej estetyczne i modne. Designerskie wnętrza naszego domu doskonale odnajdą się w tej estetyce.
Jak zamontować oświetlenie podszafkowe?
PROFIL SMART-IN10 AC2 Z WPUSZCZANYPROFIL SMART-IN10 AC2 Z WPUSZCZANYZobacz więcej
PROFIL SURFACE14 EF/TY NAWIERZCHNIOWYPROFIL SURFACE14 EF/TY NAWIERZCHNIOWYZobacz więcej
PROFIL CORNER10 BC UX KĄTOWYPROFIL CORNER10 BC UX KĄTOWYZobacz więcej

Oświetlenie podszafkowe z czujnikiem ruchu

Oświetlenie podszafkowe z czujnikiem ruchu doskonale sprawdzi się w naszych domach. Oświetlenie podszafkowe z czujnikiem ruchu to rozwiązanie, które umożliwia automatyczne włączanie i wyłączanie światła, dające oszczędność nawet do 50%.  Dzięki temu rozwiązaniu można zaoszczędzić energię elektryczną i jednocześnie zapewnić odpowiednie oświetlenie w trakcie pracy w kuchni. Czujnik ruchu wykrywa ruch w pobliżu i włącza światło, a gdy nie ma już ruchu przez określony czas, światło samo się wyłącza. Dzięki temu użytkownik nie musi już pamiętać o włączaniu i wyłączaniu światła, a oświetlenie działa tylko wtedy, gdy jest potrzebne. Oświetlenie podszafkowe z czujnikiem ruchu jest również praktyczne, ponieważ można je umieścić bezpośrednio pod szafkami kuchennymi, co pozwala na skierowanie światła bezpośrednio na blat roboczy i ułatwia pracę w kuchni. Ponadto, oświetlenie podszafkowe jest łatwe w montażu i można je dostosować do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika, na przykład wybierając kolor światła lub regulując jasność.

Oświetlenie podszafkowe z czujnikiem ruchu
CZUJNIK RUCHU LX42 BIAŁYCZUJNIK RUCHU LX42 BIAŁYZobacz produkt
TAŚMA LED COBTAŚMA LED COBZobacz więcej

Oświetlenie meblowe podszafkowe – o czym warto pamiętać?

Oświetlenie meblowe podszafkowe, o czym warto pamiętać? Podczas wybierania oświetlenia podszafkowego pamiętaj o:

 1. Wyborze odpowiedniej mocy dostosowanej do przeznaczenia oświetlenia.
 2. Dobraniu odpowiedniej barwy światła: ciepłej, zimnej, neutralnej, a może kolorowej?
 3. Sprawdzeniu sposobu montażu
Oświetlenie meblowe podszafkowe - o czym warto pamiętać

Oświetlenie meblowe podszafkowe – o czym warto pamiętać

Oświetlenie meblowe podszafkowe to popularne rozwiązanie, które może być używane w różnych pomieszczeniach, takich jak kuchnie, łazienki, garderoby czy szafy. Wybierz odpowiednią moc i długość oświetlenia w zależności od wielkości mebla i poziomu oświetlenia, który chcesz osiągnąć. Zwróć uwagę na kolor światła. Oświetlenie o ciepłym odcieniu może być bardziej przyjazne dla oczu i bardziej odpowiednie w pomieszczeniach, gdzie spędza się czas w relaksie, takich jak sypialnie, podczas gdy światło białe może być bardziej odpowiednie w pomieszczeniach, gdzie potrzebne jest wyraźne oświetlenie, takich jak kuchnie. Sprawdź, czy oświetlenie meblowe podszafkowe jest łatwe w instalacji i wymianie baterii lub akumulatorów. Upewnij się, że miejsce instalacji jest suche i wolne od zanieczyszczeń, które mogą wpłynąć na trwałość oświetlenia. Skorzystaj z funkcji regulacji jasności, jeśli jest dostępna, aby dostosować oświetlenie do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Zastanów się, czy chcesz, aby oświetlenie było sterowane pilotem lub poprzez aplikację mobilną, aby zapewnić łatwiejszą obsługę. W przypadku trudności lub braku doświadczenia w instalacji oświetlenia meblowego podszafkowego, skorzystaj z usług profesjonalnego elektryka lub instalatora.

Oświetlenie podszafkowe taśma LED

Oświetlenie podszafkowe taśma LED to popularne rozwiązanie, które umożliwia łatwe i skuteczne oświetlenie w nowoczesnych wnętrzach. Oświetlenie podszafkowe za pomocą taśmy LED 2835 lub taśmy LED COB to jeden z najczęściej wybieranych sposobów na doświetlenie. Taśmy LED są bardzo cienkie i elastyczne, co pozwala na ich łatwe dopasowanie do dowolnej powierzchni. Ponadto, taśmy LED są energooszczędne i mają długi czas pracy, co pozwala na zaoszczędzenie na rachunkach za energię elektryczną. Oświetlenie podszafkowe taśma LED może być łatwo zamontowane za pomocą profili aluminiowych, które stanowią osłonę taśmy, chronią ją przed wilgocią i przegrzaniem. Taśmę LED można przyciąć tak, by uzyskać odpowiadającą nam długość. Montaż profilu z taśmą jest zazwyczaj prostą czynnością, która nie sprawia problemu i nie zabiera dużo czasu. Następnie podłączyć zasilacz i gotowe! Taśmy LED są dostępne w różnych kolorach i jasnościach, dzięki czemu można dostosować oświetlenie do indywidualnych potrzeb i upodobań. Oświetlenie podszafkowe taśma LED ma wiele zastosowań, na przykład umożliwia oświetlenie blatu roboczego podczas gotowania, ułatwiając widoczność, a także tworzy przyjemną atmosferę podczas spożywania posiłków lub relaksu w kuchni. Ponadto, taśmy LED umieszczone w odpowiednich profilach są łatwe do czyszczenia, a dzięki oporności na przegrzanie i wilgoć posłużą nam przez lata.

Oświetlenie podszafkowe taśma LED
TAŚMA LED FURIOUS 300XSMD5050 12V IP20TAŚMA LED FURIOUS 300XSMD5050 12V IP20 - RGB+CCTZobacz produkt
PILOT FUT092 DO STEROWNIKA LED RGB CCT MI LIGHTPILOT FUT092 DO STEROWNIKA LED RGB/CCT MI LIGHTZobacz produkt
TAŚMA LED 24V / COB / 11W / 480LED / IP20 / 3000 +/-100K / 95LM/W / RA 90 / 8MM / 1MTAŚMA LED 24V / COB / 11W / 3000KZobacz produkt
Taśma Led 24V Cob 11W 480Led Ip20 4000 +-100K 100LmW Ra 90 1M 8MmTAŚMA LED 24V / COB / 11W / 4000KZobacz produkt
TAŚMA LED 24V / COB / 11W / 480LED / IP20 / 6000 +/-100K / 100LM/W / RA 90 / 8MM / 1MTAŚMA LED 24V / COB / 11W / 6000KZobacz produkt

Oświetlenie podszafkowe listwa LED

Oświetlenie podszafkowe z listwą LED to popularne rozwiązanie w kuchniach, łazienkach i innych pomieszczeniach mieszkalnych, które umożliwia uzyskanie przyjemnego i praktycznego oświetlenia. Listwa LED np. typu C lub typu X doskonale sprawdzi się jako oświetlenie podszafkowe. Listwa LED to cienka taśma z diodami LED, która jest montowana pod górną szafką lub na dolnej części górnej szafki, w celu oświetlenia powierzchni roboczej lub blatu. Oświetlenie podszafkowe LED ma wiele zalet, w tym niskie zużycie energii, długi czas użytkowania, wysoką wydajność świetlną i niskie koszty eksploatacyjne. Ponadto, dzięki szerokiej gamie dostępnych kolorów światła, oświetlenie LED może być dostosowane do indywidualnych preferencji i potrzeb użytkownika. Podczas zakupu listwy LED do oświetlenia podszafkowego, ważne jest, aby wybrać produkt o odpowiedniej długości i mocowaniu, które najlepiej pasuje do rozmiaru i rodzaju szafki. Listwy LED zwykle są dostępne w różnych długościach, zasilane są poprzez wtyczkę lub bezpośrednio do prądu, a ich jasność i kolor można regulować za pomocą pilota lub przycisków. Przy montażu listwy LED podszafkowej należy upewnić się, że miejsce montażu jest suche i czyste, a listwa jest odpowiednio przymocowana do szafki. W przypadku trudności lub braku doświadczenia w montażu, zaleca się skorzystanie z pomocy profesjonalnego elektryka lub instalatora.

Oświetlenie podszafkowe listwa LED
LISTWA LED 9W 60XSMD 24V 4000K 0,5MLISTWA LED 9W 60XSMD 24V 4000K 0,5MZobacz produkt

Oświetlenie podszafkowe porady

Oto kilka porad dotyczących oświetlenia podszafkowego, które warto wziąć pod uwagę przy planowaniu i instalacji:

 1. Wybierz odpowiednią moc i długość listwy LED w zależności od wielkości i rodzaju szafki oraz pożądanego poziomu oświetlenia. Zbyt krótka lub słaba listwa nie zapewni odpowiedniego oświetlenia, podczas gdy zbyt mocna może być niepotrzebnym zużyciem energii.
 2. Zainstaluj listwę LED na dolnej krawędzi górnej szafki lub pod górną szafką, aby uzyskać równomierne oświetlenie powierzchni roboczej lub blatu.
 3. Upewnij się, że miejsce montażu listwy LED jest suche i wolne od tłuszczu i innych zanieczyszczeń, które mogą wpłynąć na trwałość oświetlenia.
 4. Skorzystaj z funkcji regulacji jasności i koloru, aby dostosować oświetlenie do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji.
 5. Jeśli używasz zasilacza, umieść go w łatwo dostępnym miejscu, ale poza zasięgiem dzieci i zwierząt.
 6. W przypadku trudności lub braku doświadczenia w instalacji oświetlenia podszafkowego, skorzystaj z usług profesjonalnego elektryka lub instalatora.
 7. Pamiętaj, aby regularnie czyścić listwę LED i miejsce jej montażu, aby utrzymać maksymalną wydajność i trwałość oświetlenia.
Oświetlenie podszafkowe porady

Oświetlenie podszafkowe porady

Oświetlenie podszafkowe wspaniale sprawdzi się w każdym modnym mieszkaniu i domu. Doświetlenie szafek za pomocą dobrze dobranego oświetlenia, to nowoczesne i oszczędne rozwiązanie. Dbając o jego prawidłowy montaż oraz odpowiednie czyszczenie, zapewnimy mu trwałość na lata.

Oświetlenie LED pod szafki – podsumowanie

Oświetlenie pod szafki – podsumowanie: jest to rozwiązanie nad wyraz korzystne. Posiada same zalety, będąc pozbawionym wad tradycyjnego oświetlenia, zwłaszcza sufitowego. Lampy podszawkowe i taśmy LED umożliwiają stworzenie funkcjonalnego i energooszczędnego systemu oświetlenia we wnętrzu każdej kuchni. Szeroki wybór opraw sprawia, iż rozwiązanie to znajdzie zastosowanie w każdym pomieszczeniu, bez względu na styl, w jakim zostało ono wykończone. Oświetlenie LED podszafkowe w kuchni zapewni nam właściwe oświetlenie każdej strefy roboczej, dając jednocześnie miłą i przyjemną dla każdego z domowników atmosferę i uatrakcyjniając samo pomieszczenie i zabudowę w nim posiadaną. Szeroki wybór rodzaju oświetlenia podszafkowego umożliwi nam jego montaż nie tylko na etapie budowania całego zestawu mebli kuchennych, ale także w trakcie jego użytkowania w zależności od potrzeb umiejscowienia elementów systemu oświetleniowego.

Oświetlenie LED pod szafki – podsumowanie

Oświetlenie LED pod szafki – podsumowanie

Oświetlenie podszafkowe w 2023 roku to coraz bardziej popularny sposób na eleganckie i funkcjonalne uzupełnienie aranżacji wnętrz. Stosowane głównie w kuchniach, świetnie podkreśla zarówno estetykę mebli, jak i ułatwia codzienne czynności. Wśród najnowszych trendów prym wiodą taśmy LED z profilami, które zapewniają równomierne i efektywne oświetlenie przy niskim zużyciu energii. Wybierając oświetlenie podszafkowe, warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak jasność, temperatura barwowa, rodzaj źródła światła, kolor obudowy oraz metody montażu. Do montażu oświetlenia podszafkowego stosuje się różne metody, w tym profil typu X, A, C, H, P3-1, wpuszczane profile B i Z, nawierzchniowy P2-1, czy okrągłe profile typu Cosmo i P19-1. Każdy z tych rodzajów profili oferuje różne efekty świetlne i łatwość montażu, dzięki czemu można dostosować oświetlenie do indywidualnych potrzeb i stylu wnętrza. Sterowanie oświetleniem podszafkowym może odbywać się za pomocą różnych urządzeń, takich jak włączniki dotykowe i bezdotykowe, przełączniki naściennie, piloty zdalnego sterowania, czy nawet systemy inteligentnego domu. Oferują one różne opcje, od prostego włączania i wyłączania, po bardziej zaawansowane funkcje, jak regulacja jasności czy zmiana kolorów. Przy wyborze taśmy LED do oświetlenia pod szafką należy zwrócić uwagę na jej typ, gęstość diod oraz klasę szczelności. Popularne opcje to taśmy LED SMD 3528, 2835, a także nowoczesne taśmy LED COB. Każdy rodzaj oferuje różne właściwości świetlne i estetyczne. Klosze do lamp podszafkowych również odgrywają istotną rolę. Można wybierać między kloszami matowymi, przezroczystymi i mrożonymi, które każde dają inny efekt świetlny i estetyczny. Podsumowując, oświetlenie podszafkowe to praktyczne i estetyczne rozwiązanie, które zyskuje na popularności. Dostępność różnorodnych opcji pozwala na dostosowanie go do każdego wnętrza i stylu życia, a jednocześnie jest to rozwiązanie energooszczędne i trwałe.

Oświetlenie podszafkowe w 2023r. - poradnik od A do Z

Artykuł napisany przez Edyta Kawnik, 14 marca 2023