W nowoczesnych wnętrzach ważny jest każdy aspekt wystroju. Odpowiednio dobrane oświetlenie to jedno z ważniejszych elementów, które decyduje o estetyce całości. Oświetlenie podszafkowe w 2023 roku to modny sposób na doświetlenie ważnych i trudno dostępnych miejsc. Wspaniale sprawdzą się do tego taśmy LED z profilami. W dzisiejszym artykule przedstawimy Państwu najnowsze pomysły na oświetlenie podszafkowe. Podpowiemy jakie profile i taśmy wybrać, a także na co zwrócić uwagę podczas projektowania oświetlenia naszych mebli.
Oświetlenie podszafkowe w 2023r. – poradnik od A do Z
Jakie oświetlenie podszafkowe warto wybrać i czym się kierować? Wybór oświetlenia podszafkowego zależy przede wszystkim od Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji estetycznych:
Podsumowując, wybierając oświetlenie podszafkowe należy zwrócić uwagę na jasność, temperaturę barwową, rodzaj źródła światła, kolor obudowy i metodę montażu.
Oświetlenie podszafkowe to niezwykle modna praktyka w nowoczesnych domach i mieszkaniach. Lampki podszafkowe sprawiają, że nasze pomieszczenia są eleganckie i charakterne. Jak zamontować oświetlenie podszafkowe? Przedstawiamy Państwu 10 sposobów na montaż oświetlenia podszafkowego:
Taśma LED COB 5m od firmy PolskiLED o kodzie AA-390-COB-20W-4635. Barwa światła CCT oraz napięcie 24V z mocą 20W.
Jakie oświetlenie pod szafki wybrać? W 2023 roku najczęściej wybierane są nowoczesne profile oparte na taśmy LED lub stylowe halogeny. Oświetlenie blatu roboczego np. w kuchni jest ważnym elementem, które odpowiada nie tylko za estetyczny wygląd pomieszczenia, a także za bezpieczeństwo. Doświetlenie blatów kuchennych ma wpływ na wykonywanie prac kuchennych takich jak krojenie i obieranie. Taśmy ledowe doskonale oświetlą nam tzw. przestrzeń roboczą, dzięki czemu każdy element znajdujący się w obrębie naszego wzroku i miejsca, w którym pracujemy będzie dostatecznie widoczny. Lampa podszafkowa powinna charakteryzować się kilkoma istotnymi cechami takimi jak między innymi odporność na uszkodzenia mechaniczne, czy na wilgoć i kurz. Z tego też powodu wybór odpowiedniego oświetlenia jest istotną sprawą, którą należy dokładnie przemyśleć i zaplanować. Oprawa meblowa stosowana do podświetlenia szafek w kuchni to także element dekoracyjny. Dzięki nim wygląd pomieszczenia jest przyjemniejszy i bardziej nowoczesny. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj oświetlenia pod szafki kuchenne, biorąc pod uwagę funkcjonalność i estetykę. W przypadku oświetlenia pod szafki kuchenne zaleca się wybieranie diod LED lub taśm LED, ze względu na ich trwałość, energooszczędność i łatwość montażu.
Jaką barwę światła pod oświetlenie szafkowe? Barwa światła pod oświetlenie szafkowe zależy od indywidualnych preferencji i funkcji, jaką ma pełnić oświetlenie. Barwa neutralna 4000K jest najczęściej wybieraną barwą do oświetlenia podszafkowego. Najczęściej wybieraną barwą światła do oświetlenia szafkowego jest biała neutralna, ponieważ zapewnia ona naturalne i jasne światło, które jest przyjemne dla oka i umożliwia skuteczne oświetlenie wnętrza szafki lub półki. Jeśli jednak chcesz uzyskać cieplejszy i bardziej przytulny nastrój, możesz wybrać barwę światła o temperaturze barwowej od 2700K do 3000K. Taki kolor światła sprawia, że wnętrze szafki wydaje się bardziej przyjemne i relaksujące, co jest szczególnie korzystne w kuchni, gdzie chcemy stworzyć przytulną i przyjazną atmosferę. W przypadku oświetlenia, które ma służyć jako podświetlenie lub akcent, można rozważyć wybór innych kolorów światła, takich jak niebieski, zielony lub fioletowy, które nadadzą szafce oryginalny wygląd i pozwolą na stworzenie interesującego efektu wizualnego. Podsumowując, oświetlenie szafkowe z białym światłem jest najbardziej wszechstronne i praktyczne, ale kolor światła zależy od indywidualnych preferencji i celu, jaki ma pełnić oświetlenie.
Jaką barwę światła pod oświetlenie szafkowe?
Czy oświetlenie podszafkowe musi mieć tą samą barwę co oświetlenie główne? Oświetlenie podszafkowe nie musi mieć takiej samej barwy co oświetlenie główne. Wiele osób decyduje się na wykorzystanie różnych barw światła w różnych miejscach kuchni w celu uzyskania różnych efektów oświetleniowych. Oświetlenie podszafkowe jest zwykle stosowane jako uzupełnienie do głównego oświetlenia w kuchni. Dlatego też wybranie barwy identycznej z oświetleniem głównym mija się z celem, dobrze jest kontrastować światło. Można więc wybrać barwę światła, która będzie kontrastowała z barwą światła głównego oświetlenia, aby uzyskać interesujący efekt wizualny. Na przykład, jeśli oświetlenie główne ma ciepłą barwę, to można zastosować oświetlenie podszafkowe o chłodniejszej barwie, aby uzyskać kontrastowy efekt. Warto jednak pamiętać, że różne barwy światła mogą wpłynąć na kolorystykę kuchni i produktów spożywczych, co należy wziąć pod uwagę podczas wyboru oświetlenia podszafkowego. Najlepiej wybierać barwy światła, które zapewniają realistyczne i naturalne oświetlenie, które nie wpłynie negatywnie na kolory produktów spożywczych.
Czym sterować oświetleniem podszafkowym? Istnieje kilka sposobów sterowania oświetleniem podszafkowym w kuchni:
Przełącznik naścienny to najprostsza i najtańsza opcja. Przełącznik umieszcza się na ścianie, dzięki czemu można włączyć i wyłączyć oświetlenie w dowolnym momencie. Przełącznik dotykowy to bardziej elegancka i dyskretna opcja. Przełącznik dotykowy umieszcza się pod szafką, a włączenie oświetlenia odbywa się przez dotknięcie go. Czujnik ruchu to praktyczne rozwiązanie, szczególnie w kuchniach, gdzie często mamy zajęte ręce. Czujnik ruchu umieszczony pod szafką włączy oświetlenie, gdy wykryje ruch, a wyłączy je, gdy nie będzie wykrywał ruchu przez określony czas. Pilot zdalnego sterowania to opcja dla osób, które chcą mieć pełną kontrolę nad oświetleniem. Pilot umożliwia włączanie i wyłączanie oświetlenia oraz zmianę koloru lub natężenia światła bez wychodzenia z miejsca. Systemy inteligentnego domu jeśli masz system inteligentnego domu, to możesz sterować oświetleniem podszafkowym za pomocą aplikacji na smartfona lub za pośrednictwem asystenta głosowego. Dzięki temu możesz włączać i wyłączać oświetlenie oraz zmieniać jego ustawienia z dowolnego miejsca. Wybór sposobu sterowania oświetleniem podszafkowym zależy od indywidualnych preferencji, funkcjonalności i budżetu. Warto wybrać taki sposób sterowania, który będzie najbardziej praktyczny i wygodny w codziennym użytkowaniu.
Jaką taśmę LED do oświetlenia pod szafką najlepiej wybrać? Do oświetlenia pod szafką najlepiej sprawdzają się taśmy LED COB, a także taśma LED 3528 ze względu na swoją niską cenę oraz taśma LED 2835. Oświetlenie pod szafką to modny sposób na udekorowanie wnętrza, a także doświetlenie trudno dostępnych miejsc, w których jest zbyt ciemno. Do tego celu świetnie nadaje się oświetlenie w postaci taśm ledowych. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo produkty najwyższej jakości, które doskonale sprawdzą się w każdym domu. Do oświetlenia pod szafką doskonale sprawdzą się taśmy LED takie jak wcześniej wymienione:
W naszym sklepie znajdziesz interesujące Cię produkty takie jak: Taśma LED 2835 ciepła, Taśma LED 2835 neutralna, czy Taśma LED 2835 zimna.
Taśma LED COB dostępna jest w naszym asortymencie. Sprawdź!
Jaki klosz wybrać do lampy podszafkowej? Do lampy podszafkowej możemy wybrać klosz matowy, przezroczysty lub mrożony. Matowy klosz doskonale sprawdzi się z taśmami LED 2835. Sprawi, że emitowane światło będzie pozbawione widoku pojedynczych diod. Uzyskamy jednolitą linię światła. Klosz przezroczysty idealnie pasuje do taśm LED COB, które już same w sobie wytwarzają jednolitą linię światła. Klosz mrożony, który wyglądem przypomina oszroniony, wspaniale wygląda w nowoczesnych wnętrzach. Wybór klosza zależy od naszych preferencji, gustu, a także stylu i koloru mebli. Klosz stanowi ochronę przez zanieczyszczeniami, wilgocią, a także kurzem.
Czym kierować się przy zakupie oświetlenia podszafkowego? Przy wyborze oświetlenia podszafkowego należy kierować się kilkoma kryteriami, takimi jak:
Czym kierować przy zakupie oświetlenia podszafkowego?
Na rynku dostępne są różne rodzaje oświetlenia podszafkowego, takie jak taśmy LED, kinkiety, lampy wiszące czy oświetlenie punktowe. Należy wybrać rodzaj, który najlepiej spełni indywidualne potrzeby i wymagania użytkownika oraz będzie pasował do aranżacji kuchni. Jasność oświetlenia powinna być dostosowana do wielkości pomieszczenia oraz intensywności światła naturalnego, jakie wpada do kuchni. Kolor światła zależy od preferencji użytkownika, jednak zwykle stosuje się białe lub neutralne barwy, które nie wprowadzają do kuchni niepotrzebnego zniekształcenia kolorów. Ważne jest, aby oświetlenie podszafkowe oświetlało równomiernie całą powierzchnię roboczą kuchni oraz nie rzucało cieni na blaty robocze. Warto wybrać oświetlenie, które jest proste i szybkie w montażu, dzięki czemu nawet samodzielnie (oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności) będziemy mogli wykonać instalację. Oświetlenie podszafkowe to doskonały sposób, który pomaga nam wyeksponować wystrój wnętrza i podświetlić wybrany punkt.
Ile prądu zużywa oświetlenie podszafkowe? Zużycie prądu przez oświetlenie podszafkowe zależy od czynników, takich jak rodzaj oświetlenia. W przypadku taśmy LED 3528 jeden metr pobiera 2,4W, natomiast stosując oświetlenie takie jak halogeny LED o mocy 30W zużyjemy 0,24 kWh prądu dziennie. Oczywiście, te liczby są tylko przykładami i zużycie prądu może się różnić w zależności od konkretnego modelu oświetlenia. W każdym razie, oświetlenie podszafkowe należy do urządzeń o stosunkowo niskim zużyciu energii i nie powinno znacząco wpłynąć na rachunki za prąd. Oświetlenie podszafkowe to modne i nowoczesne oświetlenie spotykane w niemal każdym mieszkaniu. W naszej ofercie znajdą Państwo wysokiej jakości produkty oświetleniowe. Nowoczesne taśmy LED i profile dostępne w naszym asortymencie doskonale sprawdzą się jako oświetlenie podszafkowe. Skontaktuj się z nami, nasi specjaliści pomogą Ci wybrać odpowiednie oświetlenie, które nie tylko udekoruje i oświetli Twoje meble, ale także będzie doskonałym sposobem na oszczędzanie.
Ile prądu zużywa oświetlenie podszafkowe?
Jaka jest najlepsza odległość między szafkami dla oświetlenia? Odległość między szafkami dla oświetlenia zależy od kilku czynników, takich jak rodzaj oświetlenia, ilość światła, kąt rozproszenia światła, wysokość szafek, itp. Jeśli chodzi o oświetlenie podszafkowe zwykle zaleca się, aby odległość między szafkami wynosiła od 40 do 60 cm. Jest to spowodowane faktem, że większość oświetlenia podszafkowego ma kąt rozproszenia światła wynoszący około 120 stopni, co oznacza, że światło rozprzestrzenia się na boki dość szeroko. Jeśli odległość między szafkami będzie za duża, to mogą powstać ciemne miejsca między nimi, co zmniejszy efektywność oświetlenia i wpłynie na estetykę. Z drugiej strony, jeśli odległość między szafkami będzie zbyt mała, to może to spowodować nadmiar światła i powodować odblaski na powierzchniach blatu. Ostatecznie, optymalna odległość między szafkami dla oświetlenia podszafkowego będzie zależeć od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika, ale warto się trzymać zalecanego zakresu odległości wynoszącego od 40 do 60 cm.+
Jaka jest najlepsza odległość między szafkami dla oświetlenia?
Jaka jest najlepsza odległość blatu od szafki górnej w kuchni dla oświetlenia? Optymalna odległość blatu od szafki górnej w kuchni dla oświetlenia to około 50 do 60 cm. Ogólnie, zaleca się, aby odległość między dolną krawędzią szafki górnej a górną powierzchnią blatu wynosiła około 60cm. Jest to odpowiednia odległość, która zapewni optymalne oświetlenie blatu i umożliwi wygodne korzystanie z kuchni. W przypadku oświetlenia podszafkowego, odległość ta może być nieco mniejsza, na przykład około 50-60 cm, ponieważ tego typu oświetlenie jest zwykle umieszczane bezpośrednio pod szafkami górnymi i ma kąt rozproszenia światła, który obejmuje dolną część blatu. Ostatecznie, najlepsza odległość blatu od szafki górnej dla oświetlenia będzie zależała od indywidualnych preferencji i potrzeb użytkownika oraz konkretnych warunków w kuchni, takich jak wysokość sufitu i kształt pomieszczenia.
Jaka jest najlepsza odległość blatu od szafki górnej w kuchni dla oświetlenia?
Pasek LED COB 15W od firmy PolskiLED o kodzie AA-439-FCOB-15W-36059. Barwa światła RGB oraz napięcie 24V.
Zobacz produktOświetlenie podszafkowe to modny rodzaj oświetlenia często stosowany w roku 2023. Oświetlenie podszafkowe, dlaczego warto je stosować? Oświetlenie takie doskonale podkreśla piękno aranżacji i doświetla ważne miejsca np. blat. W kuchni, salonie, czy sypialni spędzamy regularnie kilka godzin dziennie, aktywnie pracując, odpoczywając i relaksując się. Dlatego też warto zapewnić sobie odpowiednie warunki. Oświetlenie podszafkowe doskonale sprawdzi się między innymi w kuchni. Dzięki niemu wygodniej szybciej i bezpieczniej przebiegną wszystkie etapy przygotowania posiłku. Odmierzanie artykułów, krojenie, mieszanie, gotowanie czy finalnie zmywanie, wszystko to będzie łatwiejsze, jeśli będziemy mieli dobrze oświetlone miejsce naszej pracy. Kiedyś w kuchni królowało oświetlenie sufitowe. Rozwiązanie to nie zapewnia jednak właściwych warunków oświetleniowych na blacie, w miejscu, w którym aktualnie przygotowujemy posiłek. Własną osobą rzucamy cień, przez co przed nami mamy zacienione miejsce i słabą widoczność. Z biegiem lat zwiększyły się także kuchnie i ilość różnego rodzaju sprzętu w nich się znajdujących. To również wpłynęło na fakt, iż oświetlenie sufitowe stało się mało funkcjonalnym rozwiązaniem. Ewolucja technik oświetlenia i produkcji zabudowy kuchennej spowodowała, iż powstało oświetlenie podszafkowe. Wszelkiego rodzaju lampy podszafkowe uprzyjemniają dziś funkcjonowanie, ułatwiając wszystkie prace. W ostatnich latach przodujące stało się oświetlenie podszafkowe LED. Oświetlenie podszafkowe często stanowi przy okazji element dekoracyjny, uatrakcyjniający kuchnię i przyciągający wzrok. Jednocześnie oświetlenie do kuchni podszafkowe jest rozwiązaniem subtelnym, niezaburzającym formy mebli.
Oświetlenie podszafkowe LED ma wiele zalet. Po pierwsze daje przyjemne rozproszone światło, dzięki czemu nie jest męczące dla oczu, a jednocześnie zapewnia doskonałe warunki do pracy, równomiernie rozprowadzając światło po całej dużej powierzchni blatu. Podszafkowe oświetlenie LED w porównaniu do wykorzystywanych kiedyś tradycyjnych świetlówek, nie nagrzewa się tak mocno i zużywa zdecydowanie mniej energii elektrycznej. Oświetlenie meblowe podszafkowe LED daje silny strumień światła, zapewniając doskonałe warunki do pracy. Mamy możliwość wyboru strumienia światła o barwie ciepłej lub zimnej. Oświetlenie kuchenne podszafkowe LED może być w postaci zarówno spotów — punktowych lamp w różnego rodzaju oprawach oświetlających punktowo daną przestrzeń (często znajduje się w niej określone urządzenie elektryczne np. czajnik lub blender), jak i listew znajdujących się na całej szerokości szafki dającej równomierne oświetlenie powierzchni roboczej blatu.
Technologia LED daje szerokie możliwości oświetleniowe, jest rozwiązaniem energooszczędnym dającym przyjemne światło, uprzyjemniające atmosferę w kuchni i mogące w znacznym stopniu poprawić samopoczucie domowników, a także komfort życia codziennego. Ledy podszafkowe charakteryzują się długą żywotnością, a także odpornością na warunki panujące w kuchni (wilgoć w okolicach zlewu, a także wysoka temperatura z wilgocią w okolicach kuchenki, płyty indukcyjnej). Oświetlenie podszafkowe 230 V możemy uruchamiać na kilka różnych sposobów. Pierwszym jest tradycyjny włącznik znajdujący się na ścianie bądź w boku zabudowy kuchennej. Drugim to oprawa podszafkowa LED 230 V uruchamiana poprzez dotyk. Dotykając ręką oprawy, włączamy lub gasimy już zapalone światła podszafkowe. Kolejne jest oświetlenie do kuchni podszafkowe wykorzystujące czujnik ruchu. Włączy on oświetlenie podszafkowe w kuchni automatycznie, gdy się zbliżymy do danego miejsca, wyłączając ją jednocześnie, gdy nie będzie nas już w pobliżu. To ostatnie rozwiązanie jest wygodne w sytuacji, gdy mamy brudne od przygotowywanych potraw ręce, będąc jednocześnie rozwiązaniem ekonomicznym. Oszczędza jeszcze bardziej zużycie energii elektrycznej, chroniąc także źródło światła, będąc równocześnie rozwiązaniem bardzo wygodnym w użytkowaniu. Ostatnim sposobem sterowania oświetleniem jest czujnik zbliżeniowy umieszczony w oprawie. Wystarczy przesunąć ręką jego pobliżu, aby oświetlenie włączyć lub zgasić.
W miejscu taśm LED umieszczonych w profilach bądź przyklejonych bezpośrednio do mebla możemy także zastosować moduły LED. Jest to tak jak każdy LED, oszczędne źródło światła posiadające dobre parametry świetlne i nowoczesną stylistykę.
W naszym sklepie znajdziesz nowoczesne taśmy LED oraz moduły LED!
W miejscu taśm LED umieszczonych w profilach bądź przyklejonych bezpośrednio do mebla możemy także zastosować moduł LED. Jest to tak jak każdy LED, oszczędne źródło światła posiadające dobre parametry świetlne i nowoczesną stylistykę.
Oświetlenie podszafkowe możemy zamontować zarówno na etapie wykonywania mebli na zamówienie, jak i w już posiadanych meblach własnych. Do oświetlenia podszafkowego najlepiej użyć taśm LED COB lub taśmy LED 2835 wraz z profilem i kloszem. Na etapie produkcyjnym oświetlenie podszafkowe do kuchni najkorzystniej zamontować w postaci listew LED znajdujących się w profilu, który to z kolei zamontowany jest w specjalnie pod niego wyfrezowanym „rowku” w spodzie szafki. Rozwiązanie to jest bardzo estetyczne i dyskretne. W przypadku mebli własnych możemy wykorzystać profile przyklejane do spodu szafki, montowane w narożniku między dnem szafki a ścianą lub oświetlenie punktowe w oprawie montowanej od spodu do szafki. Szeroki wybór rodzajów takich opraw umożliwia znalezienie właściwej w przypadku każdego stylu mebla i pomieszczenia. Oświetlenie ledowe podszafkowe w kuchni w postaci taśm ledowych w listwach łączy się ze sobą z pomocą łącznika wtykowego. Umożliwia to wykorzystanie tylko jednego przyłącza w przypadku zestawu kilku listew wbudowanych w kilku szafkach. Możliwy jest także montaż oświetlenia podszafkowego zasilanego bateriami. Technologia LED ogranicza konieczność wymiany baterii do minimum (diody LED zużywają nieporównywalnie mniej energii od tradycyjnych źródeł światła). Lampa LED podszafkowa zasilana bateryjnie jest rozwiązaniem korzystnym w sytuacjach, gdy nie mamy dostępu do prądu, na przykład w mieszkaniach wynajmowanych. Oprawy, profile i same taśmy LED montowane bezpośrednio do dna szafki, montuje się, wykorzystując taśmę dwustronną. Dobrej jakości taśma jest wystarczająco przyczepna, żeby trwale zmocować na niej lekką oprawę podszafkową. Jednak warunki, na jakie taka opraw może być narażona (para z gotujących się potraw) sprawiają, że musimy uważniej się przyglądać czy aby przypadkiem nie będzie się ona odklejała od mebli.
Jeśli chcemy zainstalować oświetlenie pod szafką, mamy duży wybór wysokiej jakości opraw i typów oświetlenia. Oświetlenie podszafkowe bezprzewodowe to dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy, by mieć oprawy podszafkowe, jednak nie mają możliwości poprowadzenia przewodów. W takiej sytuacji można wybrać oświetlenie podszafkowe na baterie, które jest coraz bardziej modne w 2023 roku. Jest nie tylko użyteczny, ale ma również potencjał estetyczny; Taśmy LED to doskonały wybór do współczesnych aranżacji. Ta technika oświetleniowa ma tę zaletę, że zapewnia wyjątkową wydajność przy stosunkowo niskim zużyciu energii. Będziemy w stanie stworzyć idealne warunki do szerokiego zakresu czynności, które mają być wykonywane na blacie, jeśli zainstalujemy taśmę LED, która będzie działać jako oświetlenie przestrzeni pod szafkami. Istnieją dwie różne opcje oświetlenia znajdujące się za szafką, z których możesz wybierać. Pierwsza metoda, która jest trudniejsza, polega na skonstruowaniu całej instalacji w meblu, która jest następnie podłączana do źródła elektrycznego. Nawet jeśli takie rozwiązanie jest dość proste do wdrożenia, wymaga starannego zaplanowania jeszcze przed zaprojektowaniem kuchni. Jeśli natomiast chcemy oświetlić blaty w naszej kuchni, skupmy się na instalowaniu lamp bateryjnych pod szafkami w naszej kuchni. Oświetlenie podszafkowe bezprzewodowe ma wiele plusów:
Jakie oświetlenie podszafkowe powinniśmy wybrać? Oświetlenie podszafkowe powinno być dostosowane do aranżacji wnętrza oraz przeznaczenia. Często wybieranym oświetleniem podszafkowym jest tama LED z profilem typu C w jednym z 5 kolorów. Oświetlenie powierzchni roboczych jest jednym z najważniejszych czynników, które należy uwzględnić przy projektowaniu kuchni. Lampy podszafkowe to źródła światła, które są instalowane bezpośrednio pod szafką. Oświetlenie halogenowe pod szafką jest kupowane nie tak często jak miało to miejsce kiedyś. Bez wątpienia instalacja oświetlenia LED pod szafką za pomocą taśmy LED byłoby najskuteczniejszym rozwiązaniem chcąc uzyskać oświetlenie podszafkowe. Taśma LED nie tylko zajmuje bardzo mało miejsca, ale ma również możliwość wyposażenia w czujnik ruchu. W porównaniu do wcześniej wspominanych lamp halogenowych, zużycie mocy oświetlenia ledowego wynosi tylko 4,5W na 1 metr blatu. Jeśli wybierzesz taśmy LED do zainstalowania jako dodatkowe oświetlenie pod szafkami kuchennymi, będziesz musiał zwrócić uwagę na kilka różnych elementów. Przede wszystkim na gęstość rozmieszczenia. Od tego zależy rodzaj zasilacza jaki musimy zastosować. Jeśli zdecydowaliśmy się na oświetlenie spodu szafek za pomocą taśm LED, pamiętajmy, że mamy do wyboru ni tylko zwykłe jednokolorowe, ale bardzo funkcjonalne i modne taśmy, ale i takie posiadające wiele kolorów, określane jako taśmy RGB. Podczas wyboru należy także zwrócić uwagę na klasę szczelności IP, gdzie IP20 oznacza brak wodoodporności itd. Jeśli chcemy, by nasze oświetlenie podszafkowe doskonale spełniało swoją rolę musimy pamiętać, że musi być nie tylko zamontowane w odpowiedni sposób, ale i ukryte odpowiednio. Aby uniknąć efektu pojedynczo świecących diod, dobrym sposobem jest użycie profili aluminiowych. Oświetlenie LED pod szafką jest dobrym rozwiązaniem do rozważenia, jeśli chcesz oświetlić przestrzeń nad powierzchnią roboczą kuchni. Ponieważ technologia LED uległa poprawie, charakteryzuje się bardzo wysoką ekonomią operacyjną, co jest jedną z jej cech wyróżniających.
Jeśli zdecydowaliśmy się na oświetlenie naszych mebli za pomocą taśm LED z odpowiednimi kloszami i profilami, warto wiedzieć jak wygląda montaż. Jak zamontować oświetlenie podszafkowe? Oto 4 porady:
Oświetlenie podszafkowe z czujnikiem ruchu doskonale sprawdzi się w naszych domach. Oświetlenie podszafkowe z czujnikiem ruchu to rozwiązanie, które umożliwia automatyczne włączanie i wyłączanie światła, dające oszczędność nawet do 50%. Dzięki temu rozwiązaniu można zaoszczędzić energię elektryczną i jednocześnie zapewnić odpowiednie oświetlenie w trakcie pracy w kuchni. Czujnik ruchu wykrywa ruch w pobliżu i włącza światło, a gdy nie ma już ruchu przez określony czas, światło samo się wyłącza. Dzięki temu użytkownik nie musi już pamiętać o włączaniu i wyłączaniu światła, a oświetlenie działa tylko wtedy, gdy jest potrzebne. Oświetlenie podszafkowe z czujnikiem ruchu jest również praktyczne, ponieważ można je umieścić bezpośrednio pod szafkami kuchennymi, co pozwala na skierowanie światła bezpośrednio na blat roboczy i ułatwia pracę w kuchni. Ponadto, oświetlenie podszafkowe jest łatwe w montażu i można je dostosować do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika, na przykład wybierając kolor światła lub regulując jasność.
Oświetlenie meblowe podszafkowe, o czym warto pamiętać? Podczas wybierania oświetlenia podszafkowego pamiętaj o:
Oświetlenie meblowe podszafkowe – o czym warto pamiętać
Oświetlenie meblowe podszafkowe to popularne rozwiązanie, które może być używane w różnych pomieszczeniach, takich jak kuchnie, łazienki, garderoby czy szafy. Wybierz odpowiednią moc i długość oświetlenia w zależności od wielkości mebla i poziomu oświetlenia, który chcesz osiągnąć. Zwróć uwagę na kolor światła. Oświetlenie o ciepłym odcieniu może być bardziej przyjazne dla oczu i bardziej odpowiednie w pomieszczeniach, gdzie spędza się czas w relaksie, takich jak sypialnie, podczas gdy światło białe może być bardziej odpowiednie w pomieszczeniach, gdzie potrzebne jest wyraźne oświetlenie, takich jak kuchnie. Sprawdź, czy oświetlenie meblowe podszafkowe jest łatwe w instalacji i wymianie baterii lub akumulatorów. Upewnij się, że miejsce instalacji jest suche i wolne od zanieczyszczeń, które mogą wpłynąć na trwałość oświetlenia. Skorzystaj z funkcji regulacji jasności, jeśli jest dostępna, aby dostosować oświetlenie do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Zastanów się, czy chcesz, aby oświetlenie było sterowane pilotem lub poprzez aplikację mobilną, aby zapewnić łatwiejszą obsługę. W przypadku trudności lub braku doświadczenia w instalacji oświetlenia meblowego podszafkowego, skorzystaj z usług profesjonalnego elektryka lub instalatora.
Oświetlenie podszafkowe taśma LED to popularne rozwiązanie, które umożliwia łatwe i skuteczne oświetlenie w nowoczesnych wnętrzach. Oświetlenie podszafkowe za pomocą taśmy LED 2835 lub taśmy LED COB to jeden z najczęściej wybieranych sposobów na doświetlenie. Taśmy LED są bardzo cienkie i elastyczne, co pozwala na ich łatwe dopasowanie do dowolnej powierzchni. Ponadto, taśmy LED są energooszczędne i mają długi czas pracy, co pozwala na zaoszczędzenie na rachunkach za energię elektryczną. Oświetlenie podszafkowe taśma LED może być łatwo zamontowane za pomocą profili aluminiowych, które stanowią osłonę taśmy, chronią ją przed wilgocią i przegrzaniem. Taśmę LED można przyciąć tak, by uzyskać odpowiadającą nam długość. Montaż profilu z taśmą jest zazwyczaj prostą czynnością, która nie sprawia problemu i nie zabiera dużo czasu. Następnie podłączyć zasilacz i gotowe! Taśmy LED są dostępne w różnych kolorach i jasnościach, dzięki czemu można dostosować oświetlenie do indywidualnych potrzeb i upodobań. Oświetlenie podszafkowe taśma LED ma wiele zastosowań, na przykład umożliwia oświetlenie blatu roboczego podczas gotowania, ułatwiając widoczność, a także tworzy przyjemną atmosferę podczas spożywania posiłków lub relaksu w kuchni. Ponadto, taśmy LED umieszczone w odpowiednich profilach są łatwe do czyszczenia, a dzięki oporności na przegrzanie i wilgoć posłużą nam przez lata.
Oświetlenie podszafkowe z listwą LED to popularne rozwiązanie w kuchniach, łazienkach i innych pomieszczeniach mieszkalnych, które umożliwia uzyskanie przyjemnego i praktycznego oświetlenia. Listwa LED np. typu C lub typu X doskonale sprawdzi się jako oświetlenie podszafkowe. Listwa LED to cienka taśma z diodami LED, która jest montowana pod górną szafką lub na dolnej części górnej szafki, w celu oświetlenia powierzchni roboczej lub blatu. Oświetlenie podszafkowe LED ma wiele zalet, w tym niskie zużycie energii, długi czas użytkowania, wysoką wydajność świetlną i niskie koszty eksploatacyjne. Ponadto, dzięki szerokiej gamie dostępnych kolorów światła, oświetlenie LED może być dostosowane do indywidualnych preferencji i potrzeb użytkownika. Podczas zakupu listwy LED do oświetlenia podszafkowego, ważne jest, aby wybrać produkt o odpowiedniej długości i mocowaniu, które najlepiej pasuje do rozmiaru i rodzaju szafki. Listwy LED zwykle są dostępne w różnych długościach, zasilane są poprzez wtyczkę lub bezpośrednio do prądu, a ich jasność i kolor można regulować za pomocą pilota lub przycisków. Przy montażu listwy LED podszafkowej należy upewnić się, że miejsce montażu jest suche i czyste, a listwa jest odpowiednio przymocowana do szafki. W przypadku trudności lub braku doświadczenia w montażu, zaleca się skorzystanie z pomocy profesjonalnego elektryka lub instalatora.
Oto kilka porad dotyczących oświetlenia podszafkowego, które warto wziąć pod uwagę przy planowaniu i instalacji:
Oświetlenie podszafkowe porady
Oświetlenie podszafkowe wspaniale sprawdzi się w każdym modnym mieszkaniu i domu. Doświetlenie szafek za pomocą dobrze dobranego oświetlenia, to nowoczesne i oszczędne rozwiązanie. Dbając o jego prawidłowy montaż oraz odpowiednie czyszczenie, zapewnimy mu trwałość na lata.
Oświetlenie pod szafki – podsumowanie: jest to rozwiązanie nad wyraz korzystne. Posiada same zalety, będąc pozbawionym wad tradycyjnego oświetlenia, zwłaszcza sufitowego. Lampy podszawkowe i taśmy LED umożliwiają stworzenie funkcjonalnego i energooszczędnego systemu oświetlenia we wnętrzu każdej kuchni. Szeroki wybór opraw sprawia, iż rozwiązanie to znajdzie zastosowanie w każdym pomieszczeniu, bez względu na styl, w jakim zostało ono wykończone. Oświetlenie LED podszafkowe w kuchni zapewni nam właściwe oświetlenie każdej strefy roboczej, dając jednocześnie miłą i przyjemną dla każdego z domowników atmosferę i uatrakcyjniając samo pomieszczenie i zabudowę w nim posiadaną. Szeroki wybór rodzaju oświetlenia podszafkowego umożliwi nam jego montaż nie tylko na etapie budowania całego zestawu mebli kuchennych, ale także w trakcie jego użytkowania w zależności od potrzeb umiejscowienia elementów systemu oświetleniowego.
Oświetlenie LED pod szafki – podsumowanie
Artykuł napisany przez Edyta Kawnik, 14 marca 2023