Spis treści

Oświetlenie stopni schodowych

Schody to bardzo ważna część każdego domu. Na przestrzeni lat zmieniała się moda na kształt i rodzaj schodów montowanych w domostwach. Niezmiennym była jednak konieczność oświetlenia schodów, tak aby nie tylko były praktyczne i  bezpieczne, ale także by dobrze wyglądały. W dawniejszych latach nie każdy mógł pozwolić sobie na takie połączenie. Oświetlenie było nie na każdą kieszeń, a wybór rodzajów oświetlenia również pozostawiał wiele do życzenia. Stale zmieniająca się moda i technologia pędząca na przód sprawiły, że w 2023 roku oświetlenie stopni schodowych jest łatwo dostępne i niedrogie. Najmodniejszym sposobem na oświetlenie stopni schodowych jest wykorzystanie profili LED, które dostaniemy już od ok. 20 zł. To właśnie za ich pomocą doskonale oświetlisz swoją klatkę schodową w niesamowity i niepowtarzalny sposób. Oświetlenie LED to energooszczędne schodowe oświetlenie, które możesz wykorzystać w każdym domu. Zestaw oświetlenie LED przeznaczony do oświetlenia stopni schodowych znajdziesz w dobrych sklepach oświetleniowych, a w ich doborze pomogą Ci wykwalifikowani specjaliści. Oświetlenie schodowe zapewni bezpieczeństwo które jest dla nas najważniejsze. Schody z podświetleniem LED to bardzo popularna forma stworzenia super efektu wizualnego jak i bardzo duża użyteczność świetlna.

Oświetlenie stopni schodowych

Oświetlenie stopni schodowych

Jakie oświetlenie w podstopnie

Jakie oświetlenie w podstopnie? Jako oświetlenie w podstopnie doskonale sprawdzą się różne rodzaje profili LED, takie jak:

 1. Profil LED srebrny anodowany ILEDO– idealnie sprawdzi się do efektownego oświetlenia schodów. Jest nowoczesny, wytrzymały i łatwy w obróbce.
 2. Profil LED podłogowy TERRA – stworzony do montażu wpuszczanego. Wraz z uszczelniającym kloszem uchroni taśmę przed wilgocią i posłuży przez lata.
 3. Profil LED srebrny anodowany SCALA – idealnie rozproszy światło na Twoich schodach. Przystosowany do montażu natynkowego.

Jeśli zastanawiasz się jakie oświetlenie w podstopnie będzie idealne, musisz wiedzieć, że wspaniale sprawdzą się profile LED o różnej szerokości. W zależności od rodzaju schodów wybierzesz szerokie lub wąskie profile. Możesz dobrać także ich głębokość i długość. Pamiętaj o wyborze odpowiednich kloszy do profili LED. Do wyboru masz między innymi klosze mleczne, transparentne, czy mrożone. Jak jeszcze możesz oświetlić schody? Taśmy LED są jednym z najpopularniejszych sposobów oświetlania podstopni. Mogą być łatwo zamontowane na dolnej krawędzi podstopnia, tworząc przyjemny efekt świetlny. Taśmy LED są dostępne w różnych kolorach i mogą być regulowane, co pozwala dostosować intensywność oświetlenia do preferencji. Wskaźniki LED są montowane bezpośrednio w podstopniach i emitują światło w dół, oświetlając stopnie. Są one zwykle dostępne w postaci małych punktowych diod LED i są dostępne w różnych kolorach. Mogą być również wyposażone w schodowy czujniki ruchu, które aktywują oświetlenie w momencie wykrycia ruchu. LED oświetlenie punktowe może być używane do oświetlenia podstopni. W tym przypadku małe lampki punktowe są umieszczane w podstopniach, oświetlając stopnie od dołu. Oświetlenie punktowe może być regulowane, co pozwala dostosować natężenie światła. Światła podłogowe, takie jak światła LED wbudowane w podłogę, mogą również być wykorzystane do oświetlania podstopni. Są one zainstalowane na podłodze przy podnóżu schodów i oświetlają stopnie od spodu. Światła podłogowe mogą być regulowane i są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. Należy pamiętać, że instalacja oświetlenia w podstopniach może wymagać pewnych umiejętności technicznych i należy zawsze przestrzegać odpowiednich przepisów dotyczących instalacji elektrycznych. Zalecam skonsultowanie się z profesjonalistą w dziedzinie oświetlenia lub elektryki przed podjęciem prac instalacyjnych.

oświetlenie w podstopnicach - oświetlenie stopni schodowych

oświetlenie w podstopnicach – oświetlenie stopni schodowych

Jaki Profil Led wybrać w podstopnie

Jaki profil LED wybrać w podstopnie? Do oświetlenia stopni idealnie sprawdzą się wszystkie profile meblowe anodowane, takie jak:

 1. Profil Led srebrny
 2. Profil Led INOX
 3. Profil Led czarny
 4. Profil Led malowany biały

Nie sprawdzą się natomiast profile meblowe surowe. Jeśli chodzi o montaż profili meblowych w podstopniach drewnianych, należy wyfrezować miejsce montażu, a następnie umieścić profil. Co daje nam oświetlenie podstopni za pomocą profili LED? Profile LED dają elegancki i nowoczesny wygląd. Mogą być dostępne w różnych kształtach, takich jak półokrągłe, prostokątne lub kwadratowe, co pozwala dopasować je do stylu schodów.  Oświetlenie stopni za pomocą profili LED może poprawić bezpieczeństwo, szczególnie w nocy. Dostarcza dodatkowe światło, które ułatwia widoczność i zapobiega potknięciom lub upadkom. Większość profili LED jest dostępna z taśma która posiada funkcją regulacji jasności, co pozwala dostosować natężenie światła do preferencji. Tak funkcja idealnie sprawdzi się w nocy gdy ściemnialne schodowe oświetlenie zamienia się w nie oślepiający w oczy strumień świetlny. Można wybrać subtelne oświetlenie lub mocniejsze światło w zależności od indywidualnych potrzeb. Taśmy LED wykorzystywane w profilach LED są znane z niskiego zużycia energii. Są one energooszczędne i mają długą żywotność, co przyczynia się do oszczędności energii i dłuższego czasu działania. Profile LED są zazwyczaj łatwe w montażu. Mogą być przytwierdzone za pomocą śrub, kleju lub specjalnych zatrzasków, zapewniając stabilne mocowanie taśm LED wewnątrz profilu.

Jaki profil na schody - oświetlenie stopni schodowych

jaki profil na schody – oświetlenie stopni schodowych

Panel LED 30x30

Panel LED 30×30 24W Easy Fix to funkcjonalna oprawa świetlna z kompletem akcesoriów montażowych. Nowoczesny panel Led sufitowy natynkowy i panel Led podtynkowy.

Zobacz produkt

Jaka taśma LED najlepsza w podstopnie schodowe

Jaka taśma LED najlepsza w podstopnie schodowe? W celu oświetlenia podstopni schodowych najlepiej wybrać taśmę LED COB, która daje prostą, równą linię światła. Taśma ta przystosowana jest do napięcia 12V lub 24V. Taka taśma LED pozwoli na stworzenie niepowtarzalnych instalacji oświetleniowych. Zastosowanie oświetlenia schodowego jako taśmy led ubogaci nasze stopnie w super efekt wizualny. Najmodniejszym z nich jest uzyskanie efektu podświetlania każdego podstopnia z osobna, w czasie gdy na niego wchodzimy. Takie nowoczesne oświetlenie schodowe z czujnikiem ruchu to doskonałe rozwiązanie na oświetlenie podstopni schodowych w każdym modnym domu. Za pomocą odpowiedniej długości odcinków taśmy LED podświetlamy stopień na całej jego długości, aby uzyskać jednolity i profesjonalny efekt. Każda taśma niezależnie od jej długości zostaje zapalona równomiernie. Osoby z zamożniejszym portfelem mogą iść o krok dalej w modnym oświetleniu podstopni schodowych i wybrać taśmę cyfrową, dzięki której można uzyskać przeróżne efekty świetlne. Za pomocą taśmy cyfrowej możemy uzyskać oświetlenie schodów polegające na zapalaniu się taśmy od jednego małego kawałeczka przechodząc w oświetlenie całego stopnia. Taśma może zapalać się od lewej lub prawej strony, a także od obu jednocześnie. Możemy również wybrać niestandardowe kolory na przykład niebieski, który zapewni dodatkowe efekty i doznania wizualne. Bez względu na to, którą taśmę LED do oświetlenia schodów wybierzemy, musimy pamiętać o dobraniu odpowiedniego sterownika. Nie wiesz jaki sterownik schodowy  wybrać? Nie wiesz jaki zestaw oświetlenia schodowego led wybrać? Nasi eksperci nieodpłatnie pomogą Ci wybrać najlepszy sterownik oraz zestaw do Twojego oświetlenia.

Taśma LED na schodach - oświetlenie stopni schodowych

Taśma LED na schodach – oświetlenie stopni schodowych

Panel LED 30x30

Panel LED 30×30 24W Easy Fix to funkcjonalna oprawa świetlna z kompletem akcesoriów montażowych. Nowoczesny panel Led sufitowy natynkowy i panel Led podtynkowy.

Zobacz produkt

Czy warto montować możliwość sterowania oświetleniem w schodach

Czy warty montować możliwość sterowania oświetleniem w schodach? Jak najbardziej, dzięki sterownikom możesz:

 • Ustawić odpowiednią jasność oświetlenia.
 • Oszczędzać prąd.
 • Dobrze oświetlone schody pomogą również w pielęgnacji tej części domu.

Montowanie możliwości sterowania oświetleniem w schodach może być wartościowym dodatkiem, ponieważ oferuje dodatkową elastyczność i wygodę w obsłudze oświetlenia.

Oto kilka powodów, dlaczego warto rozważyć montaż sterowania oświetlenie stopni schodowych:

 • Dopasowanie do preferencji: Sterowanie oświetleniem pozwala dostosować jasność, intensywność światła lub kolor do własnych preferencji. Można stworzyć różne atmosferyczne efekty, które pasują do konkretnych potrzeb i nastroju.
 • Energia i oszczędność: Sterowanie oświetleniem pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie energii. Można dostosować jasność lub czas pracy oświetlenia w zależności od potrzeb, co przekłada się na oszczędności energii i dłuższą żywotność taśm LED.
 • Automatyczne włączanie/wyłączanie: Możliwość sterowania oświetleniem w schodach może obejmować czujniki ruchu lub czujniki światła, które automatycznie włączają oświetlenie, gdy wykryją ruch lub gdy jest ciemno. To szczególnie przydatne w nocy, gdy nie ma potrzeby, aby oświetlenie schodów było włączone przez cały czas.
 • Harmonogramy czasowe: Jeśli posiadasz zaawansowane systemy sterowania oświetleniem, możesz ustawić harmonogramy czasowe, aby oświetlenie schodów automatycznie włączało się i wyłączało o określonych godzinach. Możesz np. zaprogramować, aby oświetlenie było włączone wieczorem i wyłączone w godzinach nocnych.
 • Integracja z inteligentnymi systemami domowymi: Jeśli posiadasz inteligentny system domowy, możliwość sterowania oświetleniem schodów może być zintegrowana z innymi funkcjami domowymi. Na przykład, możesz zdalnie kontrolować oświetlenie za pomocą smartfona lub zintegrować je z innymi urządzeniami w domu.

Sterowanie oświetleniem w schodach zapewnia większą kontrolę nad oświetleniem i dostosowanie go do własnych preferencji. To również wpływa na wygodę i efektywność energetyczną. Przed zakupem i instalacją sterowania oświetleniem, upewnij się, że jest ono kompatybilne z wybranymi taśmami LED i zbadaj różne dostępne opcje na rynku. Ściemnialne schodowe oświetlenie jest bardzo przydatne w nocy poprzez to że przy schodzeniu po schodach w nocy nie dostaniemy mocnym światłem po oczach. Chodź pamiętaj forma oświetlenie schodów oraz stopni jest tylko i wyłącznie kwestią gustu i każdy może dobrać oświetlenie takie jak mu odpowiada.

sterowanie oświetleniem schodów - oświetlenie stopni schodowych

sterowanie oświetleniem schodów – oświetlenie stopni schodowych

Panel LED 30x30

Panel LED 30×30 24W Easy Fix to funkcjonalna oprawa świetlna z kompletem akcesoriów montażowych. Nowoczesny panel Led sufitowy natynkowy i panel Led podtynkowy.

Zobacz produkt

Oświetlenie schodów

Jakie oświetlenie na schody wybrać? Oświetlenie schodów powinniśmy wybrać odpowiednio do danego rodzaju schodów:

 1. Schody jednobiegowe – możesz zastosować oświetlenie w podstopniach za pomocą taśmy LED. Paski LED mogą być zamontowane wzdłuż dolnej krawędzi podstopni, tworząc równomierne oświetlenie schodów. Mogą być łatwo dostosowane do długości schodów i są dostępne w różnych kolorach. Taśmy LED mogą być sterowane za pomocą przycisków, pilotów lub inteligentnych systemów domowych.
 2. Schody dwubiegowe – Montaż lamp punktowych, takich jak małe reflektory lub diody LED, na ścianach obok schodów, może być dobrym rozwiązaniem dla schodów dwubiegowych. Można je zamontować na obu stopniach, zapewniając równomierne oświetlenie na obu poziomach schodów.
 3. Schody łamane – Schody łamane, które mają nie tylko poziome przejścia, ale także skręty lub zakrzywienia, mogą wymagać specjalnego podejścia do oświetlenia.  Instalacja lamp punktowych na ścianach obok schodów może być atrakcyjną opcją dla schodów łamanych. Można je zamontować na prostych fragmentach oraz na zakrętach, aby zapewnić równomierne oświetlenie na całej długości i zakresie schodów.
 4. Schody trójbiegowe – Schody trójbiegowe, które mają trzy poziome przejścia, wymagają specjalnego podejścia do oświetlenia, aby zapewnić widoczność i bezpieczeństwo na każdym poziomie. Montaż oświetlenia schodowego LED na ścianach obok schodów może być skutecznym rozwiązaniem dla schodów trójbiegowych. Można zamontować je na prostych fragmentach oraz na zakrętach, zapewniając widoczność na każdym poziomie schodów.
 5. Schody wachlarzowe – Schody wachlarzowe, znane również jako schody spiralne lub kręcone, charakteryzują się nietypowym kształtem i zakrętami. Oświetlanie takich schodów może być wyzwaniem, ale istnieją różne opcje, które można rozważyć. Taśmy LED i profile LED zamontowane wzdłuż dolnej krawędzi podstopni mogą być skutecznym sposobem oświetlania schodów wachlarzowych. Można zamontować taśmy LED i profile LED na każdym stopniu, dostarczając równomierne oświetlenie wzdłuż schodów spiralnych.
 6. Schody zabiegowe – Schody zabiegowe, znane również jako schody krzyżowe lub złożone, charakteryzują się zmieniającym się kierunkiem i zakrętami. Do ich oświetlenia idealnie sprawdzą się kinkiety naścienne.
 7. Schody kręcone – Do schodów kręconych idealnie sprawdzi się oświetlenie boczne, które w prosty sposób oświetli każdy schodek.

Warto wiedzieć, że LED oświetlenie schodów możemy dobrać w zależności od sposobu montażu i naszego gustu. Każdy rodzaj schodów wymaga dobrania odpowiedniego dla siebie oświetlenia, które pozwoli na dostateczne dostarczenie światła, jednak niezależnie od rodzaju schodów w naszym domu, możemy sprawić, że będą one modne i stylowe. Podczas wyboru oświetlenia do naszych schodów zwróćmy uwagę na aranżację naszego  całego wnętrza, tak aby dobrać pasujący styl. Ważna jest również barwa światła, najczęściej  najlepszym wyborem jest neutralna barwa, która zapewnia doskonałą widoczność.

Oświetlenie schodów - oświetlenie stopni schodowych

Oświetlenie schodów – oświetlenie stopni schodowych

Podświetlenie schodów Led

Podświetlenie schodów Led, jaki typ oświetlenia schodowego wybrać? Oto 4 najczęściej wybierane typy popularnych oświetlenia schodów:

 • Bezpośredni w podstopniach – oświetlenie zamontowane bezpośrednio w podstopniach możemy uzyskać na przykład za pomocą oświetlenia punktowego.
 • Oświetlenie całego podstopnia – podświetlenie schodów możemy wykonać za pomocą taśmy LED, dzięki czemu uzyskamy równomierne oświetlenie całego podstopnia.
 • Oświetlenie w listwie przychodowej – schody można oświetlić także poprzez zamontowanie taśmy LED w profilu z boku schodów. Takie oświetlenie daje nam ciekawy efekt, jednak nie oświetli równomiernie całych podstopni.
 • Oświetlenie naścienne – oświetlenie naścienne schodów wspaniale sprawdzi się w nowoczesnych domach. Możesz wykonać wiele ciekawych instalacji. Do oświetlenia naściennego schodów możesz wykorzystać kinkiety, profile LED umieszczone w niestandardowy sposób i w interesujących kształtach, a także możesz użyć oświetlenia punktowego umieszczonego na ścianie tuż nad stopniami.

Podświetlenie schodów Led zależy głównie od naszego gustu i oczekiwań. Oczywiście należy dobrać oświetlenie schodów w taki sposób, aby jak najlepiej spełniały swoją rolę i zapewniały nam bezpieczeństwo, jednak niemal do każdego rodzaju schodów można dobrać większość rodzajów oświetlenia. Oświetlenie schodów LED to ważny wybór, który decyduje o wyglądzie naszego domu. Schody zazwyczaj znajdują się w salonie lub korytarzu. Należy więc dopasować rodzaj oświetlenia schodów do wystroju wnętrza naszego domu. Oświetlenie ukryte w stopniach, idealnie sprawdza się w każdym domu. Takie oświetlenie wtapia się w schody i pasuje do każdego wnętrza. Pamiętaj że oświetlenie stopni schodów zależy tylko od własnych preferencji i upodobań.

Podświetlenie LED schody - oświetlenie stopni schodowych

Podświetlenie LED schody – oświetlenie stopni schodowych

 

Ledy na schody

Jakie ledy na schody do modnego domu sprawdzą się najlepiej? Najlepsze ledy na schody to:

 1. Taśmy Led COB i taśmy Led cyfrowe.
 2. Oświetlenie Led punktowe.
 3. Profile Led na ścianę w ciekawych kombinacjach.
 4. Modne kinkiety na ścianę.

Jeśli chodzi o wybór oświetlenia LED na schody do modnego domu, istnieje wiele opcji, które można rozważyć. Taśmy LED zamontowane wzdłuż dolnej krawędzi podstopni są popularnym i nowoczesnym rozwiązaniem. Dają efekt subtelnych świetlnych linii, które podkreślają kształt schodów. Możesz wybrać taśmy LED w różnych kolorach, takich jak biała, ciepła biel lub kolorowe, aby dopasować się do stylu i atmosfery wnętrza. Zamiast bezpośrednio zamontować taśmy LED, można zastosować profile LED z efektem liniowym. Profile te tworzą eleganckie linie świetlne wzdłuż stopni, dodając nowoczesny i stylowy akcent do schodów. Profil LED może być wykonany z różnych materiałów, takich jak aluminium, które nadaje efektu designerskiego.  Lampki punktowe, takie jak małe reflektory LED, mogą być zamontowane na balustradach, ścianach lub pod stopniami, aby stworzyć modny efekt oświetlenia schodów. Można je używać jako punkty skupionej iluminacji, aby podkreślić konkretną część schodów lub elementy dekoracyjne. Jeśli schody mają dostęp do ścian, można rozważyć instalację oświetlenia kinkietowego. Kinkiety LED mogą być montowane na ścianach obok schodów, dostarczając eleganckiego oświetlenia, które jednocześnie pełni rolę dekoracyjną. Wybór oświetlenie schodów i możliwości jest bardzo duży wszystko zależy od nas czego tak naprawdę oczekujemy.  Rozważ integrację oświetlenia LED na schodach z inteligentnym systemem domowym. Dzięki temu będziesz mógł sterować oświetleniem za pomocą smartfona lub głosu, a także dostosować kolor i intensywność światła, aby dopasować się do nastroju i stylu wnętrza. Podświetlenie stopni schodowych nie należy do łatwych dlatego wybór konkretnego oświetlenia LED zależy od preferencji estetycznych, stylu wnętrza i ogólnego efektu, jaki chcesz osiągnąć. Warto również zwrócić uwagę na jakość oświetlenia, energooszczędność i łatwość montażu. Przed zakupem oświetlenia LED zawsze warto przemyśleć projekt i skonsultować się z profesjonalistą od oświetlenia, aby uzyskać poradę i wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego modnego domu.

Ledy na schody - oświetlenie stopni schodowych

Ledy na schody – oświetlenie stopni schodowych

Panel LED 30x30

Panel LED 30×30 24W Easy Fix to funkcjonalna oprawa świetlna z kompletem akcesoriów montażowych. Nowoczesny panel Led sufitowy natynkowy i panel Led podtynkowy.

Zobacz produkt

Ledowe oświetlenie schodów

Ledowe oświetlenie schodów, jakie ma zalety? Oświetlenie schodów za pomocą LED ma wiele zalet, główne z nich to:

 • Niskie zużycie energii: Oświetlenie LED charakteryzuje się niskim zużyciem energii w porównaniu do tradycyjnych źródeł światła, takich jak żarówki halogenowe czy żarówki świetlówkowe. Oznacza to mniejsze rachunki za prąd i większe oszczędności energetyczne.
 • Długotrwałość: Żarówki LED mają znacznie dłuższą żywotność niż tradycyjne żarówki. Mogą wytrzymać wiele tysięcy godzin użytkowania, co oznacza, że nie trzeba ich tak często wymieniać.
 • Małe rozmiary: LED-y są niewielkie i płaskie, co ułatwia ich montaż w różnych miejscach, w tym w podstopniach schodów. Dzięki temu można je dyskretnie zamontować, nie zajmując dużo miejsca i nie zakłócając estetyki schodów.
 • Natychmiastowe pełne światło: Po włączeniu żarówki LED natychmiast otrzymujemy pełne światło bez opóźnień, które czasami występują w przypadku tradycyjnych źródeł światła.
 • Regulacja jasności: Wiele taśm LED i lamp LED oferuje możliwość regulacji jasności, co pozwala dostosować oświetlenie schodów do indywidualnych preferencji i atmosfery. Można zwiększyć lub zmniejszyć jasność w zależności od potrzeb.
 • Bezpieczeństwo: LED-y emitują minimalne ciepło, co oznacza, że nie stanowią zagrożenia dla bezpieczeństwa. Można je bezpiecznie zainstalować na schodach, nie obawiając się ryzyka poparzeń czy przegrzania.
 • Wielokolorowe opcje: LED-y są dostępne w różnych kolorach, co pozwala na kreatywne i dekoracyjne oświetlanie schodów. Można wybrać jednolity kolor lub skorzystać z taśmy LED RGB, która umożliwia zmianę kolorów według preferencji.

Oświetlenie LED dla schodów jest nie tylko praktyczne, ale także dodaje estetycznego efektu, podkreślając architekturę i nadając schodom elegancji. Warto jednak zawsze upewnić się, że instalacja oświetlenia LED jest przeprowadzana prawidłowo, zgodnie z zaleceniami producenta i przepisami bezpieczeństwa.

Oświetlenie ledowe schody - oświetlenie stopni schodowych

Oświetlenie ledowe schody – oświetlenie stopni schodowych

Jak zrobić oświetlenie schodów? Oświetlenie stopni schodowych kilka porad

Jak zrobić oświetlenie schodów? Oświetlenie schodów powinno być planowane na etapie projektowania domu lub podczas jego remontu. W przypadku oświetlenia schodów należy, między innymi:

 1. Odpowiednio poprowadzić przewody.
 2. Znaleźć miejsce na sterownik.
 3. Zainstalować zasilacz.

Odpowiednie rozplanowanie oświetlenia schodów gwarantuje nam uzyskanie oczekiwanego i wymarzonego efektu. Przed rozpoczęciem instalacji oświetlenia, zaplanuj wszelkie szczegóły dotyczące Twojego idealnego podświetlenia stopni. Zastanów się jaki efekt chcesz uzyskać, sprawdź różne propozycje. Obecnie najciekawszym rozwiązaniem jest wykorzystanie profili Led z taśmą LED COB lub taśmą cyfrową. Za ich pomocą zrobisz doskonałe oświetlenie schodów dość małym kosztem. Takie oświetlenie pozwoli Ci uzyskać optymalną ilość światła na każdym stopniu schodów w Twoim domu. Możesz wykorzystać także oświetlenie podłogowe, oprawy LED schodowe, czy lampki LED na ścianę. Oprawy schodowe LED, a także oświetlenie schodów za pomocą profili Led to nowoczesne rozwiązanie, które nie tylko cechuje się wysoką jakością wykonania, ale i energooszczędnością. Oświetlenie schodów połączone z odpowiednim sterownikiem świetnie sprawdza się w każdym domu. Jeśli chcesz projekt oświetlenia schodowego napisz do nas a pomożemy Ci w dobraniu odpowiedniego oświetlenia.

<yoastmark class=

Jak zrobić oświetlenie schodowe?

Jak zrobić oświetlenie schodowe? W przypadku oświetlenia punktowego na ścianie umieszczonego wzdłuż schodów należy:

 1. Doprowadzić zasilanie do każdego źródła światła.
 2. Zamontować czujnik ruchu na górze i na dole schodów.

Taki układ charakteryzuje się równoczesnym zapaleniem całego oświetlenia schodów. Do oświetlenia schodów warto wybrać oświetlenie z łatwym montażem, szczególnie jeśli nie jesteśmy w trakcie budowy domu lub jego gruntownego remontu. Do oświetlenia schodów sprawdzi się wiele rodzajów oświetlenia, jednak głównie królują taśmy ledowe oraz oświetlenie punktowe. W naszym sklepie SMD-LED znajdziesz największy wybór oświetlenia na schody. Oferowane przez nas produkty przeznaczone do montażu w stopniach lub nad schodami, gwarantują niesamowite efekty wizualne i doskonałe oświetlenie. Jeśli chcesz uzyskać doskonałe oświetlenie schodowe skontaktuj się z naszymi ekspertami, którzy pomogą Ci w wyborze najlepszego oświetlenia. Poproś również o pomoc eksperta w procesie instalacji oświetlenia schodowego.

<yoastmark class=

OPRAWA SCHODOWA Z CZUJKĄ RUCHU OTI 4000K EKS6901OPRAWA SCHODOWA Z CZUJKĄ RUCHU OTI 4000Kzobacz produkt
Oprawa schodowa Sane 40 White AZ2766OPRAWA SCHODOWA SANE 40 WHITEzobacz produkt
OPRAWA SCHODOWA BERG BARWA NEUTRALNA 4000K EKS0407OPRAWA SCHODOWA BERG BARWA NEUTRALNA 4000Kzobacz produkt

Jak zrobić efektowne oświetlenie schodów z wykorzystaniem opraw schodowych LED?

Oświetlenie schodów za pomocą funkcjonalnych opraw schodowych LED to znakomity pomysł, który nie tylko wprowadza do wnętrza ciekawy element dekoracyjny, ale także zwiększa bezpieczeństwo poprzez oznaczenie poszczególnych stopni. Oto 6 wskazówek, które pomogą Ci uzyskać efektowne oświetlenie:

 1. Wybór opraw: Designerskie oprawy schodowe LED są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. Wybierz te, które najbardziej pasują do stylu Twojego wnętrza. Pamiętaj, aby wybrać oprawy o niskim profilu, które nie będą wystawać poza powierzchnię schodów.
 2. Rozmieszczenie opraw: Oprawy powinny być rozmieszczone równomiernie wzdłuż krawędzi każdego stopnia. Dla lepszego efektu, oprawy można zamontować na środku stopnia, lub po obu jego stronach.
 3. Kierunek światła: Ważne jest, aby światło skierowane było w dół, na powierzchnię stopnia. Taki układ zapewnia najlepszą widoczność i nie oślepia osób korzystających ze schodów.
 4. Intensywność i kolor światła: LEDy pozwalają na regulację intensywności światła oraz wybór koloru. Można zdecydować się na ciepłe, białe światło dla przytulnej atmosfery, lub na zimne białe światło dla nowoczesnego wyglądu. Intensywność światła powinna być wystarczająca do oświetlenia stopni, ale nie tak jasna, aby była oślepiająca.
 5. Zasilanie i sterowanie: Upewnij się, że masz odpowiednie źródło zasilania dla wszystkich opraw LED. Wiele systemów LED oferuje możliwość zdalnego sterowania, dzięki czemu można zaprogramować automatyczne włączanie i wyłączanie światła, albo zmienić kolor i intensywność światła na życzenie.
 6. Instalacja: Montaż opraw LED wymaga pewnych umiejętności elektrycznych, dlatego jeżeli nie masz doświadczenia, warto zlecić tę pracę profesjonalistom.

Jak zrobić efektowne oświetlenie schodów z wykorzystaniem opraw schodowych LED? Oprawa LED poprawia widoczność na schodach, pamiętaj, że efektowne oświetlenie schodów to nie tylko piękny dodatek do wnętrza, ale także praktyczny element, który zwiększa bezpieczeństwo. Oświetlenie schodowe z oprawami schodowymi to dobre rozwiązanie jak nie możemy zastosować taśmy LED oraz profili. Dobrane oświetlenie schodowe świetnie poprawi wizualnie schody jak i uzyskamy większy komfort korzystania z nich w nocy. Są zestawy oświetlenia schodowego które oferują różne funkcje oświetlenia schodów, posiadają inteligentne sterowanie które zwiększą efekt wow schodów i tworzy nowe trendy oświetleniowe.

Oprawa schodowa LED - oświetlenie stopni schodowych

Jak zrobić efektowne oświetlenie schodów z wykorzystaniem opraw schodowych LED

Kwadratowa Oprawa Schodowa Led Lumi 3000K EKS6674KWADRATOWA OPRAWA SCHODOWA LED LUMI 3000Kzobacz produkt
KINKIET SCHODOWY CZARNY 1W TAZ - 4000K KINKIET SCHODOWY CZARNY 1W TAZ - 4000KKINKIET SCHODOWY CZARNY 1W TAZ - 4000Kzobacz produkt
CZARNA KWADRATOWA LAMPA SCHODOWA LED QUADRO 4000K EKS6907CZARNA KWADRATOWA LAMPA SCHODOWA LED QUADRO 4000K zobacz produkt

Oświetlenie schodowe led co ile stopni?

Oświetlenie schodowe powinno być umieszczone na każdym stopniu, aby zapewnić optymalną widoczność i bezpieczeństwo. Montując oprawy schodowe LED okrągłe na każdym stopniu, uzyskasz równomierne i efektywne oświetlenie, które pomoże uniknąć potknięć i upadków. Jeżeli jednak z różnych przyczyn (na przykład kosztów czy estetyki) nie możesz zainstalować oświetlenia na każdym stopniu, rozważ umieszczenie opraw co drugi lub co trzeci stopień. W takim przypadku powinieneś jednak zwrócić szczególną uwagę na to, czy poziom oświetlenia jest wystarczający, aby zapewnić bezpieczne korzystanie ze schodów. Oświetlenie schodowe zapewni nam komfort życia. Pamiętaj, że podświetlenie stopni schodowych powinno być praktyczne, ale jednocześnie powinno pasować do reszty wnętrza i tworzyć przyjemną atmosferę. Oświetlenie schodowe co ile stopni? To pytanie powraca, ponieważ jest kluczowe dla komfortu i bezpieczeństwa korzystania ze schodów. Odpowiednie oświetlenie schodów jest nie tylko praktyczne, ale też może pasować do reszty wnętrza i tworzyć przyjemną atmosferę. Dlatego przed podjęciem decyzji o rozmieszczeniu opraw, warto przemyśleć dokładnie swoje potrzeby i preferencje.

oświetlenie klatki schodowej

Oświetlenie schodowe co ile stopni

Oświetlenie schodowe ciepłe czy zimne? Oświetlenie stopni schodowych jaką barwę wybrać?

Barwa oświetlenia, czy jest to ciepłe czy zimne światło, to kwestia osobistego gustu i stylu wnętrza. Oświetlenie LED oferuje szeroki zakres barw światła, mierzonych w kelwinach (K). Ciepłe światło, o temperaturze barwowej w zakresie 2700K – 3000K, tworzy przytulną, relaksującą atmosferę i jest idealne dla miejsc, które mają promować relaks i komfort, takich jak salon czy sypialnia. Może to być dobre rozwiązanie dla schodów w domu, gdzie zazwyczaj dąży się do stworzenia przytulnej atmosfery. Z drugiej strony, zimne światło, o temperaturze barwowej powyżej 4000K, daje bardziej jasne i energiczne oświetlenie. Jest idealne do podkreślania szczegółów i stwarza nowoczesne, minimalistyczne wrażenie. Zimne oświetlenie może być dobrą opcją na schody w miejscach, które mają nowoczesny design. W praktyce, wielu ludzi decyduje się na coś pomiędzy – neutralne białe światło o temperaturze około 3500K. Jest to dobry kompromis pomiędzy ciepłym a zimnym światłem, zapewniającym jasne oświetlenie, ale jednocześnie nie jest zbyt intensywne. Jeśli ktoś nie może zdecydować się na barwę są taśmy LED CCT które posiadają barwę światła od 2700K do 6500K w takim przypadku sami możemy ustalić sobie który kolor chcemy dzięki tej technologii LED możemy dowolnie zmieniać barwy. Niezależnie od wyboru, warto zawsze upewnić się, że oświetlenie jest wystarczająco jasne, aby zwiększyć bezpieczeństwo schodów oraz poruszać się po nich.

oświetlenie ciepłe czy zimne

Oświetlenie schodowe ciepłe czy zimne

Dlaczego powinniśmy zdecydować się na oświetlenie schodowe LED?

Dlaczego powinniśmy zdecydować się na oświetlenie stopni schodowych LED? Istnieje wiele powodów, dla których warto zdecydować się na oświetlenie schodowe LED. Oto 6 z nich:

 • Efektywność energetyczna: Technologia LED diody zużywają o 50-80% mniej energii niż tradycyjne żarówki, co przekłada się na oszczędności na rachunkach za energię elektryczną.
 • Długowieczność: LEDy są niezwykle trwałe i mogą świecić nawet do 50 000 godzin. W praktyce oznacza to, że jeśli LED będzie włączony przez 8 godzin dziennie, to może świecić nawet przez 17 lat.
 • Bezpieczeństwo: LEDy nie generują dużo ciepła, co redukuje ryzyko pożaru. Ponadto, oświetlenie schodowe zwiększa bezpieczeństwo, pomagając uniknąć potknięć i upadków.
 • Wielofunkcyjność: LEDy oferują szeroki wybór kolorów i poziomów jasności. Można je dostosować do swoich potrzeb, czy to dla celów praktycznych, czy estetycznych.
 • Ekologia: LEDy są bardziej przyjazne dla środowiska niż tradycyjne żarówki. Zużywają mniej energii i mają dłuższą żywotność, co przekłada się na mniejszą ilość odpadów oraz są energooszczędną technologią która pozwala na zaoszczędzeniu pieniędzy.
 • Estetyka: Oświetlenie schodowe LED może dodać niepowtarzalnego uroku do wnętrza, tworząc atrakcyjny i nowoczesny efekt wizualny.

Zdecydowanie się na oświetlenie schodowe LED to inwestycja, która przynosi korzyści zarówno pod względem praktycznym, jak i estetycznym. Zastosowanie oświetlenia schodowego zwiększa bezpieczeństwo jak i estetykę schodów oraz stopni schodowych. Zapraszamy do naszego sklepu w którym posiadamy szeroki wybór profili taśm oraz wielki wybór lampek schodowych. Jeśli szukasz projektu oświetlenia schodowego napisz lub zadzwoń a nasi specjaliści chętnie pomogą.

oświetlenie schodowe led

Dlaczego powinniśmy zdecydować się na oświetlenie schodowe LED

Artykuł napisany przez Marcin Pietrasik, 25 lipca 2023