Spis treści

Oszczędzanie energii elektrycznej w magazynie

Prąd jest coraz droższy także w miejscach pracy takich jak magazyny. Modernizacja oświetlenia to bezsprzecznie jeden z najważniejszych aspektów w oszczędności energii. Koszty utrzymania firmy wcale nie ułatwia fakt coraz większych cen energii. Przedstawimy Państwu sposoby na oszczędzanie energii elektrycznej w magazynie. W 2023 roku oszczędne zużycie energii elektrycznej polega między innymi na zmianie oświetlenia na technologię LED, a także na założeniu odpowiednich czujników. Zapewnimy sobie wygodę oraz niemałe oszczędności na prądzie. Jak to zrobić? Co musisz wiedzieć decydując się na modernizację oświetlenia swojej hali magazynowej? Zapoznaj się z naszym artykułem, otrzymasz wszystkie potrzebne informacje.

oswietlenie halo produkcyjnej, baner reklamowy, sklep z oswietleniem smd-led.pl

SMD-LED.PL udzieli Ci fachowej pomocy w aspektach oświetlenia Twojej hali. Razem znajdziemy idealne rozwiązanie!

Lampy które najczęściej są wybierane przez hale magazynowe: Linker, Limea, Nexforce

OPRAWA HERMETYCZNA LED LINE PRIME LINKER 40WOPRAWA HERMETYCZNA LED LINE PRIME LINKER 40WZobacz produkt
LAMPA HERMETYCZNA LED LIMEA GIGANT 38WLAMPA HERMETYCZNA LED LIMEA GIGANT 38WZobacz produkt
OPRAWA LED NEXFORCE1 60W NEUTRALNA BIAŁAOPRAWA LED NEXFORCE1 60WZobacz produkt

Jak oszczędzić prąd w hali magazynowej

Jeśli chcesz, ale nie wiesz jak oszczędzić prąd w hali magazynowej, powinieneś stosować się do 4 ważnych kroków:

 1. Wymień oświetlenie na energooszczędne lampy LED
 2. Zainwestuj w czujniki ruchu w toaletach, pomieszczeniach mało używanych
 3. Zakup czujniki obecności do pomieszczeń wysokiego składowania
 4. Ustaw czujniki natężenia oświetlenia

Istnieje wiele rozwiązań energooszczędnych, które pomogą zoptymalizować zużycie prądu elektrycznego. Wymiana przestarzałego tradycyjnego oświetlenia na energooszczędne, jest jednym z takich rozwiązań. Odpowiednie zaprojektowanie ma kluczowe znaczenie w energooszczędnym oświetlaniu tego typu obiektów. Sterowanie oświetleniem za pomocą czujników jest niezwykle opłacalnym sposobem na zminimalizowanie kosztów za prąd. Czujniki monitorują obecność w danym pomieszczeniu, a także mogą dostosować jasność opraw do danego stanowiska. Szczegółowo analizują ilość luksów występujących w pomieszczeniu, a następnie przyciemniają lub rozjaśniają lampy, wedle zapotrzebowania.

Jak oszczędzić prąd w hali magazynowej

Jak oszczędzić prąd w hali magazynowej

Czujniki ruchu sposobem na oszczędzanie energii w magazynie

W pomieszczeniach wysokiego składowania czujniki ruchu są sposobem na oszczędzanie energii w magazynie. Odpowiednio rozmieszczone pozwolą na włączanie światła tylko w wybranych obszarach, tam gdzie w danym momencie jest potrzebne. Czujnik MERRYTEK MC054V RC4 A najlepiej sprawdzi się w tej roli. Pomieszczenia wysokiego składowania występujące w magazynach ze względu na swoją budowę, czyli wąskie korytarze, wysokie sufity i wielopoziomowe regały są dość trudnym miejscem do oświetlenia. Nie ułatwia sprawy fakt, że w magazynach ciężko o światło dzienne, które mogłoby być pomocne. Jako oświetlenie przemysłowe w takich miejscach zazwyczaj używane są odpowiednio przystosowane do takich warunków lampy. Czujnik MERRYTEK MC054V RC4 A to czujnik posiadający 3- stopniowe przyciemnianie. Potrafi wykrywać ruch, a także wykorzystuje światło dzienne. Rosnące ceny nie pozwalają na oświetlenie obiektu 24h na dobę, dlatego też szukając rozwiązania na obniżenie kosztów za energię elektryczną warto rozważyć założenie. Na czym polega ich skuteczność? Dzięki zastosowaniu czujników obecności, które z łatwością wykryją obecność człowieka w pobliżu poprzez wykrywanie ruchu, nawet tego najmniejszego, a także poprzez wykrywanie oddechu, mamy pewność, że nasze pomieszczenie będzie odpowiednio oświetlone w razie wykonywanych czynności. Jednak po zakończeniu wykonywania działań lampy zostaną wyłączone, by nie pobierać energii elektrycznej.

Zobacz również nasze pozostałe artykuły o czujnikach ruchu


Czujniki są także dobrym sposobem na utrzymywanie odpowiedniego natężenia światła w miejscu pracy. Jeśli w pomieszczeniu będzie znajdować się wystarczająca ilość światła, lampy zostaną przyciemnione, co również wiąże się z zmniejszeniem zapotrzebowania energetycznego. Zastosowanie czujników w magazynie jest efektywną i prostą metodą na oszczędzanie energii wartą inwestycji.

Czujniki ruchu sposobem na oszczędzanie energii w magazynie

Czujniki ruchu sposobem na oszczędzanie energii w magazynie

Zobacz więcej z kategorii

Lampy LED High BayZobacz produkty

Lampy Led, jako sposób na oszczędzanie energii w hali magazynowej

Czy lampy Led, jako sposób na oszczędzanie energii w hali magazynowej są dobrym rozwiązaniem? Jak najbardziej! Stosując oświetlenie LED w magazynie masz pewność, że zapotrzebowanie na energię spadnie. Łącząc lampy LED z czujnikami zwiększasz swoje oszczędności na prądzie nawet o ponad 50%. Opłacalność wymiany oświetlenia na lampy ledowe jest bezsprzeczna. Aby w prawidłowy sposób oświetlić halę magazynową i jednocześnie zmniejszyć koszty energii elektrycznej najlepiej zwrócić się o pomoc do profesjonalistów. Wymiana lamp w przypadku dużych jak i mniejszych magazynów to strzał w dziesiątkę, w który warto inwestować. Jeśli zdecydujemy się na wymianę oświetlenia na energooszczędne lampy i połączymy je z czujnikami obecności, nasze rachunki za prąd elektryczny znacznie zmaleją. Czujniki będą dbały o włączanie i wyłączanie lamp w odpowiednim momencie, dzięki czemu puste pomieszczenia nie będą oświetlane. Ceny prądu, jak dobrze wiemy nie są małe, dlatego też każdego dnia oszczędzając nawet niewielkie ilości energii, mamy pewność, że w dłuższej perspektywie będzie to opłacalne. Energooszczędne lampy zapewnią nam mniejsze zużycie prądu, dając tyle samo światła. Obniżenie rachunków za ich pomocą nie będzie trudnym wyczynem.

Lampy Led, jako sposób na oszczędzanie energii w hali magazynowej

Lampy Led, jako sposób na oszczędzanie energii w hali magazynowej

Zobacz więcej z kategorii

Oświetlenie awaryjneZobacz produkty

Dlaczego warto oszczędzać energię elektryczną w magazynie

Zastanawiasz się dlaczego warto oszczędzać energię elektryczną w magazynie? Oszczędzając każdego dnia energię w magazynie za pomocą modernizacji oświetlenia, masz pewność, że czas zwrotu inwestycji nie będzie długi, a Ty zapłacisz 2 razy mniej w każdym okresie rozliczeniowym. Po dokonaniu szczegółowych zmian w oświetleniu magazynu, po niedługim czasie zauważysz mniejsze zużycie energii. Odpowiednio dobrane oświetlenie do hali magazynowej jest bez wątpienia ważnym aspektem, decydującym w dużej mierze o bezpieczeństwie, a także o komforcie pracy. Do głównych plusów należy także zwiększona produktywność pracowników firmy. Dlaczego tak się dzieje? Nie dla każdego jest to oczywiste, jednak prawidłowe oświetlenie obiektu jest odpowiedzialne za dobre samopoczucie oraz wydajność. Największym jednak i głównym powodem, dla którego warto oszczędzać energię elektryczną są duże oszczędności finansowe. W obecnych czasach nie jest łatwo prowadzić własną działalność, a każdy grosz się liczy. Główne zalety w Twojej firmie, jakie zauważysz to:

 • Mniejszy pobór prądu
 • Większy komfort pracy, dzięki doskonałemu oświetleniu stanowisk
 • Niższe rachunki za energię elektryczną
 • Większa żywotność lamp
 • Bezproblemowe zapalanie i gaszenie oświetlenia, dzięki czujnikom
Dlaczego warto oszczędzać energię elektryczną w magazynie

Dlaczego warto oszczędzać energię elektryczną w magazynie

OPRAWA LED RIO HIGH BAY 100W 4000K

Oprawa Rio 100W  typ HIGH BAY od firmy KOBI o kodzie KFRO100NB. Barwa światła biała neutralna 4000K oraz strumień 11000lm.

Oprawa LED RIO HIGH BAY 100W 4000K

Zobacz produkt

Oszczędność energii w hali  magazynowej – dlaczego jest ważna?

Oszczędność energii w hali magazynowej to ostatnio popularny temat. Dlaczego oszczędność w takich miejscach jest istotna? Oszczędność energii w hali magazynowej jest ważna z wielu powodów, w tym:

 1. Koszty: Oszczędność energii w hali magazynowej może pomóc zmniejszyć koszty związane z zużyciem energii elektrycznej, co przekłada się na mniejsze rachunki za prąd i gaz. Dzięki temu firmy mogą zaoszczędzić pieniądze i zwiększyć swoją rentowność.
 2. Środowisko: Zużycie energii wiąże się z emisją gazów cieplarnianych, które wpływają negatywnie na środowisko. Oszczędność energii w hali magazynowej może przyczynić się do zmniejszenia emisji gazów i poprawy jakości powietrza.
 3. Zrównoważony rozwój: Oszczędność energii w hali magazynowej jest również ważna z perspektywy zrównoważonego rozwoju. Wyzwania związane z klimatem wymagają zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i oszczędzania energii. Firmy, które podejmują działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, są bardziej atrakcyjne dla klientów, pracowników i inwestorów.
 4. Efektywność: Oszczędność energii w hali magazynowej może również przyczynić się do zwiększenia efektywności firmy. Poprawa izolacji termicznej, zastosowanie energooszczędnych urządzeń i systemów oświetleniowych mogą zwiększyć wydajność magazynu i zmniejszyć koszty utrzymania.
Oszczędność energii w hali  magazynowej - dlaczego jest ważna?

Oszczędność energii w hali  magazynowej – dlaczego jest ważna?

Zużycie energii w przemyśle jest niezwykle duże, a dzieje się tak, ponieważ magazyny pracują zazwyczaj przez całą dobę. W zależności od pory dnia zapotrzebowanie na pobór energii różni się. Duże nasłonecznienie w ciągu dnia pozwala doświetlić pomieszczenia bez konieczności włączania dużych ilości lamp. Optymalizacja zużycia prądu, zakup lamp o dużej efektywności energetycznej, a także zmniejszenie strat ciepła i inwestycja w ocieplenie daje duży potencjał do spadku kosztów energii, a także szansa na otrzymanie białego certyfikatu.

oswietlenie halo produkcyjnej, baner reklamowy, sklep z oswietleniem smd-led.pl

Artykuł napisany przez Edyta Kawnik, 8 marca 2023