Panel LED montaż natynkowy

Panele ledowe natynkowe to nowoczesna alternatywa dla standardowych opraw świetlówkowych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii LED jest to nowy standard wykorzystywany w sklepach, marketach, galeriach, biurach, budynkach publicznych czy gospodarstwach domowych. Panel LED charakteryzuje się nowoczesnym i jednolitym wyglądem oraz powierzchnią świecenia, przez co z łatwością dopasuje się do dzisiejszych minimalistycznych trendów. W dzisiejszym artykule przedstawię Wam rodzaje paneli LED oraz metody montażu.

panel led montaz natynkowy, sklep z oswietleniem smd-led.pl, baner reklamowy
Panel LED montaż natynkowy

LED panel Light – montaż i jego rodzaje

LED panel Light – montaż dzielimy na kilka rodzajów:
Montaż podtynkowy, to proces, w którym wycinamy odpowiedni otwór w suficie, po czym wsuwamy panel LED. Aby konstrukcja odpowiednio się trzymała panel LED, musi być odpowiedni wsparty elementami podtrzymującymi, które czasem są dostępne od razu w zestawie, lub można je dokupić. W przypadku wymiany oprawy rastrowej na panel LED montaż przebiega w szybki i prosty sposób. Wystarczy wyciągnąć stare oświetlenie i na jego miejsce włożyć nowe.

Panel LED montaż natynkowy
Panel LED montaż natynkowy

Montaż natynkowy dzielimy na dwa sposoby. Pierwszym jest zdystansowany, który polega na zamontowaniu specjalnych blaszek zawieszek do sufitu, a do samego panelu przykręca się uchwyty. Następnie wystarczy połączyć zawieszki z uchwytami. Drugim sposobem jest montaż, w którym np. panel led natynkowy 60×60 bezpośrednio styka się z sufitem.


Montaż zwieszany polega zamontowaniu specjalnej konstrukcji do sufitu, a do samego panelu LED przykręcane są uchwyty, a następnie konstrukcję spuszczamy na stalowych linkach. Wszelkiego rodzaju dodatkowe akcesoria do paneli LED możecie zakupić w ofercie naszego sklepu.

LED panel Light - montaż i jego rodzaje

Panele ledowe natynkowe

Lampy rastrowe natynkowe są idealnym rozwiązaniem do firmy, mieszkania, sklepu oraz innych miejsc, w których wymagana jest dokładność świetlna. Swoje zastosowanie najczęściej spotykają w miejscach, w których nie posiadamy podwieszanego lub kasetonowego sufitu. W takich miejscach najlepszym zastosowaniem jest montaż natynkowy, dzięki któremu w szybki i prosty sposób zamontujemy panele LED. Oprawa natynkowa LED 60×60 wykorzystująca zaawansowaną technologię LED pozwoli na wysokie oszczędności finansowe przy rachunkach za prąd, z uwagi na wysoką energooszczędność produktu.

Panele ledowe natynkowe

Zobacz również nasze inne artykuły o panelach LED

Panel LED natynkowy 60×60

Podczas zakupu oświetlenia warto zwrócić uwagę nie tylko na aspekty cenowe, ale też na jakość samego produktu. Panel panelowi nie równy, są oczywiście panele z niższej lub z wyższej półki cenowej. Oczywiście w przypadku gdy rozglądamy się za oświetleniem do pomieszczenia mniej uczęszczanego np. garażu, to mądrym rozwiązaniem jest zakup tańszego oświetlenia. Natomiast w przypadku gdy zastanawiamy się nad wyborem oświetlenia do biura, sklepu, galerii, mieszkania lub innych często uczęszczanych miejsc, to warto przypatrzeć się na specyfikację produktu. Lekka inwestycja w panel led 60×60 natynkowy zagwarantuje lepszą skuteczność świetlną, co przełoży się na oszczędności energii elektrycznej. Dzisiejsza technologia pozwala na osiągnięcie skuteczności świetlnej nawet do 120 lm/W, co zagwarantuje intensywne i równomierne rozprowadzenie oświetlenia. Panel LED 60×60 z dobraną dobrą barwą światła pozwoli na komfortowe i niemęczące pracowanie w danym pomieszczeniu.

Panel LED natynkowy 60x60

Panel LED 120×30 natynkowy

Gdy kupujemy panel led natynkowy 120×30 warto zwrócić uwagę, jakim współczynnikiem UGR się cechuje. Współczynnik UGR informuje nas o tym, że patrząc bezpośrednio w źródło światła, nie odczujemy efektu olśnienia. Im ten współczynnik jest mniejszy, tym lepiej. W większości przypadków producenci maskują, jaki jest konkretny współczynnik UGR, nie podając go w ogóle. Spowodowane jest to tym, że aby wykonać dobrej klasy panel led 120×30 natynkowy z niskim współczynnikiem UGR, trzeba zastosować wysokiej jakości komponenty i materiały, co niestety wiąże się z wysokimi kosztami. Panele led 120×30, które uzyskują wskaźnik UGR<19 lub niższym sprawdzą się w pomieszczeniach biurowych ze względu na to, że pracownicy spędzają wiele godzin przy załączonym świetle.

Panel LED 120x30 natynkowy

Panel LED natynkowy 120×60

W momencie, gdy decydujemy się na panel led natynkowy 120×60 warto według własnych potrzeb dostosować wygląd panelu, aby pasował do reszty naszego wyposażenia. W dzisiejszych czasach na rynku istnieje wiele możliwości wyboru odpowiedniego designu. Nowocześni projektanci odchodzą od standardowych modeli i wolą, aby oświetlenie wtapiało się w wystrój wnętrza. Dlatego istnieją warianty, które spełniają wszystkie wymogi, a zarazem swoim wyglądem się delikatnie rozróżniają względem innych. Jeżeli planujemy zakup panelu LED do pomieszczenia, w którym często nikt nie przebywa, to warto rozejrzeć się za takimi, które oferują możliwość zmiany natężenia światła emitowanego przez oprawę oświetleniową LED. Takie rozwiązanie pozwoli na dodatkowe oszczędności finansowe.

Panel LED natynkowy 120x60

Panel LED montaż – podsumowanie

Podsumowując panele LED to nowoczesna forma oświetlenia, która jest alternatywą dla standardowych żarówek czy opraw rastrowych wyposażonych w świetlówki. Istnieje kilka metod montażu, dzięki którym zamontujemy panel LED w każdych warunkach. Panele ledowe natynkowe to energooszczędna inwestycja do mieszkania, firmy czy sklepu, która szybko się zwróci przy rachunkach za prąd. Istnieje kilka wariantów rozmiarowych paneli, które pozwolą na dopasowanie się do każdego rodzaju pomieszczenia. Panele LED w dużej mierze charakteryzują się nowoczesnym designem, który łatwo wpasuje się w dzisiejsze minimalistyczne trendy.

panel led montaz natynkowy
Panel LED montaż natynkowy

Zobacz nasze pozostałe artykuły o oświetleniu biura

przez

Post Author: Marcin Pietrasik