Spis treści

Panel LED montaż natynkowy

Panele ledowe natynkowe to nowoczesna alternatywa dla standardowych opraw świetlówkowych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii LED jest to nowy standard wykorzystywany w sklepach, marketach, galeriach, biurach, budynkach publicznych czy gospodarstwach domowych. Panel LED montaż natynkowy – jak to zrobić? Jednym ze sposobów montażu jest montaż, w którym na przykład panel LED 60 x 60 dotyka bezpośrednio sufitu. Można również wykonać montaż polegający na zainstalowaniu zawieszek do sufitu, natomiast do panelu uchwyty. Panel LED charakteryzuje się nowoczesnym i jednolitym wyglądem oraz powierzchnią świecenia, przez co z łatwością dopasuje się do dzisiejszych minimalistycznych trendów. W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam rodzaje paneli LED oraz metody montażu.

panel led montaz natynkowy, sklep z oswietleniem smd-led.pl, baner reklamowy

Panel LED montaż natynkowy

LED panel Light – montaż

Montaż podtynkowy, to proces, w którym wycinamy odpowiedni otwór w suficie, po czym wsuwamy panel LED. Aby konstrukcja odpowiednio się trzymała panel LED, musi być odpowiedni wsparty elementami podtrzymującymi, które czasem są dostępne od razu w zestawie, lub można je dokupić. LED panel Light – montaż paneli ledowych dzielimy na 2 sposoby. Instalacja do sufitu w przypadku montażu zdystansowanego, polega na zamocowaniu blaszek do sufitu oraz uchwytów w panelach a następnie złączeniu tychże uchwytów z zawieszkami. W przypadku wymiany oprawy rastrowej na panel LED lamp, montaż przebiega w szybki i prosty sposób. Wystarczy wyciągnąć stare oświetlenie i na jego miejsce włożyć nowe.

LED panel Light - montaż

LED panel Light – montaż

Montaż natynkowy dzielimy na dwa sposoby. Pierwszym jest zdystansowany, który polega na zamontowaniu specjalnych blaszek zawieszek do sufitu, a do samego panelu przykręca się uchwyty. Następnie wystarczy połączyć zawieszki z uchwytami. Drugim sposobem jest montaż, w którym np. panel led natynkowy 60×60 bezpośrednio styka się z sufitem.


Montaż zwieszany polega zamontowaniu specjalnej konstrukcji do sufitu, a do samego panelu LED przykręcane są uchwyty, a następnie konstrukcję spuszczamy na stalowych linkach. Wszelkiego rodzaju dodatkowe akcesoria do takiego oświetlenia jak panel LED lamp, możecie zakupić w ofercie naszego sklepu.

LED panel Light - montaż

LED panel Light – montaż

Panele ledowe natynkowe – gdzie?

Panele ledowe natynkowe – gdzie ich używać? Panele natynkowe są idealnym rozwiązaniem do firmy, mieszkania, sklepu oraz innych miejsc, w których wymagana jest dokładność świetlna. Najpopularniejsze panele to panele 60 x 60. Swoje zastosowanie najczęściej spotykają w miejscach, w których nie posiadamy podwieszanego lub kasetonowego sufitu. W takich miejscach najlepszym zastosowaniem jest montaż natynkowy, dzięki któremu w szybki i prosty sposób zamontujemy panele LED. Oprawa natynkowa LED 60×60 wykorzystująca zaawansowaną technologię LED pozwoli na wysokie oszczędności finansowe przy rachunkach za prąd, z uwagi na wysoką energooszczędność produktu.

panele LEDakcesoria do paneli LED – znajdziesz je w naszym sklepie!

Panele ledowe natynkowe - gdzie?

Panele ledowe natynkowe – gdzie?

Zobacz również nasze inne artykuły o panelach LED

Panel LED natynkowy 60×60 – co to?

Panel LED natynkowy 60×60 – co to? Wybierając oświetlenie do takich pomieszczeń jak np. biuro, czy mieszkanie, warto przemyśleć zakup paneli LED 60×60. Cechują się one wysoką wydajnością, energooszczędnością, co czyni je znakomitym zamiennikiem tradycyjnych opraw. Sposób montażu paneli LED nie należy do trudnych. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie zawieszki dedykowane do tego rodzaju oświetlenia i w prosty sposób przymocować panel do sufitu. Podczas zakupu oświetlenia warto zwrócić uwagę nie tylko na aspekty cenowe, ale też na jakość samego produktu.

PANEL LED NELIO 40W 600X600 - BIAŁA NEUTRALNAPANEL LED NELIO 40W 600X600 - BIAŁA NEUTRALNAZobacz produkt
PANEL LED NELIO 60X60 CM 40W 4400LM - BIAŁA NEUTRALNA Panel LED NELIO 60X60 CM 40W 4400LM - BIAŁA NEUTRALNAZobacz produkt
Panel LED 24W 30X30 2300LM 4000K EASYFIXZobacz produkt

Panel panelowi nie równy, są oczywiście panele z niższej lub z wyższej półki cenowej. Oczywiście w przypadku gdy rozglądamy się za oświetleniem do pomieszczenia mniej uczęszczanego np. garażu, to mądrym rozwiązaniem jest zakup tańszego oświetlenia. Natomiast w przypadku gdy zastanawiamy się nad wyborem oświetlenia do biura, sklepu, galerii, mieszkania lub innych często uczęszczanych miejsc, to warto przypatrzeć się na specyfikację produktu. Lekka inwestycja w panel LED 60×60 natynkowy zagwarantuje lepszą skuteczność świetlną, co przełoży się na oszczędności energii elektrycznej. Dzisiejsza technologia pozwala na osiągnięcie skuteczności świetlnej nawet do 120 lm/W, co zagwarantuje intensywne i równomierne rozprowadzenie oświetlenia. Panel LED 60 x 60 z dobraną dobrą barwą światła pozwoli na komfortowe i niemęczące pracowanie w danym pomieszczeniu.

Panel LED 60×60 i Panele led 120×30 – dostępne w ofercie naszego sklepu!

Panel LED natynkowy 60×60 - co to?

Panel LED natynkowy 60×60 – co to?

Panel LED 120×30 natynkowy – czym jest?

Panel LED 120×30 natynkowy – czym jest? Jest to często wybierany panel LED do oświetlenia takich miejsc jak pomieszczenia biurowe. Panele o współczynniku UGR19 dobrze sprawdzają się jako oświetlenie pomieszczenia, w którym spędzamy dużo czasu każdego dnia. Gdy kupujemy panel led lamp natynkowy 120×30 warto zwrócić uwagę, jakim współczynnikiem UGR się cechuje. Współczynnik UGR informuje nas o tym, że patrząc bezpośrednio w źródło światła, nie odczujemy efektu olśnienia. Im ten współczynnik jest mniejszy, tym lepiej. W większości przypadków producenci maskują, jaki jest konkretny współczynnik UGR, nie podając go w ogóle. Spowodowane jest to tym, że aby wykonać dobrej klasy panel Led 120 cm natynkowy z niskim współczynnikiem UGR, trzeba zastosować wysokiej jakości komponenty i materiały, co niestety wiąże się z wysokimi kosztami. Panele LED 120×30, które uzyskują wskaźnik UGR<19 lub niższym sprawdzą się w pomieszczeniach biurowych ze względu na to, że pracownicy spędzają wiele godzin przy załączonym świetle.

Panel LED 120×30 natynkowy - czym jest?

Panel LED 120×30 natynkowy – czym jest?

Panel LED natynkowy 120×60 – wygląd

Panel LED natynkowy 120×60 – wygląd tej oprawy oświetleniowej dzięki swojej prostocie idealnie wpasuje się w wystrój niemal każdego wnętrza domu, biura czy sklepu. Wtapiają się w sufit, dzięki czemu bez obaw możemy stosować je nawet w niskich pomieszczeniach. W momencie, gdy decydujemy się na panel led natynkowy 120×60 warto według własnych potrzeb dostosować wygląd panelu, aby pasował do reszty naszego wyposażenia. W dzisiejszych czasach na rynku istnieje wiele możliwości wyboru odpowiedniego designu. Nowocześni projektanci odchodzą od standardowych modeli i wolą, aby oświetlenie wtapiało się w wystrój wnętrza. Dlatego istnieją warianty, które spełniają wszystkie wymogi, a zarazem swoim wyglądem się delikatnie rozróżniają względem innych. Jeżeli planujemy zakup panelu LED do pomieszczenia, w którym często nikt nie przebywa, to warto rozejrzeć się za takimi, które oferują możliwość zmiany natężenia światła emitowanego przez oprawę oświetleniową LED. Takie rozwiązanie pozwoli na dodatkowe oszczędności finansowe.

Panele ledowe to doskonały rodzaj oświetlenia, który sprawdzi się zarówno w biurze jak i w domu. Istnieje kilka ciekawych kształtów tych opraw. Kwadratowe i prostokątne idealnie pasują do pomieszczeń komercyjnych, natomiast panel LED okrągły doskonale wpasuje się w pomieszczenia mieszkalne oraz jest łatwiejszy w montażu.

Panel LED natynkowy 120×60 - wygląd

Panel LED natynkowy 120×60 – wygląd

Panel LED montaż – podsumowanie

Panel LED montaż – podsumowanie informacji dotyczących montażu paneli LED: Istnieją 2 sposoby montażu paneli natynkowych. Montaż cechuje się łatwością wykonania, a efekt końcowy zadowoli każdego. Pomieszczenia komercyjne, sklepy, a także mieszkania to idealne miejsce dla paneli LED.

Panel LED NELIO 60X60 CM 40W 4400LM - BIAŁA NEUTRALNA

Kwadratowy ultrapłaski premium Led panel NELIO emituje światło barwy neutralnej o maksymalnej mocy 4400 lumenów. Atest PZH. Gwarancja 5 lat.

PANEL LED NELIO 60X60 CM 40W 4400LM - BIAŁA NEUTRALNA
Panel LED NELIO 60X60 CM 40W 4400LM - BIAŁA NEUTRALNA

Zobacz produkt

Panele LED to nowoczesna forma oświetlenia, która jest alternatywą dla standardowych żarówek czy opraw rastrowych wyposażonych w świetlówki. Istnieje kilka metod montażu, dzięki którym zamontujemy panel LED w każdych warunkach. Panele ledowe natynkowe to energooszczędna inwestycja do mieszkania, firmy czy sklepu, która szybko się zwróci przy rachunkach za prąd. Istnieje kilka wariantów rozmiarowych paneli, które pozwolą na dopasowanie się do każdego rodzaju pomieszczenia. Panele LED w dużej mierze charakteryzują się nowoczesnym designem, który łatwo wpasuje się w dzisiejsze minimalistyczne trendy.

Panel LED montaż – podsumowanie

Panel LED montaż – podsumowanie

 

Panel LED montaż natynkowy – instrukcja

Panel LED 30x30

Panel LED 30×30 24W Easy Fix to funkcjonalna oprawa świetlna z kompletem akcesoriów montażowych. Nowoczesny panel Led sufitowy natynkowy i panel Led podtynkowy.

Zobacz produkt

Panel LED możemy zamontować natynkowo, wykorzystując do tego dedykowane ramki natynkowe. Są one dostępne w kolorze białym i srebrnym oraz w wymiarach: 30×120 i 60×60.

Panel LED montaż natynkowy

Ramka natynkowa do paneli LED

W zestawie z ramką otrzymujemy:

  • Ramkę do złożenia
  • Śrubki do skręcenia ramki
  • Kołki montażowe

Przed rozpoczęciem montażu powinniśmy odpowiednio spasować każdą część ramki, tak aby później za pomocą śrubek, które otrzymamy w zestawie, moglibyśmy każdą z tych części odpowiednio przykręcić i zamocować.

Panel LED montaż natynkowy

Składanie ramki natynkowej

 

Panel LED montaż natynkowy

Złożona ramka natynkowa do panelu LED

Po odpowiednim spasowaniu każdej strony ramki możemy przejść do jej skręcenia. Zrobimy to za pomocą najpopularniejszego śrubokręta gwiazdkowego. Ważne jest, aby nie przesadzić z siłą i dokręcić każdą stronę z odpowiednim wyczuciem, tak aby nie zniszczyć samej ramki.

Panel LED montaż natynkowy

Dokręcanie ramki panelu LED

 

Panel LED montaż natynkowy

Składanie ramki natynkowej

Po złożeniu ramki możemy przejść do jej montażu na suficie. Zacząć musimy oczywiście od przymierzenia jej i zaznaczenia miejsc, w którym zamocujemy wkręty.

Panel LED montaż natynkowy

Przymierzenie ramki natynkowej do sufitu

 

Panel LED montaż natynkowy

Zaznaczenie otworów montażowych

Po zaznaczeniu otworów możemy przejść do wywiercenia otworów. Zrobimy to wiertłem do betonu o średnicy 5 mm. Powinniśmy przygotować 6 otworów.

Panel LED montaż natynkowy

Wywiercenie otworów montażowych na suficie

 

Panel LED montaż natynkowy

Otwory montażowe przygotowane do panelu LED

Teraz odkręcamy jeden bok ramki i przykręcamy ją do sufitu.

Panel LED montaż natynkowy

Dołożenie trzech części ramki natynkowej do sufitu

 

Panel LED montaż natynkowy

Montaż ramki natynkowej do sufitu

 

Panel LED montaż natynkowy

Przykręcanie ramki natynkowej do sufitu

Po upewnieniu się, że ramka jest już stabilnie zamocowana, możemy podłączyć zasilacz do Panelu. Najpierw podłączamy go do prądu 230V, a następnie do naszej lampy (Pamiętajmy, że prąd do zasilacza nie może dochodzić w momencie, kiedy nie jest on podłączony do panelu. Może to grozić jego uszkodzeniem lub przepaleniem). Zasilacz po podłączeniu kładziemy pod panelem, a następnie wsuwamy lampę w ramkę.

Panel LED montaż natynkowy

Podłączenie zasilacza od panelu LED

 

Panel LED montaż natynkowy

Podłączenie zasilacza za pomocą złączek WAGO

 

Panel LED montaż natynkowy

Montaż panelu LED w ramce natynkowej

 

Panel LED montaż natynkowy

Wkładanie panelu LED w ramkę natynkową

 

Panel LED montaż natynkowy

Ukrycie zasilacza pod panelem LED

 

Panel LED montaż natynkowy

Panel LED w ramce natynkowej

Po stabilnym zawieszeniu panelu przystępujemy do przykręcenia ostatniej części ramki. Podobnie jak to robiliśmy wcześniej, przykręcamy ją za pomocą dwóch śrubek po obu stronach ostatniej części.

Panel LED montaż natynkowy

Przymierzenie ostatniej części ramki natynkowej

 

Panel LED montaż natynkowy

Skręcenie ramki natynkowej panelu LED

 

Panel LED montaż natynkowy

Składanie ostatniego boku ramki natynkowej

Po dokręceniu ostatniej śrubki panel LED jest gotowy do pierwszego uruchomienia i pracy. Pamiętajmy, aby w żadnym wypadku nie włączać go przed zakończeniem prac instalacyjnych.

Panel LED montaż natynkowy

Panel LED montaż natynkowy

 

Panel LED montaż natynkowy

Panel LED w ramce natynkowej

 

Artykuł napisany przez Marcin Pietrasik, 29 grudnia 2022