Plafony do salonu – czy to dobre i modne rozwiązanie?

Plafon LED stanowi bardzo często wybieraną lampę oświetleniową. Swoją niską ceną i atrakcyjnym wyglądem powoli wygryza klasyczny rodzaj lampy salonowej, jakim jest żyrandol LED. Jest to również uniwersalny typ lampy, który w zależności od wybranego modelu, doskonale sprawdzi się do oświetlenia nie tylko salonu i sypialni, ale także łazienki, piwnicy, czy pomieszczeń gospodarczych.

Plafony – co to jest?

Plafony sufitowe i ścienne to bardzo szeroko pojmowana fraza przez współczesnych producentów oświetleniowych, jak i sklepy internetowe. Dla jednych plafon (plafoniera) jest to rodzaj lampy natynkowej, najczęściej okrągłej z odkręcanym kloszem, który może zostać wyposażony w czujnik ruchu i zmierzchu, lub szczelną obudowę, kiedy to mówimy o plafonach hermetycznych. Dla kolejnych będą to wszystkie lampy natynkowe, czyli takie, które montujemy na ścianie lub suficie. Mogą być one zarówno okrągłe, jak i kwadratowe, posiadać wypukłe obudowy, a także te płaskie.

Plafony Ledowe

My jako firma zajmująca się sprzedażą oświetlenia LED już od prawie 10 lat do jednej kategorii zaliczamy zarówno plafon okrągły, kwadratowy, prostokątny, jak i ten natynkowy i podtynkowy. Plafon wpuszczany, inaczej zwany panelem podtynkowym, czy lampą typu downlight w naszym sklepie internetowym znajdą Państwo w jednej kategorii (aby klienci wszystkie tego typu lampy mogli obejrzeć w jednym miejscu), natomiast u konkurencji mogą one znajdować się w kilku różnych kategoriach, ze względu na inny rodzaj nazewnictwa, jak i pozycjonowanie strony.

Plafony LED

Plafony do salonu – czy są modne?

Plafon szklany, czy plafony sufitowe nowoczesne, to bardzo eleganckie lampy, które już od paru lat są bardzo często wykorzystywanym źródłem światła do salonu czy sypialni. Dlaczego? Tutaj ogromną zaletą tego rodzaju lamp jest ich ponadczasowy wygląd, uniwersalność i cena. Żyrandol LED może kosztować nawet 10 razy tyle, co plafon i tak naprawdę dać nam tyle samo światła. Plafony do salonu czy kuchni możemy kupić już za około 30 zł, a rotując ich ilością, będziemy mogli dostosować moc światła do naszych aktualnych potrzeb. Kiedy chcemy wypocząć i zbudować nastrój zapalimy dwie lampy, natomiast w momencie ubierania się odpalimy pięć lamp. Plafon czarny, biały, sufitowy, czy ścienny. Tutaj wybór jest ogromny i wszystko zależy wyłącznie od naszych własnych preferencji. Jeśli chcemy plafon łazienkowy, to tutaj musimy dobrze przeanalizować to, czy lampa będzie narażona na bezpośredni kontakt wody, czy nie. Jeśli tak to niestety musimy pokusić się o nieco wyższy wydatek i wybrać plafony hermetyczne, czyli zewnętrzne. Czasami lepiej wydać troszkę więcej, ale mieć pewność, że nasza lampa nie uszkodzi się i nie spowoduje przypadkowego spięcia z powodu narażenia na wysoką wilgotność.

Podsumowując

Jeśli mamy określony budżet i chcielibyśmy, aby nasze wnętrze salonu wyglądało elegancko, schludnie i nowocześnie to plafony ledowe są znakomitym pomysłem. Nowoczesna technologia sprawiła, że plafony sufitowe pozwolą nam także na stworzenie systemów zintegrowanego oświetlenia, które pozwolą nam na podział stref oświetlenia, zmianę koloru świecenia, a także swobodne ściemnianie lub rozjaśnianie światła za pomocą dedykowanego pilota, lub aplikacji w telefonie.

Plafony LED nowoczesne

 

Pamiętajmy również o energooszczędności. Plafoniera Ledowa będzie pobierać znacznie mniej energii od tradycyjnych źródeł światła, więc wybór oświetlenia LED przyniesie nam także dużo mniejsze rachunki za energię.

Oświetlenie plafony

 

Nowoczesne plafony do salonu – jak je dobrać?

Plafony do salonu i sypialni powinny tworzyć jednolitą całość wraz ze stylem, z jakim został on zaprojektowany. Jeśli został on stworzony zgodnie ze współczesnymi trendami, to najlepszym wyborem będą plafony sufitowe nowoczesne lub te w stylu retro osiągające ostatnimi czasy coraz większą popularność.

Plafony do sypialni

Jeśli chodzi o nowoczesne plafony do salonu, to możemy wybrać lampy w kolorze, czyli plafon czarny, biały, czy satynowy, albo plafony pokojowe o różnych kształtach takich jak kwadrat, prostokąt, czy koło. Są to formy, które od wielu lat cieszą się nie lada popularnością, więc spokojnie możemy nazywać je już ponadczasowymi. Jeśli posiadamy sufit podwieszany, możemy pokusić się również o plafon wpuszczany. Zamontujemy go za pomocą sprężynek montażowych, we wcześniej wyfrezowanym otworze. Taka opcja nie będzie zajmować zbędnego miejsca montażowego, a ponadto jednolicie wkomponuje się w wystrój wnętrza.

Plafon szklany

Nie ma określonej reguły, jeśli chodzi wybór oświetlenia do salonu. Może być do zarówno plafon LED, jak i żyrandol LED, czy innego rodzaju lampa sufitowa. Wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnych preferencji i mocy świetlnej, jakiej będziemy tam potrzebować.

Post Author: Rafał Brzeziński