Spis treści

Podświetlenie ściany taśmą LED

Podświetlenie ściany taśmą LED jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem na dekoracyjne oświetlenie wnętrz. W 21. wieku niezwykle ważna jest energooszczędność, a także ciągle zmieniająca się moda. Taśma LED możemy oświetlić ścianę za telewizorem lub obrazem, co nada charakteru pomieszczeniu. Wybierając ledy na ścianę musimy zwrócić szczególną uwagę na ich zastosowanie, a także kolor naszego wnętrza. Oświetlenie ściany LED musi w pełni dopełniać się z jego aranżacją, ale także w pełni spełniać funkcję oświetleniową. Najczęściej jako doświetlenie ściany wykorzystuje się taśmy LED. Wykorzystując do tego odpowiedni profil aluminiowy LED, jesteśmy w stanie odpowiednio nakierować nasze oświetlenie, ale także sprawić, żeby świeciło długo i bezawaryjne przez długi okres.
Podświetlenie ściany taśmą LED

Podświetlenie ściany taśmą LED

Najczęściej wybierana taśma LED przez naszych klientów:

TAŚMA LED 24V / COB / 11W / 480LED / IP20 / 3000 +/-100K / 95LM/W / RA 90 / 8MM / 1MTAŚMA LED 24V / COB / 11W / 3000KZobacz produkt
Taśma Led 24V Cob 11W 480Led Ip20 4000 +-100K 100LmW Ra 90 1M 8MmTAŚMA LED 24V / COB / 11W / 4000KZobacz produkt
TAŚMA LED 24V / COB / 11W / 480LED / IP20 / 6000 +/-100K / 100LM/W / RA 90 / 8MM / 1MTAŚMA LED 24V / COB / 11W / 6000KZobacz produkt

Coraz rzadziej wybieramy natomiast ledy w ścianie zaprojektowane z gotowej lampy. Odnośnie do gotowych lamp, będziemy mieli ogromny wybór, który jednak nie zawsze spełni nasze indywidualne wymagania pod względem wyglądu, ale także swoich funkcji. Dlatego nasi klienci coraz częściej wybierają profile aluminiowe z taśmą LED. Taka konstrukcja pozwala im wybrać kolor lampy, ale także jej barwę światła, czy moc. Ponad 50 różnych rodzajów profili aluminiowym sprawia, że każdy z naszych klientów wybierze odpowiednie oświetlenie ściany LED spełniające swoje własne i indywidualne potrzeby.

Podświetlenie ściany taśmą LED

Podświetlenie ściany taśmą LED

Szukasz taśmy LED? A może interesuje Cię konkretna  taśma LED SMD 5630 ? Znajdziesz ją w naszym sklepie.

Ledy na ścianę

Ledy na ścianę to doskonały element dekoracyjny, a zarazem forma oświetlenia w każdym nowoczesnym domu. Niektóre taśmy LED mają aż 60 diod na 1 m bieżącym, dlatego bez dwóch zdań spełnią swoją rolę w odpowiedni i oczekiwany sposób. Podświetlenie ściany taśmą LED może stanowić bardzo trudny temat dla laików, którzy tak naprawdę nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z tą nowoczesną technologią.

Oświetlenie LED przyniosło nam wiele przydatnych zmian i nowych produktów, które będziemy mogli właśnie do tego celu wykorzystać. Pierwsze i chyba najpopularniejsze to oczywiście taśmy ledowe. Są one obecnie używane nie tylko jako element dekoracyjny, ale spotkać możemy także mieszkania, w którym te niepozorne paski LED służą jako główne źródła światła. Mogę powiedzieć nawet więcej, dają one sobie tam doskonale radę.

Ledy na ścianę

Ledy na ścianę

Obecnie najmocniejsza taśma LED SMD 5630 pobiera 19,2W/m, a emitowany przez nią strumień świetlny to aż około 35-40 lumenów z jednej diody. Taka taśma LED ma tych diod aż 60 na metrze bieżącym, przez co jej światło jest już odpowiednio jasne. Tutaj oczywiście jedna taśma byłaby zbyt słaba, ale zamontowane w profilu aluminiowym, aż 3 równoległe położone paski, doskonale sprawdzą się jako gotowa lampa świetlna. Kolejnym bardzo chętnie wybieranym produktem do podświetlenia ściany są oczywiście moduły LED. Są to w pełni hermetyczne diody, które są odporne na działanie przeróżnych szkodliwych dla elektroniki warunków zewnętrznych. Światło z jednej diody LED modułu jest mocniejsze od tego w taśmie, ale ze względu na ich budowę są one najczęściej stosowane jako oświetlenie punktowe lub dekoracyjne. W ich przypadku nie jest wskazany montaż w profilu aluminiowym, gdyż ich specjalna konstrukcja zapewnia odpowiednie odprowadzanie ciepła.

Taśma LED COB to doskonały sposób na doświetlenie mieszkania – sprawdź!

Taśma Led 24V Cob 11W 480Led Ip20 4000 +-100K 100LmW Ra 90 1M 8MmTAŚMA LED 24V / COB / 11WZobacz produkt
zestaw-pilot-sterownik-mono-12v-24vdc-12a-fut036saZESTAW PILOT + STEROWNIK MONO 12V-24VDCZobacz produkt
ZASILACZ LED NAPIĘCIOWY 24V 36WZASILACZ LED NAPIĘCIOWY 24V 36WZobacz produkt

Oświetlenie ściany LED

Oświetlenie ściany LED powinno składać się z co najmniej 2 najważniejszych elementów. Pierwszym z nich jest taśma o odpowiedniej mocy i odpowiedni zasilacz. Drugim ważnym elementem jest profil aluminiowy, który pozwoli uniknąć efektu świecenia punktowego. Ściany w naszych domach i mieszkaniach to miejsca, w którym bardzo często mamy umieszczone różne elementy dekoracyjne. Są to np. obrazy, plakaty, czy zdjęcia, które w dzień, kiedy mamy odpowiednio jasne wnętrze, będą doskonale się prezentować, natomiast w przypadku zmierzchu ich blask bez odpowiednio oświetlenia znacznie się zmniejszy Jako oświetlenie LED na ścianę w tym przypadku doskonale sprawdza się profile aluminiowe LED.

Oświetlenie ściany LED

Oświetlenie ściany LED

Są to dedykowane do taśm LED okrągłe profile aluminiowe, które dzięki akcesoriom konstrukcyjnym, doskonale sprawdzają się do oświetlenia takich elementów aranżacyjnych. Nasza taśma LED w profilu może zostać odpowiednio wyregulowana i ułożona w ten sposób, aby równomiernie oświetlić nasz obraz, czy zdjęcie.

Chcesz kupić profile aluminiowe LED? Odwiedź nasz sklep.

Oświetlenie ściany LED

Oświetlenie ściany LED

Zobacz więcej artykułów z tej kategorii

Jaka barwa światła do sypialni co wybrać?

Wybór odpowiedniej barwy światła do sypialni jest niezwykle ważny, aby zapewnić komfort, funkcjonalność oraz stworzyć […]

Jak podświetlić lamele

Jak podświetlić lamele?

Każdy z nas szuka sposobów, aby uczynić swoje wnętrze wyjątkowym i niepowtarzalnym. W dzisiejszym świecie […]

Obraz na szarej ścianie

Obraz na szarej ścianie

  Twój szary salon zasługuje na odrobinę magii i osobistego wyrazu. Dlatego też warto zastanowić […]

Profil LED P18-2_inspiracja

Montaż taśmy Led na ścianie

Jak zrobić prawidłowo Montaż taśmy Led na ścianie? aby montaż taśmy, był zgodny z trendami […]

Podświetlenie ściany Led

Podświetlenie ściany LED może pełnić funkcje typowo dekoracyjną i aranżacyjną. Tego typu elementy oświetleniowe najczęściej spotkamy w holach hotelowych, czy długich korytarzach. Coraz częściej jednak w 2022 roku spotyka się takie oświetlenie w domach prywatnych. Poniżej zaprezentowany profil aluminiowy Dopio to doskonały wybór do dekoracyjnego podświetlenia ściany taśmą LED. W przypadku długich korytarzy nie jesteśmy w stanie odpowiednio ich oświetlić przy pomocy zwykłych lamp, a i nie zawsze damy radę wykorzystać do tego tak dużej liczby okien w dzień.

Profil LED GK
Profil LED GK

Obecnie, wiele wnętrz wykonanych jest na podstawie płyty GK, czyli płyty gips-kartonowe. Dlatego też coraz częściej stosuje się dedykowany do nich profil LED GK. Jako że aranżacje oparte o taśmy LED są bardzo popularne, to profil LED GK staje się nieodzowną częścią wielu dekoracji. Profil LED do płyt GK zapewnia wszystkie zalety profili aluminiowych LED. Co więcej, dzięki swojej specjalnej konstrukcji, jest łatwy w montażu i wręcz idealny do pomieszczeń posiadających ścianki karton gipsowe. Profile LED GK idealnie sprawdzą się, jako element dekoracyjny. Idealnie sprawdza się do podwieszanych sufitów!

Zobacz produkty

Takie podświetlana ściana LED nie tylko doskonale się prezentuje, ale także zapewni odpowiedni poziom bezpieczeństwa podróżującym wieczorem lub w nocy klientom. Wszystko, dzięki odpowiedniej konstrukcji naszego profilu. Jest on dwustronny, dzięki czemu zamontujemy w nim, aż 4 taśmy LED. Ich światło będzie równomiernie rozświetlać ścianę z aż dwóch stron, a do tego wyśmienicie wyglądać.

Podświetlenie ściany Led

Podświetlenie ściany Led

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o ledy na ścianę są również profile Unico. Jest to typowy, jednostronny profil, w którym zamontujemy dwie taśmy LED równolegle. Jest to doskonałe rozwiązanie, jeżeli chodzi o oświetlenie ściany, czy różnych elementów ją zdobiących takich jak obrazy, lustra.

Podświetlenie ściany Led

Podświetlenie ściany Led

Jak oświetlić fototapetę?

Jak oświetlić fototapetę? Do oświetlenia fototapety w 2023 roku doskonale sprawdzi się taśma LED. Jej równomierne światło doskonale podkreśli każdy detal fototapety. Aby oświetlić fototapetę, można użyć różnych rodzajów oświetlenia, takich jak światło punktowe, taśmy LED lub światło rozproszone. Ważne jest, aby zapewnić równomierne oświetlenie bez cieni lub plam, co pozwala na odpowiednie wyeksponowanie motywu fototapety.
Do oświetlenia fototapety najlepiej sprawdzą się różnego rodzaju lampy, w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji:
  1. Lampy ścienne: Służą do oświetlenia fototapety na ścianie, mogą być skierowane w górę lub w dół, w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać.
  2. Lampy stołowe: Idealnie pasują do fototapety zamieszczonej na meblach, na przykład na komodzie lub regale.
  3. Taśmy LED: Są bardzo elastyczne, mogą być zamocowane na różnych powierzchniach i dają równomierne, ciepłe światło.
  4. Lampy punktowe: Służą do podkreślenia konkretnych elementów na fototapecie, na przykład kwiatów lub innych detali.
  5. Lampy podłogowe: Idealnie pasują do fototapety na ścianie przy podłodze.
Jak oświetlić fototapetę?

Jak oświetlić fototapetę?

Do oświetlenia fototapety doskonale sprawdzi się przede wszystkim taśma LED. Jaka taśma LED sprawdzi się w tym najlepiej? Zarówno zwykła taśma LED o białej barwie światła, jak i ta w wersji taśm RGB stanowi efektowne oświetlenie dekoracyjne. Delikatne podświetlenie fototapety za pomocą taśmy LED na ścianie sprawi, że każdy szczegół zostanie podkreślony. Taśmy LED często pełnią funkcję dekoracyjną czy to do sufitów podwieszanych, czy na ściany lub meble. Za ich pomocą jesteśmy w stanie uzyskać idealną linię światła. Dlatego też możemy zaplanować oświetlenie domu niemal w idealny sposób. Istnieje kilka sposobów na oświetlenie fototapety, jednak zazwyczaj za pomocą samej taśmy ledowej wychodzi to najbardziej efektownie.

Zobacz więcej z kategorii

Profil aluminiowy LEDZobacz produkty

Ledy w ścianie

Kiedy już zdecydujemy się na oświetlenie LED w ścianie to nasz wybór, powinien paść również na profile aluminiowe z taśmami LED. Ledy w ścianie powinny idealnie wpasowywać się designem, ale także kolorem, do wybranej przez nas listwy aluminiowej. Tu nie powinno być żadnego problemu, ponieważ profile aluminiowe LED dostępne ogólnie w 5 podstawowych kolorach. Wybór innej barwy nie będzie również większym problemem, ponieważ znajdująca się w naszym kraju lakiernia profili, może pokolorować go w dowolny wybrany przez nas kolor.

Ledy w ścianie

Ledy w ścianie

Ledy w ścianie będziemy mogli zamontować przy użyciu najpopularniejszych profili meblowych, wpuszczanych. Są to wersje B, Z i G, które różnią się jedynie swoją głębokością.

Ledy w ścianie

Ledy w ścianie

Jeśli zależy nam na nieco mocniejszym oświetleniu powinniśmy wybrać jako oświetlenie ściany profile LED z serii Insileda, indileda, czy Iledo. Te listwy aluminiowe pozwolą nam na stworzenie jednolitej linii świetlnej przy wykorzystaniu do tego dwóch, a nawet 3 równolegle zamontowanych taśm LED.

Ledy w ścianie

Ledy w ścianie

Ostatnio bardzo często nasi klienci decydują się na typowe profile podtynkowe. Jest to seria Zati i Subli, czyli listwy do taśm LED, które będziemy mogli zagipsować. Jest to rozwiązanie, które doskonale sprawdza się zarówno jako LED w ścianie, jak i na suficie. Widoczny wyłącznie klosz, doskonale wpasowuje się do stylu naszego wnętrza, a świecąc, sprawia wrażenie świecącej linii światła.

Ledy w ścianie

Ledy w ścianie

U nas znajdziesz profile aluminiowe do taśm LED.

Oświetlenie LED na ścianie

Oświetlenie LED na ścianie jeśli jest idealnie wykończone, stanowi modną i nadającą charakter pomieszczeniu opcję. Do montażu oświetlenia LED na ścianie warto użyć profili kątowych typu C i H, dzięki czemu efekt będzie zadowalający. Wybierając oświetlenie LED na ścianie, decydujemy się na dużo łatwiejszą formę instalacji naszego podświetlenia. Wiemy już to nie od dzisiaj, że dużo łatwiej będzie nam zamontować lampę na ścianie, przy użyciu wkrętów montażowych, niż w ścianie, kiedy będziemy musieli dopasowywać do niej odpowiednio otwór montażowy.

Oświetlenie LED na ścianie

Oświetlenie LED na ścianie

Jako oświetlenie ściany LED zamontowane natynkowo podobnie jak to było w przypadku podtynkowych instalacji, najlepiej wybrać listwy aluminiowe. Tutaj polecamy w szczególności profil LED kątowy typu C i H, który pozwoli nam odpowiednio ukierunkować nasze oświetlenie.

Oświetlenie LED na ścianie

Oświetlenie LED na ścianie

Do dyspozycji będziemy mieli również znacznie prostsze profile natynkowe typu A, D, X. Są to wąskie listwy, do których, będziemy mogli zamontować jeden pasek LED. Zamontujemy je przy pomocy wkrętów montażowych lub wykorzystując do tego dedykowane uchwyty. Do wyboru mamy również profile LED szerokie. Tutaj możemy wybierać takie, przystosowane do dwóch taśm LED (Sileda, Dileda, Talia) lub takie, w których zamontujemy aż trzy paski równolegle – Iledo.

Jak oświetlić ścianę taśmą LED?

Jak oświetlić ścianę taśmą LED? Do prawidłowego oświetlenia ściany potrzebujemy 3 ważnych rzeczy, którymi są taśmy LED, profile aluminiowe, a także odpowiedni zasilacz. Najczęściej wybieranym zasilaczem jest ten o mocy 12/24V. Projektując podświetlenie ściany taśmą LED, nie możemy zapomnieć o zewnętrznym zasilaczu. Czemu tutaj wykorzystujemy najczęściej taśmy LED zasilane 12/24V? Odpowiedź jest bardzo prosta. Tego typu instalacje LED są znacznie trwalsze, a do tego bezpieczne w użytkowaniu i eksploatacji.

Jak oświetlić ścianę taśmą LED?

Jak oświetlić ścianę taśmą LED?

ZASILACZ LED NAPIĘCIOWY 24V 36W 1.5A IP67 HERMETYCZNY - GLPZASILACZ LED NAPIĘCIOWY 24V 36W 1.5A IP67 HERMETYCZNY - GLPZobacz produkt
ZASILACZ LED NAPIĘCIOWY 24V 60W 2.5A IP67 HERMETYCZNY IP67- GLPZASILACZ LED NAPIĘCIOWY 24V 60W 2.5A IP67 HERMETYCZNY IP67- GLPZobacz produkt
ZASILACZ LED NAPIĘCIOWY 24V 100W 4A IP67 HERMETYCZNY - GLPZASILACZ LED NAPIĘCIOWY 24V 100W 4A IP67 HERMETYCZNY - GLPZobacz produkt

Mając już wybrane odpowiednie Ledy na ścianę, przejdźmy więc do zakupu zasilacza. Zasilacz do taśmy LED może być zwykły lub hermetyczny. Tutaj w zależności od warunków użytkowania, powinniśmy wybrać taki o podwyższonej szczelności lub podstawowy – zasilacz modułowy.

W przypadku instalacji oświetlenia LED na ścianie bardzo chętnie wykorzystuje się zasilacze dopuszkowe. Ukryte w puszce o średnicy 60mm, nie będą rzucały się w oczy, a doskonale sprawdzą się do zasilenia naszej instalacji.

Jak oświetlić ścianę taśmą LED?

Jak oświetlić ścianę taśmą LED?

Możemy wybrać tutaj również wersję najbardziej ekonomiczną, czyli zasilacz wtyczkowy. Nie jest on wyposażony w specjalne zabezpieczenia, ale spokojnie wystarczy nam w przypadku instalacji oświetleniowych o mniejszej mocy.

Jak oświetlić ścianę taśmą LED?

Jak oświetlić ścianę taśmą LED?

W naszym sklepie znajdziesz zasilacz do taśmy LED

Pomysł na podświetlenie ściany

Pomysł na podświetlenie ściany to bez wątpienia coś co warto dobrze przemyśleć i rozpisać przed przystąpieniem do realizacji. Doskonałym pomysłem na efektowne oświetlenie ściany są co najmniej 2 rodzaje oświetlenia, którego możemy użyć: ściany w salonie doskonale oświetlą reflektory, natomiast do praktycznie każdego rodzaju ściany sprawdzą się taśmy LED. Każdemu z nas zależy na nadaniu mieszkaniu nieszablonowego wyglądu, jak możemy to uzyskać? Zapewne dodatki i ciekawe, zwracające na siebie uwagę obrazy są dobrym rozwiązaniem, jednak nawet najlepsze dzieło sztuki nie wygląda efektownie bez właściwego oświetlenia. Za pomocą dobrze dobranego do ściany oświetlenia, bez wątpienia uda nam się wyeksponować ważne szczegóły, które sprawią, że nasz dom zyska zupełnie nowy wygląd. Dobrym pomysłem na podświetlenie ściany są reflektory, nadają one nietuzinkowe wrażenia i wyglądają modnie. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się do ścian z cegieł i kamienia. Warto zaopatrzyć się w reflektory, którymi możemy sterować, zarówno jeśli chodzi o kierunek świecenia jak i jasność światła. Dzięki takim rozwiązaniom zyskamy stylowy i funkcjonalny dom.

Jak oświetlić ścianę taśmą LED?

Jak oświetlić ścianę taśmą LED?

Innym równie ciekawym i efektownym pomysłem na podświetlenie ściany jest zamontowanie taśmy LED. Możesz ją ułożyć w dowolną nowoczesną formę, dzięki czemu uzyskasz odpowiedni dla swojego pomieszczenia design. Decydując się na oświetlenie ledowe musisz wziąć pod uwagę tak jak w przypadku reflektorów, by zapewnić sobie pełen komfort. W jaki sposób? Oświetlenie dekoracyjne ściany taśmą LED powinno mieć możliwość ściemniania. Zazwyczaj podświetlamy ściany znajdujące się w salonie, a jak dobrze wiemy salon jest pomieszczeniem wielofunkcyjnym. Czasem przyciemnienie podświetlenia ściany może okazać się konieczne.

Podświetlenie ściany diodami LED

Podświetlenie ściany diodami LED to jedno z modniejszych rozwiązań w 2022 roku. Dlaczego? Diody LED są doskonałym rozwiązaniem, gdyż można układać je w dowolnym kształcie i długości, wyglądają niezwykle designersko oraz są energooszczędne, co jest bez wątpienia ważnym czynnikiem. Decydując się na podświetlenie LED, powinniśmy zwrócić uwagę na to jaką funkcję ma ono spełniać. Od tego czy funkcja ta będzie alternatywą dla klasycznego oświetlenia i jej zadaniem będzie oświetlenie pomieszczenia, czy funkcja skończy się na czysto dekoracyjnym aspekcie, decyduje o tym jaka taśma będzie nam potrzebna. Jeśli chcemy, by diody LED oświetlały naszą ścianę w subtelny sposób, dobrze jest pomyśleć o ściemniaczu.

Podświetlenie ściany diodami LED jest dobrym pomysłem szczególnie jeśli chcemy podświetlić rodzinne fotografie znajdujące się na ścianie lub obrazy i inne ozdoby naścienne. Oświetlenie ledowe to rozwiązanie idealne do Twojego salonu jeśli zależy Ci na energooszczędności. Na oświetleniu tego typu można zaoszczędzić nawet do 60% na energii elektrycznej. Jeśli chcemy zmniejszyć zużycie prądu, a także produktu, warto pomyśleć nad czujnikiem ruchu. Montując czujnik ruchu do diod LED użytych do podświetlenia ściany, mamy pewność, że światło działa tylko, gdy jest potrzebne. Nie musimy także pamiętać o jego wyłączaniu.

Podświetlenie ściany diodami LED

Podświetlenie ściany diodami LED

Profil LED meblowyProfil LED meblowyZobacz produkty
Profil LED podłogowyProfil LED podłogowyZobacz produkty
Profil LED schodowyProfil LED schodowyZobacz produkty

Jak zrobić podświetlenie ściany LED

Jak zrobić podświetlenie ściany LED? Oto 4 krótkie porady na temat podświetlenia ściany LED:

  • zastanów się jaką rolę ma spełniać taśma LED, a następnie dobierz odpowiednią moc. Będzie ona różniła się w zależności od funkcji oświetlenia.
  • jeśli zależy nam na jednolitym efekcie pozbawionym punktowego odznaczania się diod, należy użyć profilu aluminiowego
  • możemy zaopatrzyć się w czujnik ruchu włączający światło, gdy jesteśmy w pobliżu
  • dobrym pomysłem jest także zakup ściemniaczy, które pomogą nam żyć energooszczędnie

Podświetlenie ściany taśmą LED jest popularnym sposobem na zwiększenie estetyki pomieszczenia i dostarczenie dodatkowego źródła światła. Taśmy LED mogą być przyklejane do ściany lub zamontowane w specjalnie przygotowanych profilach, dzięki czemu są one niemal niewidoczne. Mogą być również zintegrowane z systemami inteligentnego oświetlenia, pozwalając na zmianę jasności i koloru światła.

Jak zrobić podświetlenie ściany LED

Jak zrobić podświetlenie ściany LED

Podświetlenie ściany taśmą LED jest modnym i energooszczędnym rozwiązaniem oświetleniowym w 2022 roku, które coraz częściej znajduje zastosowanie w nowoczesnych domach. Taśma LED może być wykorzystana do oświetlenia ścian za telewizorem, obrazami, czy innymi elementami dekoracyjnymi, nadając pomieszczeniu charakteru i podkreślając jego aranżację. Wybór odpowiedniego profilu aluminiowego pozwala na precyzyjne skierowanie światła oraz zapewnia długotrwałą i bezawaryjną pracę oświetlenia. Klienci coraz częściej rezygnują z gotowych lamp na rzecz indywidualnie dopasowanych profili aluminiowych z taśmą LED, które umożliwiają wybór koloru lampy, barwy światła, czy mocy. Taśmy LED są dostępne w różnych rodzajach i mocach, a ich wykorzystanie pozwala na stworzenie efektownego oświetlenia dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Ważnym aspektem jest dobranie odpowiedniej mocy taśmy LED i zasilacza, a także użycie profilu aluminiowego, który pozwala uniknąć efektu punktowego świecenia. Oświetlenie LED może być również sterowane za pomocą ściemniaczy i czujników ruchu, co zwiększa komfort użytkowania i pozwala na dodatkowe oszczędności energetyczne. Podświetlenie ściany taśmą LED stanowi zarówno praktyczne, jak i estetyczne rozwiązanie, które pozwala na kreatywne i efektowne aranżacje wnętrz, a także wprowadza nowoczesny i indywidualny charakter do każdego pomieszczenia.

Podświetlenie ściany taśmą LED

Artykuł napisany przez Edyta Kawnik, 12 lipca 2022