Spis treści

Podświetlenie wanny, czyli Ledy pod wannę

Pięknie wykończona, atrakcyjna łazienka może być wyjątkowym miejscem w każdym domu. Co zrobić, aby nabrała jeszcze większego uroku i jeszcze bardziej zyskała na urodzie. Prostym rozwiązaniem będzie podświetlenie wanny. Ledy pod wanną nadadzą wnętrzu lekkości, optycznie powiększą pomieszczenie i sprawią, że łazienka stanie się nowoczesnym i prestiżowym pomieszczeniem w domu. Oświetlenie wanny stworzy miłą i przyjemną atmosferę i wyjątkowy nastrój podczas kąpieli.

Łazienki bardzo często pozbawione są dostępu światła dziennego. Ważnym jest więc odpowiednio mocne oświetlenie, ułatwiające wszelkie zabiegi kosmetyczne w niej się odbywające. Z drugiej strony, często łazienka jest miejscem, w którym chcemy po prostu wypocząć. W tym celu przyda się delikatne i nastrojowe oświetlenie. Przytulna atmosfera w łazience, którą otrzymamy po podświetleniu wanny, mocno sprzyjać będzie relaksowi podczas kąpieli. Niezwykły klimat, jaki zbuduje dodatkowe oświetlenie wanny, trafi do gustu każdemu miłośnikowi relaksacyjnych kąpieli. Odpowiedni wybór oświetlenia sprawi, że wyeksponujemy wannę, która po męczącym dniu może stać się centralnym miejscem w łazience, zapewniającym relaks i odpoczynek dla naszego ciała oraz umysłu.

Podświetlenie wanny, czyli Ledy pod wannę

Podświetlenie wanny, czyli Ledy pod wannę

Najchętniej kupowane taśmy LED do podświetlenia wanny przez klientów:

TAŚMA LED 24V / COB / 11W / 480LED / IP20 / 3000 +/-100K / 95LM/W / RA 90 / 8MM / 1MTAŚMA LED 24V / COB / 11W / 3000KZobacz produkt
Taśma Led 24V Cob 11W 480Led Ip20 4000 +-100K 100LmW Ra 90 1M 8MmTAŚMA LED 24V / COB / 11W / 4000KZobacz produkt
TAŚMA LED 24V / COB / 11W / 480LED / IP20 / 6000 +/-100K / 100LM/W / RA 90 / 8MM / 1MTAŚMA LED 24V / COB / 11W / 6000KZobacz produkt
 

Podświetlenie wanny LED

Możliwości oświetlenia wanny mamy kilka. Ze względu na duże ryzyko kontaktu z wodą dobrze oświetlić ją za pomocą LEDów zasilanych bezpiecznym napięciem 12 v lub 24 V. Możemy ją efektownie podświetlić szeregiem małych punktów oświetleniowych rozmieszczonych wzdłuż obudowy wanny. Za pomocą linearnie rozmieszczonych świateł możemy przy okazji podzielić całą łazienkę na strefy, montując je także w pozostałej części łazienki. Jeśli nasza łazienka wyposażona jest w centralnie umieszczoną, wolno-stojącą wannę dobrym pomysłem jest oświetlenie jej atrakcyjną, odpowiednio dobraną lampą wiszącą, znajdującą się dokładnie nad nią. Wskaże ona bowiem centralny punkt łazienki, jakim jest taka wanna i ukaże w pełni jej urodę. Lampa taka pełnić może przy okazji rolę oświetlenia głównego łazienki.

Podświetlenie wanny LED - łazienki inspiracje
profil led terra podlogowyPROFIL LED TERRA PODŁOGOWYZobacz więcej
PROFIL LED WPUSZCZANY TYP BPROFIL LED WPUSZCZANY TYP BZobacz więcej
Wyposażając ją w możliwość regulacji natężenia oświetlenia, uzyskamy możliwość budowania odpowiedniej dla danej sytuacji atmosfery. Jaśniejsze oświetlenie bowiem przyda się w przypadku kąpieli np. dzieci, a przytłumione, ściemnione podczas relaksacyjnego odpoczynku i kąpieli w tak oświetlonej wannie. Lampa wisząca w dobrym stopniu doświetli także okolice wanny, co może mieć znaczenie dla osób lubiących czytać w trakcie kąpieli i odpoczynku w wannie. Wannę możemy atrakcyjnie ozdobić i oświetlić za pomocą diod LED rozmieszczonych przy jej krawędziach. Wykorzystanie do tego celu kolorów sprawi, że nasza łazienka zyska niepowtarzalny wygląd, a sam efekt podświetlenia wanny będzie miał nowoczesny i prestiżowy wydźwięk. Najczęstszym rozwiązaniem oświetlenia wanny jest podświetlenie jej od spodu taśmami LED. To rozwiązanie dyskretne i atrakcyjne wizualnie. Sprawia ono, że wanna wydaje się lewitować w powietrzu, a samo pomieszczenie sprawi wrażenie większego.
Bez względu na rodzaj oświetlenia, jaki wybierzemy do oświetlenia wanny ważne, aby stosować się do kilku zasad. Ze względu na duże niebezpieczeństwo kontaktu z wodą w instalacji oświetleniowej wanny stosujemy tylko oprawy o podwyższonej klasie szczelności i zasilane napięciem 12 V. Oświetlenie LED do wanny zasilane napięciem sieciowym 230 V możemy instalować w odległości około 60 cm od wanny i wysokości co najmniej 2,5m. Samą instalację lepiej też jest zlecić wykwalifikowanemu specjaliście niż montować samodzielnie.
PROFIL LED KĄTOWY P3-1PROFIL LED KĄTOWY P3-1 SREBRNY - 2MZobacz produkt
PROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP CPROFIL ALUMINIOWY NAROŻNIKOWY DO TAŚM LED LUMINES TYP C - SREBRNY - 2 METRYZobacz produkt
PROFIL ALUMINIOWY NAROŻNIKOWY DO TAŚM LED LUMINES TYP HPROFIL ALUMINIOWY NAROŻNIKOWY DO TAŚM LED LUMINES TYP H - SREBRNY - 2 METRYZobacz produkt
Taśma LED RGB dostępna jest w naszym sklepie. Sprawdź!

Ledy pod wanną – co wybrać?

Coraz częstszym jest stosowanie oświetlenia LED przy projektowaniu oświetlenia łazienkowego. Także i podświetlenie wanny LED jest nad wyraz korzystnym rozwiązaniem. Korzyści te wynikają z wielu pozytywnych cech tego oświetlenia. Podświetlenie LED do wanny jest bowiem trwałe, żywotne i energooszczędne. Mamy także mnóstwo możliwości wyboru barwy światła i jego koloru. Możliwości, jakich nie daje tradycyjne źródło światła. Korzystając z taśm LED zamontowanych w szczelnych profilach aluminiowych mamy możliwość podświetlenia wanny od spodu. Takie oświetlenie LED pod wanną daje nam lekką poświatę i zbuduje przytulną atmosferę.

Taśma LED 300xSMD5050 12V 14,4W/m emituje światło barwy RGB+CCT. Wykonana z podwójnej warstwy PCB. Gwarancja 24 miesiące.

Jest to oświetlenie dyskretne, rozproszone, niemęczące wzroku. Oświetlenie wanny od spodu, nie będzie pełnić funkcji głównego oświetlenia. Jego montaż będzie podyktowany wyłącznie względami estetycznymi i stanowić będzie uzupełnienie istniejących w łazience pozostałych źródeł światła i wykończenie aranżacji pomieszczenia. Oświetlenie LED do wanny znajdzie swoje miejsce zarówno w łazienkach dużych, jak i małych. Łazienka z podświetloną wanną sprawia bowiem wrażenie większej, niż jest w rzeczywistości. Oświetlenie do wanny od spodu to rozwiązanie proste, klimatyczne, dyskretne, nadające jednocześnie prestiżu i atrakcyjności samej łazience. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo taśmy ledowe zasilane napięciem 230 V, jak i bezpiecznym napięciem 12 V i 24 V.

Ledy pod wanną – co wybrać
PROFIL LED WPUSZCZANY TYP BPROFIL LED WPUSZCZANY TYP BZobacz więcej
TAŚMA LED RGB BASIC 300XSMD5050 - ROLKA 5MTAŚMA LED RGB BASIC 300XSMD5050 Zobacz produkt
PROFIL LED ZEWNĘTRZNY TYP APROFIL LED ZEWNĘTRZNY TYP AZobacz więcej
TAŚMA LED COB PREMIUM 12V 10W/M 1M - BIAŁA NEUTRALNATAŚMA LED COB PREMIUM 12V 10W/M 1M - BIAŁA NEUTRALNAZobacz produkt

Taśmy dostępne są w wielu mocach i barwach światła, a także jako kolorowe taśmy RGB. Taśma LED może emitować różne kolory światła (pomarańczowe, żółte, niebieskie, zielone, czerwone, fioletowe). Taśma LED RGB z odpowiednim systemem sterowania pozwoli nam na dowolną zmianę koloru świecenia, ale także na ustawienie przeróżnych trybów przy pomocy jednego pilota, panelu ściennego, czy nawet aplikacji na telefonie. Obecnie popularna staje się taśma LED RGBW umożliwiająca emitowanie światła w pełnej palecie barw RGB, a także światła białego w barwie ciepłej, zimnej i neutralnej. Znajdą Państwo w naszej ofercie również taśmy LED zasilane bakteryjnie. Taśma taka nie potrzebuje stałego dostępu do zasilania sieciowego. Możemy natomiast, korzystając z taśmy LED USB podłączyć ja bezpośrednio do naszego laptopa, czy notebooka i za jego pomocą sterować oświetleniem tworząc wiele, niepowtarzalnych aranżacji świetlnych. Korzystne jest, aby LEDy pod wanną były bardzo odporne na działanie wilgoci. Warto więc skorzystać z pomocy wodoszczelnych taśm o oznaczeniu IP68. Taśmy te, ukryte w silikonowym, przezroczystym etui są całkowicie odporne na działanie wody, a także kurzu i pyłu. Wodoszczelne taśmy również dostępne są w białym kolorze świecenia oraz kolorowym RGB. Kontaktując się z naszym działem handlowym, uzyskają Państwo fachową pomoc i doradztwo przy doborze odpowiedniego dla Państwa rodzaju oświetlenia oraz odpowiednich akcesoriów.

Taśma LED COB 1m o mocy 11W od polskiego producenta o kodzie AB-156-COB-11W-37315-1m. Barwa światła jednolita neutralna oraz napięcie 24V.

TAŚMA LED 24V _ COB _ 11W _ 480LED
TAŚMA LED 24V _ COB _ 11W _ 480LED

Zobacz produkt

W naszym sklepie SMD-LED znajdziesz taśmy Ledowetaśmy LED USB i wszystko czego potrzebujesz!

Jak zamontować Ledy pod wanną?

Pożądany przez nas efekt uzyskamy, zwłaszcza jeśli taśmy LED zamontujemy w specjalnie dla nich przygotowanej wnęce pod wanną. Umieszczamy w nim odpowiedni profil aluminiowy LED, w którym montujemy taśmę. Ważne, aby profil oraz taśma cechowały się zwiększonym stopniem ochrony IP (polecamy profil LED podłogowy Terra). Zapewni to nam odporność na wodę i zwiększy żywotność instalacji oświetleniowej. Stosowanie oświetlenia LED z napięciem zasilającym 12 V dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo całej instalacji. Ważne, aby taśma zamontowana pod wanną była zainstalowana bądź przyklejona równolegle do podłogi. Unikniemy w ten sposób uwidaczniania przez oświetlenie pod wanną wszelkich zabrudzeń, jakie mogą się znaleźć na podłodze. Jeśli w łazience mamy błyszczące płytki z połyskiem, wtedy szczególnie ważne, aby taśma znalazła się w profilu aluminiowym z matowym, rozpraszającym kloszem. Tak zamontowana taśma będzie źródłem poświaty równej na całej powierzchni płytek i estetycznego efektu całości oświetlenia.

Jak zamontować Ledy pod wanną?
PROFIL LED ZEWNĘTRZNY TYP APROFIL LED ZEWNĘTRZNY TYP AZobacz więcej
PROFIL LED WPUSZCZANY TYP BPROFIL LED WPUSZCZANY TYP BZobacz więcej
PROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP CPROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP CZobacz więcej
PROFIL LED TIANOPROFIL LED TIANOZobacz więcej

Profile LED dostępne są w naszym sklepie w trzech długościach: 1m, 2,02m oraz 3m. Znajdą Państwo profile surowe, nieanodowane, anodowane srebrne, czarne oraz inox, a także lakierowane, białe. Profile są łatwe w obróbce, więc można je dociąć na dowolną długość. Na specjalne życzenie możemy dociąć je dla Państwa w naszym sklepie. Profile LED są w stanie zapewnić nam wiele możliwości aranżacji świetlnych, ale także znacznie wydłużyć żywotność samej taśmy, zwiększając przy tym jej ochronę przed przypadkowym uszkodzeniem, czy oderwaniem. W naszym sklepie znajdą Państwo także profile szerokie, kątowe oraz narożne. Kątowe umożliwią uzyskanie kąta świecenia 30 lub 60 stopni. Profile narożne, jak sam nazwa wskazuje, posłużą do montażu w narożnikach. Z kolei profile szerokie umożliwią montaż nawet kliku równoległych pasków LED. Profile możemy zamontować w obudowie wanny, a także korzystając z profili podłogowych, możemy umieścić je w podłodze wokół wanny. Konstrukcja takiego profilu umożliwia bezpieczne stąpanie po nim, a także charakteryzuje się podwyższoną odpornością na wilgoć i zabrudzenia.

Zmieniające się trendy i moda sprawiają, że obecnie łazienka jest częściej małym prywatnym salonem kosmetycznym niż tradycyjnym pomieszczeniem. Często najważniejszym punktem takiego „domowego spa” jest wanna. Bez względu czy posiadamy wannę zabudowaną, czy wolno-stojącą przemyślane jej oświetlenie nada wnętrzu całej łazienki luksusowego charakteru, tworząc przy okazji przytulną atmosferę sprzyjającą relaksowi. Nie bagatelizujmy więc tego, wydawać by się mogło mało istotnego elementu łazienkowej instalacji oświetleniowej. Odpowiednio dobrane i wykonane oświetlenie wanny sprawi, że nigdy nie pożałujemy decyzji o jego wykonaniu i nie poda w wątpliwość sensu jego istnienia w naszej łazience.

Ciekawym pomysłem jest oświetlenie dodatkowych elementów dekoracyjnych takich jak półki. Pólka nad wanną idealnie komponuje się, kiedy w tych samych tonacjach mamy zrobione oświetlenie na wannie czy w półce. Spójność aranżacji jest wielkim atutem takiego rozwiązania.

Interesuje Cię profil aluminiowy LED i taśma LED RGBW? Znajdziesz je w naszym asortymencie!

Oświetlenie wanny – jak bezpiecznie oświetlić wannę?

W obecnych czasach oświetlenie wanny to już standard. Warto więc wiedzieć jak bezpiecznie oświetlić wannę? Podczas planowania oświetlenia wanny należy pamiętać o kilku kwestiach związanych z bezpieczeństwem:

 1. Wybierz odpowiednie źródło światła – najlepiej zainstalować źródło światła, które jest zaprojektowane specjalnie do zastosowania w łazience i ma odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa.
 2. Ustal odpowiednie położenie lamp – lampy powinny być zamontowane na odpowiedniej wysokości, aby uniknąć bezpośredniego kontaktu z wodą. Należy pamiętać, żeby wybierać lampy z odpowiednią klasą szczelności, tak aby nie doszło do awarii elektrycznej.
 3. Zainstaluj oświetlenie na odpowiednim dystansie – należy pamiętać, żeby zainstalować oświetlenie w bezpiecznej odległości od wanny i innych źródeł wody. Warto skonsultować się z elektrykiem lub specjalistą od aranżacji łazienek, który pomoże wybrać odpowiednie rozwiązania.
 4. Zastosuj oświetlenie niskonapięciowe – warto rozważyć zastosowanie oświetlenia niskonapięciowego, które jest bezpieczniejsze w użytkowaniu.
 5. Unikaj bezpośredniego kontaktu z wodą – nie należy umieszczać lamp bezpośrednio nad wanną, szczególnie jeśli mają kontakt z wodą. Może to zwiększyć ryzyko porażenia prądem.
Oświetlenie wanny - jak bezpiecznie oświetlić wannę - łazienki inspiracje
OPRAWKA CARO 2 SQUARE WHITEOPRAWKA CARO 2 SQUARE WHITEZobacz produkt
OPRAWKA KWADRATOWA MINORKA WHITE/WHITEOPRAWKA KWADRATOWA MINORKA WHITE/WHITEZobacz produkt
PROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP CPROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP CZobacz więcej
TAŚMA LED COBTAŚMA LED COBZobacz więcej

Oświetlenie wanny za pomocą taśmy LED COB oraz odpowiedniego profilu zapewni nam doskonały, estetyczny wygląd, a także bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Profil C doskonale sprawdzi się jako oświetlenie wokół wanny. Połączony z taśmą COB doskonale sprawdzi się w każdej modnej aranżacji.

OPRAWA SUFITOWA HALOGENOWA - KWADRATOWA, RUCHOMA, ALUMINIUMOPRAWA SUFITOWA HALOGENOWA - KWADRATOWA, RUCHOMA, ALUMINIUM - SREBRNA SZCZOTKOWANAZobacz produkt
OPRAWA SUFITOWA HALOGENOWA - DO ŻARÓWEK LED - OKRĄGŁA, RUCHOMA, ALUMINIUM - SREBRNA SZCZOTKOWANAOPRAWA SUFITOWA HALOGENOWA - DO ŻARÓWEK LED - OKRĄGŁA, RUCHOMA, ALUMINIUM - SREBRNA SZCZOTKOWANAZobacz produkt
OPRAWA V-TAC DOWNLIGHT SAMSUNG CHIP 4W UGR19 CRI90+ 12ST 2700K VT-2-04 320LM 5 LAT GWARANCJIOPRAWA V-TAC DOWNLIGHT SAMSUNG CHIP 4W UGR19 CRI90+Zobacz produkt
WPUSZCZANA OKRĄGŁA LED OPRAWA MONI LED C 5W 4000K WHITEWPUSZCZANA OKRĄGŁA LED OPRAWA MONI LED C 5W 4000K WHITEZobacz produkt
POTRÓJNA OPRAWA HALOGENOWA PACO 3 WHITEPOTRÓJNA OPRAWA HALOGENOWA PACO 3 WHITEZobacz produkt
oprawy halogenowe

Zobacz więcej z kategorii

OPRAWY HALOGENOWE
Zobacz więcej

Zobacz również inne artykuły z kategorii łazienka

Jaka barwa światła do łazienki? : Kompleksowy przewodnik

Jaka barwa światła do łazienki będzie najlepsza? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Wybór odpowiedniej barwy […]

Jak oświetlić półkę w łazience?

Półka z oświetleniem led – Jak oświetlić półki w łazience?

W obecnych czasach wygląd i aranżacja wnętrza ma ogromne znaczenie. Nasze domy i mieszkania są […]

jak oswietlic lazienke

Jakie oświetlenie do łazienki?

Łazienka to bardzo ważna część naszego domu, w której wbrew pozorom spędzamy bardzo dużo czasu. […]

Oświetlenie do małej łazienki

Jak oświetlić małą łazienkę? – Poradnik

Zastanówmy się jak oświetlić małą łazienkę? Aby dobrze oświetlić małą łazienkę, należy podzielić ją na […]

Oświetlenie wanny przykłady

Oświetlenie wanny może być kluczowym elementem w projektowaniu łazienki, ponieważ zapewnia zarówno praktyczne, jak i estetyczne korzyści. Możemy wspaniale oświetlić wannę używając profil ARC12 CD/U5 elastyczny połączony z taśmą COB. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów oświetlenia wanny:

 1. Oświetlenie typu lampka na szafkę – w roli oświetlenia wanny doskonale odnajdzie się lampka ML164.
 2. Oświetlenie sufitowe – proste i skuteczne rozwiązanie, które zapewnia ogólną jasność w łazience. Można zastosować pojedynczy punkt świetlny lub wiele źródeł światła, w zależności od rozmiaru pomieszczenia i preferencji.
 3. Oświetlenie punktowe – światła umieszczone na ścianie lub suficie w pobliżu wanny, które skupiają się na oświetleniu konkretnych obszarów w łazience. Dzięki temu można skutecznie oświetlić wannę i umożliwić wygodne korzystanie z niej.
 4. Oświetlenie półek – w przypadku, gdy w łazience znajdują się półki lub schowki w pobliżu wanny, można zainstalować oświetlenie, które oświetli te przestrzenie. Będzie to nie tylko praktyczne, ale również dodatkowo podkreśli wystrój łazienki.
 5. Oświetlenie kinkietowe – kinkiety to popularne rozwiązanie do oświetlania wanny. Mogą być umieszczone na ścianie lub obudowie wanny, zapewniając miękkie, nastrojowe światło.
Oświetlenie wanny przykłady
PROFIL LED ZEWNĘTRZNY TYP APROFIL LED ZEWNĘTRZNY TYP AZobacz więcej
PROFIL LED WPUSZCZANY TYP BPROFIL LED WPUSZCZANY TYP BZobacz więcej
PROFIL FLAT8 H UX WPUSZCZANYPROFIL FLAT8 H/UX WPUSZCZANYZobacz więcej
PROFIL LED WPUSZCZANY P14-2PROFIL LED WPUSZCZANY P14-2Zobacz więcej

Warto pamiętać, że oświetlenie wanny powinno być dobrze zintegrowane z resztą oświetlenia w łazience, aby stworzyć spójny i harmonijny wystrój.

Oświetlenie nad wanną inspiracje

Oświetlenie nad wanną to ważny element w każdej nowoczesnej łazience, który może nadać pomieszczeniu nastrojowego wyglądu i poprawić funkcjonalność. Nad wanną doskonale prezentuje się lampa wisząca GALAXIA BLACK 85W LED. Przedstawiamy 5 inspiracji dotyczących oświetlenia nad wanną:

 • Lustrzane reflektory – oświetlenie z lustrzanymi reflektorami to stylowe i praktyczne rozwiązanie, które skupia się na oświetleniu wanny i jednocześnie zapewnia dodatkowe źródło światła w łazience. Lustrzane reflektory odbijają światło, co może stworzyć efektowne wizualnie oświetlenie.
 • Wiszące lampy – lampy wiszące to ciekawa opcja dla tych, którzy szukają oryginalnego i unikalnego oświetlenia nad wanną. Można wybrać modele o różnych kształtach, kolorach i wzorach, w zależności od stylu łazienki.
 • Taśmy LED – taśmy LED są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą stworzyć nastrojowe oświetlenie nad wanną. Można je umieścić na górze lub pod spodem wanny, aby podkreślić kształt i dodatkowo oświetlić wnętrze wanny.
Oświetlenie nad wanną inspiracje
LAMPA WISZĄCA K-8005-1 BK Z SERII WATSO BLACK K-8005-1 BKLAMPA WISZĄCA K-8005-1 BK Z SERII WATSO BLACKZobacz produkt
LAMPA WISZĄCA GALAXIA BLACK 85W LEDLAMPA WISZĄCA GALAXIA BLACK 85W LEDZobacz produkt
 • Oświetlenie punktowe – oświetlenie punktowe umieszczone na suficie nad wanną skupia się na oświetleniu konkretnej przestrzeni, co zapewnia wygodne korzystanie z wanny. Można zastosować pojedynczy punkt świetlny lub kilka źródeł światła, aby uzyskać odpowiednią jasność.
 • Oświetlenie kinkietowe – kinkiety umieszczone na ścianie nad wanną to klasyczne rozwiązanie, które zapewnia dodatkowe źródło światła w łazience. Kinkiety są łatwe do instalacji i dostępne w wielu różnych stylach, co pozwala na łatwe dopasowanie do wyglądu łazienki.

Pamiętaj, aby dobierać oświetlenie nad wanną zgodnie z stylem i kolorystyką całej łazienki, aby stworzyć spójny i harmonijny wystrój.

Oświetlenie LED pod wanną – jak uszczelnić?

Oświetlenie LED pod wanną to często spotykany rodzaj doświetlenia w naszych łazienkach. Uszczelnianie oświetlenia pod wanną jest ważne, ponieważ zapobiega wnikaniu wody i wilgoci do instalacji elektrycznej i minimalizuje ryzyko porażenia prądem. Doskonale sprawdzi się zastosowanie nanolakieru na taśmę LED. Przy stosowaniu taśmy LED do oświetlenia wanny należy uszczelnić klosz sylikonem bezbarwnym. Do zabezpieczenia oświetlenia LED takiego jak taśmy ledowe doskonale sprawdzi się nanolakier. Zastosowanie powłoki izolującej sprawia, że nasza taśma jest zabezpieczona przed korozją. Do uszczelnienia oświetlenia LED pod wanną doskonale sprawdzą się uszczelki. Przed przystąpieniem do pracy należy wyłączyć zasilanie w pomieszczeniu. Należy należy wyjąć oświetlenie z obudowy i oczyścić go z kurzu i brudu. Następnie należy przygotować uszczelkę, która będzie zapewniała szczelność. Można użyć specjalnego silikonu lub uszczelki z gumy. Na obrzeża obudowy należy nałożyć warstwę uszczelki i równomiernie rozprowadzić ją po całej powierzchni. Po nałożeniu uszczelki, należy włożyć oświetlenie z powrotem do obudowy i dokładnie zamocować. Po zakończeniu pracy należy ponownie włączyć zasilanie i przetestować oświetlenie, aby upewnić się, że działa poprawnie. Warto pamiętać, że jeśli nie czujesz się pewnie w wykonywaniu takich prac, lepiej skorzystać z pomocy specjalisty, aby uniknąć ryzyka uszkodzenia lub awarii instalacji elektrycznej.

Oświetlenie LED pod wanną - łazienki inspiracje
PROFIL SMART-IN10 AC2 Z WPUSZCZANYPROFIL SMART-IN10 AC2/Z WPUSZCZANYZobacz więcej
TAŚMA LED COBTAŚMA LED COBZobacz więcej

W naszej ofercie znajdziesz usługę zabezpieczenia taśmy LED za pomocą nałożenia powłoki izolującej.

Lampa nad wanną – jaką wybrać?

Lampa nad wanną, jaką wybrać? Wybór lampy nad wanną zależy od wielu czynników, takich jak styl łazienki, budżet, preferencje estetyczne i funkcjonalność. Nad wanną możemy zastosować modną lampę ML163. Przed zakupem zwrócić uwagę podczas wyboru lampy nad wanną. Lampy nad wanną powinny być odporne na wilgoć, ponieważ łazienka to pomieszczenie, gdzie jest dużo pary wodnej. Wybieraj lampy, które są przeznaczone do stosowania w pomieszczeniach wilgotnych i posiadają odpowiednie certyfikaty. Dobierz lampę zgodnie z kierunkiem, w którym chcesz, aby światło padało. Niektóre lampy posiadają regulację kierunku światła, co pozwala na dopasowanie oświetlenia do indywidualnych potrzeb. Wybierz lampę, która będzie pasować do stylu i kolorystyki całej łazienki. Jeśli łazienka jest utrzymana w klasycznym stylu, warto wybrać elegancką i stylową lampę, natomiast jeśli preferujesz nowoczesny styl, lepiej zdecydować się na lampę w minimalistycznym designie. Dobierz lampę o odpowiedniej jasności, aby uzyskać odpowiednie oświetlenie nad wanną.

Niektóre lampy posiadają regulację jasności, co pozwala na dostosowanie oświetlenia do indywidualnych potrzeb. Wybierz lampę wykonaną z trwałych i odpornych materiałów, które będą odporne na wilgoć i łatwe w utrzymaniu czystości. Dobre materiały to np. szkło, stal nierdzewna czy tworzywo sztuczne. Pamiętaj, aby zawsze korzystać z usług profesjonalnego elektryka, który poprawnie zainstaluje lampę i zadba o bezpieczeństwo użytkowania w łazience. Oświetlenie wanny w łazience może zostać wykonane na wiele ciekawych i modnych sposobów. Dobrze wybrane oświetlenie sprawia, że uzyskamy niepowtarzalny klimat w łazience. Najlepiej sprawdzą się do tego taśmy ledowe zamontowane na półkach znajdujących się blisko wanny lub zamontowane pod nią, a także kinkiety i lampy wiszące przystosowane do montażu nad wanną. To jaki rodzaj oświetlenia wybierzemy zależy od kilku czynników m.in od wielkości wanny, od stylu aranżacji i oświetlenia łazienki, a także od naszych prywatnych preferencji. Oświetlenie LED w łazience jest niezwykle popularne, pomaga nam się zrelaksować, a wanny z oświetleniem dodatkowo ozdabiają całe pomieszczenie.

Lampa nad wanną - jaką wybrać - łazienki inspiracje
KINKIET ŚCIENNY CZARNY K-4438 Z SERII DOPIK 1XGU10KINKIET ŚCIENNY CZARNY K-4438 Z SERII DOPIKZobacz produkt
LAMPA WISZĄCA ORIENT BLACK GOLDLAMPA WISZĄCA ORIENT BLACK/GOLDZobacz produkt
LAMPA WISZĄCA CHINK BLACK GOLDLAMPA WISZĄCA CHINK BLACK/GOLDZobacz produkt
LAMPA WISZĄCA VITA BLACK/GOLDLAMPA WISZĄCA VITA BLACK/GOLDZobacz produkt
STOJĄCA LAMPA PODŁOGOWA TOSCA 1XE27Stojąca lampa podłogowa TOSCA 1xE27Zobacz produkt

Lampa wisząca nad wanną – o czym pamiętać?

O czym warto pamiętać wybierając lampę wiszącą nad wanną? Jeśli planujesz zainstalowanie lampy wiszącej nad wanną, musisz pamiętać przede wszystkim o takich aspektach jak:

 1. Podwyższona klasa szczelności nie mniejsza niż IP44
 2. Dobranie odpowiedniej długości lampy
 3. Wybranie oświetlenia pasującego do całej aranżacji
Lampa wisząca nad wanną - o czym pamiętać - łazienki inspiracje
LAMPA WISZĄCA KP-21 MINI CZARNY Z SERII KAPELUSZLAMPA WISZĄCA KP-21 MINI CZARNY Z SERII KAPELUSZZobacz produkt
LAMPA WISZĄCA TRIANGOLO 3XE27LAMPA WISZĄCA TRIANGOLO 3XE27Zobacz produkt
LAMPA WISZĄCA SANTIAGO CLEAR 1XE27LAMPA WISZĄCA SANTIAGO CLEAR 1XE27Zobacz produkt

Lampa wisząca musi być zainstalowana zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Musi być odpowiednio zamocowana, aby uniknąć ewentualnego spadnięcia na kąpiące się osoby. Należy korzystać z materiałów i narzędzi zalecanych przez producenta. Wybierz lampę, która jest przeznaczona do stosowania w pomieszczeniach wilgotnych i posiada odpowiednie certyfikaty. Upewnij się, że klosz lub abażur nie przepuszcza wody i pary, co mogłoby zwiększyć ryzyko porażenia prądem. Lampa powinna być zamontowana na odpowiedniej wysokości, aby uniknąć ewentualnego kontaktu z wodą i parą. Zazwyczaj zaleca się, aby lampa była zamontowana na wysokości co najmniej 2,25 m nad podłogą, ale warto sprawdzić to w instrukcji montażu danej lampy. Wybierz lampę, która będzie pasować do stylu i kolorystyki całej łazienki. Możesz wybrać lampę, która będzie stanowiła ciekawy akcent kolorystyczny lub stonować ją, aby pasowała do innych elementów łazienki. Wybierz żarówki, które będą odpowiednie do lampy i zapewnią odpowiednie oświetlenie. Możesz wybrać żarówki LED, halogenowe, fluorescencyjne lub zwykłe żarówki, w zależności od swoich preferencji.

Pamiętaj, że zawsze warto skonsultować się z profesjonalistą lub specjalistą od oświetlenia, który pomoże Ci wybrać odpowiednią lampę i zainstalować ją zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

Jak zabudować wannę z podświetleniem?

Zabudowa wanny z podświetleniem to wspaniałe rozwiązanie, które pozwoli na stworzenie przytulnej atmosfery w łazience. Jak zabudować wannę z podświetleniem? Do wykonania prawidłowej zabudowy z podświetleniem do wanny należy trzymać się planu:

 1. Wybierz rodzaj podświetlenia
 2. Zaprojektuj zabudowę
 3. Przygotuj materiały
Jak zabudować wannę z podświetleniem - łazienki inspiracje
PROFIL SMART-IN10 AC2 Z WPUSZCZANYPROFIL SMART-IN10 AC2 Z WPUSZCZANYZobacz produkt
PROFIL LED ZEWNĘTRZNY TYP APROFIL LED ZEWNĘTRZNY TYP AZobacz więcej

Po przygotowaniu materiałów możesz przystąpić do wykonania zabudowy. Najpierw musisz zbudować ramę, która będzie trzymała płyty gipsowo-kartonowe. Następnie musisz przykręcić płyty do ramy, wypełnić ewentualne szczeliny masą i pomalować. Kiedy zabudowa jest gotowa, możesz przystąpić do instalacji podświetlenia. Najlepiej zrobić to przed zamontowaniem płytek na górze. Podświetlenie LED zwykle ma klejącą taśmę, którą można przykleić do dolnej krawędzi wanny lub do dolnej części ramy. Po zainstalowaniu podświetlenia, możesz przystąpić do montażu płytek na górze zabudowy. Musisz je przykleić klejem i zaimpregnować fugi, aby uniknąć wycieków wody. Jeśli nie czujesz się na siłach, najlepiej skorzystaj z usług specjalisty.

Podświetlenie wanny od dołu

Podświetlenie wanny od dołu to modne w 2023 roku rozwiązanie, które pozwala na stworzenie relaksującej i odprężającej atmosfery w naszej łazience. Podświetlenie wanny od dołu powinno być wykonane przy użyciu wodoszczelnych produktów i z zachowaniem bezpieczeństwa.

Podświetlenie wanny od dołu - łazienki inspiracje
TAŚMA LED COBTAŚMA LED COBZobacz więcej
OPRAWKA CARO 2 SQUARE WHITEOPRAWKA CARO 2 SQUARE WHITEZobacz produkt
PROFIL LED WPUSZCZANY TYP BPROFIL LED WPUSZCZANY TYP BZobacz więcej
PROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP CPROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP CZobacz więcej

Przygotuj miejsce pod oświetlenie – musisz przygotować miejsce pod oświetlenie. Najlepiej zacząć od zainstalowania listew przypodłogowych, które będą służyły jako uchwyt dla taśmy LED. Następnie zainstaluj podświetlenie, musisz zainstalować podświetlenie LED oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Taśmę LED najlepiej zainstalować z wodoodpornym profilem. Po zainstalowaniu taśmy LED, musisz podłączyć ją do źródła zasilania. Możesz skorzystać z gotowych przewodów zakończonych wtyczką lub skorzystać z usług elektryka, aby podłączyć taśmę do istniejącego obwodu elektrycznego. Podświetlenie wanny od dołu jest niesamowitym sposobem na stworzenie przyjemnej atmosfery w łazience. Pamiętaj jednak, że instalacja oświetlenia LED wymaga trochę pracy i umiejętności, dlatego jeśli nie czujesz się na siłach, najlepiej skorzystaj z usług specjalisty.

Podświetlenie wanny jak wykonać?

Jak wykonać podświetlenie wanny? Podświetlenie wanny to  rozwiązanie, które pozwala na stworzenie przyjemnej atmosfery w łazience. Można to zrobić na kilka sposobów, w zależności od preferencji i umiejętności technicznych m.in dobrym sposobem jest zastosowanie profilu ARC12 CD/U5. Zastanów się nad rodzajem oświetlenia, którego chcesz użyć w swojej łazience. Podświetlenie wanny powinno być przemyślane pod każdym względem. Musi pasować do wnętrza. Gdy wybierzesz odpowiednie lampy, musisz przygotować miejsce pod oświetlenie. Możesz zainstalować taśmę LED na dolnej krawędzi wanny lub umieścić punktowe źródła światła na ścianie za wanną. W zależności od wybranego sposobu, musisz przygotować miejsce do montażu. Po wykonaniu montażu w bezpieczny i profesjonalny sposób możesz przejść do dalszej części. Zamontuj elementy dekoracyjne – na koniec, aby oświetlenie w wannie prezentowało się jeszcze lepiej, możesz zamontować elementy dekoracyjne, takie jak płytki szklane lub lustra. Elementy te odbiją światło i stworzą ciekawy efekt wizualny. Podświetlenie wanny to niesamowite rozwiązanie, które sprawi, że Twoja łazienka nabierze nowego charakteru. Pamiętaj jednak, że instalacja oświetlenia wymaga trochę pracy i umiejętności, dlatego jeśli nie czujesz się na siłach, najlepiej skorzystaj z usług specjalisty.

Podświetlenie wanny jak wykonać - łazienki inspiracje
PROFIL SMART-IN10 AC2 Z WPUSZCZANYPROFIL SMART-IN10 AC2/Z WPUSZCZANYZobacz więcej

Jak zrobić obudowę wanny z podświetleniem?

Jak zrobić obudowę wanny z podświetleniem? Obudowa wanny z podświetleniem to ciekawe rozwiązanie, które pozwala na stworzenie przyjemnej atmosfery w łazience:

 1. Przygotowanie projektu
 2. Wykonanie ramy
 3. Instalacja oświetlenia
 4. Montaż płyt lub paneli
Jak zrobić obudowę wanny z podświetleniem
PROFIL SMART-IN10 AC2 Z WPUSZCZANYPROFIL SMART-IN10 AC2 Z WPUSZCZANYZobacz więcej
PROFIL WPUSZCZANY LED P6-2PROFIL LED WPUSZCZANY P6-2Zobacz więcej
PROFIL LED ZEWNĘTRZNY TYP APROFIL LED ZEWNĘTRZNY TYP AZobacz więcej
PROFIL LED WPUSZCZANY TYP BPROFIL LED WPUSZCZANY TYP BZobacz więcej
PROFIL FLAT8 H UX WPUSZCZANYPROFIL FLAT8 H UX WPUSZCZANYZobacz więcej
PROFIL LED WPUSZCZANY P14-2PROFIL LED WPUSZCZANY P14-2Zobacz więcej
PROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP CPROFIL LED NAROŻNIKOWY TYP CZobacz więcej
PROFIL LED TIANOPROFIL LED TIANOZobacz więcej

Przed rozpoczęciem prac musisz przygotować projekt obudowy wanny. W zależności od Twoich preferencji, możesz zrobić obudowę z płytek, drewna lub innych materiałów. Musisz również uwzględnić miejsce na podświetlenie. Następnie musisz wykonać ramę obudowy. Ramę możesz zrobić z drewna lub innych materiałów, które będą pasowały do Twojego projektu. Pamiętaj, aby dokładnie zmierzyć wymiary wanny i uwzględnić wszystkie zaokrąglenia. Po zrobieniu ramy, musisz zainstalować podświetlenie. Najlepiej wybierz oświetlenie LED, które jest energooszczędne i ma wiele opcji kolorystycznych. Możesz zainstalować taśmę LED na bocznych ściankach obudowy lub umieścić punktowe źródła światła na górze lub na dole. Po zainstalowaniu oświetlenia, musisz zamontować płyty lub panele, które będą tworzyć obudowę wanny. Płyty lub panele możesz przykleić do ramy za pomocą kleju lub przymocować za pomocą śrub. Na koniec, musisz podłączyć oświetlenie do źródła zasilania. Możesz skorzystać z gotowych przewodów zakończonych wtyczką lub skorzystać z usług elektryka, aby podłączyć oświetlenie do istniejącego obwodu elektrycznego. Obudowa wanny z podświetleniem to nie tylko ciekawe rozwiązanie, ale także funkcjonalne. Obudowa chroni ściany przed wilgocią i uszkodzeniami, a dodatkowe oświetlenie sprawia, że łazienka nabiera wyjątkowego charakteru. Pamiętaj jednak, że instalacja obudowy z podświetleniem wymaga trochę pracy i umiejętności, dlatego jeśli nie czujesz się na siłach, najlepiej skorzystaj z usług specjalisty.

Podświetlenie wanny narożnej

Podświetlenie wanny narożnej to świetny sposób na stworzenie przyjemnej atmosfery w łazience. Wannę narożną możemy podświetlić za pomocą:

 1. Taśm ledowych z wodoszczelnymi profilami
 2. Oświetlonych półek znajdujących się przy wannie
 3. Oświetlenia podłogowego 
Podświetlenie wanny narożnej - łazienki inspiracje
profil led terra podlogowyPROFIL LED TERRA PODŁOGOWYZobacz więcej
TAŚMA LED COBTAŚMA LED COBZobacz więcej
PROFIL ELASTYCZNY LED ARC12PROFIL ELASTYCZNY LED ARC12Zobacz więcej

Aby podświetlić wannę narożną, możesz wybrać taśmę LED lub punktowe źródła światła. Ważne, aby wybrać oświetlenie, które będzie miało wystarczającą moc i długość, aby oświetlić całą wannę. Przed rozpoczęciem pracy, należy przygotować powierzchnię. W zależności od rodzaju podświetlenia, które wybierzesz, musisz przygotować powierzchnię na taśmę LED lub miejsce na punktowe źródła światła. Upewnij się, że powierzchnia jest czysta i sucha. Jeśli wybrałeś taśmę LED, musisz zamocować ją na bocznej ściance wanny. Możesz to zrobić za pomocą specjalnych uchwytów lub taśmy dwustronnej. Jeśli wybrałeś punktowe źródła światła, musisz umieścić je na bocznych ściankach wanny. Na koniec, musisz podłączyć oświetlenie do źródła zasilania. Możesz skorzystać z gotowych przewodów zakończonych wtyczką lub skorzystać z usług elektryka, aby podłączyć oświetlenie do istniejącego obwodu elektrycznego. Podświetlenie wanny narożnej to świetny sposób na stworzenie przyjemnej atmosfery w łazience. Możesz wybrać oświetlenie, które będzie miało różne kolory lub będzie mieć możliwość regulacji jasności. Pamiętaj jednak, że przed przystąpieniem do pracy, należy przemyśleć projekt i dokładnie zmierzyć wymiary wanny, aby wybrać odpowiednie oświetlenie.

Zabudowa wanny z podświetleniem

Zabudowa wanny z podświetleniem to doskonały sposób na stworzenie przytulnej atmosfery w łazience. Aby zrobić zabudowę wanny z podświetleniem, można postępować według poniższych kroków:

 1. Przygotowanie planu oraz materiałów
 2. Zbudowanie ramy
 3. Zamontowanie płyty MDF lub płyty K-G
 4. Zamontowanie oświetlenia
Zabudowa wanny z podświetleniem - łazienki inspiracje
PROFIL LED WPUSZCZANY TYP BPROFIL LED WPUSZCZANY TYP BZobacz więcej
PROFIL SMART-IN10 AC2 Z WPUSZCZANYPROFIL SMART-IN10 AC2 Z WPUSZCZANYZobacz więcej
PROFIL GROOVE10 BC/UX WPUSZCZANYPROFIL GROOVE10 BC/UX WPUSZCZANYZobacz więcej

Jeśli chcesz wykonać podświetlaną zabudowę wanny, przede wszystkim upewnij się, że wykonywane przez Ciebie czynności będą wykonywane profesjonalnie z zachowaniem wszelkiej ostrożności. Zrób plan. Powinien on zawierać wymiary wanny oraz szczegóły dotyczące wykończenia zabudowy, takie jak rodzaj drewna, kolor farby, itp. Lista materiałów powinna zawierać wszystkie elementy potrzebne do wykonania zabudowy, w tym deski, listwy, farby, kleje i narzędzia. Pierwszym krokiem jest zbudowanie ramy, która będzie podtrzymywać płyty MDF lub płyty gipsowo-kartonowe. Ramę można zbudować z drewna lub płyt OSB, które są solidne i trwałe. Należy zaplanować ramę zgodnie z wymiarami wanny, tak aby zabudowa pasowała idealnie do niej. Po zbudowaniu ramy, należy zamontować płyty MDF lub płyty gipsowo-kartonowe, które będą tworzyć powierzchnię zabudowy. Płyty można przytwierdzić do ramy za pomocą śrub i kleju. Przed wykończeniem powierzchni zabudowy należy wykonać otwory na armaturę. W przypadku wanny, należy wykonać otwory na wylewkę i krany. Można to zrobić za pomocą wiertarki lub piły do drewna. Po wykonaniu otworów na armaturę, należy wykończyć powierzchnię zabudowy. Można to zrobić poprzez malowanie, oklejanie tapetą lub przykrycie płytkami. W przypadku podświetlania zabudowy, warto wykorzystać materiały, które będą dobrze odbijać światło. Gdy skończymy powierzchnię zabudowy, można przystąpić do montażu oświetlenia. W zależności od preferencji, można wybrać taśmę LED lub punktowe źródła światła. Oświetlenie należy zamontować na bocznych ściankach wanny lub pod samą wanną, aby podświetlić ją od dołu. Na końcu, należy podłączyć oświetlenie do źródła zasilania.

Podświetlenie wanny wolnostojącej

Podświetlenie wanny wolnostojącej to wspaniały sposób na wzbogacenie wyglądu łazienki i dodanie jej elegancji. Aby podświetlić wannę wolnostojącą, można zastosować kilka sposobów:

 1. Taśma LED – taśma LED to popularny sposób na podświetlenie wanny wolnostojącej. Taśmę LED można zamontować pod wanną lub na zewnętrznej powierzchni wanny. Taśma LED zapewnia jasne i równomierne światło, które pomaga w tworzeniu relaksującej atmosfery w łazience.
 2. Lampy punktowe – lampy punktowe to inny sposób na podświetlenie wanny wolnostojącej. Lampy punktowe można zamontować na podłodze lub na ścianach wanny. Mogą być one skierowane bezpośrednio na wannę lub na pobliskie ściany, co pozwala na uzyskanie ciekawego efektu oświetleniowego.
 3. Lampy wiszące – lampy wiszące to kolejny sposób na podświetlenie wanny wolnostojącej. Można je zamontować na suficie lub na ścianie, aby oświetlić wannę od góry. Lampy wiszące mogą mieć różne kształty i rozmiary, dzięki czemu można dopasować je do stylu łazienki.
 4. Światła podłogowe – światła podłogowe to pomysł na podświetlenie wanny wolnostojącej, której podstawa stoi bezpośrednio na podłodze. Światła podłogowe można zamontować wokół wanny lub pod nią, aby stworzyć interesujący efekt oświetleniowy.
Podświetlenie wanny wolnostojącej - łazienki inspiracje
LAMPKA STOŁOWA TRIANGOLO 1XE27LAMPKA STOŁOWA TRIANGOLO 1XE27Zobacz produkt
LAMPA WISZĄCA TRIANGOLO 3XE27LAMPA WISZĄCA TRIANGOLO 3XE27Zobacz produkt

Niezależnie od wybranego sposobu, podświetlenie wanny wolnostojącej może nadać łazience niepowtarzalnego charakteru i atmosfery. Przed przystąpieniem do montażu oświetlenia należy pamiętać o bezpieczeństwie i skonsultować się z elektrykiem, aby uniknąć ryzyka porażenia prądem.

Podświetlenie wanny to coraz popularniejszy element w projektowaniu nowoczesnych łazienek, który nie tylko podnosi estetykę wnętrza, ale także wprowadza wyjątkowy nastrój i atmosferę relaksu. W 2023 roku stosowanie różnych form oświetlenia LED staje się kluczowym rozwiązaniem w tworzeniu efektownej aranżacji łazienek. Podświetlenie to może przybierać formę delikatnej poświaty pod wanną, punktowego oświetlenia wokół niej, a także efektownego oświetlenia z wykorzystaniem lamp wiszących nad wanną wolnostojącą. Oświetlenie LED, ze względu na swoją trwałość, niskie zużycie energii i możliwość wyboru barwy światła, jest idealnym wyborem do podświetlenia wanny. Istotnym aspektem jest wybór odpowiednich, wodoodpornych produktów z wysoką klasą szczelności IP, które zapewnią bezpieczeństwo i trwałość instalacji. Montaż taśm LED pod wanną tworzy efekt lewitującej wanny, dodając przestrzeni wizualnej lekkości i sprawiając, że łazienka wydaje się większa. Podświetlenie można zastosować nie tylko w przypadku wanien wolnostojących, ale również zabudowanych, tworząc spójną i harmonijną kompozycję świetlną w całej łazience. Warto jednak pamiętać o bezpiecznym montażu, zastosowaniu odpowiednich profili aluminiowych do instalacji taśm LED oraz konsultacji z fachowcem przy skomplikowanych instalacjach.

Podsumowując, podświetlenie wanny to sposób na stworzenie funkcjonalnego i jednocześnie stylowego wnętrza, które będzie sprzyjać odprężeniu i relaksowi. Dobrze zaplanowane i wykonane oświetlenie może całkowicie odmienić wygląd łazienki, dodając jej charakteru i nowoczesności.

Podświetlenie wanny, czyli Ledy pod wannę

Artykuł napisany przez Marcin Pietrasik, 7 marca 2023