Spis treści

Profile LED sufitowe – rodzaje i ich możliwości

Technologia LED stale się rozwija i umożliwia powstawanie nowych produktów, takich jak profile LED sufitowe, które służą o atrakcyjnego oświetlenia wnętrz. Przygotowaliśmy mały przewodnik po rodzajach profili LED sufitowych i ich przeznaczeniu. Mamy nadzieje, że pomożemy w gustownym oświetleniu Państwa wnętrz.

  • Wyjaśnimy, czym są profile LED sufitowe i jak możesz je zamontować.
  • Przeczytaj i dowiedz się, czym są profile sufitowe LED wpuszczane i gdzie możesz taki profil wykorzystać.
  • Zobacz, w jaki sposób możesz wykorzystać profil sufitowy na jedną taśmę LED.
  • Zagłęb się w sposoby instalacji  profili LED sufitowych jako główne oświetlenie.
  • Poznaj sposoby na rozwiązanie sytuacji, w której nie możesz użyć profilu wpuszczanego.
  • Odgadnij rozwiązanie  problemu w swoim domu, w którym jest betonowy strop.
  • Zbadaj, co możesz zrobić, jeśli masz własną koncepcję.
  • Przeczytaj, jaki jest sposób na zwiększenie żywotności taśmy LED.
Oświetlenie za pomocą profili LED

Oświetlenie za pomocą profili LED

Zapraszamy do najchętniej kategorii przez naszych klientów:

Zobacz więcej z kategorii

Profil aluminiowy LEDZobacz produkty

W jednej z gałęzi oświetlenia, w której obserwuje się nieustanny postęp, jest oświetlenie za pomocą taśm LED. Aby takie oświetlenie dawało coraz to nowe możliwości, a zastosowane taśmy nie tylko długo i odpowiednio oświetlały przestrzeń, ale także wyglądały atrakcyjnie dla oka, stosuje się profile aluminiowe do taśm LED. Producenci regularnie prezentują nowe rodzaje profili do różnych zastosowań. Początkowo profile LED używane były praktycznie tylko w meblarstwie do oświetlenia przestrzeni pod szafkami np. w kuchni lub wnętrz pólek. Obecnie profili mam kilkadziesiąt rodzajów. Każdy z nich służy zupełnie do czegoś innego. Mamy profile meblowe, profile, które zastosujemy jako listwy przypodłogowe, profile, z których możemy stworzyć lampę wiszącą, profile natynkowe i wiele innych.

profil LED sufitowy

 

Profil LED sufitowy – co to jest?

Jedną z odmian profili aluminiowych do taśm LED są profile sufitowe. Co to jest profil LED sufitowy? To oczywiście profil aluminiowy przeznaczony do  taśmy LED. Jak sam nazwa wskazuje, profil sufitowy to profil przeznaczony do montażu sufitowego. Profil aluminiowy sufitowy ma za zadanie wyeksponować światło z taśmy LED, zabezpieczyć ją przed zanieczyszczeniami i wilgocią oraz odpowiednio chłodzić świecącą taśmę.

TAŚMA LED 24V / COB / 11W / 480LED / IP20 / 3000 +/-100K / 95LM/W / RA 90 / 8MM / 1MTAŚMA LED 24V / COB / 11W / 3000KZobacz produkt
Taśma Led 24V Cob 11W 480Led Ip20 4000 +-100K 100LmW Ra 90 1M 8MmTAŚMA LED 24V / COB / 11W / 4000KZobacz produkt
TAŚMA LED 24V / COB / 11W / 480LED / IP20 / 6000 +/-100K / 100LM/W / RA 90 / 8MM / 1MTAŚMA LED 24V / COB / 11W / 6000KZobacz produkt

Profile LED GK najczęściej przeznaczone są do montażu w sufitach wykonanych z płyty k-g. Taki profil umieszcza się w wyciętym/wyfrezowanym otworze lub umieszcza w szczelinie między dwiema płytami k-g. Profile mogą posiadać “kołnierz”, który pozostanie widoczny po montażu, a jednocześnie zabezpieczy profil przed wpadnięciem do środka. Mamy także profile, które po montażu można ukryć, zagipsowując płaszczyznę sufitu wraz z obrzeżem profilu i pozostawiając widoczny jedynie sam klosz i świecącą taśmę. Dostępne są także profile natynkowe. Przeznaczone one są do montażu bezpośrednio do płaszczyzny sufitu. Możemy również spotkać profile, z których utworzymy samodzielnie, dopasowaną do swoich potrzeb lampę wiszącą. Tak jak wiele jest rodzajów profili do taśm LED, tak samo wiele jest ich zastosowań. Każdy pomysł na oświetlenie sufitowe znajdzie rozwiązanie w postaci odpowiednie go profilu LED.

Profil aluminiowy do taśm LED

Profile sufitowe LED – wpuszczane

Podstawowym typem profili sufitowych są profile LED podtynkowe. Jest to profil aluminiowy do taśm LED, który umieszcza się w wyfrezowanym wcześniej otworze. Można go zainstalować również w specjalnie przygotowanej szczelinie pomiędzy dwiema płytami kartonowo-gipsowymi. Profil sufitowy wpuszczany umożliwia ukrycie taśmy LED oraz gustowne wykończenie. Jednocześnie, jak każdy profil do taśm aluminiowy zapewnia doskonałe odprowadzenie ciepła ze świecącej taśmy LED. Profil wpuszczany najlepiej zamontować w płycie kartonow-gipsowej, ze względu na łatwość przygotowania pod niego otworu. Profile aluminiowe wpuszczane można stosować także do montażu taśm LED na ścianach wykonanych z płyt k-g. Profil aluminiowy wpuszczany montowany jest na wcisk lub na klej montażowy.

profil do taśmy led

Profil LED GK
Profil LED GK

Obecnie, wiele wnętrz wykonanych jest na podstawie płyty GK, czyli płyty gips-kartonowe. Dlatego też coraz częściej stosuje się dedykowany do nich profil LED GK. Jako że aranżacje oparte o taśmy LED są bardzo popularne, to profil LED GK staje się nieodzowną częścią wielu dekoracji. Profil LED do płyt GK zapewnia wszystkie zalety profili aluminiowych LED. Co więcej, dzięki swojej specjalnej konstrukcji, jest łatwy w montażu i wręcz idealny do pomieszczeń posiadających ścianki karton gipsowe. Profile LED GK idealnie sprawdzą się, jako element dekoracyjny. Idealnie sprawdza się do podwieszanych sufitów!

Zobacz produkty

Profil LED sufitowy na jedną taśmę

Najczęściej wykorzystywanym typem profilu LED sufitowego jest profil LED sufitowy na jedną taśmę. W takim profilu zamontujemy pojedynczy pasek taśmy LED. W zależności od wybranego modelu profilu mamy możliwość zainstalowania w nim taśmy LED o szerokości 8 mm, 10 mm lub 12 mm. Taki profil zapewni nam powstanie pojedynczej wąskiej linii światła na suficie. Możliwość wyboru różnych kolorów profilu, a także montażu kloszy różnego typu, zapewni powstanie oświetlenia dopasowanego do każdego wnętrza. Profil na jedną taśmę jest doskonały jako dodatkowe, akcentujące czy dekoracyjne oświetlenie pomieszczenia. Profil na jedną taśmę spełni każde pokładane w tego typu oświetleniu nadzieje i oczekiwania. Odpowiednia taśma wraz z właściwym kloszem sprawdza się w każdym wnętrzu. Producent Lumines, który jest obecnie liderem w dziedzinie profil aluminiowych, przygotował kilka rodzajów profili sufitowych na jedną taśmę LED. Możemy więc wybierać spośród profili typu B, typu G, typu W, typu Z czy profili Mono. Dzięki szerokiej gamie profili na jedną taśmę LED zawsze dobierzemy odpowiedni dla siebie model.

profil na jedną taśme LED

PROFIL LED ALUMINIOWY TYP DProfil LED aluminiowy typ DZobacz produkty
profil-led-gk14-3Profil LED GK14-3Zobacz produkty
PROFIL ALUMINIOWY NAROŻNIKOWY DO TAŚM LED LUMINES TYP HProfil LED narożnikowy typ CZobacz produkty

Profile sufitowe LED jako główne oświetlenie

Współczesne profile aluminiowe do taśm LED mogą być miejscem na montaż taśm, które mają być głównym oświetleniem pomieszczenia. Nowoczesne profile sufitowe LED Zati, Subli, InDileda czy InSileda umożliwiają montaż dwóch taśm LED. Umieszczenie w nich równolegle dwóch taśm LED zapewni dobre oświetlenie w każdym wnętrzu. Profil Inso daje możliwość montażu nawet trzech taśm umieszczonych obok siebie. Stwarza to naprawdę duże możliwości uzyskania mocnego oświetlenia w dużych i wysokich wnętrzach. Eleganckie i oryginalne profile aluminiowe LED Veda, Pero czy Topo ze względu na swoją oryginalną konstrukcję, będą równocześnie swoistą dekoracją pomieszczenia. Światło emitowane w oryginalny i atrakcyjny sposób przyciągnie uwagę i zachwyci każdego obserwatora. Nowoczesne wnętrza, w których nie chcemy zawieszać żyrandola, uzyskują możliwość dobrego oświetlenia dzięki eleganckim i designerskim profilom sufitowym do taśm LED.

profil LED sufitowy

Profil sufitowy LED – natynkowe

Betonowe stropy uniemożliwiają przygotowanie otworów pod profil wpuszczany. O takich sytuacjach pomyśleli producenci profili aluminiowych do taśm LED i przygotowali profile LED natynkowe. Profile takie przygotowane są do montażu za pomocą wkrętów, kleju montażowego bądź uchwytów montażowych bezpośrednio do podłoża. Mamy do dyspozycji profile aluminiowe natynkowe przeznaczone do montażu w narożnikach pomieszczenia, a także takie, które zainstalujemy jako lampę wiszącą. Możliwości jest naprawdę wiele i tylko wyobraźnia jest ograniczeniem zastosowania profilu LED natynkowego.

profil LED natynkowy

Profile sufitowe LED dekoracyjne

Profile sufitowe LED, są to profile aluminiowe do taśmy LED, przeznaczone do montażu natynkowego, które z powodzeniem możemy zainstalować na naszym suficie. Może on być także przeznaczony do montażu na każdej innej powierzchni poziomej i pionowej. Profile LED Lumines typu A, typu D typu X czy typu Y z powodzeniem zainstalujemy więc na ścianie, czy na spodzie szafek meblowych lub półek. Profile Typu C i typy H z kolei przeznaczone są do montażu natynkowego w narożnikach. Możemy więc zamontować je na całej długości łączenia sufitu ze ścianą. Doskonale sprawdzą się także na przykład pod szafkami meblowymi. Tak oświetlone i zaakcentowane narożniki będą ciekawym elementem wnętrza. Profil LED narożny zapewni jednocześnie dobre warunki oświetleniowe w całej przestrzeni pod nim.

profil led dekoracyjny

Profile LED sufitowe do tworzenia eleganckich lamp

Profile natynkowe Dileda, Sileda, Largo czy Iledo oprócz możliwości montażu za pomocą wkrętów, taśmy dwustronnej lub kleju montażowego dają także inną ciekawą sposobność. Otóż profile LED sufitowe można wykorzystać do stworzenia własnoręcznie wykonanej, eleganckiej lampy wiszącej. Profile do taśmy LED przyciąć można na odpowiadającą nam długość, zamontować odpowiedni kosz, zaślepić je na końcach i za pomocą dedykowanych zawiesi umieścić pod sufitem. Tak wykonana lampa będzie ciekawym i funkcjonalnym elementem we wnętrzu. Lampa wisząca DIY, którą wykonamy z profilu LED będzie cieszyć oko, da nam ogromną satysfakcję z wykonanej pracy i zapewni doskonałe oświetlenie przestrzeni pod nią. Dodatkowo profil Lumines Largo umożliwia montaż aż trzech taśm LED umieszczonych obok siebie. Daje to możliwość uzyskania naprawdę mocnej lampy, emitującej światło o dużym strumieniu świetlnym. Może więc czasem warto pomyśleć o wykonaniu lampy wiszącej samodzielnie, zamiast poszukiwać odpowiadającego nam modelu na rynku? W innym wpisie na naszym blogu możemy przeczytać dokładnie jak zrobić lampę z profilu i taśmy LED.

lampa DIY profil led - profile led sufitowe

lampa DIY profil led – profile led sufitowe

TAŚMA LED 24V / COB / 11W / 480LED / IP20 / 6000 +/-100K / 100LM/W / RA 90 / 8MM / 1MTAŚMA LED 24V / COB / 11W / 480LEDZobacz produkt
PROFIL LED NAWIERZCHNIOWY P13-1Profil aluminiowy LEDZobacz produkt
powloka-izolujaca-zabezpieczajaca-nanoPOWŁOKA IZOLUJĄCA ZABEZPIECZAJĄCA NANOZobacz produkt

Profil aluminiowy LED sufitowy – dlaczego warto?

Profile aluminiowe LED sufitowy to doskonały wybór do każdego nowoczesnego wnętrza, zarówno mieszkalnego, jak i komercyjnego. Taśmy LED zapewniają ciekawe aranżacje wnętrza i dobre warunki oświetleniowe, a profil do taśmy LED zapewnia ich długą pracę i pomaga odpowiednio je wyeksponować. Aluminium jest doskonałym radiatorem, znakomicie odprowadzającym ciepło z taśmy emitującej światło. Taśma LED ukryta w profilu jest chroniona także przed wszelkimi zanieczyszczeniami, a także wilgocią. Wszystko to wpływa na zwiększenie żywotności taśmy i pozwala cieszyć się atrakcyjnym oświetleniem przez długie lata. Sam profil może także być atrakcyjną dekoracją wnętrza. Odpowiedni klosz do profilu z kolei potrafi odpowiednio odmienić światło z taśmy i dopasować oświetlenie do oczekiwań. Aluminium jest materiałem trwałym i odpornym na korozję. Dzięki właściwościom profili LED mamy możliwość otrzymania atrakcyjnego oświetlenia, które naprawdę długo będzie cieszyć nasze oko i pozostanie atrakcyjnym i funkcjonalnym elementem naszego wnętrza.

profile led sufitowe

profile led sufitowe

Profile oświetleniowe LED – jakie wybrać?

Decyzja o montażu oświetlenia w postaci taśmy LED umieszczonej w profilu aluminiowym może być strzałem w dziesiątkę. Jakie profile oświetleniowe LED wybrać, aby był to dobry wybór? Wszystko zależy od naszego pomysłu na oświetlenie. Szeroka gama profili LED w sklepie smd-led.pl daje szansę dopasowania profilu LED do każdej indywidualnej sytuacji. Nasi wykwalifikowani pracownicy z chęcią pomogą Państwu przy doborze profilu LED. Zachęcamy więc do kontaktu z nami drogą mailowa lub telefoniczną. Na pewno rozwiązanie, które znajdziemy, będzie Państwa satysfakcjonowało i cieszyło przez wiele lat. Nie sprzedajemy bowiem produktów, sprzedajemy rozwiązania. Profile LED z oferty sklepu smd-led.pl to profile wysokiej jakości, pochodzące od renomowanych producentów z dużym doświadczeniem. Tylko produkty takiego pochodzenia dają pewność odpowiedniego zabezpieczenia taśmy LED, długowieczności i atrakcyjnego wyglądu. Państwa pomysł, profil LED aluminiowy wysokiej jakości i nasze doświadczenie, zagwarantują osiągnięcie zamierzonego efektu i dużej satysfakcji i zadowolenia z nowoczesnego oświetlenia w Państwa wnętrzach.

profil led zwieszany

Profile LED sufitowe – rodzaje i ich możliwości

Profile LED sufitowe – rodzaje i ich możliwości

Profil LED meblowyProfil LED meblowyZobacz produkty
Profil LED podłogowyProfil LED podłogowyZobacz produkty
Profil LED schodowyProfil LED schodowyZobacz produkty

Technologia LED stale się rozwija, co umożliwia powstawanie nowych produktów, takich jak profile LED sufitowe, które służą do atrakcyjnego oświetlenia wnętrz. W artykule omówiono różne rodzaje profili LED sufitowych i ich zastosowania, takie jak profile sufitowe wpuszczane, profile na jedną taśmę LED, a także możliwość wykorzystania ich jako głównego oświetlenia. Opisano także profile natynkowe, idealne do montażu na betonowych stropach, oraz profile dekoracyjne, które pozwalają na tworzenie własnych eleganckich lamp. Podkreślono zalety profili aluminiowych LED sufitowych, takie jak odprowadzanie ciepła i ochrona taśmy LED przed zanieczyszczeniami i wilgocią. Ostatecznie, artykuł sugeruje, że wybór odpowiedniego profilu zależy od indywidualnych potrzeb i pomysłów na oświetlenie, oferując szeroki wybór rozwiązań dostosowanych do różnych wnętrz.

Oświetlenie za pomocą profili LED

Artykuł napisany przez Marcin Pietrasik, 22 marca 2021