Spis treści

Ranking najpopularniejszych żarówek LED GU10

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom naszych klientów postanowiliśmy wykonać testy jednych z najpopularniejszych źródeł światła z gwintem GU10 dostępnych w naszym sklepie internetowym. Wybraliśmy poniższe żarówki GU10 ze względu na ich popularność i ogólnodostępność. Poniżej przedstawimy dane opisowe i w formie tabeli, tworząc czytelny ranking. Ranking żarówek LED GU10.

ranking najpopularniejszych zarowek led, baner reklamowy, sklep z oswietleniem smd-led.pl

Chcesz wejść w posiadanie wyjątkowej żarówki LED? Razem z smd-led.pl dobierzemy odpowiednią żarówkę dla Ciebie

Żarówki LED – najpopularniejsze zamienniki tradycyjnych halogenów

ranking zarowek led gu10

Ranking żarówek GU10

 

Do porównania wybraliśmy 7 najczęściej sprzedawanych żarówek Led z trzonkiem GU10 o mocy w zakresie 5-6W (podanej przez producenta). Aby nasze porównanie było jak najbardziej wiarygodne, postanowiliśmy wybrać żarówki LED o barwie ciepłej i temperaturze ok. 3000K. Wszystkie żarówki LED GU10 w naszym rankingu posiadają kąt świecenia na poziomie około 120st i służą przede wszystkim do oświetlenia ogólnego. Pomiarów staraliśmy się dokonywać w jak najbardziej niezmiennych warunkach. Dokonaliśmy ich w improwizowanej ciemni, utworzonej na potrzeby tego rankingu. Każdy z pomiarów odbywał się na wysokości 60 cm od źródła światła, a do pomiaru użyto standardowego, ogólnodostępnego luksomierza.

Do weryfikacji jakości i mocy żarówek GU10 użyliśmy również miernika zużycia energii. Jest to urządzenie pozwalające w prosty sposób sprawdzić, ile energii elektrycznej zużywa każde domowe urządzenie, a w naszym przypadku wybrane do testów żarówki z gwintem GU10.

Sprawdź najważniejsze parametry dotyczące oświetlenia

 

Żarówki Led GU10 wybrane do rankingu

 

Do naszych testów wybraliśmy następujące żarówki:

 

Nasz ranking zaczynamy od żarówki LED GU10 firmy LEDOM, która według producenta posiada najwyższą moc świetlną wynoszą aż 516 lumenów. W przeprowadzonym przez nas teście osiągneła ona następujące statyski:
Realny pobór mocy: 6W
Moc świecenia: 730LUX

 

Kolejna z testowanych żarówek to produkt produkt premium firmy Eco Energy. Produkt z 3 – letnią gwarancją, który według producenta emituje światło o mocy 400 lumenów. Nasz test wykazał, że jest to jednak żarówka o najwyższej mocy świeltnej:
Realny pobór mocy: 6,6W
Moc świecenia: 935LUX

Żarówka LED GU10 EcoEnergy Premium 6W

Żarówka LED GU10 EcoEnergy Premium 6W

 

Pierwsza z testowanych żarówek LED, która stanowi nowość firmy Led Line, a do jej podłączenia nie potrzebujemy zewnętrznego gniazda GU10. Poniżej przedstawiamy Państwu wyniki naszego testu:
Realny pobór mocy: ok. 6W
Moc świecenia: 886LUX

Żarówka LED LedLine 5W

Żarówka LED LedLine 5W

 

 

Następna testowana żarówka to produkt firmy Master LED o mocy świecenia na poziomie 480 lumenów. Poniżej wyniki naszego testu:
Realny pobór mocy: ok. 6W
Moc świetlna: 675LUX

Żarówka LED GU10 Vita 5W

Żarówka LED GU10 Vita 5W

 

 

Kolejna żarówka z gwintem GU10 tym razem firmy Brillo, która ma identyczne paramatery świetlna, jak powyższa żarówka Vita, lecz różni się poborem mocy. Żarówka GU10 Brillo posiada znacznie większa moc świetlną. Nasz test wykazał
Realny pobór mocy: 6,7W
Moc świetlna: 903LUX

Żarówka LED GU10 6W Brillo

Żarówka LED GU10 6W Brillo

 

 

Przyszedł czas na nowość w naszej ofercie, czyli przezroczystą żarówkę z gwintem GU10 firmy EcoLight. Jak zauważyliśmy po naszych testach, producent zdecydowanie przesadził z poborem mocy tego produktu. Poniżej wyniki naszego sprawdzianu:
Realny pobór mocy: ok. 4W
Moc świeltna 595LUX

Żarówki Led GU10

Żarówka LED GU10 5W EcoLight przezroczysta

 

 

Mleczna odmiana powyższej żarówki Led Gu10. Zaskakuje on wyższą mocą świetlną niż swoja siostra w szklanej, przezroczystej wersji pomimo podobnej ilości pobieranej energii. Oto wyniki naszego testu:
Realny pobór mocy ok. 4W
Moc świetlna: 650LUX

Ranking żarówek Led GU10

Żarówka LED GU10 EcoLight 5W Mleczna

Wyniki testu żarówek Led GU10

Poniżej przedstawiamy Państwu wyniki naszego testu najpopularniejszych żarówek LED z gwintem GU10

Ranking żarówek LED z gwintem GU10 - ranking żarówek led gu10

Ranking żarówek LED z gwintem GU10 – ranking żarówek led gu10

Podsumowanie

Podsumowując Żarówką LED GU10 o największej mocy świetlnej z naszego rankingu zostaje Żarówka LED GU10 EcoEnergy 6W Premium. Jest odrobina mocniejsza od żarówki LED GU10 Brillo 6W. Jest również dwa razy droższa choć według producenta ma o 80 lumenów mniejszy strumień światła. W na trzecim miejscu podium spotykamy nowość.  Żarówkę na przewodzie Led Line o mocy 5W, która jednak pobiera nieco więcej mocy dorównując tym najbardziej energoochłonnym z naszego rankingu. Jej realna moc świetlna jest jednak bardzo porównywalna z dwójką liderów, a jej największą zaletą jest to, że do niej podłączenia nie potrzebujemy żadnego gniazda GU10.

Miejsce tuż poza podium zajmuje jedna z tańszych żarówek LED GU10 firmy LEDOM, którą jednak dzieli już spora różnica mocy świetlnej od markowego produkty firmy Led Line. Piąte miejsce zajmuje żarówka firmy Master LED z serii „Vita”, która według lumenów producenta powinna spokojnie dorównywać żarówce LED GU10 firmy Brillo.

 

Ostatnie miejsca w rakingu żarówek Led GU10

 

Dwa ostatnie miejsca zajmują niestety nasze najpopularniejsze żarówki firmy EcoLight. O dziwo wersja z mleczną szybką emituje mocniejsze światło od tej ze przezroczystą szklaną obudową. Pobierają one także troche mniej mocy niż wskazuje na to producent. Żarówki LED GU10 EcoLight pomimo, że znajdują się na szarym końcu naszego rankingu jednak swoją trwałością i bardzo atrakcyjną ceną powodują, że są bardzo często wybieranym źródłem światła przez klientów naszego sklepu.

Sprawdź nasze pozostałe rankingi i porównania żarówek

Artykuł napisany przez Marcin Pietrasik, 2 listopada 2018