Spis treści

Żarówka filament – co to jest i czym się wyróżnia?

Czy da się znaleźć kompromis między klasyką, a nowoczesnością? Odpowiedź brzmi tak! Przykładem takiego rozwiązania jest żarówka filament. Co to jest i czym się wyróżnia? Żarówka filament LED to połączenie tradycyjnego wyglądu żarówki z najczęściej wybieraną w 2022 roku, technologią LED. Pierwsza żarowa wynaleziona przez Edisona już zawsze będzie się nam kojarzyć z tradycyjnym wyglądem żarówek. Na szczęście z biegiem czasu technologia LED pozwoliła na wynalezienie lampy LED Filament, przez co zyskaliśmy energooszczędny rodzaj oświetlenia, który łączy ze sobą klasyczny wygląd żarówki żarowej. Żarówki dekoracyjne LED charakteryzują się klasycznym designem, który przypomina tradycyjny wygląd żarówki oraz łączą nowoczesną technologię LED. W tym wpisie opisze Ci, co to jest żarówka LED Filament oraz przedstawię Ci opinie wśród Klientów.

Żarówka filament - co to jest i czym się wyróżnia?

Żarówka filament – co to jest i czym się wyróżnia?

Żarówka filament - co to jest i czym się wyróżnia?

Żarówka filament – co to jest i czym się wyróżnia?

Żarówka LED Filament – specjalny rodzaj diody

Żarówka LED filament to specjalny rodzaj diody, te modne w ostatnich 3 latach ozdobne żarówki wyróżniają się na tle innych przez nowoczesne i specyficzne diody multichipowe, które przypominają klasyczne żarniki żarówki. Powstają one przy wykorzystaniu technologii COG, w której wiele elementów jest nakładanych na podłużne szafirowe lub szklane podłoże. Tego typu diody pozwalają na uzyskanie ciepłej białej barwy światła, która jest identyczna jak w klasycznych wolframowych żarówkach, przez co jest przyjemna i niemęcząca dla oka oraz wprowadzi przyjazną i przytulną atmosferę do pomieszczenia.

Żarówka LED Filament - specjalny rodzaj diody

Żarówka LED Filament – specjalny rodzaj diody

Takie rozwiązanie pozwala zamaskować pojedyncze diody LED, przez co są to żarówki dla osób, które nie przepadają za widocznymi diodami LED. Żarówka LED Filament pozwala zachować tradycyjny wygląd żarówki, przez co idealnie nada się dla osób, którym nie podobają się białe standardowe żarówki LED. Zastosowanie specjalnych diod gwarantuje większą wytrzymałość względem standardowych wolframowych żarówek. Ile razy zdarzyły się Państwu sytuacje, w których po zakupie nowej żarówki żarowej, okazało się, że jest uszkodzona? Nowoczesne diody są bardziej wytrzymałe, z racji mniejszej ilości ruchomych elementów, przez co tego typu sytuacje praktycznie się nie zdarzają.

Interesują Cię żarówki ozdobne, żarówki dekoracyjne lub żarówka Filament? Odwiedź nasz sklep!

Żarówka LED Filament - specjalny rodzaj diody

Żarówka LED Filament – specjalny rodzaj diody

Żarówka Filament – co to jest?

Żarówka Filament, co to jest? To przede wszystkim oświetlenie dekoracyjne, które wykorzystuje zaawansowaną technologię LED, przez co łączymy energooszczędne rozwiązanie, pozwalające zaoszczędzić nawet 80% w porównaniu ze starszymi modelami, z klasycznym wyglądem. Istotną rzeczą, o której trzeba pamiętać, jest to, że te żarówki LED nie są przeznaczone do oświetlenia użytkowego. To znaczy, że z racji wykorzystania specyficznej technologii LED, żarówki te osiągają mniejsze wartości mocy świetlnej, przez co przeznaczone są głównie do oświetlenia dekoracyjnego. Większość żarówek z diodami COG uzyskuje podwyższoną żywotność względem klasycznych żarówek. Wiele żarówek ozdobnych charakteryzuje się specyficznymi kształtami diod COG, przez co każda z nich jest niepowtarzalna.

Żarówka Filament - co to jest?

Żarówka Filament – co to jest?

Dzięki temu żarówki LED Filament mogą być stosowane w lampach z widocznym źródłem światła, przez co nawet przy zgaszonym świetle będą służyć jako ozdoba w pomieszczeniu. Swoje zastosowanie łatwo znajdą w klasycznych lampach oraz w pomieszczeniach o klasycznym wystroju, jednakże sprawdzą się świetnie również we wnętrzach o nowoczesnym designie, gdzie nadadzą ciekawego kontrastu. Bardzo popularne jest wykorzystywanie żarówek LED Filament w pomieszczeniach o stylu vintage, który polega na łączeniu elementów wystroju wnętrza z różnych epok. Zazwyczaj tego typu pomieszczenia cechują się rzeczami wysokiej jakości, które są mało podatne na zniszczenia, natomiast czas nadaje im szlachetności. Przez to żarówki LED Filamet idealnie wpasują się w taki klimat pomieszczenia, który pozwoli na pokazanie swojego charakteru oraz indywidualizmu.

Żarówka Filament - co to jest?

Żarówka Filament – co to jest?

Interesują Cię żarówki LED? Sprawdź naszą ofertę!

Żarówka Filament opinie

Żarówki Filament opinie – jak to z nimi jest? Najczęściej spotykane opinie na temat żarówek filament dotyczą ich długiej żywotności, która potrafi wynosić nawet 25 tysięcy godzin. Słyszy się też, że za pomocą żarówki filamntowej aranżacja wnętrza jest łatwiejsza, gdyż same w sobie nadają charakteru lokalowi. Przygotowując się do tego wpisu, przeczytaliśmy sporą ilość opinii w internecie oraz zapytaliśmy wielu klientów naszego sklepu, co sądzą na temat żarówki LED filament. Jednogłośnie każdy z nich odpowiedział, że jest to widok, którego nie da się opisać, lecz trzeba zobaczyć na żywo. W niskiej cenie otrzymujemy żarówki o klasycznym wyglądzie, które są znacznie bardziej energooszczędne oraz uzyskują, znaczą żywotność.

Żarówka Filament opinie

Żarówka Filament opinie

Wiele z tych żarówek osiąga nawet 25 000 godzin użytkowania, co gwarantuje pracę na kilka lat. Opinie Filament LED wśród Klientów mówią też, że jest to na pewno oświetlenie dekoracyjne, a nie użytkowe. Oczywiście można je stosować jako normalne oświetlenie, ale wtedy trzeba być przygotowanym na to, że musimy posiadać kilka źródeł światła w pomieszczeniu. Dlatego najmądrzejszym rozwiązaniem jest zastosowanie w pomieszczeniu jednego mocnego źródła światła oraz dowolnej ilości żarówek ozdobnych. Wyczytać też można, że filament LED stanowi świetną alternatywę dla standardowych żarówek wolframowych, która wprowadza niepowtarzalny klimat do pomieszczenia.

Żarówka Filament opinie

Żarówka Filament opinie

Jaka żarówka filament?

Odpowiednie oświetlenie, nawet to dekoracyjne, jest niezwykle ważnym elementem wpływającym na wygląd aranżowanego wnętrza. Dlatego warto wiedzieć jaka żarówka filament będzie najlepszym wyborem. Żarówka filament jest uniwersalna, często można spotkać typy żarówek E14. Tego typu żarówki mają długą żywotność, wybierając dobrej jakości model, może on pracować nawet przez 25000 godzin. Jeśli jesteś miłośnikiem żarówek starego typu, koniecznie musisz zakupić żarówkę filament. Poprzez swoją energooszczędność nie naraża nas na wysokie koszty rachunków za prąd, wygląda fenomenalnie, łączy w sobie klasykę i nowoczesną technologię. Z użyciem żarówek filamentowych możesz udekorować swoje mieszkanie lub dom tanim kosztem i to na długo!

Jaka żarówka filament

Jaka żarówka filament

Żarówki te charakteryzują się długą żywotnością, potrafią działać przez 25 tysięcy godzin. Należy jednak pamiętać, że najlepiej sprawdzają się jako oświetlenie dekoracyjne. Jeśli jednak zależy nam, by omawiane żarówki spełniały funkcję oświetlenia głównego należy zaopatrzyć się w ich większą ilość.

Co to znaczy LED filament?

Co to znaczy LED filament? To nic innego jak podtyp lamp LED niezwykle modnych w 2022 roku, stworzonych w celach przede wszystkim dekoracyjnych. Żarówki LED filamentowe wyglądem przypominają tradycyjne żarówki, jednak ich działanie opiera się na zasadzie emisji światła poprzez moduły o wyglądzie żarnika. Żarówka LED filament ma swoich fanów wśród osób lubujących się w wynalazkach, gdyż odwzorowuje ona wyglądem żarówkę wynalezioną przez Edisona. Posiada charakterystyczny wygląd, który mimo swojej minimalistycznej prezencji potrafi doskonale przyciągnąć uwagę. To doskonały wybór dla osób, które cenią sobie klasę, ale i nowoczesne technologie, które pozwalają na mniejsze zużycie prądu, nie ujmując i nie modernizując wyglądu tego, co piękne w swojej prostocie.

Co to znaczy LED filament

Co to znaczy LED filament

Co to jest żarówka filamentowa?

Dzięki zastosowaniu dodatkowych źródeł światła poza głównym, nasze wnętrze zyska nietuzinkowy wygląd, a także możemy podkreślić jego atuty, a ukryć mankamenty. Jeśli szukamy odpowiedniej do tego lampy, dobrze wiedzieć co to jest żarówka filamentowa. Żarówka filamentowa to nic innego jak jedno z najlepszych oświetleń dekoracyjnych. Jej wygląd przypomina tradycyjną żarówkę, ale działa na zasadzie technologii LED, dzięki czemu używanie jej jest 2 razy tańsze niż użycie zwykłej żarówki. Obecnie każdy z nas ma dom utrzymany w stylu o jakim kiedyś można było tylko śnić. Na rynku dostępnych jest wiele opcji zarówno oświetleniowych jak i tych dotyczących wystroju wnętrza. Jeśli tylko chcemy nasz dom może być utrzymany w stylu industrialnym, nowoczesnym, czy retro. Wszystko zależy od nas. Czasem dzieje się tak, że lubimy połączenie tradycji z nowoczesnością.

Co to jest żarówka filamentowa

Co to jest żarówka filamentowa

W przypadku oświetlenia, z odpowiedzią na takie marzenie przychodzi nam żarówka filamentowa. Wyglądem przypomina tradycyjną, starą żarówkę z żarnikiem. Doskonale będzie wyglądała w każdej aranżacji, ale też zadba o nasze finanse i środowisko, gdyż działa wykorzystując technologię LED.

Artykuł napisany przez Edyta Kawnik, 4 sierpnia 2022