Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Gniazdka i włączniki

Gniazdka elektryczne i włączniki światła są obowiązkowym wyposażeniem każdego domu i mieszkania. Nieważne, w jakim stylu zaaranżowane będzie Twoje wnętrze, włączniki elektryczne i gniazdka, muszą po prostu być na swoim miejscu. Dziś, gniazdka i włączniki nie pełnią wyłącznie roli użytkowej. Bardzo często ich wygląd stanowi również uzupełnienie wystroju, dzięki czemu producenci w swojej ofercie posiadają kolorowe włączniki i ramki, dodające charakteru nowoczesnym wnętrzom. Niektórzy producenci poszerzają również swoją ofertę o technologiczne rozwiązania, wykorzystujące zdalne sterowanie oraz panele dotykowe, umożliwiające włączanie światła przy minimalnym wysiłku.W naszej ofercie znajdziesz klasyczne, ale również nowoczesne włączniki i gniazda, które idealnie sprawdzą się w modernistycznych aranżacjach wnętrz.

 

Spis treści: 

  1. Jaką serię gniazdek i włączników wybrać?
  2. Gniazda i łączniki natynkowe
  3. Gniazdka i włączniki podtynkowe
Kategorie gniazd i włączników
Kolor:
Producent:
Opakowanie zbiorcze:
od: do szt.
Waga:
od: do kg
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 183    Wyświetl po:

Jaką serię gniazdek i włączników wybrać?

Remontując mieszkanie, należy podjąć decyzję na temat tego, jakie gniazda i włączniki zamontujesz. Z jednej strony, można kupić pierwsze lepsze i mieć problem z głowy, z drugiej zaś, dobrze dobrane mogą bezawaryjnie służyć przez wiele lat. My polecamy dokładnie przeanalizować swój budżet, potrzeby oraz wygląd wnętrza, aby przez kolejne lata z dumą spoglądać na zakupione urządzenia.
To, na co powinieneś zwrócić uwagę na samym początku, to instalacja elektryczna. Jeśli takowa jest stara, montaż podwójnych, czy potrójnych gniazd elektrycznych może mijać się z celem. Stare przewody elektryczne mogą nie wytrzymać obciążenia generowanego przez dużą liczbę podłączonych urządzeń, co może skutkować ich przepaleniem lub awarią bezpieczników. To samo tyczy się włączników światła. Musisz wiedzieć, czy kupione żyrandole oraz zasilające je przewody dają możliwość korzystania z dwóch włączników. Jeśli tak, powinieneś zakupić włączniki podwójne, które sprawią, że wyłącznie niektóre żarówki będą mogły działać w określonym czasie. Jeżeli jednak korzystasz wyłącznie z plafonów lub pojedynczych źródeł światła -- postaw na włączniki i wyłączniki pojedyncze.
Kolejną sprawą, na którą powinieneś zwrócić uwagę, projektując modne wnętrze, jest aspekt wizualny. Na rynku nie występują już wyłącznie białe gniazdka i włączniki elektryczne. Można bez problemu znaleźć czarne, beżowe, szare, złote, czerwone, granatowe, czy chromowane urządzenia. Warto zatem oprócz na funkcjonalność, postawić również na ciekawy wygląd łączników.

 

Gniazda i łączniki natynkowe

Gniazdka elektryczne oraz łączniki natynkowe znajdują obecnie zastosowanie w starych blokach, oraz budynkach przemysłowych. Dają one możliwość instalacji urządzenia bez potrzeby wiercenia otworów w ścianach czy podłogach. Ich wypukła powierzchnia i przemyślana konstrukcja pozwala w kilka minut zainstalować puszkę wraz z włącznikami lub gniazdkiem.
W naszej ofercie znajdziesz różnorodne produkty oraz akcesoria pozwalające zamontować je, bez potrzeby posiadania specjalistycznego osprzętu elektroinstalacyjnego. Niektóre z nich, posiadają dodatkowo wysoki certyfikat IP, pozwalający na montaż na zewnątrz. Dzięki temu wiatr, kurz, czy woda nie uszkodzi zainstalowanej elektroniki. Dodatkowo, w naszym asortymencie znajdziesz również wieloczłonowe ramki, puszki na gniazdka elektryczne oraz gniazda antenowe do samodzielnego montażu.

 

Gniazdka i włączniki podtynkowe

Podtynkowe gniazdka elektryczne oraz włączniki cechują się nowoczesnym i subtelnym wyglądem, który nie rzuca się niepotrzebnie w oczy i nie wpływa na wystrój pomieszczenia. Są bardzo popularne w budynkach mieszkalnych, biurach oraz wszędzie tam, gdzie istnieje możliwość stworzenia instalacji podtynkowej. W naszej ofercie znajdziesz zarówno urządzenia o niewielkich rozmiarach, jak i takie, które pełnią dodatkową funkcję wizualną. Dostępne są również ramki oraz łączniki elektryczne, które bez problemu możesz dobrać do swojej podtynkowej instalacji.
Jeśli posiadasz rozbudowaną instalację lub wielożyłowe przewody elektryczne, sprawdź również podwójne oraz potrójne włączniki światła, czy gniazdka elektryczne z uziemieniem. Dzięki nim ilość widocznych gniazdek i łączników stanie się zdecydowanie mniejsza.* Pola wymagane