INFOLINIA: 42 617 28 39

Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

 

Biuro obsługi klienta

 

Darmowa wysyłka

 

Żarówki LED

 

Darmowy projekt oświetlenia

 

Fundament pod lampy ogrodowe

 

Jak dobrać oświetlenie do biura

Jak dobrać oświetlenie Led do biura.

We wcześniejszych poradnika dowiedzieliście się od nas jak dobrać oświetlenie led do salonu, jak dobrać oświetlenie do łazienki, czy do kuchni. Ale dylematy dotyczace oświetlenia nie dotycza jednynie naszych pomieszczeń mieszkalnych, często zastanawiamy się również na tym jak dobrać oświetlenie do biura.

Co wziąć pod uwagę przy oświetlaniu biura

Jak dobrac oświetlenie Led do biura

 

Projektując miejsce do pracy, musimy przede wszystkim przeanalizować kilka niezbędnych kwestii. Potrzebujemy ustalić: czy biuro ma dostęp do okna, ile naturalnego światła wpada do pomieszczenia, ilość osób, które będą tam przebywały, wielkość pomieszczenia, rozstawienie sprzętów. Zadbajmy o odpowiednią wysokość biurka i krzesła dla każdego pracownika, które odciąży nasz odcinek lędźwiowy i pozwoli na wygodne siedzenie, bez bólu pleców a co za tym idzie efektywniejszą pracę. Zadbajmy również o odpowiednie ustawienie biurka i komputera. Jeśli mamy w biurze okno, najlepiej ustawmy je przodem do słońca, aby nie odbijało się ono w ekranie monitora. Odpowiednie oświetlenie w miejscu pracy to bardzo ważna kwestia. Dzięki niemu nie jesteśmy zmęczeni, a oczy nie męczą nam się tak bardzo. Jeśli nasze pomieszczenie jest jasne, lepiej będzie można się skupić na wykonywanych czynnościach i nie będziemy czuć się przytłoczeni. Jedną z ważniejszych rzeczy, o którą musimy więc zadbać to oświetlenie, dotyczy to nie tylko pomieszczeń bez dziennego źródła światła, ale takich gdzie jest ono niewystarczające. Dobre światło pozwoli nam na efektywną pracę również, kiedy robi się ciemno, zwłaszcza zimą, kiedy ciemno robi się już ok godziny 16. Jak więc dobrać odpowiednie oświetlenie do biura?

Optymale oświetlenie do biura

Obecnie na rynku znajdziemy mnóstwo ciekawych rozwiązań, które idealnie sprawdzą się w roli oświetlenia biurowego. Jednym z nich, naszym zdaniem najlepszym, są panele Led, energooszczędne i mocne źródło światła dostępne w różnych wersjach. Panele Led mogą być kwadratowe czy prostokątne, ale ich największą zaletą jest równomiernie rozchodzące się po całej jego powierzchni światło, a także brak odczuwalnego migotania. Według naszej opinii, w biurze najlepiej sprawdzi się barwa światła biała neutralna, najbardziej przypominająca dzienną i najlepsza dla naszych oczu. Moc świetlną dobieramy oczywiście do powierzchni, jaką potrzebujemy oświetlić oraz indywidualnych upodobań. Bardzo dużą zaletą tego typu oświetlenia jest również jego energooszczędność, czyli bardzo małe zużycie prądu nieporównywalne z tradycyjnymi odpowiednikami.

Sposoby montażu paneli Led 

Oświetlenie biurowe panel led

 

Panel Led możemy zamontować na każdym rodzaju sufitu zarówno tradycyjnym jak i podwieszanym. Na tradycyjnym suficie panel zamontujesz na specjalnych linkach montażowych. Bez trudu przytwierdzisz go do sufitu. Jesli posiadasz sufit podwieszany możesz zamontować  je w specjalnej ramce lub poprostu na klipsy monażowe. Uniwersalność montażu paneli to jego kolejny niewątpliwy atut. 

 

Jeśli zastanawiasz się jak dobrać oświetlenie do biura, warto rozważyć takie rozwiązanie.* Pola wymagane