INFOLINIA: 42 617 28 39

Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

 

Biuro obsługi klienta

 

Darmowa wysyłka

 

Żarówki LED

 

Darmowy projekt oświetlenia

 

Fundament pod lampy ogrodowe

 

Jak dobrać oświetlenie do kuchni

Jakie oświetlenie do kuchni?

Kuchnia to miejsce, w którym każdy z nas spędza dość dużo czasu. Służy nam ono niejednokrotnie nie tylko jako miejsce do przygotowywania potraw, ale również jako jadalnia czy miejsce, w którym wypijamy poranną kawę z mężem, czy koleżanką. Dobrze zorganizowana przestrzeń kuchenna znacznie ułatwia nam pracę i pozwala usprawnić wykonywane funkcje. Bardzo ważny aspektem w planowaniu kuchni jest również dobór odpowiedniego oświetlenia.

Jakie oświetlenie do kuchni wybrać

Jak dobrać oświetlenie Led do kuchni

 

Najlepiej wybierajmy to energooszczędne w technologi Led, pozwoli nam to na zaoszczędzenie na zużyciu energii elektrycznej. W zaplanowaniu i rozmieszczenie oświetlenia w kuchni, pod uwagę musimy wziąć kilka niezbędnych aspektów, m.in. jak duże jest nasze pomieszczenie, w którym miejscu potrzebujemy najwięcej światła, jakie będzie ono spełniać funkcje. Na szczęście w obecnych czasach mamy coraz lepsze i nowocześniejsze rozwiązania i nie musimy zadowalać się jedynie standardowym górnym światłem w naszej kuchni. Wybrać możemy zarówno tradycyjne żyrandole, jak i nowoczesne oświetlenie halogenowe, niemniej jednak na cokolwiek się zdecydujemy, zadbajmy o to, aby było tu jak najwięcej mocnego światła. Kuchnia to miejsce, w którym posługujemy się ostrymi narzędziami, dlatego dobrze jest mieć idealnie oświetlony blat roboczy.

Podświetlanie blatów roboczych 

 Oswietlenie w kuchni

 

Świetnym sposobem na uzyskanie dodatkowego światła w kuchni w miejscu, w którym go najbardziej potrzebujemy, jest zastosowanie taśm Led pod szafkami. Oprócz funkcji typowo praktycznej (doświetlenie miejsca pracy) uzyskamy dodatkowy walor estetyczny. Jeśli chcemy również uzyskać ciekawy efekt aranżacyjny, możemy pokusić się o wykorzystanie taśm Led w podłodze czy suficie. Od nas zależy jaki efekt chcemy uzyskać.

Jadalnia w kuchni

Jak oswietlic kuchnie, oswietlenie nad stołem

 

Jeżeli kuchnia spełnia również role jadalni, zadbajmy o dodatkowe oświetlenie nad stołem, wykorzystując tradycyjne lampy sufitowe lub jedno z nowocześniejszych rozwiązań: panele, plafony czy halogeny. Jeśli nie wiesz, jak oświetlić kuchnię dokładnie, jak należy zainstalować dany rodzaj oświetlenia i co będzie niezbędne do jego montażu najlepiej skonsultować się ze specjalistą lub pracownikiem sklepu z oświetlenie, który odpowie na wszystkie pytania.* Pola wymagane