INFOLINIA: 42 617 28 39

Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

 

Biuro obsługi klienta

 

Darmowa wysyłka

 

Żarówki LED

 

Darmowy projekt oświetlenia

 

Fundament pod lampy ogrodowe

 

Jak dobrać oświetlenie do salonu

Jak dobrać oświetlenie do salonu.

Planując oświetlenie Led do każdego z naszych pomieszczeń, przede wszystkim musimy zastanowić się nad tym, jaką funkcję będzie ono spełniało. Projektując oświetlenie do naszego salonu, musimy wziąć pod uwagę rozstawienie wszystkich mebli i zastanowić się jak mocne światło będzie nam potrzebne.

Jakie oświetlenie do salonu-funkcja wypoczynkowa

Jakie oświetlenie do salonu

Jeżeli salon spełnia funkcję wypoczynkową najlepiej zaplanować w nim kilka rodzai oświetlenia w zależności od czynności, którą aktualnie wykonujemy. Do oglądania telewizji najlepiej sprawdzi się niewielkie, nastrojowe światło, które pochodzić może w oświetlenia górnego zamontowanego tradycyjnie w suficie, ale również może być to coś innego. Dobrym pomysłem w oświetleniach salonów będą również kinkiety ścienne zamontowane przykładowo po obu stronach kanapy i włączane niezależnie od górnego światła. Nowoczesne technologie dają nam również nowoczesne rozwiązania z dziedziny oświetlenia i tak kolejnym ciekawym pomysłem będą również taśmy Led czy też RGB podświetlające niektóre części naszej przestrzeni. Coraz popularniejsze staje się podświetlanie telewizora czy też ściany, na której się on znajduje. Jeśli jesteśmy fanami literatury i salon służy nam również, jako czytelnia, nie zapomnijmy o mocnym świetle do czytania, najlepiej w formie dodatkowej lampki lub lampy podłogowej umieszczonej blisko miejsca, w który najczęściej oddajemy się lekturze. W przypadku tego typu oświetlenia najlepiej wybrać żarówkę z neutralną barwą światła, która zbliżona jest do światła dziennego, dzięki czemu wzrok nie będzie się nam męczył pomimo wielu godzin spędzonych nad książką.

Jakie oświetlenie do salonu-jadalnia 

Jak oświetlić salon z jadalnią

 

Jeżeli salon służy nam również jako jadalnia, warto zadbać o odpowiednie oświetlenie nad stołem. Pomijając momenty, kiedy potrzebujemy jedynie nastrojowego światła świec, obiady w gronie rodziny (zwłaszcza zimą, kiedy wcześnie robi się ciemno) warto spożywać w dobrze oświetlonym miejscu. Widne pomieszczenie nie działa na nas usypiająco i sprzyja rozmową w gronie rodziny.

Oświetlenie Led do salonu - style wnętrzarskie

Nasze oświetlenie salonu musi współgrać również ze stylem, jaki chcemy mu nadać. Zdefiniowanych styli wnętrzarskich jest naprawdę wiele i tak wyróżnić możemy kilka najbardziej charakterystycznych i popularnych obecnie styli:

Styl afrykański charakteryzujący się ciepłymi barwami natury charakterystycznymi dla Afryki, czyli odcienie rudości czerwieni i ciepłego brązu, zwierzęcymi wzorami i drewnianymi rzeźbami i tu najlepiej sprawdzi się ciepłe światło, który podkreśli klimat naszego wnętrza.

Style Etno, arabskie, Bollywood itp. charakteryzują się kolorami i ozdobami w wielu barwach. Style etno pozwalają nam już na większe urozmaicenie. Sprawdzi się tutaj oświetlenie jednakowo dość tradycyjne, ale również zastosowanie wszelkiego rodzaju taśm RGB, które będą pięknie współgrać z kolorowymi detalami tych egzotycznych stylów.

Jakie oświetlenie Led do salonu

Styl art deco-czyli geometryczne i proste formy. Terminem art déco określa się styl dominujący od lat dwudziestych do czterdziestych XX wieku. Charakterystyczne dla stylu geometryczne formy i jasne barwy świetnie odzwierciedlimy w swoim salonie, wybierając oświetlenie w formie lamp i jasnego neutralnego światła.

Styl Duński, skandynawski, szwedzki -czyli coraz modniejsze wnętrza Hygge. Jest to bardzo charakterystyczny dla Skandynawii styl urzekający prostotą, jasnymi barwami i drewnianymi wykończeniami. Żaden przepis na wnętrze hygge nie obejdzie się bez nastrojowego oświetlenia. I tak główne oświetlenie powinno dawać nam dużo dziennego światła, ale wieczorne oświetlenie powinno sprzyjać relaksowi, tak więc musi być ciepłe, zarówno w formie świec czy ognia na kominku, ale również ciepłego światła w lampkach nocnych kinkietach i lampach podłogowych. Ze stylem bardzo ładnie współgrają nowoczesne proste żyrandole czy żarówki typu filament.

Styl eklektyczny, czyli mieszanka różnych styli. Urządzając salon w stylu eklektycznym, nie musimy martwić się o dobór właściwego oświetlenia. Jest to jeden z nielicznych stylów, który daje nam całkowita dowolność wyboru. Sprawdza się tu zarówno proste nowoczesne formy, jak i tradycyjne żyrandole.

Style rustykalne, wiejskie, country to przede wszystkim nawiązania do klimatów wsi. W takich wnętrzach króluje nam drewno we wszystkich formach. Idealnie sprawdzi się tu oświetlenie w ciepłych barwach i tradycyjnie oprawione, chociaż równie dobrze pokusić się możemy na dyskretne oświetlenie taśm Led pozwalające na wydobycie z przestrzeni wybranych elementów.

Styl glamour charakteryzujący się przepychem, w taki wnętrzu króluje wszystko, co błyszczy więc mamy tu dużo szkła, kryształów złotych i srebrnych dodatków. Świetnie sprawdzą się tutaj kryształowe żyrandole i dużo światła odbijającego się w błyszczących przedmiotach charakterystycznych dla danego stylu.

Styl industrialny i loftowy to najbardziej nowoczesne z nich. charakterystyczne są tu surowe wnętrza z odsłonięta cegłą, beton. Metalowe dodatki i brak barw we wnętrzach wszystko w bieli szarości i czerni. To jeden z nielicznych stylów, w którym pokusić się możemy o zimna barwę światła, która świetnie współgra z surowymi wykończeniami.

 Jak dobrać oświetlenie Led

 

Bez względu na to na jaki ze styli się zdecydujesz pamiętaj aby oświetlenie do salonu dobierać odpowiednio do funkcji jakie będzie on spełniął. * Pola wymagane