INFOLINIA: 42 617 28 39

Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

 

Biuro obsługi klienta

 

Darmowa wysyłka

 

Żarówki LED

 

Darmowy projekt oświetlenia

 

Fundament pod lampy ogrodowe

 

Jakie oświetlenie do łazienki

Jakie oświetlenie do łazienki?

Wybierając odpowiednie oświetlenie do łazienki, musimy zdać sobie sprawę, że najlepiej zorganizować sobie kilka źródeł światła. Odpowiednie oświetlenie w łazience jest tak samo ważne, jak jej funkcjonalne wyposażenie. Wykonujemy tu bowiem wiele czynności kosmetycznych i higienicznych przy użyciu między innymi ostrych przedmiotów, do których potrzebujemy odpowiedniego światła. Najlepiej zaopatrzyć się w ogólne oświetlenie, które równomiernie oświetli nam cała przestrzeń, ale również oświetlenie punktowe w różnych miejscach łazienki.

Oświetlenie do łazienki punktowe 

Łazienka to miejsce, w którym się myjemy ale również golimy i wykonujemy makijaż więc dobre oświetlenie wokół lustra to podstawa.  Oświetlenie lustra staje się więc bardzo ważnym aspektem. Do tego celu możemy zamontować lampy po bokach lustra lub bezpośrednio nad nim, zapewni nam to optymalne rozmieszczenie źródła światła i dobre oświetlenie twarzy co znacznie ułatwi wykonywane czynności.

 

Jakie oświetlenie do łazienki

 

Mogą być to kinkiety ścienne, ale również świetlówki energooszczędne czy taśmy Led wbudowane w powierzchnię lustra. Do oświetlenia tego typu wybierajmy najlepiej światło o barwie neutralne, najbardziej przypominającej dzienną, dzięki czemu unikniemy makijażowych wpadek, ale również dokładnie się ogolimy. Możemy również zadbać o dodatkowe punktowe, oświetlenie przy wannie, prysznicu czy umywalce.

Oświetlenie główne do łazienki

Najważniejsza jednak częścią oświetlenia łazienkowego jest oświetlenie ogólne, czyli takie, które oświetla nam całe pomieszczenie. Jest ono niezbędne do wykonywania podstawowych czynności, ale również, wtedy kiedy chcemy zwyczajnie posprzątać. Dobrym sposobem na oświetlenie ogólne są plafoniery Led lub inne przylegające do sufitu źródła światła. Jeśli zdecydujemy się na taką formę oświetlenia, wybierajmy oprawy które przepuszczają przez oprawę jak najwięcej światła. Alternatywą do nich mogą być również montowane w suficie podwieszanym oprawki halogenowe w wymiennymi żarówkami halogenowymi. Ich ilość należy dobrać do wielkości pomieszczenia, które chcemy oświetlić i równomiernie rozmieścić zapewniając nam optymalne rozchodzenie światłą w pomieszczeniu.

Dekoracyjne oświetlenie Led do łazienki

Dekoracyjne oswietlenie do łazienki

 

Ciekawym rozwiązaniem są również formy oświetlenia łazienkowego dekoracyjnego, które w zupełności wystarczą nam podczas relaksujących kąpielach, dając jedynie subtelne odprężające światło. Do stworzenia takiego oświetlenia posłużyć mogą nam zarówno taśmy Led, jak i moduły. Taśmy montujemy w specjalnych profilach alumininiowych odprowadzających ciepło, ale pełniących również rolę estetyczną. Jełśi o wykonanie i miejsca montażu ogranicza nas jednynie nasza wyobraźnia. Taśmy możemmy montować w sufitach, ścianach, podłogach, wannach prysznicach czy w lustrach.

Jakie oświetlenie do łazienki? - odpowiednio zabezpieczone 

Pamiętajmy, że łazienka to miejsce o znacznie większej wilgotności niż inne pomieszczenia w naszym domu więc warto wziąć pod uwagę fakt, że niejednokrotnie może dojść do zachlapania naszego źródła światła. Sprawdźmy więc, czy nasze oświetlenie łazienkowe znajdujące się w bezpośrednim kontakcie z wodą posiada odpowiednie zabezpieczenia.* Pola wymagane