Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
BLACK FRIDAY
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Lampa LED do garażu

Odpowiednia lampa Led do garażu jest jednym z najważniejszych elementów dobrego garażu i warsztatu. To ono odpowiada za jakość oraz komfort wykonywanej pracy. Jednak zastosowanie nowoczesnego oświetlenia LED do garażu zapewni nie tylko odpowiednie warunki pracy, ale również zmniejszy wydatki na energię elektryczną. Ta jest często bardzo duża i blisko 40-50 % energii w garażu zużywa się na oświetlenie. Dodatkowo, pracując przy odpowiednim oświetleniu, sprawisz, że Twoja praca będzie łatwiejsza i bezpieczniejsza.
Jeśli zależy Ci na stworzeniu garażu, w którym bez obaw wykonasz podstawowe czynności, do jakich został zaprojektowany, wybierz takie oprawy garażowe LED, które sprostają Twoim oczekiwaniom. Poniżej znajdziesz sprawdzone produkty oświetleniowe LED, spełniające wszelkie polskie i europejskie normy.
 
 Spis treści:
 1. Jakie wybrać oświetlenie LED do garażu?
 2. Lampy LED do garażu -- jaka barwa?
 3. Oświetlenie LED w garażu - na co zwrócić uwagę?
 4. Czy warto zastosować oświetlenie LED zamiast żarówek tradycyjnych?
 5. Zastosowanie lamp garażowych LED
Klasa szczelności:
Trzonek:
Kolor:
Barwa światła:
Źródło światła:
Producent:
Temperatura barwowa:
od: do k
Długość:
od: do mm
Kąt świecenia:
od: do °
Strumień świetlny:
od: do lm
Szerokość:
od: do mm
Wysokość:
od: do mm
Opakowanie zbiorcze:
od: do szt.
Waga:
od: do kg
Moc:
od: do W
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 34    Wyświetl po:

Jakie wybrać oświetlenie LED do garażu?

Oświetlenie w garażu jest bardzo ważnym elementem odpowiadającym za bezpieczeństwo przebywającym w nich osób. Decydując się na zakup lamp LED do garażu, należy zdecydować, jakie lampy będą nam rzeczywiście potrzebne. Najczęściej w garażach występują:

 • Sufitowe oprawy świetlówkowe, czyli potocznie zwane oświetlenie liniowe. Służą jako główne źródło światła. Podwiesza się je pod sufitem i są bardzo popularne we wszelkiego rodzaju garażach warsztatach i zakładach produkcyjnych.
 • Lampy hermetyczne. Są bardzo podobne do opraw świetlówkowych, jednak szczelna obudowa sprawia, że do wnętrza lampy nie dostają się zanieczyszczenia ani wilgoć. Dzięki temu źródło światła może sprawnie pracować przez dłuższy okres czasu.
 • Mobilne lampy halogenowe. Ten rodzaj lamp przydaje się głównie podczas garażowych napraw i majsterkowania.
 • Oprawy kanałowe. Lampy kanałowe montuje się podtynkowo. Można je stosować do oświetlania piwnicy, garażu, ciągów komunikacyjnych czy klatek schodowych.
 • Naświetlacze LED. W naszej ofercie znaleźć można naświetlacze LED do garażu z panelem solarnym. Dzięki ich zastosowaniu, zużycie energii w garażu zdecydowanie spada.
 • Lampy warsztatowe. Ten typ lamp najbardziej przydaje się podczas napraw pojazdów mechanicznych i szukania usterek. Podłużna lampa z haczykiem jest świetnym źródłem światła, które można stosować w niemal każdej sytuacji.

W zależności od tego, do jakich zadań ma służyć Ci garaż, powinieneś wybrać nieco inne oświetlenie. Jeśli planujesz stworzyć miejsce, w którym będziesz jedynie trzymać samochód, całkowicie wystarczą Ci podstawowe świetlówki LED. Jeżeli jednak chcesz, by garaż był nieco bardziej funkcjonalny, musisz zadbać o oświetlenie garażu, które sprosta Twoim wymaganiom.

 

Lampy LED do garażu -- jaka barwa?

Od tego, jakie odczucia będą Ci towarzyszyć podczas przebywania w garażu, duży wpływ ma również barwa światła. Decydując się na nowoczesne oświetlenie do garażu w technologii LED, masz możliwość doboru źródeł światła w zakresie 2200 do 12000K. Im niższa wartość temperaturowa, tym barwa światła będzie cieplejsza, czyli żółta. Z kolei im wyższa, tym światło będzie bardziej białe i chłodne. Naturalna temperatura barwowa wynosi 4000 K i jeśli nie wiesz jaką lampę garażową wybrać, polecamy, byś wybierał te, które posiadają zbliżone wartości do naturalnego światła.
Decydując się na źródło światła, należy jednak zwrócić uwagę również na nieco inne aspekty, niż to, jak będzie prezentował się garaż w danej barwie światła. Ciepła barwa sprawia, że ludzie stają się bardziej ospali i mniej skorzy do pracy. Biała, chłodna barwa może pobudzać do działania i sprzyjać koncentracji. Jednak bardzo szybko męczy wzrok i powoduje, że nasze odczucia są mniej naturalne. Najlepszym wyborem jest źródło światła o pośrednim kolorze 3800-4500 K, w którym zachodzi idealna równowaga pomiędzy efektywnością wykonywanej pracy i widocznością.

 

Oświetlenie LED w garażu - na co zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup oświetlenia garażu LED, należy zwrócić szczególną uwagę na parametry świetlne i techniczne nabywanych urządzeń. Bardzo często zdarza się, że osoby bez odpowiedniej wiedzy kupują panele lub świetlówki LED 120 cm o niewielkim strumieniu świetlnym, przez co dane pomieszczenie jest nieodpowiednio oświetlone. Jeśli chcesz, by światło w Twoim garażu zachęcało do pracy, a nie znasz podstawowych parametrów fotometrycznych, skontaktuj się z nami -- pomożemy dokonać słusznego wyboru.
W przypadku, gdy chcesz dokonać zakupu na własną rękę, weź pod uwagę:

 • Kąt świecenia lampy do garażu. W zależności od tego, czy oświetlasz wąskie, czy szerokie pomieszczenie, powinieneś wybrać nieco inny typ oświetlenia. Standardowe świetlówki LED mogą emitować promienie świetlne w zakresie 300°, dzięki czemu każdy zakamarek pomieszczenia będzie odpowiednio oświetlony.
 • Trwałość wykonania obudowy oraz źródła światła. Jeśli wiesz, że w Twoim garażu będą "latać" śrubokręty lub inne urządzenia, kup oprawy o podwyższonej wytrzymałości mechanicznej IK. Dzięki zastosowaniu wytrzymałych opraw sprawisz, że nawet przypadkowe uderzenie nie uszkodzi obudowy. To samo tyczy się źródeł światła. Najlepiej wybierz takie świetlówki, które gwarantują tysiące godzin bezawaryjnej pracy.
 • Temperaturę barwową. Wspomnieliśmy o tym nieco wyżej. Temperatura barwowa diody LED powinna wynosić ok. 4000 K.
 • Jasność oprawy. Strumień świetlny odpowiada za ilość emitowanego światła. W zależności od oprawy i wielkości pomieszczenia powinieneś wybrać takie źródło, by w pomieszczeniu nie było zbyt ciemno.
 • Oszczędność energii elektrycznej. Nowoczesne lampy przemysłowe i garażowe LED posiadają parametr skuteczności świetlnej. Opisuje ona, ile lumenów dana żarówka jest w stanie wygenerować z jednego wata energii.
 • Współczynnik oddawania barw. Niektóre słabej jakości źródła światła posiadają ten parametr (Ra) na poziomie 50-60. Celuj oprawy posiadające przynajmniej Ra równe 70 lub 80.
 • Szczelność obudowy. W garażach bardzo często wilgotność jest zdecydowanie wyższa niż w domu. Jeśli chcesz uniknąć zwarć i przepięć, wybierz hermetyczne oprawy z certyfikatem IP. Dzięki temu woda i kurz nie uszkodzi źródeł światła.

Oprócz tego, lampy powinieneś wybierać, opierając się na zdrowym rozsądku. Sam najlepiej wiesz, do czego będziesz używał garażu i co będzie Ci potrzebne. Jeśli wydaje Ci się, że za rok czy dwa może przydać się dodatkowe oświetlenie, najlepiej zamontuj je na razem z pozostałym oświetleniem, dzięki czemu instalacja będzie znacznie prostsza do wykonania.

 

Czy warto zastosować oświetlenie LED zamiast żarówek tradycyjnych?

Oczywiście! Dziś nie ma chyba nikogo, kto powie, że tradycyjne źródła światła są lepsze od nowoczesnych LEDów.
Jeszcze niedawno główną wadą światła LED, była jego cena. Dziś, gdy technologia znacznie ruszyła do przodku, nowoczesne żarówki nie kosztują już kroci, a ich długi i bezawaryjny czas pracy oraz tania eksploatacja sprawia, że są to najbardziej opłacalne lampy na rynku. Do głównych zalet lamp garażowych LED można zaliczyć:

 • Oszczędność dochodzącą do 70% w stosunku do standardowych źródeł światła.
 • Praca na 100% mocy od momentu dostarczenia energii do diody. Żarówki mogą nagrzewać się nawet do 2 minut.
 • Brak efektu migotania oraz efektu stroboskopowego. Te są szczególnie ważne w pobliżu urządzeń wirujących jak piły i wentylatory.
 • Odporność na zmiany temperatury. LEDy mogą pracować zarówno w ujemnych jak i wysokich temperaturach bez dużej utraty parametrów świetlnych.
 • Mniejsza liczba elementów w oprawie. Stare halogeny wymagały opraw ze starterami i modułami zapłonowymi, które często ulegały awariom.

Zalet żarówek LED jest tak naprawdę o wiele więcej. Wyżej wymienione zostały jedynie te, które mają największy wpływ w porównaniu do żarówek żarnikowych.

 

Zastosowanie lamp garażowych LED

Mimo nazwy oprawy garażowe znajdują zastosowanie również w wielu innych miejscach. Bez problemu można montować je również w: magazynach, korytarzach i ciągach komunikacyjnych, sklepach, obiektach handlowych, halach przemysłowych, pomieszczeniach biurowych, a nawet domach. Coraz częściej właściciele nowoczesnych mieszkań decydują się na świetlówki LED, ze względu na ich industrialny wygląd, a także bardzo dobre właściwości świetlne. Oprócz tego, lampy garażowe LED, sprawdzą się również idealnie na strychach i nieużytkowanych poddaszach, gdzie wilgoć i kurz mogłyby uszkodzić standardowe źródła światła.
 
Jeżeli szukasz lampy garażowej LED o idealnych parametrach fotometrycznych, skontaktuj się z nami. Pomożemy dokonać właściwego wyboru, a także odpowiemy na pytania i rozwiejemy wątpliwości.* Pola wymagane