Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Monitoring do sklepu

Monitoring do małego sklepu.


Codziennie możemy zaobserwować coraz większą liczbę włamań i kradzieży. Zmusza to właścicieli do podjęcia skutecznych działań aby wyeliminować i ograniczyć te czynności.
W obiektach handlowych są obserwowani ludzie oraz towary – sprawdzą się do tego najlepiej kamerki kolorowe. Kolor pomaga w rozpoznaniu. Jeśli mamy słabe oświetlenie w sklepie to polecam kamerki z reflektorami podczerwieni – pozwalają na obserwację nawet w całkowitych ciemnościach.
Kamera zewnętrzna powinna obserwować otoczenie przed sklepem (banery, witryny wystawowe) oraz główne drzwi od wejścia. Do obserwacji zewnętrznej wykorzystuje się kamery z reflektorami podczerwieni, ponieważ obserwacja musi trwać w nocy jak i w dzień.
Kamery kompaktowe montowane są najczęściej z powodu niskiej ceny, a bardzo dobrych wyników jakościowych. Kolejną zaletą jest to, że nie wymagają montażu dodatkowej obudowy. Jeśli potrzebujemy bardziej zaawansowany systemy gdzie jakość obrazu jest jeszcze lepsza to stosujemy kamery kolorowe. Typu Dzień/Noc.
Możemy również skorzystać z obiektywu, który posiada automatyczną przysłonę.  Dzięki temu obiektywowi kamera może poprawnie pracować w bardzo słabych warunkach oświetleniowych
Obraz kamery nie będzie prześwietlony a światła reflektorów nie będą się odbijały od szyb wystawowych i szyb sklepowych.
Reszta kamer to kamery wewnętrzne. Jedna z nich musi być umieszczona przy magazynie i skierowana w stronę drzwi wejściowych.  Pozostałe kamery powinny obserwować resztę sklepu – jedna najlepiej na środku z bardzo dobrą widocznością na towar, który jest najdroższy – a druga na otoczenie kas i obsługi klienta. Monitor musi pracować ciagle w cyfrowych i analogowych systemach monitoringu. Stosowane są w nich najbardziej nowoczesne matryce TFC-LCD najczęściej są zabezpieczone wandaloodporną osłoną.
Pamiętajmy również o rejestratorach cyfrowych, które odpowiada za stabilną pracę! Całe jest zbudowane w bardzo wydajny procesor i umożliwia jednoczesny podgląd obrazu i jego zapis.
Pozwalają one na przeglądanie archiwalnych nagrań.* Pola wymagane